نقشه گوگل تهران

نقشه گوگل تهران
نقشه گوگل تهران

گوگل مپ فارسی؛ نقشه جغرافیایی گوگل با دو حالت نمایش Satellite و Street، وضعیت ترافیک و امکان نشان دادن موقعیت شما بر روی نقشه با استفاده از IP اینترنت شما و جستجوی مکان ها و … امکان زوم بر روی گوگل مپ – Google MAP

 

 

 

 

صفحه‌ها برای ویرایشگران خارج‌شده از سامانه بیشتر بدانید

گوگل مَپز یا گوگل مَپس یا گوگل مَپ (به انگلیسی: Google Maps، به‌معنی: نقشه‌های گوگل) یک محصول وب از شرکت گوگل است. در گوگل مَپز، نقشه‌های دقیق و کاملی از زمین به همراه امکان مسیریابی با استفاده از سامانه موقعیت‌یاب جهانی (GPS) و همچنین گزارش وضعیت ترافیکی به کاربران ارائه می‌شود. در سال ۲۰۰۸ نسخه‌های منطبق با اندروید و آی‌اواس این نرم‌افزار جهت استفاده در تلفن‌های هوشمند معرفی شد. در سال ۲۰۱۳ این نرم‌افزار به عنوان پر استفاده‌ترین برنامهٔ تلفن‌های هوشمند شناخته شد. به طوری که ۵۴ درصد از کاربران تلفن‌های هوشمند دست کم یک بار از این برنامه استفاده کرده‌اند. در سال ۲۰۲۰ به‌طور ماهیانه بیش از یک میلیارد مرتبه از این برنامه توسط کاربران استفاده می‌شود.[۲]

گوگل مَپز از فناوری‌هایی چون Tele Atlas استفاده می‌کند. در نقشه‌های گوگل سه بخش وجود دارد:

گوگل مپز دیدن نقشه را به چندین حالت امکان‌پذیر کرده‌است:

۵- نمای سه‌بعدی (3D View): این نما که به نمای هلیکوپتری معروف است، امکان رؤیت مسیرها را به‌صورت سه‌بعدی از آسمان فراهم می‌آورد.[۴]
۶- نمای درونی (Indoor view): در این نما، نقشهٔ ساختمان‌های چندطبقه به تفکیک طبقات آن نمایش داده می‌شود.[۵]
نقشه گوگل تهران

نقشه‌های به‌نمایش‌درآمده در گوگل مپز، در ابتدا فقط به کشور ایالات متحده و چند کشور اروپایی محدود می‌شد. نقشه‌ها توسط خود گوگل درست می‌شدند و امکان تغییرات در آن توسط کاربران وجود نداشت. تولید نقشه‌ها فرایندی طولانی و هزینه‌بر را طی می‌کردند تا سرانجام اجازهٔ نمایش عمومی پیدا کنند. با گذشت زمان، از دل آزمایشگاه‌های گوگل (Google Labs؛ پروژه‌های جدید گوگل ابتدا در آزمایشگاه تولید و به نمایش گذاشته می‌شوند و سپس عمومی می‌شوند) پروژه‌ای به نام Google Map Maker بیرون آمد که وظیفهٔ آن تسهیل در ساخت و به‌روزرسانی نقشه‌ها بود. گوگل مپز مِکِر در ژوئن ۲۰۰۸ از آزمایشگاه بیرون داده شد و هم‌زمان ۶۰ کشور را برای ساخت نقشه پشتیبانی می‌کرد، که ایران نیز البته جزء آن‌ها بود. در گوگل مپ مِیکِر، کاربران از هر جای زمین می‌توانند نقشه‌ها را توسعه دهند، ویرایش کنند یا حذف کنند. اطلاعاتی که کاربران عادی وارد می‌کنند ممکن است قابل اطمینان نباشد؛ بنابراین، گوگل قوانینی برای اطمینان حاصل کردن از اطلاعات واردشده وضع کرده‌است. کاربرانی که بیشتر از همه اطلاعات تأییدشده دارند، رتبهٔ بالاتری در گوگل مپ مِیکِر دارند و کاربران پایین‌تر برای انتشار نقشه‌های کشیده‌شده باید منتظر تأیید کاربران ردهٔ بالاتر باشند. قوانین دیگری هم وجود دارد؛ برای مثال، هنگام وارد کردن اطلاعات یک مکان، از شما پرسیده می‌شود چطور از صحت اطلاعات این مکان اطمینان دارید، و پاسخ می‌دهید: چون من اینجا زندگی می‌کنم! در حال حاضر، سرویس گوگل مپ به‌واسطهٔ نقشه‌های کشیده‌شده توسط کاربران در بیش از ۱۶۰ کشور جهان، نقشه‌های قابل اطمینانی دارد. نقشه‌ها و عکس‌های گوگل مپ در ایران نیز دارای کیفیت مطلوبی هستند.[۶] گوگل مپ مِیکِر قابلیتی بود که در ژوئن ۲۰۰۸ راه اندازی شد و در مارس ۲۰۱۷ غیرفعال شد. اکنون برای اصلاح و ایجاد تغییرات در گوگل مپز باید کاربر گوگل باشید و اگر اشکالی در نقشه مشاهده می‌کنید روی نقطه مورد نظر کلیک نموده و گزینه گزارش اشکال در داده‌ها را انتخاب نموده و مراحل توضیح اشکال در نقشه را توضیح دهید. در این مرحله گوگل مپز گزارش را بررسی می‌کند و اگر گزارش درست باشد نقشه را اصلاح می‌نماید.

در تاریخ ۲۵ می ۲۰۰۷ گوگل نمای خیابان (Street view) را منتشر کرد، یک ویژگی جدید از نقشه‌های گوگل که ۳۶۰ درجه نمایش پانوراما در سطح خیابان از مکان‌های مختلف را فراهم می‌کند. در تاریخ انتشار، این ویژگی تنها شامل پنج شهر در ایالات متحده بود. از آن زمان به هزاران مکان در سراسر جهان گسترش یافته‌است. در ژوئیه ۲۰۰۹، گوگل نقشه‌های دانشگاه‌ها و مسیرهای اطراف و مسیرهای پیاده‌روی را شروع کرد.
برای استفاده کاربران گوگل و کسانی که تمایل به ثبت عکسهای ۳۶۰ درجه کروی را دارند گوگل نرم‌افزار نمای خیابان را به‌صورت رایگان در فروشگاه پلی قرار داده که در دستگاه‌های اندروید قابل نصب می‌باشد.

گوگل فهرست‌های کسب و کار را از منابع مختلف آنلاین و غیرآنلاین تولید می‌کند. برای کاهش تکرار در فهرست، الگوریتم گوگل لیست‌ها را به‌طور خودکار بر اساس آدرس، شماره تلفن یا ژئوکد تلفیق می‌کند، اما گاهی اطلاعات مربوط به کسب و کارهای جداگانه به‌طور غریزی با هم ادغام می‌شوند، و در نتیجه لیست‌های اشتباه شامل عناصری از چندین شرکت می‌شوند. گوگل اجازه می‌دهد تا صاحبان کسب و کار، کسب و کار خود را از طریق Google My Business خود را تأیید کند و همچنین داوطلبان را برای بررسی و اصلاح اطلاعات حقیقی آنها استخدام کرده‌است.

در ماه مارس سال ۲۰۱۱، نقشه‌های داخلی به نقشه‌های گوگل اضافه شد و کاربران توانایی حرکت خود را در داخل ساختمان‌ها مانند فرودگاه‌ها، موزه‌ها، مراکز خرید، فروشگاه‌های بزرگ جعبه، دانشگاه‌ها، ایستگاه‌های حمل و نقل و دیگر فضاهای عمومی (از جمله امکانات زیر زمینی) خواهند داشت. گوگل صاحبان امکانات عمومی را تشویق می‌کند تا طرح‌های طبقه ای از ساختمان‌های خود را به منظور افزودن آنها به خدمات ارائه دهند. کاربران نقشه می‌توانند طبقه‌های مختلف ساختمان یا ایستگاه مترو را با کلیک کردن روی یک انتخابگر سطح که در نزدیکی هر سازه ای که در سطوح مختلف نقشه‌برداری شده‌است، مشاهده کنند.

راهنماهای محلی گوگل برنامه ای است که توسط گوگل مپز راه اندازی شده‌است تا کاربران خود بتوانند به نقشه‌های گوگل کمک کنند و امکانات و مزایای بیشتری برای این کار ارائه دهند. این برنامه تا حدی جانشین گوگل مپ میکر به عنوان ویژگی‌های برنامه سابق در وب سایت و برنامه یکپارچه آن شده‌است. در برنامه راهنمای محلی گوگل برای کابران امتیاز در نظر گرفته می‌شود که این امتیازها فعالیت کاربر در زمینه‌های مختلف را نشان می‌دهد و تعیین سطح توسط گوگل انجام می‌شود و از سطح یک شروع شده و به سطح ۱۰ می‌رسد که آخرین سطح کابران راهنمای محلی گوگل می‌باشد. برای رسیدن به سطح ۱۰ هر کاربر باید یکصد امتیاز کسب کند و با توجه به این که اضافه نمودن هر عکس پانزده امتیاز و ویرایش مکان ۵ امتیاز رسیدن به امتیاز یکصد هزار نیاز به پشتکار و زمان دارد.

این برنامه شامل اضافه کردن بررسی‌ها، عکس‌ها، اطلاعات اساسی، فیلم‌ها و اصلاح اطلاعات مانند دسترسی به صندلی چرخدار است.

My Maps یک ویژگی در Google Maps است که در آوریل ۲۰۰۷ راه اندازی شد و به کاربران این امکان را می‌دهد که نقشه‌های مورد نظر خود را برای استفاده شخصی یا اشتراک گذاری ایجاد کنند. کاربران می‌توانند با استفاده از یک ویرایشگر WYSIWYG نقاط، خطوط، شکل‌ها، یادداشت‌ها و تصاویر را در بالای نقشه‌های گوگل اضافه کنند.[۷] در واقع یک برنامه Android برای My Maps است که ابتدا در مارس ۲۰۱۳ با نام Google Maps Engine Lite منتشر شد.[۸][۹]

اپلیکیشن گوگل مپس دارای حالت تاریک یا دارک مود برای ناوبری مناسب برای کاربران است.

اپلیکیشن های اندرویدی این روزها تبدیل به عضو جداناپذیر زندگی روزمره ما شده اند، به طوری که بدون آن ها یا از انجام بسیاری از کارهایمان باز می مانیم یا تاخیر زیادی در انجامشان خواهیم داشت. این اپلیکیشن ها با توجه به تنوع بالایی که دارند به دسته های زیادی تقسیم می شوند که سیر و سفر یکی از آن هاست. احتمالا با شنیدن عنوان برنامه های سیر و سفر مسافرت های طولانی مدت به ذهنتان می رسد اما در این لیست اپلیکیشن های زیادی نیز مرتبط با سفرهای درون شهری نیز وجود دارد.

برنامه های این لیست در جا به جایی های درون شهری و گرفتن تاکسی آنلاین با شما هستند، به عنوان مسیریاب هوشمند آدرس را به شما نشان می دهد، برای خروجتان از شهر یا کشور بلیت تهیه می کنند و حتی هتل مورد نظرتان را نیز برایتان رزرو می کنند. به طور کلی هر جا نیاز به سفر رفتن، تاکسی گرفتن، خرید بلیت یا حتی پیدا کردن آدرس داشتید می توانید از برنامه های این دسته استفاده کنید.

ابتدا به سراغ اپلیکیشن های درخواست تاکسی آنلاین می رویم. چند سال قبل اگر می خواستید از نقطه ای به نقطه دیگری در شهر بروید احتمالا آژانس اولین انتخابتان بود. اما با ظهور سرویس های درخواست تاکسی اینترنتی نحوه جا به جایی افراد به طور کامل تغییر کرد. مهم ترین ویژگی این سرویس ها بدون شک همیشه در دسترس بودن آن هاست. اکنون شما در هر نقطه ای از شهر و در هر ساعتی که بخواهید می توانید برای مقصد خود سرویس بگیرید.

اما یکی از چالش هایی که معمولا همه ما هنگام سوار تاکسی شدن با آن سر و کار داشتیم مشخص نبودن کرایه و جر و بحث با راننده بود. اپلیکیشن های درخواست تاکسی آنلاین این مشکل را به طور کامل برطرف کردند و اکنون شما قبل از سفر می توانید هزینه آن را مشاهده کرده و در صورت تمایل اقدام به انجام سفر کنید. امنیت نیز همیشه یکی از اصلی ترین دغدغه های مسافران بوده است. برنامه های تاکسی آنلاین مثل اسنپ، تپسی و ماکسیم با اضافه کردن قابلیت ردیابی سفر و پشتیبانی ۲۴ ساعته خیال مسافران را از امنیت راحت کرده اند. همچنین شما اگر قصد جا به جایی بسته های کوچک یا حتی بارهای سنگین را داشته باشید برنامه های اندرویدی این لیست می توانند به کمک شما بیاییند. الوپیک و ترابرنت از جمله این اپلیکیشن ها هستند که بسته های شما را با موتور سیکلت و بارهای سنگین را با کامیون جا به جا می کنند.

این روزها اما با وجود ترافیک سنگین در اکثر نقاط شهر نخستین کاری که افراد قبل از انجام سفر انجام می دهند انتخاب بهترین مسیر است. اپلیکیشن های مسیریاب اندرویدی در سال های اخیر به قدری پیشرفت کرده اند که دقیق ترین و سریع مسیر را با در نظر گرفتن فاکتورهایی مثل ترافیک به شما نشان می دهند. یکی دیگر از ویژگی های کاربردی این برنامه ها تغییر مسیر در حین سفر است. به طور مثال اگر در مسیر شما تصادفی اتفاق بیافتند که منجر به ترافیک شدید شود با تغییر سریع مسیر به شما در یافتن بهترین راه کمک می کند. این قابلیت های کاربردی باعث شده که امروز بسیاری از کاربران به جای اتکا به شناخت خود از محله های شهر از این اپ ها استفاده کنند. اپلیکیشن Waze را بدون شک می توان بهترین اپ این لیست دانست اما در کنار آن می توانید سری هم به نمونه های خوب ایرانی مثل نشان بزنید که با برخورداری از قابلیت سخنگوی فارسی برای بسیاری از کاربران مناسب تر است.نقشه گوگل تهران

حالا مقصد خود را کمی دورتر می کنیم و به سراغ سفرهای بین شهری و حتی خارج از کشور می رویم. اگر برای مسافرت قرار نیست از وسیله شخصی خود استفاده کنید قدم اول خرید بلیت است. تهیه بلیت اتوبوس، قطار و هواپیما در گذشته مستلزم مراجعه به آژانس ها و حتی ترمینال ها بود و همین امر نیز زمان زیادی را از مسافران تلف می کرد. اما اکنون با استفاده از اپلیکیشن های اندرویدی خرید بلیت این کار را به راحتی و در کمترین زمان ممکن انجام دهید. این اپلیکیشن ها همچنین با نمایش بلیت های چند ماه آینده امکان برنامه ریزی دقیق و حتی صرفه جویی در هزینه ها را برای شما فراهم می کنند.

بعد از خرید بلیت باید به فکر هتل، مسافرخونه، ویلا و به طور کلی جایی برای اسکان باشیم. برای این منظور نیز برنامه های سفر در کنار شما هستند تا با خیال راحت جای مورد نظر را قبل از سفر رزرو کنید. با این کار دیگر لازم نیست برای گرفتن ویلا یا سوییت چونه بزنید یا در لحظه آخر مجبور به انتخاب جایی شوید. استفاده از تجربیات دیگران نیز از جمله مزایایی است که اپلیکیشن ها برای ما فراهم کرده اند. این روزها اگر بخواهید برای اولین بار به رستورانی بروید می توانید از کامنت های سایر کاربران در مورد آن استفاده کنید. اپلیکیشن های اندرویدی رزرو ویلا، هتل و اقامتگاه نیز با به اشتراک گذاری نظرات و نمرات کاربران به شما در پیدا کردن بهترین اقامتگاه کمک می کنند.

اگر قصد سفر به شهر یا کشوری را دارید که زبان متفاوتی (مثل زبان انگلیسی یا عربی یا ترکی) دارند یا به هیچ وجه آن را نمی شناسید، می توانید با استفاده از برنامه های ترجمه زبان آنلاین و آفلاین حداقل تابلوهایی که به زبان های خارجی هستند را بفهمید و از پس مکالمات ابتدایی بربیایید.

اما اگر قصد مسافرت با وسیله نقلیه خودتان را داشته باشید می دانید که ایستادن در صف پرداخت عوارض بسیار حوصله سر بر است. اما همانطو که گفتیم برنامه های سفر اندروید ابتدا تا انتهای مسیر را برایمان آسان تر کرده اند. کافیست یکی از این برنامه ها را روی گوشی خود نصب کنید و عوارض آزادراهی را به صورت آنلاین پرداخت کنید. البته اپلیکیشن ها تنها مخصوص پرداخت عوارض نیستند و خدمات دیگری مثل امکان خرید طرح ترافیک، پرداخت خلافی خودرو و حتی خرید بیمه را نیز در اختیار شما قرار می دهند.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت هوشمند گستر هوتن پارس (استور اندرویدی مایکت) می باشد

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.نی نی سایت

نقشه گوگل تهران
نقشه گوگل تهران

بیشتر بخوانید!  مترو خیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *