ژرمن بلک


ژرمن بلک
ژرمن بلک

برخی مردم فکر می کنند که ژرمن بلک نتیجه نقص ژنتیکی یا حاصل میکس سگ ژرمن با یک نژاد دیگه هست. اما ما اینجا هستیم تا حقیقت رو برای شما آشکار کنیم.

رنگ سیاه نیز جزو رنگ های استاندارد سگ ژرمن شپرد است که توسط سازمان کنل ایالات متحده آمریکا ( UKC ) دسته بندی و تصدیق شده است.

سگ بلک ژرمن ، محبوبیت بیشتری نسبت به دیگر نژادهای سگ ژرمن شپرد دارد، رنگ سیاه جذابیت خاصی به این سگ بخشیده است. این سگ بی ترس و  شجاع است.

سگ ژرمن در آلمان پیدا شده و در همان جا نیز پرورش یافته است. از ابتدای پیدایش آزمون های زیادی روی این نژاد سگ صورت گرفت، که تمایز این نژاد سگ را با بقیه ی نژادهای سگ مشخص کرد.

از زمانی که مردم به هوش و ذکائت این سگ پی بردند، سعی کردند که ار این نژاد سگ بیشتر و بیشتر بهره ببرند، به همین سبب این سگ در جایگاه هایی مثل سگ پلیس، سگ امداد نجات ، سگ نگهبان و… مورد استفاده قرار گرفت.

ژرمن بلک

در این مقاله قصد داریم که شما را بیشتر با نژاد سگ ژرمن بلک آشنا کنیم. خصوصیات ، خلق و خو و تغذیه از مهمترین نکاتی است که شما باید در مورد این سگ بینظیر بدانید.

 

 

سگ بلک ژرمن نژاد جداگانه یا میکسی نیست، بلکه کاملا خالص و طبیعی هست، فقط رنگ این نوع از ژرمن ها بلک یا همان سیاه هستش. از این رو این ها نیز همان روحیه ی سگ ژرمن شپرد را دارند.

این سگ ها به خاطر روحیه محافظه کار و طبیعت وفاداری که دارند، مورد علاقه بسیاری از مردم قرار می گیرند. سگ های ژرمن بسیار باهوش و زرنگ هستند و قابلیت آموزش پذیری بالایی دارند، به همین خاطر در ادارات پلیس، امداد نجات، شهرداری و … مورد استفاده قرار گرفته اند.

سگ ژرمن بلک حاصل میکس دو سگ بلک ژرمن هستش و حتی امکان این هست که از میکس ژرمن بلک با ژرمن حنایی  نیز توله های ژرمن بلک به دنیا بیان.

تفاوت اصلی ژرمن سیاه با بقیه نوع های سگ ژرمن شپرد در این است که رنگ این سگها از همان ابتدا (تولگی ) سیاه است.

راستی توی گالری عکسمون یک سری از بهترین عکس های ژرمن شپرد را برای شما جمع آوری کردیم که می تونید از بخش گالری عکس در قسمت بالایی سایت به آن نوشته دسترسی داشته باشید.

سگ ژرمن شپرد سیاه ( GSD ) توسط American Kennel Club شناسایی و ثبت شده است و رنگ سیاه نیز جزو رنگ های طبیعی این سگ اشاره کرده است.

سگ های ژرمن بلک نسبت به دیگر رنگ های ژرمن شپرد بسیار نادر و کم پیدا هستند و به همین خاطر نیز قیمت بلک ژرمن بسیار بالاتر از دیگر نوع ها می باشد.

در بازار کنونی در کشورهای اروپایی قیمت سگ ژرمن شپرد استاندارد حدود ۳۰۰ الی ۷۰۰ دلار برای هر توله است در حالی که قیمت مورد انتظار برای ژرمن بلک در حدود ۷۰۰ الی ۲۰۰۰ دلار برای هر توله این سگ می باشد.

جالب است بدانید که این سگ های در هربار زایمان حدود ۴ الی ۹ توله به دنیا می آورند.

 

برخی مواقع نسبت به خصوصیات این سگ کج فهمی رخ میده، به گونه ای که مردم فکر می کنند که ژرمن شپرد یک سگ نگهبان و خطرناک است. ولی محافظه کار بوردن از خصوصیاتی است که این سگ دارد و شما می توانید با آموزش به سگ خود گارد و نگهبانی یاد بدهید.

در حالت کلی سگهای ژرمن شپرد بسیار خانواده دوست و دوست داشتنی هستند و در مورد وفاداری این نژاد اصلا شکی نیست.

اگر شما آموزش سگ ژرمن شپرد را به درستی و اصولی انجام دهید، مطمئن باشید که در جوانی یک سگ بسیار دوست داشتنی و مهربان خواهید داشت و بهترین رفیق شما و خانوادتان خواهد گشت.

ژرمن شپرد های آموزش دیده در دوران بلوغ و جوانی می توانند مراقب بچه های شما باشند و همچنین به آرامی با بچه ها در حیاط توپ بازی کنند.

البته برای اینکه این سگ افراد غریبه را بشناسد زمان می برد ولی شما را به عنوان دوست همیشکی در ذهن خود هک می کند.

خلاصه بهتر است براتون بگم که ژرمن شپرد ها سگهای مهربان و خانواده دوستی هستند، و اصلا دوست ندارند که تنها بمونند. در صورت تنها بودن بسیار ناراحت و مخرب می شوند، که با کارهای تخریبی و پارس کردناشون میشه متوجه آن شد.

این سگها بسیار قدرتمند و باهوش هستند، اگر شما نتوانید آموزش مبتدی سگ ژرمن شپرد را از همان دروان جوانی به این سگ یاد بدهید در بزرگسالی این سگ ممکن است دچار اذیت شوید و از بیشتر توانایی های ژرمن شپرد خود بی بهره بمانید.

 

بیشتر صاحبان این نژاد سگ ، به توله های سگ ژرمن شپرد خود ۴ وعده غذایی در طول روز می دهند. این بسیار مهم است که مقدار و تعداد وعده های غدایی برای توله ها و ژرمن شپردهای بزرگ نباید یکی باشه.

سگ های ژرمن شپرد بزرگسال بیشتر مستعد نفخ و بزرگی شکم هستند، که این عمل اصلا پسندیده نیست و ممکن است بسیار خطرناک و کشنده باشد.

در حدود ۶ ماهگی به بعد صاحبان توله سگ ها باید وعده های غذایی سگ های خود را به ۲ الی ۳ وعده غذایی در روز کاهش بدهند. بیشتر سگهای بالغ و بزرگ ۲ بار در روز غذا میخورند.

 

شرکت ها و کارخانه ها بسته های غذایی متفاوتی تولید می کنند، حالا با کیفیت و نوع آنها کاری نداریم، فقط مهمترین نکته ای که شما باید توجه کنید، این است که آیا این بسته غذایی تمامی مواد غذایی مورد نیاز سگ من را دارد یا نه؟

توصیه می شود که برای تغذیه سگ ژرمن بلک خود از این روش وعده غذایی استفاده کنید : ۲٫۲۰ گرم پروتئین بر هر یک کیلو گرم از وزن سگتان نیاز است و همچنین چربی مورد نیاز ۱ گرم نسبت به هر یک کیلوگرم از وزن سگتان حساب می شود.

وجود فیبر در مواد غذایی سگتان بسیار مهم و ارزشمند هست ، توصیه می کنم که در هنگام خرید بسته های غذایی از دارا بودن فیبر در آن بسته اطمینان حاصل کنید.

قبل خرید بسته غذایی حتما به مواد غذایی استفاده شده در آن ترکیب های غذایی را بررسی کنید، اغلب موارد مواد غذایی مورد استفاده به صورت مرتب از بیشترین مقدار به کمترین مقدار از بالا به پایین در پشت بسته بندی نوشته می شود.

آنهایی که در ردیف های بالایی قرار دارند بیشترین مقداری ترکیب غذایی را تشکیل داده اند.

به یاد داشته باشید همیشه سعی کنید غذایی انتخاب کنید که گوشت در اولین یا دومین ردیف مواد غذایی در پشت بسته بندی نوشته شده باشد.

یک سگ بلک ژرمن بالغ حدود ۴۰ کالری نسبت به هر کیلوگرم آن مصرف می کند. اگر وزن سگ ژرمن شپرد شما در حدود ۴۰ کیلوگرم است باید شما حدود ۱۶۰۰ کالری در روز برای سگ خود غذا تهیه کنید.

از برنامه غذایی زیر برای تغذیه ژرمن شپرد خود استفاده کنید.

 

امیدواریم که مقاله ما را پسندیده باشید و دوست داریم که نظرات خودتون رو با ما در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا هرچه بهتر بتوانیم برای شما خدمات رسانی کنیم.

ژرمن بلک

ترجمه شده توسط مجله تخصصی سگ و گربه هاپ میو

منبع  :  allthingsdog

با ۵ ستاره به ما امتیاز بدید

با کلیک روی ستاره ها امتیاز بدید

عالی بود مقاله فوق العاده ای بود
خیلی وقته عاشق سگ ژرمن بلک بودم که خیلی واسم مفید بود.

سلام ممنون از مطالب کاربردی و علمی تون یه سوال راجع‌به ژرمن سفید داشتم که جدیداً جزو نژادهای ژرمن ثبت شده میشه راجع به این ژرمن(ژرمن سفید) هم توضیح بدید باتشکر

سلام سینا جان
در مورد سگ وایت ژرمن حتما به زودی یک مقاله در سایت قرار میدیم و ابهام شما دوست عزیز رو برطرف می کنیم.
اما سگ ژرمن شپرد سفید همانند سگ دوبرمن سفید دارای جهش ژنی هستند و روی یک کروموزوم مشکل دارند که سفید رنگ شده اند.

از اینکه حاصل تلاش و زحمت خودتون رو رایگان در اختیار همه قرار دادید واقعا تشکر میکنم،، امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق و پیروز باشید،،،

بسیار ممنونم جناب ذولفقاری عزیز

سگ ژرمن بلک یک نژاد سگ فوق العاه است
من خیلی دوست دارم که این سگ ژرمن شپرد سیاه رو داشته باشم

سلام قربان .
یه سوال داشتم ژرمن بلک با ژرمن دورنگ چه تفاوتی داره ؟؟یا اصلا باهم فرقی نمیکنن «بجز رنگشون»

باسلام
مرسی از مطالب مفیدتون. راستش به دلیل علاقه فراوان خودم به سگها دارم تو شهر بندرانزلی فروشگاه پت شاپ میزنم . و حتماً حتماً از تجربیات ارزشمند و ارزنده شما نهایت استفاده را می برم تا بهترین فروشگاه تو انزلی رو داشته باشم. امیدوارم در سایه سار الطاف بیکران لایزال هستی تنی سالم و عمری پر برکت داشته باشید

مشخصات من را پیش خودت نگه دار.

مرجع تخصصی سگ و گربه هاپ میو ، تنها سایت تخصصی در زمینه حیوانات خانگی سگ و گربه می باشد. تیم هاپ میو با ارائه مقالات معتبر و معرفی تمامی نژاد های سگ و گربه ، سعی برآن دارد که در نگهداری و حفظ حقوق این حیوانات خانگی نقش موثری داشته باشد.

در بین نژادهای مختلف سگ، سگ سیاه آلمانی یا همان سگ ژرمن بلک یکی از پرکاربردترین، قوی‌ترین و باهوش‌ترین نژادهای سگ است.

این سگ بیشتر موردتوجه خریداران قرار می‌گیرد؛ زیرا یک ژرمن می‌تواند در هر کاری به انسان کمک کند و همیشه وفادار است.

البته عده‌ای فکر می‌کنند که رنگ سگ ژرمن بلک یک نقص برای او محسوب می‌شود. همهٔ سگ‌های ژرمن باید حنایی و قرمزرنگ باشند؛ اما این عقیده به‌هیچ‌وجه درست نیست.

رنگ سیاه سگ ژرمن یکی از استانداردهای این نژاد شناخته‌شده است و اتفاقاً این رنگ باعث شده که ژرمن بلک یک سگ نادر شناخته شود.

نژاد ژرمن بلک یکی از نژادهای نادر سگ است اما بازهم محبوبیت خود را دارد. علاقه‌مندان به این سگ وفادار همه جای دنیا را می‌گردند تا یک نسل از این سگ را بخرند.

ژرمن بلک

البته این سگ‌ها قیمت بالایی دارند؛ زیرا یک سگ نادر هستند. اگر سگ ژرمن بلک یک یال بلند پشت گردنش داشته باشد به علت مجلل بودنش قیمت بالاتری هم باید برای آن پرداخت کرد.

مثلاً اگر قیمت یک توله‌سگ شپرد 300 تا 900 دلار باشد قیمت سگ بلک 700 تا 2000 دلار خواهد بود.

سگ‌های سیاه آلمانی هم مانند دیگر سگ‌ها تنهایی را دوست ندارند و بیشتر خانواده دوست هستند. آن‌ها هنگام مواجه با خطر، پارس می‌کنند و اضطراب و نگرانی خود را به صاحبان خود نشان می‌دهند.

اگر دقت کرده باشید سگ‌های ژرمن بلک گاهی اوقات زبان خود را بیرون می‌آورند و روی زبان آن‌ها کف کرده است علت کف کردن دهان سگ ژرمن هم استرس است.

سگ‌های ژرمن استفاده‌ها و کاربردهای بسیاری دارند. در ادامه برایتان خلق‌وخو، وفاداری، تاریخچه و نحوهٔ مراقبت از این سگ‌ها را به‌خوبی بیان خواهیم کرد.

سگ ژرمن بلک یکی از سگ‌هایی است که در دستهٔ بزرگ‌ترین و قوی‌ترین سگ‌های دنیا قرارگرفته است. وزن نرهای ژرمن بلک بین 29 تا 40 کیلوگرم و قد آن‌ها 66 سانتیمتر خواهد بود. ماده‌های این سگ‌ها نیز همیشه کمی کوچک‌تر از نرها هستند. تقریباً وزن آن‌ها بین 22 تا 34 کیلوگرم است و قد آن‌ها از 60 سانتیمتر کمتر است.

آن‌ها دارای یک سر گنبدی شکل با یک پوزهٔ بلند و مربع شکل هستند. این سگ‌ها چشمان بادامی تیره دارند که از بیشترین فاصله می‌توانند دشمن را شناسایی کنند.

گاهی اوقات موهای پشت گردن این سگ‌ها به یک یال روان در پشت گردن آن‌ها تبدیل می‌شود؛ که بسیار زیبا و جذاب است. موهای زیادی که در اطراف گوش‌ها و یا زیر دم و یا پشت پاهایش است از دیگر زیبایی‌های این سگ است. این چوپان‌های سیاه بین 18 ماه تا 2 سالگی به رشد کامل خود می‌رسند.

بعضی از این ژرمن‌های بالغ گوش‌های شل دارند؛ اما به‌محض احساس خطر با هوشیاری گوش‌هایشان مانند ژرمن‌های توله، سفت و قائم خواهد شد.

زیرا ژرمن‌ها همیشه گوش‌های ایستاده و آمادهِ برای شنیدن صداها دارند. ژرمن‌ها گردن‌های بلندی دارند و یک پشت صاف که با سایر سگ‌ها متفاوت است.

قد یک سگ سیاه آلمانی بالغ نر بین 24 تا 26 اینچ (61 تا 66 سانتی‌متر) است. سگ‌های ماده‌ نیز از 22 تا 24 اینچ (56 تا 61 سانتی‌متر) کوتاه تر از سگ های نر هستند.

وزن نرها به‌طور متوسط بین 65 تا 90 پوند (29 تا 41 کیلوگرم) است. درحالی‌که وزن سگ های ماده ژرمن تا 75 پوند (23 تا 34 کیلوگرم) است.

سگ سیاه آلمانی ترکیب هیچ رنگی را در بدن خود ندارد و کاملاً سیاه‌ است. به همین دلیل مزاج و خلق‌وخوی یکسانی دارد و در هر شرایطی مهربان است.

این سگ را به‌عنوان چوپان گله نام‌گذاری کرده‌اند؛ زیرا ژرمن بلک‌ها نژادی اصیل از سگ‌ها هستند که در محافظت و وفاداری زبان زد عموم هستند.

نباید فراموش کرد که چابکی و هوش بالایی که این سگ‌ها دارند باعث شده تا بهتر بتوانند تعلیم و آموزش دیگران را بیاموزند.

ژرمن بلک‌ها برخلاف قیافه و رنگ ترسناکی که دارند، خیلی زود به صاحب خود وابسته می‌شوند و تا پای جان به او خدمت می‌کنند.

این سگ‌ها به بازی‌های فکری که با توپ است، علاقه‌ی زیادی دارند و این به دلیل هوش بالای آن‌ها است.

بیشترین کاربرد آن‌ها برای نیروهای پلیس و ارتش است؛ که از آن برای جست‌وجو و نجات در مواقع مختلف استفاده می‌کنند.

نیروهای ارتش و پلیس برای مواقعی مانند زلزله و یافتن مواد مخدر به این سگ احتیاج دارند.

افرادی که علاقهٔ زیادی به پیاده‌روی و کوهنوردی دارند بهتر است حتماً یک نژاد از این سگ را داشته باشند. این سگ‌ها به‌اندازهٔ کافی فعال و چابک هستند و علاقهٔ زیادی به کوه‌پیمایی دارند. آن‌ها با شادی و خیلی سریع از کوه‌ها بالا می‌روند؛ از رودخانه عبور می‌کنند و به توپ‌بازی علاقه زیادی دارند.

این سگ‌ها به 60 دقیقه در روز ورزش کردن نیاز دارند. در حوادثی مانند زلزله و سیل از ژرمن‌ها برای نجات سیل‌زدگان و نجات افراد مانده در زیر آوار کمک گرفته می‌شود. ژرمن‌ها حتی توانایی شنا کردن در آب را دارند و می‌توانند جنازه‌ها را از داخل آب تا درون ساحل بکشند.

نکتهٔ مهمی در پیرامون داشتن سگ ژرمن بلک که باید به آن توجه کافی داشته باشید، که سگ ژرمن بلک با سگ ژرمن شپرد متفاوت است. به‌اشتباه از سگ‌های ژرمن شپرد به‌عنوان سگ‌های نگهبان استفاده می‌شوند البته می‌توان آن‌ها را برای نگهبانی و محافظت آموزش داد. اما این کار بسیار نگران‌کننده است زیرابه سگ‌های ژرمن شپرد انرژی منفی داده خواهد شد.

بنابراین برای محلفظت و نگهبانی باید از سگ ژرمن بلک استفاده شود. این چوپان سیاه آلمانی علاوه بر وفاداری، بسیار قوی و شجاع است و توانایی حمله و دفاع بیشتری دارد.ژرمن بلک ها ازنظر رنگ و اندازه نیز با شپرد ها تفاوت‌هایی دارند ازجمله اینکه آن‌ها ازنظر هیکل و قوی بودن از سگ‌های شپرد معمولی بزرگ‌تر هستند و حتی هم هیکل با او هستند.

این نژاد سگ‌ بسیار باهوش است و با آموزش‌هایی که شما به آن‌ها می‌دهید بهترین نگهبان خواهند بود. پیشنهاد می کنیم سگ ژرمن بلک در سنین جوانی و کودکی به‌درستی آموزش ببیند و معاشرت داشته باشد تا بهتر وظیفهٔ خود را انجام دهد و نقش یک سگ خانوادگی کامل را ایفا کند.

طبق تحقیقات انجام‌شده اگر یک سگ را مجازات کنید باعث بروز رفتارهای ناسالم و مشکل ساز خواهد شد. پس بهتر است با کمک پاداش اسباب‌بازی یا غذا به او تعلیم دهید. او را به‌صورت کلامی ستایش کنید زیرا سگ‌ها حس مهربانی در صدای شما را می‌فهمند.البته این سگ‌ها برای تربیت و تعلیم دادن نیاز به‌سختی زیادی ندارند؛ خیلی زود تربیت می‌شوند. آن‌ها حیوانات باهوشی هستند و همیشه دوست دارند که مربی را تحت تأثیر قرار دهند و نظر او را به خود جلب کنند.

سگ ژرمن بلک به دلیل فعالیت بدنی بالایی که دارند، عمر طولانی‌تری هم دارند. با مراقبت مناسب و محبت به این چوپان سیاه می‌توانید طول عمر سگ خود را از 10 تا 13 سال به حداکثر برساند.

این سگ‌ها میزان غذای کمی را در 4 وعده می‌خورند؛ زیرا مصرف غذای بیش‌ازحد برای سگ‌ها نفخ می‌آورد و باعث مسمومیت آن‌ها می‌شود. پیشنهاد می کنیم برای تغذیه سگ مقالهِ مربوطه را در وبسایت واسط کالا را بخوانید زیرا خوراک نامناسب حتی باعث مرگ سگ می‌شود.

اگرچه میزان مواد غذایی کم باشد ولی باید شامل مواد مغذی و انرژی‌زا باشد. مثلاً سگ‌های بالغ 19/1 گرم پروتئین در هر پوند از وزن بدن و 59 گرم چربی نیاز دارند. اگرچه کربوهیدرات‌ها هم برای غذای سگ‌ها لازم هستند اما به‌اندازهٔ دیگر مواد ضروری نیستند. بهتر است که از انواع مختلف غلات برای کامل شدن غذای سگ استفاده کنید.

سعی کنید که در صدر تمام مواد غذایی، گوشت را قرار دهید. غذاهای گوشتی به‌عنوان اولین مادهٔ تشکیل‌دهندهٔ غذای سگ‌ها هستند.

ازآنجاکه هر سگ بسته به‌سلامت، متابولیسم و میزان فعالیت خود نیازهای تغذیه‌ای خاص دارد. پرسیدن میزان و نوع تغذیه ی سگ از دامپزشک ضرری ندارد.

اگر می‌خواهید بدانید که سگ شما متناسب با وزن خود چه مقدار کالری به‌طور روزانه احتیاج دارد، طبق نکتهٔ زیر می‌توانید این میزان را آماده کنید:

توله‌سگ بزرگ‌سال:نر 2200 تا 3000 کالری 1300 تا 1800 کالریماده 1700 تا 2500 کالری 1000 تا 1500 کالری

همیشه مراقبت از یک حیوان خانگی بهتر از درمان بیماری است. حیوانات خانگی به مراقبت زیادی نیاز دارند بنابراین باید همواره سلامت کل بدن او را بررسی کنیم. مثلاً اگر متوجه ریزش موی ژرمن بلک خود شدید حتماً باید به این مسئله توجه کنید زیرا یک ژرمن سالم ریزش موی بیش‌ازحدی ندارد. فقط هنگام حمام بردن یا شانه زدن بدنش مقداری ریزش مو دارد. در فصل بهار و پاییز این ریزش مو بیشتر است.

پس بهتر است که برای انجام مراقبت‌ها و رسیدگی به سگ ژرمن خود برنامه‌ریزی کنید تا به تمام مراقبت‌های او برسید. اگر یک سگ ژرمن بلک را به‌عنوان سگ خانگی در منزل نگهداری می‌کنید. باید حتماً نکات بهداشتی مربوط به این سگ را رعایت کنید. در ادامه به بیان برخی از نکات بهداشتی و سلامتی سگ می‌پردازیم که باید حتماً آن‌ها رعایت شوند.

برای جلوگیری از گره خوردن موهای بدن سگ باید مرتب شانه کنید. میزان گره بستگی به میزان موهای بدن سگ دارد. اگر موهای سگ شما بلند است بهتراست هرروز او را شانه کنید. اگر موهای کوتاه‌تری دارد شانه کردن دو بار در هفته برای او کافی است.

ژرمن بلک

گوش‌های آن‌ها را مرتباً چک کنید زیرا احتمال وجود میکروب‌ها و گردوغبار بر روی گوش‌های آن‌ها زیاد است. این مورد می‌تواند باعث بیماری سگ و صاحب او شود. البته برخی از صاحبان سگ همیشه گوش‌های سگ را با دست خود ماساژ می‌دهند و این کار باعث رشد بهتر گوش‌های سگ می‌شود همچنین به او حس آرامش می‌دهد.گاهی اوقات علاوه بر دندان‌ها، گوش‌های ژرمن بلک عفونت می‌کند و باید قبل از عفونت به آن‌ها رسیدگی کرد و آن‌ها را تمیز کرد.

سعی کنید همواره او را به حمام ببرید،2 یا 3 بار در ماه ایده‌آل است. اگر خودتان نمی‌توانید او را به حمام ببرید از یک آرایشگر سگ بخواهید که ایشان این کار را انجام دهد.

در این قسمت به دومورد از بیماری ها می پردازیم، با ما همراه باشید.

درواقع رشد غیرطبیعی در مفصل ران می‌تواند منجر به ضعیف شدن و خراب شدن باسن یک سگ شود که اغلب آرتروز می‌شود. این مشکل ممکن است خفیف و یا برعکس بسیار ناتوان‌کننده و قوی باشد. البته این‌یک مشکل رایج در نژادهای قوی سگ است که به دلیل رشد سریع سگ رخ می‌دهد. این بیماری اغلب از طریق روش‌های درمانی مانند فیزیوتراپی و یا با دارو قابل‌کنترل است، اما اغلب اوقات به جراحی نیاز است.

بیماری نخاع است که باعث از بین رفتن سلول‌های عصبی می‌شود و اگر به‌موقع شناسایی و درمان نشود، باعث فلج شدن سگ شما خواهد شد.

آرتروز که مشکل دردناک سگ است و با بروز این مشکل سگ نمی‌تواند حرکت کند و مفاصل او به‌راحتی تکان نمی‌خورند. برای درمان این بیماری بهتر است که حتماً سگ را به یک دامپزشک نشان دهید. او می‌تواند با دارو و یا حتی جراحی به سگ کمک کند تا دوباره سلامت خود را به دست آورد و بتواند حرکت کند.

همچنین لازم است مرتباً برای معاینات جسمی سالانه به دامپزشک مراجعه کرده و برنامه واکسیناسیون وی را حفظ کنید. از طرفی معاینات دندانپزشکی نیز برای این سگ‌های شکاری که همیشه با دندان‌های خود شکار می‌کنند از مهم‌ترین نکاتی است که اگر رعایت نشود باعث مشکلات لثه و دهان او خواهد شد.

یک ژرمن بلک را هیچ‌وقت نمی‌توانید در رنگ‌هایی غیر از سیاه پیدا کنید حتی اگر داخل بدن او خال‌های ریز و کوچکی از رنگ‌های دیگر باشد. در این صورت سگ شما دیگر ژرمن بلک نیست و یک شپرد معمولی است. البته اگر خال‌های بدن او با بلوغ کامل به رنگ سیاه تغییر کرد می‌توان گفت سگ شما یک ژرمن بلک است ولی از نوع اصیل نیست. حتی اگر توله‌سگ شما کاملاً سیاه باشد و باگذشت زمان رنگ بدن او به قهوه‌ای تیره تغییر پیدا کرد یا موهای بدن او کم‌رنگ و سفید شد این سگ هم یک ژرمن بلک اصیل نیست.

اما برخلاف توله‌سگ‌های ژرمن بلک که از بدو تولد سیاه کامل به دنیا می‌آیند، توله‌سگ‌های اصیل ژرمن شپرد در ابتدای تولد خود به رنگ‌های خاکستری و سیاه‌وسفید هستند. این توله‌سگ‌ها باگذشت زمان و تقریباً در 8 هفتگی رنگ بالغ خود را به دست می‌آورند و یک ژرمن شپرد کامل می‌شوند.

متأسفانه، بسیاری از پرورش‌دهندگان سگ ژرمن بلک آلمانی فقط برای سود خود این سگ را پرورش می‌دهند و برایشان مهم نیست که سگ پرورش داده شده چقدر اصل و مورد اعتماد باشد و این یعنی آن‌ها هیچ‌وقت نگران اصیل بودن و کیفیت واقعی ژرمن‌ها نیستند و برخی دیگر حتی نگران سلامتی سگ‌ها هم نیستند.

اگرچه برای پرورش یک سگ ژرمن از دو سگ ژرمن اصیل باید هزینه زیادی پرداخت کرد اما مطمئن‌ترین راه برای تولید و پروش سگ ژرمن بلک اصیل است.برای اینکه یک ژرمن بلک چوپان را داشته باشید، حتماً باید هر دو والدین او ژن مغلوب و مشکی داشته باشند. یک روش مطمئن‌تر برای تولید این سگ نادر، پرورش این سگ از دو سگ چوپان سیاه است که بعداً با این دو سگ به یک ژرمن بلک اصیل و مطمئن برسیم.

در پاسخ به این سؤال باید گفت اگر یکی از دو والدین ژرمن شپرد چه به رنگ سیاه و چه به رنگ قهوه‌ای باشد و ژن مغلوب و مؤثری داشته باشد، فقط توله‌سگ‌های ژرمن شپرد را تولید کند اما اگر هر دو والدین ژن مغلوب و قوی داشته باشند می‌توانند یک ژرمن بلک را به دنیا آوردند پس اگر یک سگ سیاه آلمانی را دیدید که والدین او شپرد هستند، تعجب نکنید.

برخی افراد در نگاه اولیه به یک ژرمن بلک از او به‌شدت می‌ترسند و به او به‌عنوان یک سگ وحشی و جنگاور نگاه می‌کنند اما اصلاً این‌طور نیست. ژرمن بلک‌ها ازنظر خلق‌وخو هیچ تفاوتی با ژرمن شپرد ندارد. آن‌ها رنگ خیره کننده‌ای دارند؛ اما مزاج و رفتار وحشیانه و خطرناکی ندارند. اگر خصوصیات سگ ژرمن شپرد را هم مطالعه کنید، خواهید دید که او نیز بسیار مهربان و وفادار و سگ آرامی است که خیلی زود به انسان‌ها وابسته می‌شود و به خانواده‌اش علاقه زیادی دارد.

هنگام خرید هر سگ، حتماً سعی کنید یک پرورش‌دهنده سگ که قابل اعتماد باشد را پیدا کنید. برای پیدا کردن یک پرورش‌دهندهٔ قابل‌اعتماد می‌توانید از یک دامپزشک، از دوستان و یا از پانسیون‌های نگهداری سگ کمک بخواهید تا شما را راهنمایی کنند.

البته برای خرید این نژاد سگ که بیشتر از سایر نژادها به نیروی انتظامی و نیروی امداد و نجات کمک می‌کند بهتر است به این نهاده‌ها هم سر بزنید و از آن‌ها تحقیقات لازم را انجام دهید. گاهی اوقات آن‌ها سگ‌های خود را که دیگر استفاده نمی‌شوند را به شما می‌فروشند اما دقت کنید که رد تیر یا عمل جراحی بر روی بدنشان نباشد. البته بهتر است برای خرید ژرمن بلک راهنمای خرید سگ نگهبان  را نیز مطالعه کنید تا بهتر انتخاب کنید.

یکی دیگر از راه‌های خرید حیوانات خانگی مانند یک سگ سیاه آلمانی باهوش، جست‌وجو در سایت‌های اینترنتی مانند واسط کالا است، زیرا سایت‌های زیادی به‌صورت آنلاین سگ‌های نژادهای مختلف را به فروش می‌گذارند، فقط کافی است با دقت زیاد به این خرید اقدام کنید.امیدوارم از مقاله ی ما استفاده ی لازم را برده باشید از همراهی شما با سایت واسط کالا سپاسگذارم.

مقالات مرتبط:

منابع:

k9web.com

animalso.com

Δdocument.getElementById( “ak_js” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

بلک ژرمن شپردها رنگ‌های متفاوتی دارند ولی اغلب آنها، مخلوطی از مشکی تا خاکستری به همراه رگه‌های کرم ، بلوطی و طلایی هستند . در زمان خرید بلک ژرمن توجه کنید که رنگ‌های آبی، جگری و سفید یک دست، از علائم ناخالصی نژادی محسوب می‌شوند.

ژرمن شپرد سیاه ایده آل، دارای: پوششی دو لایه، صاف و خشن، با طول متوسطی است. در ناحیه شکمی، سر و بخش داخلی دست و پاها، رنگ پوشش می‌تواند: زرد _ خاکستری و یا بلوطی باشد و موی بدن آنها ممکن است بلند وضخیم باشد.

وزن در نرها و ماده‌ها: 30 تا 40 کیلوگرم
قد در نرها: 60 تا 65 سانتی‌متر و در ماده‌ها: 55 تا 60 سانتی‌متر

گاهی اوقات صاحبان به اشتباه گمان می‌کنند که سگ ژرمن شپرد سیاه، سگ نگهبان است. ژرمن شپردها خانواده دوست بوده و بسیار وفادار، فداکار، شجاع، مهربان هستند.
اگر از سنین پایین یعنی زمان تولگی، اصول آموزش‌های اولیه را ببینند و اجتماعی شوند، از کودکان شما در هنگامی که خواب هستند محافظت می‌کنند و با فرزندان شما در حیاط خانه توپ بازی خواهندکرد. برای آن‌ها به خوبی قابل درک است که وظیفه‏شان حافظت از خانواده است؛ کاری که همیشه آن را ، به درستی انجام می‌دهند.
آنها بسیار هوشیار و مراقب هستند و اگر موردی در اطراف مشکوک باشد، با پارس کردن به شما اطلاع خواهند داد؛ حتی موارد ساده مانند هنگامی که بخاطر حواس پرتی، سطل را در جای غلطی رها کرده باشید.
بلک ژرمن‌ها نژادی قوی و قدرتمند هستند و برای صاحبان بی‌تجربه که برای اولین بار قصد نگهداری از سگی را دارند، مناسب نیستند. اما اگر از زمان تولگی توسط کسی که نیازهای آنها را درک می‌کند، به درستی آموزش ببینند و اجتماعی شوند، تبدیل به یک سگ خانواده دوست و فوق العاده خواهند شد.
ژرمن‌ها نیاز به سرگرم شدن مداوم دارند؛ در صورتی که به اندازه کافی بازی و فعالیت انجام دهندخوشحال می‌مانند. اگر دارای سگ ژرمن شپرد هستید باید بدانید که روزانه به طور متوسط 2 ساعت، برای آموزش و بازی آنها باید زمان بگزارید. ژرمن‌هایی که مدت زیادی تنها می‌مانند یا به اندازه کافی مورد توجه قرار نمی‌گیرند ممکن است رفتارهایی از قبیل سروصدا کردن یا تخریب وسایل خانه از خودشان بروز داده و دچار اضطراب سگ شوند.

ژرمن بلک

توله سگ‌ها و سگ‌های کوچک‌تر میل بیشتری به غذا خوردن دارند. از دوران بلوغ یعنی بعد از 6 ماهگی، سگ‌ها روزانه به دو وعده‌ غذا احتیاج دارند که هر وعده باید مقدار مناسبی داشته باشد.
اگرچه باید میزان مواد غذایی به طور متوسط کم باشد اما باید دارای مواد مغذی و انرژی‌زا باشد. به زور مثال سگ‌های بالغ 19/1 گرم پروتئین و 59 گرم چربی در هر پوند از وزن بدن خود، نیاز دارند. اگرچه کربوهیدرات‌ نیز برای غذای سگ‌ها لازم است، اما به‌اندازهٔ دیگر مواد خوردن آن ضروری نیست. توصیه می‌شود که از انواع مختلف غلات، به منظور تکمیل ارزش غذایی سگ‌تان، استفاده کنید.
گوشت به عنوان پروتئین باید در صدر تمام مواد غذایی سگ شما، قرار گیرد. غذاهای گوشتی به‌عنوان نخستین مادهٔ تشکیل‌دهندهٔ غذای سگ‌، هستند.
هر سگی بسته به‌ سلامت آن، سوخت و ساز بدنی و میزان فعالیت خود، نیازهای تغذیه‌ای خاص دارد. پرسیدن میزان و نوع تغذیه‌ی سگ از دامپزشک، به شما توصیه می‌شود.

ژرمن سیاه به طور متوسط بین 10 تا 13 سال، عمر می‌کند.

 دیسپلازی سگ شامل رشد غیر طبیعی مفصل ران باعث ضعیف شدن و آسیب دیدن آن خواهدشد، سگ‌ها اغلب دچار آرتریت می‌شوند. این ناهنجاری می‌تواند خفیف تا خیلی شدید و ناتوان کننده باشد. همانطور که احتمالا می‌دانید، به دلیل رشد سریع سگ‌ها، این بیماری، مشکلی رایج در بین نژاد سگ‌های بزرگ است. این بیماری اغلب از طریق روش‌های درمانی و داروهای جایگزین طبق تجویز دامپزشک قابل کنترل است؛ اما بیشتر اوقات به عمل جراحی نیاز دارد.

این بیماری که اخیرا به فاسد شدن میلوپاتی (canine degenerative myelopathy = DM) تغییر نام داده است، مرطبت به طناب نخاعی بوده که منجر به از بین رفتن سلول‌های عصبی شده و نتیجه آن فلج شدن پاهای عقبی سگ است.

این بیماری مربوط به وضعیت مفصل دژنراتیو است که بسیار دردناک بوده و می‌تواند منجر به از بین رفتن حرکت در مفاصل شود.

ژرمن سیاه باید از تولگی، یادگیری نحوه معاشرت و برخورد کردن با دیگران را آغاز کند. این چوپان سیاه باید از ابتدای تولد آموزش ببیند که چگونه با خانواده و دوستان ارتباط برقرار کرده و فرق آن‌ها را از یک غریبه تهدیدآمیز تشخیص دهد.
بلک ژرمن نژاد بسیار باهوشی است و با آموزش‌هایی که شما به آن‌ها می‌دهید، از بهترین نگهبان‌ها خواهند بود. توصیه می‌کنیم سگ ژرمن بلک خود را در سنین جوانی و تولگی به‌درستی آموزش دهید و در معرض معاشرت قرارشان دهید تا بهتر وظیفهٔ خود را انجام دهند و نقش یک سگ خانوادگی کامل را ایفا کنند.
دقت کنید که آموزش دادن به این سگ‌ها باید مبتنی بر پاداش باشد. هر بار که او در آزمون خود سربلند می‌شود به او تکه غذایی به عنوان تشویق، دهید. این عمل شما منجر به انجام دادن بهتر آموزش‌های شما خواهد شد.

طبق تحقیقات انجام‌شده، مجازات سگ‌ها منجر به بروز رفتارهای ناسالم و مشکل ساز خواهد شد.بنابراین بهتر است با کمک پاداش، اسباب‌بازی و یا غذا به او تعلیم و آموش دهید. حتما او را به‌صورت کلامی ستایش کنید، زیرا سگ‌ها حس مهربانی در صدای شما را به خوبی می‌فهمند.
البته بلک ژرمن‌ها برای تربیت و آموزش دادن نیاز به‌سختی زیادی ندارند؛ آنها خیلی سریع تربیت می‌شوند. ژرمن پردها حیوانات باهوشی هستند و همیشه دوست دارند که مربی را تحت تأثیر خود قرار دهند و نظر او را به خود جلب کنند.

در هنگام خرید سگ بلک ژرمن بهتر است که از شرایط نگهداری آنها آگاهی کامل داشته باشید. ژرمن‌ها برای زندگی در آپارتمان مناسب هستند زیرا در داخل خانه خلق‌وخوی آرامی دارند، البته باید به آنها اجازه فعالیت بدنی روزانه داده شود، داشتن یک حیاط بزرگ برای زندگی آنها، بسیار مناسب خواهد بود.

برای جلوگیری از گره خوردن موهای بدن سگ، باید به طور روتین پوشش آنها را شانه کنید. اگر موهای سگ شما بلند است بهتراست روزانه آن را شانه کنید. اگر موهای کوتاه‌تری دارد، دو بار در هفته شانه کردن، برای او کافی خواهد بود.
توجه داشته باشید که ریزش موهای گره خورده سگ، منجر به ابتلا به بیماری و ناراحتی افراد خانواده خواهد شد. ضروری است که هر روز محل زندگی را جارو کنید، تا موهای جمع شده برای شما و خانواده‌تان آزاردهنده نباشد.

گوش‌های آن‌ها را به طور منظم چک کنید زیرا احتمال وجود میکروب‌ها و گردوغبار بر روی گوش‌های آن‌ها زیاد است؛ وجود این موارد می‌تواند بیمار شدن سگ و صاحب او را در پی خود داشته باشد. البته برخی از صاحبان، گوش‌های سگ را با دست خود ماساژ می‌دهند که این کار باعث رشد بهتر گوش‌های سگ می‌شود همچنین به او احساس خوب و آرامش می‎دهد. گاهی اوقات علاوه بر دندان‌ها، گوش‌های ژرمن بلک نیز مستعد عفونت هستند و باید قبل از عفونت به آن‌ها رسیدگی شودو آن‌ها را مدام تمیز کرد.

سعی کنید همواره بلک ژرمن خود را به حمام ببرید. اگر خودتان نمی‌توانید این کار را انجام دهید، از یک آرایشگر سگ بخواهید که این کار را انجام دهد.
البته دقت کنید که حمام بردن زیادی ژرمن‌ها باعث خشکی پوست آن‌ها خوهدشد.

ماهانه یک‌بار ناخن‌های ژرمن سیاه‌تان را بگیرید؛ تا اگر او را به خانه آوردید یا او را در آغوش گرفتید، ناخن‌های بلند او به شما و مبلمان خانه‌تان، آسیب نرساند.

برای حفظ ظاهر ژرمن‌ها، آن‌ها را دو الی سه بار سالانه برای آرایش مو و تمیز کردن عمومی، به آرایشگاه خوبی ببرید.

همواره به سلامت دهان و دندان‌های بلک ژرمن خود توجه کنید و آنها را مسواک بزنید تا دچار عفونت و پوسیدگی نشوند.

چون سگ نادری محسوب می‌شود، بین 700 تا 2000 دلار خواهد بود.

به شرط تربیت صحیح از سنین تولگی، بله رابطه خوبی دارد.

من عاشق بلک ژرمنم اما خونم کوچیکه نمیدونم بخرم یا نه:(

بلک ژرمن به فضای نسبتا بزرگی برای جست و خیز نیاز داره.

درباره کلینیک دامپزشکی و پت شاپ Vipet

کلینیک دامپزشکی و پت شاپ وی آی پت با بهره گیری از مدرن ترین امکانات و تجهیزات در زمینه بیماری های داخلی، جراحی تخصصی و لیزر تراپی با تعرفه ی حمایتی آماده ی خدمت رسانی می باشد.

مسیریابی در گوگل مپ

تهران، سعادت آباد، پل مدیریت، بین خیابان نبی اکرم و گلها، پلاک 27

info@vipetclinic.com

02188692181

کلینیک دامپزشکی و پت شاپ وی آی پت | بهترین کلینیک دامپزشکی تهران | بهترین دامپزشک تهران | کلینیک دامپزشکی سعادت آباد

.تمامی حقوق برای کلینیک دامپزشکی و پت شاپ وی آی پت محفوظ می‌باشد

برخی فکر می کنند ژرمن شپرد سیاه نتیجه نقص در نژاد است. برخی دیگر فکر می کنند که این سگ ها از نژاد ترکیبی هستند. ما اینجا هستیم تا به شما بگوییم این ها اسطوره هستند!

رنگ مشکی در استاندارد نژاد سگ ژرمن شپرد، رنگی شناخته شده است. اگر چه نسبتا نادر هستند، ولی محبوبیت آن ها روز به روز بیشتر می شود؛ زیرا بلک ژرمن شپردها سگ هایی نترس و دوست و همراهی وفادار هستند.

خاستگاه سگ ژرمن شپرد (GSD) آلمان است؛ ژرمن شپردها از جمله سگ های گله ای بودند که به عنوان سگ کارگر پرورش یافتند. آن ها برای رسیدن به هدف شان تلاش کرده و به وظیفه شان عمل می کنند و به سال ها خدمت در ارتش، پلیس و سایر خدمات پشتیبانی افتخار می کنند. در بازگشت از جنگ جهانی اول، سربازان از شجاعت آن صحبت کردند!

در این مقاله به بررسی ویژگی ها و خصوصیات اخلاقی این نژاد وفادار، تاریخچه آن ها و نحوه مراقبت از آن ها به صورت روزانه می پردازیم تا بتوانید تصمیم بگیرید که آیا بلک ژرمن شپرد سگ مناسبی برای شما است یا خیر.

فهرست مطالب:

ژرمن بلک

تاریخچه

شخصیت و خلق و خوی

نحوه مراقبت

نحوه آموزش

سلامت

نوع نژاد: سگ گله

هدف و وظیفه: کار کردن و همراهی

اندازه: بلک ژرمن شپرد نر اندازه ای در حدود 60 تا 66 سانتی متر و بلک ژرمن شپرد ماده حدود 55 تا 60 سانتی متر دارد.

وزن: بلک ژرمن شپرد نر حدود 30 تا 40 کلیوگرم و ماده حدود 22 تا 34 کیلوگرم وژن دارد.

طول عمر: 9 تا 13 سال

رنگ: مشکی

ویژگی های رفتاری: فعال ، وفادار ، پایدار ، شجاع ، مطیع ، آموزش پذیر و باهوش

ورزش روزانه: حدود 60 دقیقه یا بیشتر _ هر روز

سطح فعالیت: بالا _ به دلیل هوش بالا و نیاز زیاد به ورزش

مصرف روزانه غذا: نژادهای بزرگ تمایل دارند روزانه 20 کالری به ازای هر 400 گرم از وزن بدن خود مصرف کنند. بنابراین یک نر معمولی روزانه بین 1.300 تا 1800 کالری مصرف می کند.

مسائل شناخته شده مربوط به حوزه بهداشت و سلامتی: هیپ دیسپلازی (در رفتگی مفصل ران)، بیماری های نخاعی (مانند CDRM)، آرتروز و پوکی استخوان و گرفتگی کمر (مانند سندروم دم اسبی : این سندروم هنگامی رخ می دهد که ریشه های عصبی دم اسبی فشرده ‏شده و باعث اختلال در عملکرد حسی و حرکتی در اندام های تحتانی و مثانه می شوند.)

بلک ژرمن شپرد یک نژاد مجزا نیست؛ بلکه یک نژاد اصیل بوده که فقط رنگ آن کاملا مشکی است. بنابراین آن ها همان ویژگی های رفتاری عمومی را دارند. بلک ژرمن شپرد از دو ژرمن شپرد سیاه یا یک ژرمن شپرد سیاه و یک قهوه ای به دنیا می آید. تفاوت این جا است که بلک ژرمن شپرد از بدو تولد مشکی است.

آن ها به دلیل طبیعت محافظت کننده و نگهبان و وفادار خود دوست داشتنی هستند. آن ها باهوش و آموزش پذیر هستند؛ از این نژاد از سگ ها در پلیس، ارتش و عملیات جست و جو و نجات بسیار استفاده می شود. این نژاد از سگ به دلیل اینکه از سایر رنگ های استاندارد کمیاب تر است، می تواند گران تر باشد.

در دهه 1800 طیف وسیعی از سگ های گله در آلمان وجود داشت. افسر سواره نظام آلمانی، کاپیتان ماکس فون استفانیتس، معتقد بود که سگ ها باید برای کار پرورش داده شوند. او تحت تاثیر قدرت و شخصیت سگ های گله موجود قرار گرفت؛ اما اعتقاد داشت که سگ گله خوب و کاملی هنوز وجود ندارد.

در سال 1899 وی در یک نمایش حضور یافت و در آن جا Hektor Linksrhein را خریداری كرد – که بعدها به Horand von Grafrath تغییر یافت – سگی كه بعدها به عنوان اولین سگ ژرمن شپرد شناخته می شود.

اولین حضور در ایالات متحده در اوایل دهه 1900 و با سگ ماده ای به نام Queen of Switzerland بود اما متاسفانه فرزندان او هنگام پرورش، دچار نقایص زیادی شدند که منجر به کاهش محبوبیت این نژاد شد.

اندکی پس از جنگ جهانی اول، محبوبیت این نژاد به دلیل آلمانی بودن آن کاهش یافت. کلوپ Kennel انگلستان (UK Kennel Club) امیدوار بود که با تغییر نام این نژاد به Alsatian مشکلات حل شود. البته اخیرا در سال 2010 نام این سگ به نام اصلی خود یعنی ژرمن شپرد برگشت.

دوستی و صمیمیت: 4 از 5

سهولت مراقبت: 3 از 5

قابلیت آموزش و آموزش پذیری: 5 از 5

نیاز به ورزش: 5 از 5

گرایش های اجتماعی: 4 از 5

گاهی اوقات به اشتباه گمان می شود که ژرمن شپرد سگ نگهبان است. این سگ ها خانواده محور بوده و بسیار فداکار، شجاع، مهربان و وفادار هستند.

اگر از سنین پایین به درستی آموزش ببینند و اجتماعی شوند، از کودکان شما در هنگامی که خواب هستند مراقبت کرده و با فرزندان شما در حیاط خانه توپ بازی می کنند. آن ها درک می کنند که وظیفه‏شان محافظت از خانواده است؛ کاری که آن را به خوبی انجام می دهند.

آن ها بسیار هوشیار و مراقب هستند و با پارس کردن به شما اطلاع می دهند که چه چیزی اشتباه است؛ حتی چیزهای کوچک و ساده مانند وقتی که اگر به طور تصادفی سطل را در جای اشتباهی رها کرده باشید!

آنها همچنین می توانند برای آشنایی با غریبه ها وقت بگذارند و هنگامی که شما را پذیرفتند، شما برای همیشه دوست آن ها خواهید بود. این سگ ها نژادی قوی و قدرتمند هستند و برای کسانی که اولین بار است سگی را می خرند یا کسانی که درکی از نیازهای آن ها ندارند، مناسب نیستند. اما اگر از سنین کودکی توسط کسی که نیازهای آن ها را درک می کند به درستی آموزش ببینند و اجتماعی شوند، شما یک سگ خانواده دوست و فوق العاده خواهید داشت.

 

غذا دادن به بلک ژرمن شپرد توله و بالغ

ژرمن بلک

بیشتر صاحبان سگ ژرمن شپرد 4 بار در روز به توله سگ خود غذا می دهند. این امر به ویژه در نژادهای بزرگ بسیار مهم است؛ زیرا آن ها بیشتر مستعد نفخ هستند.

در شش ماهگی، صاحبان سگ ها تعداد وعده های غذایی را به 2 تا 3 وعده در روز کاهش می دهند. بیشتر سگ های بالغ دو وعده غذایی در روز مصرف می کنند.

کارخانه ها اغلب غذاهای مخصوص نژادهای بزرگ سگ را تولید می کنند؛ اما نکته مهم آن است که شما مطمئن باشید که این غذا نیاز روزانه سگ شما به مواد مغذی را تامین می کند. بنا بر اطلاعات موجود، هر سگ بالغ به ازای هر 400 گرم از وزن خود به 1.19 گرم پروتئین و 0.59 گرم چربی نیاز دارد.

اگر چه کربوهیدرات ها برای رژیم غذایی سگ شما مهم هستند، اما از اولویت کمتری برخوردار هستند؛ بنابراین اطمینان حاصل کنید که غذای شما حاوی غلات نامحدود و بی پایان نیست.

یک سگ از نژاد بزرگ به ازای هر 400 گرم از وزن خود، 20 کالری مصرف می کند؛ بنابراین سگی با 30 کیلوگرم وزن به 1600 کالری در روز نیاز دارد.

وزن سگ خود را با بررسی فیزیکی دنده های او و این که آیا خط کمرش قابل مشاهده است یا خیر، تحت نظر داشته داشته باشید. اگر هر گونه نگرانی درباره وزن سگ خود دارید، حتما به دامپزشک مراجعه کنید.

نیاز به تحرک

آن ها با خوشحالی از کوه و صخره بالا می روند، در پارک با سگ های دیگر بازی می کنند، در رودخانه شنا می کنند یا در حیاط خانه توپ بازی می کنند. شما همیشه می توانید راهی برای سرگرم کردن سگ خود پیدا کنید. آن ها بسیار فعال هستند و به بیش از 60 دقیقه ورزش در روز نیاز دارند. به دلیل هوش بالایی که دارند، در بازی های فکری عملکرد بهتری دارند.

بلک ژرمن شپرد یک نژاد بسیار باهوش است که در شرایط صحیح و مناسب به شدت آموزش پذیر است. برای اطمینان از داشتن یک محافظ قوی و مقاوم و خوب، باید از سنین پایین اجتماعی کردن او را شروع کنید. او را به انواع مختلف انسان ها با ویژگی های مختلف معرفی کنید؛ افراد کوتاه، بلند، کسانی که کلاه به سر می گذارند، کسانی که کت می پوشند، افرادی که دوچرخه سواری می کنند و… او باید با انسان های مختلف و نیز ماشین های گوناگون مانند ماشین حمل زباله، تراکتور و… آشنا شود. او باید با کودکان در سنین مختلف ملاقات کند. همچنین باید بیاموزد که وقتی آن ها کمی آزار دهنده می شوند، می تواند به مکان امن و ایمنی برود و آن ها دیگر با او کاری نخواهند داشت.

هنگامی که سگ شما مطابق آن چه شما از یک سگ ایده آل انتظار دارید رفتار می کند یا پاسخ شما را می دهد، برای تشویق به او جایزه بدهید. جایزه دادن و تقویت مثبت این حیوانات ضروری است. این جایزه می تواند غذا یا اسباب بازی باشد.

این تکنیک ها در هنگام آموزش بسیار مفید هستند؛ تنبیه و مجازات باعث می شود که او نیز رفتار درستی از خود نشان ندهد. اما اگر به او جایزه دهید و او را ستایش کنید، تاثیر مثبتی در روند آموزش و نیز در رفتار او دارد.

سگ هایی با پوشش متوسط و موهایی نه چندان بلند، شرایط نگهداری و نظافت آسان تری دارند؛ شما می توانید به راحتی با دو بار شانه زدن در هفته نظافت آن ها را حفظ کنید. در مقابل، سگ هایی با موهای بلند برای جلوگیری از گره خوردن موها به شانه زدن و نظافت روزانه نیاز دارند.

این سگ ها پوششی دو لایه دارند که می ریزد. بنابراین اگر بخواهیم صادق باشیم باید گفت که شما باید روزی دو بار خانه را با جارو برقی تمیز کنید.

بیشتر صاحبان این سگ ها سالانه دو تا سه بار برای نظافت آن ها به سالن های مخصوص می روند؛ حمام کردن بیش از حد سگ هایی با پوشش دو لایه می تواند منجر به خشک شدن پوست آن ها شود.

شروع نظافت از سنین کودکی نیز بخشی از پروسه آموزش و اجتماعی شدن آن ها است.

همان طور که گفته شد، بلک ژرمن شپردها پوششی با موهای متوسط یا بلند دارند و پوشش آن ها دو لایه بوده که لایه محافظ متراکم تر بوده و لایه زیرین نرم تر است.

بلک ژرمن شپرد به طور کامل و یک دست مشکی رنگ است. آن ها سری گنبدی شکل و پوزه مربعی شکل و درازی دارند. گوش های آن ها به صورت صاف و عمود روی سر آن ها قرار دارد. آن ها بزرگ، با شکوه و قدرتمند هستند.

هیپ دیسپلازی (در رفتگی مفصل ران): رشد غیر طبیعی مفصل ران باعث ضعف و آسیب دیدن آن می شود و سگ ها اغلب دچار آرتریت می شوند. این بیماری می تواند از سطح خفیف تا خیلی شدید و ناتوان کننده باشد. ما نیز می دانیم که به دلیل رشد سریع سگ ها، این بیماری، مشکلی رایج در بین سگ های با نژاد بزرگ است. این بیماری اغلب از طریق روش های درمانی و داروهای جایگزین قابل کنترل است؛ اما بیشتر اوقات به عمل جراحی نیاز دارد.

بیماری مزمن فاسد شدن ریشه های عصبی (CDRM): این بیماری که اخیرا به فاسد شدن میلوپاتی (canine degenerative myelopathy = DM) تغییر نام داده است، مربوط به طناب نخاعی بوده که باعث از بین رفتن سلول های عصبی می شود و نتیجه آن فلج شده پاهای عقب سگ است.

آرتروز: این بیماری در واقع مربوط به وضعیت مفصل دژنراتیو است که دردناک بوده و می تواند باعث از بین رفتن حرکت در مفاصل شود.

سندروم دم اسبی: این مسئله نیز بیماری دیگری است که بر کمر تاثیر می گذارد. در این بیماری اعصاب تحت فشار قرار گرفته و منجر به لنگیدن، گرفتگی کمر و درد در کمر، مفاصل ران، باسن و دم می شود.

رعایت این نکته ضروری است که برای معاینات فیزیکی سالانه و به طور مرتب به دامپزشک خود مراجعه کنید و برنامه واکسیناسیون آن ها را حفظ کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

درباره ما:

تمامی مطالب درج شده در این وبسایت، ترجمه‌ی مطالب سایت‌های خارجی بوده و هرگونه کپی برداری با حفظ لینک‌ها و درج منبع بلامانع است.

 

تماس با ما:

 

فروش توله ژرمن بلک یا مشکی با جنسیت ماده در بزرگترین مجموعه پرورش سگ های نگهبان در ایران.

 همونطور که از عکسها پیداست این توله ژرمن بسیار با کیفیت هست . به پوزه و پنجه هتش دفت کنبد که چقدر قوی هستند. از نوع موبلند هست و خیلی پر مو و فشنگه. زیر یکماه سن داره و با شیر تغذیه میشه . البته تا چند روز دیگه میتونه غذای کمکیش رو شروع کنه. واکسنش هم توی سن ۴۲ روزگی زده میشه و با مراجعه به دامپزشک مجموعه شناسنامش رو بنام خودتون صادر میکنند. رنگ مشکی در ژرمن ها کمیاب تر هست و به همین خاطر اگر یه سگ آس و زیبا میخواین هر چه زودتر تماس بگیرید.

معرفی :همانگونه که از اسم و نامگذاری این حیوان مشخص است در گذشته ، هدف اصلی استفاده از این سگ ، برای هدایت گله های بزرگ گوسفند بوده است. البته نه به روش شیوه های مرسوم گله داری از قبیله پارس کردن و گاز گرفتن ، بلکه صرفاً به خاطر سرعت و چابکی و حرکت های زیرکانه و قوی آنها. پارس های به موقع و خلق و خوی پایدار از ویژگی‌های این نژاد است و باعث شناخته شدن

به عنوان سگ پلیس عالی k-9 ، سگ های جستجو و نجات و سگهای هدایت گر شد. صاحبان این سگ باید بدانند که میل به نگهبانی و حفاظت از مشخصه های طبیعی این حیوان است. صاحبان سگ باید هر چه سریعتر نسبت به آموزش و اجتماعی کردن سگ شان اقدام کنند تا تفاوت مواجهه با یک مهمان و یا یک فرد غریبه را تشخیص دهد.

نیاز به محیط باز برای فعالیت های روزمره خود دارد و برای خانواده هایی که وقت و انرژی لازم را برای رفاه آنها دارند بسیار گزینه مناسبی است. کسانی که در آموزش مناسب و اجتماعی شدن

ژرمن بلک

سرمایه‌گذاری می‌کنند متوجه می‌شوند که یک دوست خانوادگی با محبت و فداکاری برای خود ساخته اند . میانگین امید به زندگی در این سگ ۱۰ تا ۱۳ سال است.

ظاهر :اولین تصویری که از یک

عالی باید داشت یک حیوان قوی ، چابک ، عضلانی ، هوشیار و سرشار از زندگی است. آنها سگهایی چالاک و تنومند با خط کمری انحنا دار هستند. با جمجمه های شیبدار و پوزه ای سه گوش مانند که به بینی ختم می شود.

دارای چشمانی متوسط و بادامی شکل به رنگ تیره و سیاه هستند که همیشه هوشیار و پرمعنا و گویا می‌باشند. آنها دمی پرپشت و شمشیری مانند دارند که آن را پایین ران خود آویزان می گیرند. ژرمن‌ها در تمام طیف رنگی وجود دارند حتی سفید ، اما رنگ سفید با استانداردهای AKC پذیرفته نمی شود.سایز و وزن :ارتفاع ایده آل برای نر بالغ بین 61 تا 66 سانتیمتر تا شانه ها و برای ماده ها بین 56 تا 61 سانتیمتر می‌باشد. در مورد وزنشان نیازی به داشتن معیار خاصی نیست اما به طور میانگین نرها بین 34 تا 41 کیلو و ماده ها بین 23 تا 34 کیلو وزن دارند. کشیدگی آنها نسبت به قدشان بیشتر است، بهترین میزان این نسبت 10 به 8/5 می باشد.پوشش و رنگ :ژرمن‌ها دارای یک پوشش دولایه هستند که در طول سال ها برای محافظت از این سگ های گله از باران ، برف و اجسام تیز به وجود آمده است. برخی از ژرمن ها دارای موهای بلندی هستند که به آنها ژرمن مو بلند گفته می شود ولی اکثر آنها دارای موهایی با بلندی متوسط هستند. این مو ها می‌توانند به صورت صاف و مستقیم در کنار بدن به پایین افتاده باشند و یا می‌توانند موج دار باشند. سگ ژرمن شپرد در طیف گسترده ای از رنگ ها و الگو های رنگی از جمله سیاه ، سیاه و کرم ، سیاه و قرمز ، سیاه و نقره ای، سیاه و قهوه ای مایل به قرمز ، قرمز ، جگری و سفید آمده است.سگ های ژرمن سفید را در مسابقات AKC نمیتوان وارد کرد، اما سایر سازمان‌ها اجازه می‌دهند. با این حال هیچ الگوی رنگی نمی‌تواند ژرمن شپرد را از یک سگ خانوادگی دوست داشتنی محروم کند.نیازهای اصلاح :ژرمن شپرد به هیچ مراقبت ویژه ای نیاز ندارد، سگ را چندین بار در هفته برس بزنید تا ریزش موی آنها را کنترل کنید. فقط هنگامی که واقعا نیاز به حمام دارد آن را حمام کنید. حمام بیش از حد ، روغن های ضروری روی پوشش آنها را از بین می‌برد. سگ‌های شپرد سگ های تمیزی هستند و فقط هر چند ماه یک بار به حمام نیاز دارند. گوش آنها را به طور هفتگی برای علائم تحریک و عفونت یا ایجاد موم بررسی کنید. با یک گلوله پنبه ای و یک ماده شوینده تایید شده توسط دامپزشک گوشهای شان را تمیز کنید. توجه داشته باشید که هرگز با گوش پاک کن داخل مجرای گوش شان را تمیز نکنید. ناخن های شان را ماهی یکبار کوتاه کرده و هفته ای یکبار دندان های شان را جهت جلوگیری از ایجاد جرم و همچنین عدم ایجاد بوی نامطبوع هنگام پارس کردن مسواک کنید.

ژرمن شپرد در اواخر دهه ۱۸۰۰ در آلمان توسعه یافت که در اصل برای مدیریت گله های بزرگ گوسفند بود. ژرمن شپرد مدرن اولین بار در نمایشگاه هانوفر آلمان در سال ۱۸۸۲ به نمایش گذاشته شد. کلاب ژرمن شپرد که در سال ۱۸۹۹ در آلمان تاسیس شده بود اولین پرورش دهنده اصلی این نژاد بود و باعث محبوبیت روز افزون این نژاد در طی دهه ۱۹00 شد. تا سال ۱۹۱۵ سه نوع مختلف ژرمن از لحاظ پوشش به وجود آمد: ۱- ژرمن معمولی با موهای صاف 2- ژرمن مو بلند 3- ژرمن با موهای سیمی مانند . نوع سوم که بعد از مدتی محو شد، نوع دوم هنوز متولد می شوند ولی در حلقه نمایش آمریکایی پذیرفته نمی‌شوند. امروزه سگ های با موهای صاف و متوسط ارجحیت دارند . آن ها برای کار پلیس ، کار نظامی ، تشخیص مواد مخدر و جستجو و نجات مورد استفاده قرار گرفته اند. آنها به دلیل هوش عاطفی ، نگهبان بودن و قضاوت درست در امور ، سگ های هدایت عالی برای معلولین هستند. آنها از پرطرفدارترین نژادهای سگ هستند. در قرن بیستم پرورش‌دهندگان زاویه پشت ژرمن را افزایش داده و زاویه دید پایین آن را بیشتر کردند. بحث درباره ی مزایا و معایب ایجاد این تغییرات در این صنعت هنوز ادامه دارد و بسیاری از دوست داران ژرمن شپرد در تلاش برای بازگرداندن این سگ به ساختار و طبیعت اصلی خود هستند. این سگ در نیویورک به نام شایلو “Shiloh” نامگذاری شد که پس از آن به این نام معروف است ، و البته در ایران به نام شولاین شناخته می شود.شخصیت :ژرمن شپرد به عنوان بهترین نگهبانان و محافظان شناخته می شوند. آن ها می توانند بهترین همدم و همنشین خانواده شما باشند با یک شخصیت متمایز و با اعتماد به نفس بالا .

علاقه ای به بودن در کنار بیگانه ها ندارد و می تواند به آنها بی احترامی کند ، با این حال وقتی که با شما دوست شود این دوستی را تا پایان عمر ادامه می دهد.الزامات فعالیت :ژرمن‌ها همانقدر که بزرگ هستند همانقدر هم با انرژی می باشند. آنها باید صبور ، هوشیار و وفادار باشند. آنها می توانند جسور بوده اما نباید بیش از حد تهاجمی باشند. آنها نیاز به مقدار زیادی تمرین روزانه ندارند، اما مطمئناً نژاد ایده‌آلی برای ساکنان آپارتمان و یا افرادی که تنها و ساعات طولانی کار می‌کنند نیست. آنها تمایل به برقراری ارتباط با کودکان دارند و از شرکت در فعالیت های خانوادگی مانند پیاده روی ، شنا ، رفتن به گردش و رانندگی لذت می‌برند. پیاده روی های منظم برای آنها بسیار مفید است.آموزش و پرورش :برای مبارزه با خستگی و بی حوصله گی ژرمن ، ورزش مغزی و روانی بهترین گزینه است. آنها بسیار هوشمند بوده و مانند بسیاری از نژادهای دیگر از کار با صاحبانشان لذت می‌برند. آنها حتی می توانند با بازی های معمولی با یک تکه چوب و یا با یک توپ تنیس، رشد هوشی داشته باشند. آنها در صورت لزوم و درخواست صاحبشان بسیار هوشمند ، جسور ، هوشیار و با اراده هستند. با اینکه آنها بسیار آموزش پذیر هستند ولی باید این کار را از

شروع کرده و اجتماعی شدن را یاد بگیرند.صفات رفتاری :ژرمن ها به طور ذاتی نگهبان هستند به همین جهت از آنها به عنوان سگ پلیس استفاده می شود. وقتی که یک ژرمن شپرد با خانواده‌ی ارتباط برقرار کند همواره از آنها در برابر ورود افراد بیگانه و حتی آشنا مراقبت می کند . ولی البته گاهی با توجه به شرایط نمی تواند تفاوت بین این دو را تشخیص دهند. آموزش در این زمینه بسیار لازم است و چه بهتر که از دوران تولگی آموزش ها آغاز شود. سگ ژرمن نباید به هیچ عنوان کمرو و خجالتی و پرخاشگر باشد. پرورش دهندگان و مربیان معتقدند که این نوع گرایش ها حاصل آموزش ضعیف یا نگهداری ضعیف و یا هر دوی آنها می‌باشد. صاحبان این سگ باید ابتدا با شناخت زمینه ای سگ خود ، در مسیر درستی از آموزش ها ، جهت اجتماعی کردن و تربیت سگ خود اقدام کنند. سگ ژرمن سال ها می تواند همراه وفاداری برای شما باشد. اشخاصی که زمان کافی برای تخصیص آموزش های لازم به ژرمن شپرد را ندارند قطعا باید در جستجوی نژاد دیگری باشند . اما کسانی که زمان و انرژی لازم برای آموزش درست و صحیح ژرمن خود صرف می‌کنند یک سرمایه گذاری درست در به دست آوردن یک همراه و همدم واقعی و وفادار کرده اند .

وبسایت

بستر مناسبی را فراهم کرده تا با معرفی و

، شما هموطنان عزیز بتوانید در سریعترین زمان ممکن

را مشاهده و جهت سفارش و

با ما تماس بگیرید.

فروش سگ ژرمن بلک کینگ توله و بالغ
مرکز تخصصی پرورش سگ های گارد و نگهبان
همه نژادا دارنده گواهی و ضمانت کتبی اصالت نامه هستند
شناسنامه دارند
واکسینه
انگل زدایی
کیت سلامت
ارسال به سراسر کشور
راهنمایی و بازدید حضوری تماس بگیرید


فروش سگ ژرمن بلک مو بلند کینگ سایز
نر و ماده – توله و بالغ
باشگاه سگ های نگهبان دارای 19 سال سابقه کاری در امر…


فروش سگ ژرمن کینگ ، سگ ، ژرمن کینگ بلک فیس اصیل ، انواع مو کوتاه و مو بلند اصیل ژرمن شپرد کینگ سایز ، انواع سنین ژرمن کینگ بلک فیس با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ها به فروش می رسد، تمامی توله های 40 تا 60… ژرمن شپرد کینگ اصیل را از ما با مدارک اصالت و ضمانت کتبی مادام العمر بخواهید
ارسال به تمامی نقاط…

ژرمن بلک


فروش سگ ژرمن کینگ

ژرمن شولاین مو کوتاه و مو بلند اصیل
فروش انواع ژرمن توله و بالغ
فروش سگ ژرمن کینگ از 45 روزه تا 2 ساله
بهترین قیمت ژرمن شولاین را از ما بخواهید .
با مدارک کامل و ضمانت کتبی اصالت
برای بازدید و خرید تماس بگیرید امیر پاشا


فروش سگ ژرمن کینگ سایز ، بلک فیس ، آماده ی آموزش دهی .
انواع سنین ژرمن مو بلند به فروش می رسد .
عرضه بهترین قیمت ژرمن بلک فیس زیبا .

سگ نژاد ژرمن یکی از نژاد های بسیار باهوش و تربیت پذیر است . به همین خاطر در خیلی از ارگان ها این… ژرمن کینگ سایز با شجره کامل ژرمن بیشتر از طریق برقراری تماس با ما .


فروش ژرمن بلک اصیل به همراه برگه اصالت. ژرمن بلک زیر قیمت بازار عرضه میشود. این توله ژرمن واکسینه شده و انگل تراپی شده می باشد.

توله ژرمن مو بلند خرسی پوزه کوتاه ( توله ژرمن لانگهیر ) کینگ سایز پدر مادر وارداتی و دارای شجره اصالت از کشور صربستان
فروش ژرمن بلک به همراه برگه سلامت. برای خرید اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.


خرید و فروش سگ ژرمن کینگ دارای تراکم موی بسیار بالا بلک فیس
شیب استاندارد
رنگ استاندارد
دارای گواهی اصالت کتبی به همراه صدور فاکتور رسمی
نر…


فروش سگ ژرمن کینگ اصیل باهوش و تنومند و فروش سگ در سنین مختلف ، سگ ژرمن وارداتی با اعتماد به نفس ، وفادار ، شجاع و پایدار است. عاشقان سگ ها واقعا از داشتن… ژرمن شپرد نامیده میشوند ولی در حقیقت این نژاد کینگ شپرد می باشد که اصلاح شده توسط آمریکا هستند که یکی از نژادهای لاکچری و گران در دنیا… اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.


فروش توله ژرمن بلک
فروش توله ژرمن بلک فیس
سن : 50 روزه تا 2 سال
نر و ماده
توله و بالغ
واکسن خورده
انگل تراپی شده
خرید بدون واسطه
ژرمن بلک کینگ سایز
جهت هاهنگی و بازدید حضوری تمای بگیرید


مجموعه پرورش و فروش ژرمن شپرد در ایران به علت تنوع توله ها و سگ های بالغ مجموعه پرورش سگ گارد و نگهبان امیر… ژرمن با تیپ های مختلف ( مو بلند ، مو کوتاه ، مو کلاسیک ) ژرمن شولاین و ورکلاین ، ژرمن سیبل ، انواع ژرمن بلک ها واکسینه شده و انگل تراپی شده می باشند
و با گارانتی اصالت دائمی به صورت کتبی ارائه…


فروش تعداد محدودی توله ژرمن بلک فیس شجره دار با بالاترین کیفت دو ماه
واکسن خورده با سلامت کامل
از پدر شجره دار.
کیفیت را با ولف کنل تجربه کنید.
کلیه سگها در دامپزشکی و با گرفتن برگه سلامت تحویل مشتری میگردد.


فروش سگ های ژرمن شپرد مو بلند کینگ سایز حرفه ای نر
توله و ابلغ موجود میباشد
شناسنامه دار و دارای گواهی اصالت
واکسینه شده و کیفیت عالی
بهترین قیمت در مقابل بهترین کیفیت


فروش ژرمن کینگ
بلک فیس از پدر و مادر وارداتی
توله و بالغ،نر و ماده
دارای شناسنامه و مدارک کامل
با قیمت فوق العاده مناسب
لطفا جهت بازدید و مشاوره تماس بگیرید
مهندس عابدی09129351205


تعدادی توله ژرمن شولاین مو کوتاه و بلند و کینگ از پدر و مادری وارداتی و شجره دار با خط خونی عالی
رنگ بندی عالی و شیب استاندارد
برای اطلاع از قیمت و بازدید از مجموعه تماس بگیرید


سگ های ژرمن بلک از سری سگ های ژرمن با رنگ خاص توله های 20 روزه آماده پیش فروش مو بلند ، مو کوتاه و کینگ سایز بالغ ماده موبلند 1سال و نیمه بالغ نر موکلاسیک 1 ساله با مدارک کامل و به شرط سلامت


سگ های ژرمن بلک از سری سگ های ژرمن با رنگ خاص توله های 20 روزه آماده پیش فروش مو بلند ، مو کوتاه و کینگ سایز بالغ ماده موبلند 1سال و نیمه بالغ نر موکلاسیک 1 ساله با مدارک کامل و به شرط سلامت


فروش توله سگ ژرمن در سراسر کشور .
پرورش سگ و فروش سگ ژرمن کینگ با قیمت عالی .
بهترین قیمت سگ ژرمن را از ما بخواهید .

« اولین مجموعه پرورش سگ دارای مدرک جهاد کشاورزی »
… ژرمن و فروش سگ ژرمن کینگ وارداتی با شجره .
فروش سگ ژرمن شپرد بلک نر و ماده با تعداد محدود .
برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید .

حسنی


فروش سگ ژرمن شولاین
کینگ سایز نر 8 ماهه
بلک فیس و دارای تراکم موی عالی
به شرط شیب استاندارد
واکسیناسیون و انگل تراپی شده
امکان بازدید حضوری در مجموعه ای معتبر
ارسال به تمام نقاط کشور همراه با بیمه مسیر
جهت هماهنگی و اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
رادمنش


فروش سگ ژرمن کینگ 8 ماهه
بلک فیس و لانگ هیر
دارای شیب استاندارد و تراکم موی استاندارد
همراه با شناسنامه سلامت
امکان بازدید حضوری در مجموعه ای معتبر
ارسال به تمام نقاط کشور همراه با بیمه مسیر
جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
حمید بیک


فروش سگ ژرمن نر کینگ سایز
دارای شیب استاندارد و تراکم موی عالی
بلک فیس
دارای شناسنامه سلامت
واکسن خورده و انگل تراپی شده
از مجموعه ای معتبر در ماهدشت
ارسال به تمام نقاط کشور
برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید


ژرمن بلک

سگ های ژرمن بلک از سری سگ های ژرمن با رنگ خاص توله های 20 روزه آماده پیش فروش مو بلند ، مو کوتاه و کینگ سایز بالغ ماده موبلند 1سال و نیمه بالغ نر موکلاسیک 1 ساله با مدارک کامل و به شرط سلامت


فروش ژرمن بلک ، ژرمن حرفه ای ، قیمت ژرمن ماده

فروش سگ ژرمن کینگ که کاملا ژرمن حرفه ای محسوب میشود .

فروش سگ ژرمن ماده و نر شناسنامه دار .
توله ژرمن وارداتی با قیمتی باورنکردنی . ژرمن بلک مناسب جهت نگهبانی و گارد . ژرمن شپرد اصیل وارداتی باهوش و آموزش پذیر .

قیمت طریق برقراری تماس دریافت نمایید .


با سلام
دوستان دنبال یه توله ژرمن 2 الی 3 ماهه شولاین بلک فیس مو بلند یا کینگ میگردم،
(( مطابق عکس ها )) ☝️
خلاصه یه توله اصیل و شجره دار میخوام که مثل بچه خودم…


ژرمن شیپرد بلک
2/5ماهه وارداتی
با مدارک کامل
واکسینه شده
مو بلند
سایز کینگ
بسیار زیبا
بازدید حضوری اقدسیه


خرید و فروش انواع سگ فروش سگ باهوش
خرید و فروش و واردات انواع سگ های نگهبان
سگ های… ژرمن باکسر .ب اکستر . بوکسر . سگ بوکسور .boxer}

تورجان {تروجان}

سنت برنارد{سگ بل و… ژرمن شپرد { ژرمن کینگ . ژرمن موبلند . ژرمن شپهرد . ژرمن شیپر . سگ چوپان آلمانی . جرمن شپرد . جرمن شپهرد . شیانلو. سگ گرگی . پایان معامله نیست آغاز یک تعهد است


فروش انواع بالغ و توله ژرمن شپرد شولاین و ورک لاین
موبلند و مو کوتاه
رنگ کلاسیک و بلک ژرمن کینگ نر و ماده
بهترین نوع در بین انواع نژاد های سگ
هوش بسیار بالا / آموزش پذیری سریع
مهربان…


ژرمن تخصص ماست
فروش سگ های ژرمن در انواع مدل ها
(شولاین ، ورک ، سیبل ، کینگ ، بلک)
توله و بالغ
نر و ماده
دارای گواهی اصالت و سلامت
واکسینه و انگل تراپی شده
شناسنامه دار
بدون واسطه خرید کنید
خرید آسان را با ما تجربه کنید
دارای مجوز از جهاد کشاورزی و …


فروش سگ ژرمن شپرد در تمامی تیپها وکلاس ها
فروش سگ ژرمن شپرد شولاین و ورک لاین ژرمن بلک ، بلک انتن و سیبل
مو کوتاه ، مو کلاسیک ، موبلند و کینگ نر و ماده
توله و بالغ
واکسن خورده وانگل تراپی شده
دارای مدارک اصالت وسلامت
با بیش…


خرید و فروش انواع سگ فروش سگ باهوش
خرید و فروش و واردات انواع سگ های نگهبان
سگ های… ژرمن باکسر .ب اکستر . بوکسر . سگ بوکسور .boxer}

روتوایلر {روت . روتی . راتوایلر . روتویلر… ژرمن شپرد { ژرمن کینگ . ژرمن موبلند . ژرمن شپهرد . ژرمن شیپر . سگ چوپان آلمانی . جرمن شپرد . جرمن شپهرد . شیانلو. سگ گرگی .


خرید و فروش و واردات انواع سگ های نگهبان
سگ های پلیس
سگ های شکاری
جفت یابی برای… ژرمن باکسر .ب اکستر . بوکسر . سگ بوکسور .boxer}

روتوایلر {روت . روتی . راتوایلر . روتویلر… ژرمن شپرد { ژرمن کینگ . ژرمن موبلند . ژرمن شپهرد . ژرمن شیپر . سگ چوپان آلمانی . جرمن شپرد . جرمن شپهرد . شیانلو. سگ گرگی . شکیب)

براک

ستر

اسپانیل

بیگل

الک هوند


فروش انواع سگ های ژرمن شپرد ( اصیل )

فروش دائمی سگ های ژرمن شپرد فوق العاده باهوش و جسور ژرمن کینگ ، ژرمن بلک ، ژرمن ورک لاین ، ژرمن شولاین ( مو کوتاه ، مو کلاسیک ، مو بلند ) توله و بالغ نر و ماده مو کوتاه ، مو کلاسیک…


پرورش و خرید و فروش انواع نژاد ژرمن شپرد
شولاین ، ورک ، سیبل ، کینگ ، بلک، و …
جهت هماهنگی بازدید و خرید تماس حاصل فرمایید
تمامی سگها دارای اصالتنامه کتبی مادامالعمر


باشگاه سگ های نگهبان
دارای مجوز رسمی از جهاد کشاورزی و 11 ارگان معتبر دیگر

سلام
فروش… ژرمن شپرد
تمامی نژاد ها ، موبلند ، کلاسیک ، کینگ ، بلکتوله از 50 روزه تا 3 ماهه
بالغ از 6 ماه تا 2 سال
دارای گواهی ضمانت کتبی مادام العمر…


فروش سگ ژرمن شپرد شولاین بلک فیس کینگ فول بلک موبلند اصیل
از 50 روزه تا 2 سال
دارای گواهی کتبی اصالت وسلامت مادام العمرر
شناسنامه…


ژرمن شپردها رو میتوانیم به دو نوع ژرمن کار و شولاین تقسیم کنیم. همچنین اخیرا ژرمن کینگ هم به این دسته بندی اضافه شده.
سگ های ژرمن شپرد تا چند سال پیش به رنگهای مشکی و قهوهای بودن اما امروزه در این نژاد رنگ سفید… ژرمن بلک گران بهاتر و کم پیداتر از ژرمن استاندارد است.
آقای Corporal Lee Duncan از اولین پرورش دهندگان


فروش ویژه سگ های فوق العاده ژرمن شپرد ، سگ های ژرمن شپرد در کلاس های کاری متفاوت بلک فیس و سیمپل فیس از 35 روزه به بالا آماده تحویل نر و ماده ورک لاین و شولاین( کینگ) واکسینه شده انگل تراپی شده دارای شناسنامه


سگ های ژرمن شپرد در کلاس های کاری متفاوت بلک فیس و سیمپل فیس موبلند و موکوتاه از 35 روزه به بالا آماده تحویل نر و ماده ورک لاین و شولاین( کینگ) واکسینه شده انگل تراپی شده دارای شناسنامه جهت اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید


فروش ویژه توله ژرمن شپرد قیمت مناسب
فروش توله سگ ژرمن اصیل 50 روزه
مرکز پرورش تخصصی ژرمن در ایران فروش توله سگ ژرمن شپرد
ورک لاین و توله ژرمن شولاین ژرمن بلک کینگ سایز نر و ماده
در مجموعه پرورش سگ گارد و نگهبان
اغلب به عنوان سگ نگهبان از آن استفاده… ژرمن شپرد سگی باهوش ، نترس، مشتاق ، شجاع ، شاداب و بیقرار برای آموختن است.این نژاد 2 گونه…


سگ ژرمن شپرد سگ هایی که در همه زمینه های کاری یک سگ فعالیت می کند اعم از سگ نگهبان ، سگ گارد… ژرمن شپرد به خاطر هوش بالای این نژاد است که همگان را شیفته خود کرده است جالب توجه علاقه… کینگ و بلک_در همه اندازه های مو) بالغ های این نژاد هم با آموزش های مختلف آماده تحویل میباشند


واکسن خورده انگل تراپی شده،
زیر نظر نظام دامپزشکی کشور.
دارایه 18سال سابقه کاری.
ارسال درتمام نقاط کشور


فروش سگ ژرمن ورک 30 روزه و واکسیناسیون و انگل تراپی شده ، ژرمن شپرد مو بلند شجره دار نوه های قهرمان دنیا هستند و با مناسب ترین قیمت سگ ژرمن نر و ماده ارائه میشوند.

قامت ژرمن شپرد مو بلند تا روی شانه ها ، به 66 سانتیمتر می رسد و در یک نگاه بیرونی ، دیدی از… ژرمن ورک بلک فیس ( صورت سیاه ) ، وارداتی ، کیفیت استثنایی و دارای تضمین اصالت و کیفیت به همراه…


فروش توله ژرمن ورک لاین (سیبل) ژرمن نگهبان

فروش ویژه توله سیبل با خط خونی قوی کیفیت استثنایی
فروش سگ ژرمن مو بلند و ژرمن بلک مو بلند
فروش سگ ژرمن شپرد نر و ماده
فروش ژرمن ورک لاین بهترین قیمت سگ نگهبان
توله و بالغ
فروش ژرمن ورک لاین فوق العاده باهوش
مناسب برای آموزش
خط خونی فوق العاده قوی
واکسن خورده و انگل…

ژرمن بلک


ژرمن ورک 6 ماهه
رنگ بلک،سیبل
جنسیت ماده
پدر وارداتی
مادر دو سر وارداتی از امریکا
خط خونی قوی با اصالت و با کیفیت
واکسینه شده و شناسنامه دار


خرید و فروش انواع سگ از نژاد ژرمن شولاین .مالینویز. ژرمن بلک . ورک . ارسال به تمام نقاط کشور .برای دیدن مجموعه سگ های موجود به لینک مراجعه فرمایید. با سپاس مدیریت مجموعه Best_friend


فروش ویژه توله های ژرمن شپرد
شولاین / ورک لاین
رنگ کلاسیک و بلک 45 روزه تا 3 ماهه
مو بلند/ مو متوسط/ مو کوتاه
پدر مادر های شجره دار و اصیل

فروش…


فروش ژرمن ورک لاین در محمد شهر
7 ماه
سگ 6 دانگ
درشت و شجره دار
از پدر و مادری وارداتی
بلک فیس
سگ نگهبان
واکسن خورده / شناسنامه دار
بدون واسطه خرید کنید
جهت اطلاع بیشتر تماس بگیرید


فروش توله 3 ماهه
ژرمن ورک لاین
از پدر و مادر وارداتی
پدر:چانکی وارداتی (افسر نگهبان چک)
2 عدد بلک و 2 عدد سیبل
دارای شجره FcI&IkC
جهت استعلام قیمت با ما در تماس باشید.


فروش ژرمن بلک اصیل در کرج قیمت سگ
فروش سگ ژرمن بلک شولاین و ورک لاین اصیل
نر و ماده
(توله و بالغ)
از پدر و مادری اصیل و باکیفیت
دارای گواهی پزشکی کامل
گواهی اصالت کتبی به صورت مادام العمر
شناسنامه دار
ارسال به تمام نقاط ایران
رضا همت


توله ژرمن بلک اصیل _ سگ باهوش _ سگ محافظ
فروش ژرمن بلک ( ورک لاین و شولاین اصیل )
نر و ماده ( توله و بالغ )
سگ نگهبان _ سگ حرفه ای
شناسنامه…


««ارائه ای از مجموعه تخصصی پرورش و آموزش سگ های گارد و نگهبان »»

***زیر نظر مستقیم… ژرمن شپرد
شولاین مو بلند و مو کوتاه ورک لاین
کینگ
رنگ کلاسیک و بلک لاکچری
نر و ماده حدود دو ماهه
مولدین شجره دار با خط خونی بالا
مدارک تکمیل پزشکی و…


فروش سگ ژرمن شپرد ورک لاین نر
ژرمن شپرد ورک لاین یک سال بسیار باهوش وزیبا بلک نرفیس


فروش توله سگ ژرمن اصیل 53 روزه
مرکز پرورش تخصصی ژرمن در ایران فروش توله سگ ژرمن شپرد ورک لاین و توله ژرمن شو لاین ژرمن بلک کینگ سایز نر و ماده در مجموعه پرورش سگ نگهبان و گارد ایران واکسینه شده و انگل تراپی…


فروش ژرمن شپرد کینگ وارداتی
فروش ژرمن سیبل و ورک بلک ژرمن شپرد ها سگهایی فوق العاده باهوش هوشیار میباشند با ضریب هوشی فوق العاده بالا واین…


فروش ژرمن شپرد اصیل و وارداتی با کیفیت بالا
فروش ژرمن پلیس و شیب دار و بلک فیس
فروش ژرمن بگیر و حرفه ایی
از قابلیت های این نژاد جدا از نگهبانی و گارد سگ گله بودن است ژرمن شپرد مدل های مختلفی دارد مانند ورک لاین و شولاین و کینگ که هر مدل نیز در سه اندازه و تراکم موی متفاوت کوتاه،وسط و بلند…


توله ژرمن _توله ژرمن اصیل_ فروش توله ژرمن_کرج

فروش دائمی انواع ژرمن ورک و شولاین
ژرمن بلک ژرمن پلیس
با تنوع رگبندی و مو
از مولدین اصیل
برای خرید بدونه وسطه و مستقیم تماس بگیرید

امیرپاشا


فروش سگ ژرمن شپرد در تمامی تیپها وکلاس ها
فروش سگ ژرمن شپرد شولاین و ورک لاین ژرمن بلک ، بلک انتن و سیبل
مو کوتاه ، مو کلاسیک ، موبلند و کینگ
نر و ماده
توله و بالغ
واکسن خورده…


توله سگ های ژرمن شپرد شولاین از بهترین مولدین در مجموعه ای بی نظیر
تمامی توله ها ژرمن شپرد اعم از شولاین و ورک ژرمن بلک و ژرمن سیبل واکسن خورده و انگل تراپی شده می باشند
دارای شناسنامه و گواهی سلامت و همچنین…


فروش سگ ژرمن شپرد مو بلند ، سگ ژرمن بگیر ، باهوش و باوفا دارای شجره ، وارداتی و مناسب ترین قیمت توله ژرمن ورک نسبت به سگ های دیگر عرضه می شود.

سگ ژرمن بگیر زیرا یکی از معروفترین سگهای دنیا هستند. فروش سگ ژرمن شپرد مو بلند به دلیل هوش و توانایی بسیار بالایی که دارد مورد استقبال قرار گرفته.
این… هماهنگی با شماره ما در ارتباط باشید.


فروش ویژه تمامی نژاداده های ژرمن با بهترین کیفیت ورک – شولاین ( مو کوتاه – مو کلاسیک – مو بلند) – بلک ( مو کلاسیک و مو بلند ) – کینگ – سیبل – بای کالر و …
توله و بالغ
نر و ماده
مناسب…


ژرمن بلک

سگ ژرمن شپرد سگ هایی که در همه زمینه های کاری یک سگ فعالیت میکند اعم از سگ نگهبان،سگ گارد… ژرمن شپرد به خاطر هوش بالای این نژاد است که همگان را شیفته خود کرده است
جالب توجه علاقه… ژرمن ورک لاین ،شولاین،کینگ و بلک_در همه اندازه های مو)
بالغ های این نژاد هم با آموزش های مختلف آماده تحویل میباشند
جهت…


مولدهای نر در نژاد های مختلف
نژاد های : ژرمن کینگ/ ژرمن شولاین/ ژرمن بلک/ ژرمن ورک/ روتوایلر/ پیت بول/داگو آرژانتینو/ دوبرمن/ چاوچاو/ گلدن رتریور/ آکیتا ژاپنی/ آمریکن…


ژرمن شپرد در کرج
باسلام
فروش ژرمن در تمامی نژاد های ( ورک – سیبل – شولاین – کینگ – بلک)
توله و بالغ
نر وماده
واکسن خورده
انگل تراپی شده
صدور فاکتور رسمی از باشگاه سگ های نگهبان
صدور گواهی اصالت مادام العمر کتبی
بدون واسطه خرید کنید
کارشناس فروش آقای بیات
ارسال به تمام نقاط ایران


فروش توله سگ ژرمن ، ژرمن شولاین مو بلند ، مرکز پرورش تخصصی ژرمن در ایران فروش توله سگ ژرمن شپرد ورک لاین و توله ژرمن شو لاین ژرمن بلک جرمن وایت جرمن شپرد کینگ سایز نر و ماده در مجموعه پرورش سگ نگهبان و گارد ایران واکسینه…


فروش ویژه توله سگ ژرمن شولاین خالص
بدون خط و خال غلط
سیبل بلک ورک هم موجود است
سگ ژرمن بلک فیس و لایت فیس
سگ های ژرمن شفرد دارای گواهی پزشکی
گواهی اصالت مادام العمر به صورت کتبی
واکسن خورده و انگل تراپی… ژرمن شپرد اصیل
دوره های گارد و نگهبان سگ های ژرمن ورک و شولاین
جفت یابی
رفع ناهجاری
پانسیون و نگهداری از تمامی نژادها
مشاوره رایگان
ارسال…


فروش انواع بالغ و توله ژرمن شپرد شولاین و ورک لاین
موبلند و مو کوتاه
رنگ کلاسیک و بلک ژرمن کینگ

نر و ماده
بهترین نوع در بین انواع نژاد های سگ
هوش بسیار بالا / آموزش پذیری…


ژرمن تخصص ماست
فروش سگ های ژرمن در انواع مدل ها
(شولاین ، ورک ، سیبل ، کینگ ، بلک)
توله و بالغ
نر و ماده
دارای گواهی اصالت و سلامت
واکسینه و انگل تراپی شده
شناسنامه دار
بدون واسطه خرید کنید
خرید آسان را با ما تجربه کنید
دارای مجوز از جهاد کشاورزی و …


توضیحات:
مجموعه باشگاه سگهای گارد افتخار دارد نژاد سگهای نگهبان ، سگ همراه ، سگ… ژرمن شپرد در تیپهای زیر از مجموعه پرورش سگ معتبر در ایران با مجوز رسمی از وزارت جهاد کشاورزی… ژرمن شپرد شولاین موبلند ، ژرمن شپرد مو کلاسیک و ژرمن شپرد کوتاه ، ژرمن بلک ، ژرمن سیبل و ژرمن و ارسال به تمام نقاط ایران دارد


فروش انواع سگ های ژرمن شپرد ( اصیل )

فروش دائمی سگ های ژرمن شپرد فوق العاده باهوش و جسور ژرمن کینگ ، ژرمن بلک ، ژرمن ورک لاین ، ژرمن شولاین ( مو کوتاه ، مو کلاسیک ، مو بلند ) توله و بالغ نر و ماده مو کوتاه ، مو کلاسیک…


پرورش و خرید و فروش انواع نژاد ژرمن شپرد
شولاین ، ورک ، سیبل ، کینگ ، بلک، و …
جهت هماهنگی بازدید و خرید تماس حاصل فرمایید
تمامی سگها دارای اصالتنامه کتبی مادامالعمر


1)-توله ژرمن بلک موکلاسیک نر یک قلاده.
2)-توله ی کنکورسوی ماده و نر هر کدام یک قلاده.
3)-توله ژرمن ورک بلک اندتن نر یک قلاده.
4)-توله ژرمن شولاین ماده یک قلاده.
5)-توله گلدن نر شش قلاده.
6)-توله ی ژرمن وورک نر چهل روزه یک قلاده.
7)-توله ی ژرمن بلک ماده سه ماهه یک قلاده.
8)-توله یابی سگ های تان را فراهم نموده است.


با سلام
فروش و پرورش سگ زرمن شپرد
شولاین شیانلو شپرد بلک ورک مو بلند و مو کوتاه
واکسینه
توله و بالغ
شناسنامه دار
انگل زدایی شده
دارای مدارک اصالت…


فروش سگ ژرمن بلک شولاین بلک سیبل
موبلند و مو کوتاه با شیبب استاندارد
در تیپ های ورک و شولاین
سگ ژرمن شپرد فروش توله 55 روزه ژرمنشپرد
فروش ژرمن شپرد شولاین در بالاترین کیفیت
خرید و فروش انواع نژاد نگهبان و گارد
اصالت نامه کتبی…


فروش انواع سگ ژرمن
سگ ژرمن شپرد شولاین موبلند ، ژرمن شپرد مو کلاسیک و ژرمن شپرد کوتاه ، ژرمن بلک ، ژرمن سیبل و ژرمن پلیسی یا ژرمن ورک لاین
دارای اصالتنامه کتبی مادامالعمر
دارای گواهی سلامت دامپزشک
ارسال به سراسر ایران
جهت بازدید و خرید تماس حاصل فرمایید


مجموعه باشگاه سگ های امیر پاشا افتخار دارد نژاد سگ های نگهبان , سگ همراه, سگ شکاری… ژرمن شپرد در تیپ های زیر از مجموعه پرورش سگ معتبر در ایران با مجوز رسمی از وزارت جهادکشاورزی… ژرمن موبلند ژرمن شپرد مو کوتاه, ژرمن شپرد مو کوتاه, ژرمن بلک , ژرمن سیبل و ژرمن پلیسی یا میباشد و ارسال به تمامی نقاط ایران


خرید سگ ژرمن شپرد در تیپ های مختلف در مجموعه ی سگ های نگهبان،دارنده ی مجوز رسمی از وزارت جهاد… ژرمن شپرد شو لاین مو بلند ، ژرمن شپرد مو کلاسیک ، ژرمن شپرد مو کوتاه ، ژرمن شپرد بلک ، ژرمن سیبل ، ژرمن ورک لاین و با نام های دیگر مانند جرمن شپرد یا جرمن شفرد یا پلیسی یا ژرمن بازدید از 9 صبح الی 18 با هماهنگی .


فروش ویژه سگ های فوق العاده ژرمن شپرد ، سگ های ژرمن شپرد در کلاس های کاری متفاوت بلک فیس و سیمپل فیس از 35 روزه به بالا آماده تحویل نر و ماده ورک لاین و شولاین(کینگ) واکسینه شده انگل تراپی شده دارای شناسنامه


باهوش ترین و منحصر به فردترین ژرمن شپرد ورک لاین و شولاین مو بلند و مو کوتاه بلک فیس نر و ماده توله و بالغ دارای گواهی سلامت و شناسنامه پزشکی انگل تراپی شده و واکسن خورده


سگ های ژرمن شپرد در کلاس های کاری متفاوت بلک فیس و سیمپل فیس موبلند و موکوتاه از 35 روزه به بالا آماده تحویل نر و ماده ورک لاین و شولاین(کینگ) واکسینه شده انگل تراپی شده دارای شناسنامه جهت اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید


نی نی سایت

ژرمن بلک
ژرمن بلک


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغات در سایت ما و اینترنت بیشتر دیده شوید.