موزاییک پلیمری


موزاییک پلیمری
موزاییک پلیمری

موزاییک پلیمری نوعی سنگ مصنوعی است که از ترکیب بتن با مواد پلیمری ایجاد می شود و به نوعی زیرمجموعه انواع بتن های خود متراکم است . برای اینکه تفاوت موزاییک پلیمری با دیگر کفپوش های بتنی را بدانیم ابتدا باید از مواد تشکیل دهنده آن آگاه شویم.

بتن از آب، سیمان پرتلند و افزودنی های بتن تشکیل شده و کفپوش بتنی بدون پلیمر (بتن معمولی) از ترکیب بتن و سنگدانه هایی که در اشکال و سایزهای مختلف هستند، به دست می آید. وقتی آب و سیمان پرتلند با هم مخلوط می شوند واکنش شیمیایی می دهند و طی این واکنش شیمیایی سنگدانه ها به هم می چسبند که نتیجه اش ساخت کفپوش بتنی است. اما کفپوش پلیمری (بتن پلیمری) یک تفاوت اساسی با کفپوش بتنی بدون پلیمر دارد و آن این است که در ساخت آن در کنار بتن از مواد پلیمری استفاده می شود و این مواد پلیمری طی فرآیندی به نام پلیمریزاسیون با ترکیب آب و سیمان واکنش نشان داده و باعث ایجاد تغییراتی در ساختار بتن می شوند. علی رغم تمام تشابهاتی که بین بتن پلیمری با بتن معمولی وجود دارد، وقتی بتن پلیمری به طور کامل فرآیند کیورینگ خود را سپری کرد شبکه ای سخت از پلیمر ها را ایجاد می کند که این فرآیند به محصول نهایی ویژگی و مزایای مثبت بسیار زیادی نسبت به بتن معمولی خواهد داد.

موزاییک پلیمری در حالت اولیه نسبت به دیگر کفپوش های بتنی عمر کمتری دارد اما بهره وری از علوم و تکنولوژی های جدید مهندسی شیمی این مشکل را رفع نموده و کفپوش بتنی پلیمری را به یکی از محبوبترین و پرکاربردترین مصالح ساختمانی تبدیل کرده است . شاید چنین تصور شود که این ابزارها و مواد هستند که به موزاییک پلیمری کیفیت می بخشند اما در واقع این دانش تخصصی یک ناظر تولید است که کیفیت محصول نهایی را تعیین می کند.

چنانچه علاقمند هستید از انواع موزاییک پلیمری، فرآیند تولید موزاییک پلیمری و مزایا و معایب این نوع کفپوش آگاه شوید ما برای شما اطلاعات کاملی را گردآوری کردیم تا بعد از خواندن این مقاله موزاییک پلیمری بتوانید شناخت بهتری از پرفروش ترین فرآورده بتنی برای تزیین محوطه تان داشته باشید.

پیش از تعریف موزاییک پلیمری و برای درک هرچه بهتر از موزاییک های پلیمری خوب است که ابتدا با واژه های موزاییک، پلیمر و روان کننده ها بیشتر آشنا شویم.

موزاییک پلیمری

موزاییک یک واژه عمومی و برگرفته از عبارت انگلیسی Mosaic است. در گذشته به چینش منظم سنگ های کوچک طبیعی کنار یکدیگر و امروزه به چیدمان و دکوراسیون انواع کفپوش با بن مایه بتن، موزاییک گفته می شود. موزاییک ها از مصالح پرکاربرد در صنعت ساختمان به شمار می روند، انواع گوناگون دارند و به روش های متفاوت نیز تولید می شوند. در حالت کلی موزاییک چنین تعریف می شود، کفپوشی متراکم است که با بتن و افزودنی های دیگر بتن شکل می گیرد و به عمل می آید. موزاییک از ترکیب سیمان، ماسه، پودر سنگ، مواد پلیمری (در موزاییک های پلیمری)، سنگ دانه (در موزاییک حیاطی و واش بتن) و آب تشکیل می شود که به شیوه های ویبره ای (لرزشی) و پرسی نیز متراکم و فشرده می شود. موزاییک ها تک لایه و یا دو لایه هستند، موزاییک های دو لایه از لایه های زیرین (نارین) و لایه ی رویه (رنگ و طرح موزاییک) تشکیل می شوند. لایه ی زیرین ضخامت بیشتر را دارند که از سیمان، ماسه و آب تهیه می شوند که این بخش تحمل فشار زیاد را هم دارد. لایه ی رویه بیشتر تزئینی است که طرح، رنگ و نقش موزاییک را شامل می شود.

موزاییک به دلیل گوناگونی اش کاربرد بسیاری نیز دارد از کف حیاط و محوطه ساختمان خصوصی، مفروش کردن پیاده رو در فضاهای عمومی، کف باغ و ویلا تا حتی نمای داخلی و خارجی ساختمان و همچنین پشت بام و روف گاردن نیز می توان از انواع موزاییک بهره برد. استفاده از موزاییک در اروپا بویژه در کشورهای آلمان و ایتالیا خیلی رایج و پرطرفدار می باشد.

پلیمر Polymer از ترکیب دو واژه پلی به معنی زیاد و مر به معنی واحد، ایجاد شده است. که در تعریفی ساده می توان گفت ساختارهای مولکولی هستند به صورت طبیعی و یا غیر طبیعی که انواع طبیعی پلیمر همیشه در طبیعت وجود داشته و اگر بخواهیم تعریفی از نوع غیر طبیعی ماده پلیمر داشته باشیم می توانیم بگوییم، کلمه پلیمر به معنای تعداد زیادی واحد تکرار شونده است. واحدهای تکرارشونده ای که عموماً از کربن و هیدروژن و گاهی از اکسیژن، نیتروژن، سولفور، کلر، فلور، فسفر و سیلیکون ساخته میشوند. برای ایجاد زنجیرهای از این واحدها، مِرها به صورت شیمیایی به یکدیگر قلاب یا به اصطلاح پلیمریزه میشوند. به هم متصل کردن تعداد بیشماری کاغذ رنگی برای ایجاد حلقهای کاغذی، یا قلاب کردن صدها تکه کاغذ به یکدیگر به صورت یک زنجیر و یا مهرههای به ریسمان کشیده شده همگی میتوانند به درک بهتر پلیمرها کمک کنند.

پلیمرها میتوانند به صورت زنجیری تک بعدی با قابلیت ذوب مجدد ظاهر شوند. این زنجیرها به عنوان پلیمرهای ترموپلاستیک و نیز پلیمرهای خطی شناخته میشوند. بطری، فیلم، لیوان و فیبرهای پلاستیکی همگی از جمله پلاستیکهای ترموپلاستیک محسوب میگردند. پلیمرها همچنین میتوانند به صورت شبکهای سه بعدی که پس از تشکیل از قابلیت ذوب مجدد برخوردار نیستند، ظاهر شوند. چنین شبکه هایی پلیمرهای ترموست نامیده میشوند. رزینهای اپوکسی و رزین هایی که در ساخت موزاییک های پلیمری استفاده می شوند از جمله پلاستیکهای ترموست هستند. در صنعت موزاییک سازی این پلیمرها را با نام فوق روان کننده می شناسند که در بخش بعدی به تعریف آنها پرداخته ایم.

فوق روان کننده بتن، پلیمری است که با کاهش آب بتن باعث صرفه جویی در مصرف سیمان و سادگی عمل تراکم و اختلاط بتن می شود. فوق روان کننده ها در مقایسه با روان کننده ها دارای اثر قوی تری هستند. این مواد ضمن حفظ انسجام بتن و بدون کاهش مقاومت آن باعث افزایش کارایی بتن می شوند. علاوه بر این، این مواد قادرند آب مورد نیاز بتن را به میزان ۲۵ تا ۳۵ درصد کاهش دهند و مانع آب انداختن آن شوند، پس باعث افزایش بسیار زیاد مقاومت بتن نیز می شوند. توسعه آینده بتن وابسته به افزودنی های آن مخصوصا فوق روان کننده بتن است. در ساختمان بزرگراه ها برای کسب مقاومت اولیه بالا از فوق روان کننده بتن استفاده می شود.

فوق روان کننده ها بر اساس SNF و SMF در خمیر سیمان، جذب ذرات سیمان شده و با ایجاد بار منفی بین ذرات آن از چسبیدن آن ها جلوگیری می کند.

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، موزاییک پلیمری در واقع یک نوع سنگ مصنوعی است که با ایجاد تغییراتی در مواد اولیه آن و فرآیند پلیمریزاسیون و تولید شبکه های بلوری متصل بهم در سیمان تولید می شود. مخلوط کردن پلیمرها با مواد اولیه باعث تبلور و کریستاله شدن سیمان (ساختار شیمیایی بسیار منظم ) می شود. این امر باعث ایجاد استحکام و مقاومت بسیار بالا در محصول نهایی خواهد شد به طوری که مقاومت موزاییک پلیمری دو برابر بتن و مانند سنگ طبیعی می شود.

موادی که بخش اصلی موزاییک پلیمری را تشکیل میدهند عبارتند از ماسه، سیمان، رزین که به آن فوق روان کننده پلیمری نیز می گویند، و همین طور رنگدانه های شیمیایی و یا پیگمنت ها که دارای رنگ های مختلفی مانند قرمز، سفید، مشکی، قهوه ای، آبی، زرد و سبز است، این رنگدانه ها به غیر از مصرف در پلیمر در تولید صنایع رنگ، پلاستیک و کاشی هم مورد استفاده قرار می گیرند. موزاییک پلیمری به دلیل ماهیت مواد اولیه و روش تولید خاصی که دارد می تواند در طرح ها و رنگهای بسیار متنوعی به بازار عرضه شود.

در ابتدا مواد اولیه مانند سیمان، ماسه، سنگ دانه، رنگدانه های شیمیایی، رزین سمنت پلاست و آب را درون یک مخلوط کن مخصوص با هم مخلوط می کنند تا ماده ای خمیری ایجاد شود. این ماده ی خمیری را در قالب هایی مختلف که از جنس های لاستیک، سیلیکون و پلیمر می باشند، ریخته و روی نقاله میز ویبره انتقال می دهند. میز ویبره ماده خمیری درون قالب ها را می لرزاند تا حباب های هوا از داخل آن خارج و مواد به خوبی ترکیب و همگن شوند. در همین حین حرکت نقاله موزاییک های خام را برای کیورینگ به گرمخانه منتقل می کند. تنها 24 ساعت کافیست تا موزاییک پلیمری آماده شود. جالب است که بدانید طی این 24 ساعت موزاییک ها به قدری مستحکم می شوند که می توان بلافاصله از آنها استفاده کرد.

گفتیم که این نوع موزاییک و یا سنگ مصنوعی از ترکیب پلیمر و سیمان به دست می آید و رنگهای بسیار جذاب مثل سنگ های طبیعی را به خودش می گیرد، این رنگها در برابر نور خورشید، اشعه فرابنفش و محیط های قلیایی بسیار مقاومند و تا مدتها شفافیت و براقیت خودشان را از دست نمی دهند. آنها از اکسید فلزات به دست می آیند و تقریبا بیشترشان وارداتی هستند و از ترکیب آنها دنیایی از رنگهای جدید و متنوع ایجاد می شود.

از ویژگی های دیگر موزاییک پلیمری مقاومت آن در برابر سرمای خیلی شدید و یخبندان ها مثلا تا 50 درجه زیر صفر!!! است. همچنین کفپوش بتنی پلیمری حرارت های بسیار بالا تا 200 درجه سانتی گراد را هم بدون آسیب دیدگی تحمل می کند. دلیل این امر، تراکم بالای بافت موزاییک و جذب آب بسیار بسیار پایین آن (چیزی کمتر از 3 درصد) است. همین ویژگی باعث می شود موزاییک پلیمری در برابر انقباض و انبساط مقاومت بالایی پیدا کند و در مناطق مختلف آب و هوایی شکننده نباشد.

یکی دیگر از ویژگی های موزاییک پلیمری این است که در هنگام نصب به دلیل موادی که در ساختارش وجود دارد با ملاتی که زیر آن زده می شود واکنش نشان داده و به شدت به ملات می چسبد. حیرت انگیز نیست؟

به دلیل وجود مواد پلیمری مثل رزین در کفپوش پلیمری، کیفیت آن از لحاظ مقاومت سایشی، خمشی و فشاری بالا می رود و این باعث برتری پیدا کردن موزاییک پلیمری نسبت به دیگر سنگ های طبیعی و مصنوعی می شود. موزاییک پلیمری به دلیل مزایای خود تحولی بزرگ و شگرف را در بازار موزاییک به وجود آورد. در لیست زیر می توانید برخی از این مزایا را مشاهده کنید:

با وجود تمام مزایای موزاییک پلیمری شاید باز هم این سوال در ذهن شما شکل بگیرد که چرا به جای سنگهای طبیعی یا موزاییک های حیاطی باید از موزاییک های پلیمری استفاده کنیم. پاسخ سوال شما در خصوصیات و ویژگی های هر یک از این موزاییک ها و فرآیند تولید آنها نهفته است. اولین و بزرگترین مزیت موزاییک های پلیمری مقاومت بسیار بالای آنهاست اما بیایید کمی هم در مورد موزاییک های حیاطی و سنگهای طبیعی بیشتر بدانیم :

موزاییک پلیمری نوعی سنگ مصنوعی است و سنگ مصنوعی محصولی ساخته ی دست انسان است که در دهه ۱۹۸۰ میلادی به بازار معرفی شد. تقاضای مردم برای دیدن سنگ هایی یکدست و یکنواخت، محرک این اختراع بود. با وجود تمام برتری های که موزاییک پلیمری نسبت به سایر موزاییک های ساخته دست انسان و نیز سنگ های طبیعی دارد، می توان معایبی را نیز برای آن برشمرد:

اگرچه تمرکز اصلی مقاله بر روی موزاییک پلیمری است اما خوب است بدانیم علاوه بر موزاییک پلیمری محصولات متنوع و زیادی از جنس بتن پلیمری برای محوطه سازی تولید می شود که همگی خصوصیات و ویژگی های موزاییک پلیمری را از جهت مقاومت، زیبایی، تنوع رنگ، ماندگاری و عدم نفوذ آب دارا هستند.

این محصولات شامل موارد زیر هستند :

برای اطمینان از کیفیت موزاییک های پلیمری آزمون هایی تحت عنوان آزمون استاندارد روی آنها انجام می شود که شامل موارد روبرو هستند: مقاومت خمشی، مقاومت در برابر یخبندان، مقاومت سایشی، میزان جذب آب، تلورانس ابعاد، تابیدگی و.اگر بخواهیم استانداردی را برای کفپوشهای سنگ مصنوعی سمنت پلاست در نظر بگیریم می توانیم به حداقل مشخصات زیر اشاره نماییم:

تشخیص موزاییک پلیمری اصل از تقلبی کار آسانی نیست و نیازمند تخصص و تجربه است. اما گاهی می توان با انجام برخی اقدامات از بروز ضرر جلوگیری کرد. پیشنهاد ما این است که همیشه از شرکت های معتبر خرید کنید اما در ادامه می توانید چند روش تشخیص موزاییک پلیمری اصل از تقلبی را مشاهده کنید:

موزاییک پلیمری به دلیل خاصیت مقاوم بودن در برابر اتفاقات طبیعی و عوامل محیطی برای پوشاندن سطح مکان هایی خارج از ساختمان و همچنین سنگ فرش هایی با طرح های متنوع و زیبا استفاده می شود. پس پیاده روها، حیاط ها، معابر پارک ها ، حیاط ها ، پله ها و … جاهایی هستند که موزاییک سمنت پلاست برای پوشاندن کف آن ها مورد استفاده قرار می گیرد

موزاییک بتنی پلیمری در برابر یخ زدگی نیز خیلی مقاوم هستند، از این رو در مناطق سردسیر برای کفپوش های حیاط و سنگ فرش کردن آنها از این موزاییک استفاده می شود. این موزاییک نسبت به آب نفوذ ناپذیر است به همین دلیل در برابر یخ زدگی و سرما دچار شکستگی نمی شود.

از موزاییک پلیمری به دلیل ضخامت کم و وزن پایینی تری که نسبت به انواع دیگر کفپوش بتنی دارند می توان برای پوشش پشت بام خانه ها نیز استفاده می شود. همچنین برای بخش بندی محوطه حیاط های بزرگ می شود از رنگها و طرح های جذاب کفپوش پلیمری بهره برد.

بهترین روش نصب و اجرای موزاییک پلیمری همان روش نصب کاشی، سرامیک و دیگر موزاییک های حیاطی است، یعنی نصب به روش ملات ماسه و سیمان به اضافه ی کمی چسب بتن که مراحل نصب به شرح زیر است.

اگر مقاله را مطالعه کرده باشید، حالا میدانید که موزاییک پلیمری چه خصوصیات و ویژگی های منحصر بفردی دارد. مقاومت بسیار زیاد در برابر سرما و گرمای شدید، ضد لک بودن، طرح ها، رنگها و ابعاد متنوع و زیبایی بادوام این کفپوش همگی آن را به یک شاهکار مهندسی و انتخابی ایده آل تبدیل کرده است. قیمت این موزاییک ها نسبت به سنگهای طبیعی پایین تر و نسبت به سایر کفپوش های بتنی غیر پلیمری، به دلیل مواد اولیه خاصی که در تولید آن نقش دارند، کمی بیشتر است. اما چون دوام بیشتری دارند از نظر اقتصادی در طولانی مدت مقرون به صرفه ترند. همچنین هزینه نصب موزاییک پلیمری به علت سبک بودن کمتر است و چون مقاومت بالایی دارد در هنگام نصب ضایعات کمتری ایجاد می شود و از این جهت هزینه های کمتری متوجه شما خواهد بود.

خرید کفپوش پلیمری یا سمنت پلاست به همان اندازه که ساده به نظر می رسد نیازمند دقت و توجه کافیست. خرید از عرضه کننده های غیر معتبر علاوه بر هزینه های اولیه، می تواند باعث بوجود آمدن هزینه های ثانویه ناشی از جداشدگی یا شکستگی موزاییک ها شود. موزاییک پلیمری یا سمنت پلاست دارای مقاومت بالایی است پس با خرید از شرکت های معتبر می توانید از بادوام بودن محصول خریداری شده اطمینان داشته باشید. درست است که بالا بودن تنوع طرح و رنگ و ابعاد موزاییک پلیمری یکی از بزرگترین نقاط قوت آن است اما فراموش نکنید که انتخاب رنگ، طرح یا ابعاد مناسب محوطه شما کاری است مستلزم تخصص و نیازمند مشاوره است. بنابراین بهتر است برای انتخاب بهترین گزینه تماس با مشاوران و طراحان دکوراسیون را در دستور کار خود قرار دهید.

گروه تولیدی صنعتی کیان برنا در حال حاضر یکی از بزرگترین تولید کننده گان انواع موزاییک و کفپوش بتنی مثل واش بتن، موزاییک پلیمری، کفپوش های بتنی پرسی طرح دار و با رویه سیلیس و است و کارشناسان زبده و باتجربه ای دارد که همه روزه آماده مشاوره به مشتریان و مصرف کنندگان هستند. همچنین کیان برنا به عنوان یکی از پیشتازان این صنعت، متنوع ترین طیف رنگ ها وطرح ها را برای بالا بردن قدرت انتخاب مشتریان فراهم کرده.

امیدواریم پس از خواندن این مقاله، اطلاعات لازم برای انتخاب کفپوش مناسب را به دست آورده باشید. شما نیز میتوانید تجربه و یا اطلاعات خود را زیر همین مقاله با ما در میان بگذارید.

:: برای آگاهی از قیمت های روز موزایییک پلیمری می توانید با دپارتمان فروش گروه تولیدی صنعتی کیان برنا به شماره 02154007 تماس ‏حاصل فرمایید.‏

دپارتمان فروش گروه تولیدی صنعتی کیان برنا

 

02154007

 

آدرس: تهران، خیابان آزادی، خیابان اسکندری شمالی، ساختمان ۴۲، واحد ۴ گروه تولیدی صنعتی کیان برنا

گروه تولیدی صنعتی کیان برنا پارسیان نزدیک به دو دهه می باشد که درحوزه تولید و توزیع قطعات بتنی پیش ساخته در سراسر کشور فعالیت می کند. ما به این مفتخریم که در سال های فعالیت مان توانسته ایم برتری و مزیت های خود را در مقابل رقبای خود فزونی ببخشیم. تولید کالای اصیل و با کیفیت، تیم جوان و متخصص، قیمت همیشه رقابتی، فرآیند سفارش گذاری آسان و تحویل مطمئن بار دلیل ماندگاری کیان برنا در این سال ها بوده است. اعتبار و دلگرمی همیشگی ما، همراهی و رضایت مشتریان گرامی مان بوده که این مهم را همواره ارج می نهیم. محصولات و فرآورده های بتنی کیان برنا تمامی استانداردهای کشور را دارا می باشند و این موضوع با استفاده از دستگاه های اتوماتیک روز، مواد اولیه درجه یک و دقت در فرآیند ساخت محصولات محقق شده است. محصولات گروه تولیدی صنعتی کیان برنا به چهار دسته کفپوش های بتنی، جدول های بتنی، محصولات نما و دیگر محصولات و فرآورده های بتنی پیش ساخته تقسیم می شوند.

021-88243700

شماره همراه خود را وارد کنید

طراحی، تامین مصالح و اجرا

برای ثبت سفارش این محصول کلیک کنید

برای ثبت سفارش این محصول کلیک کنید

موزاییک پلیمری

برای ثبت سفارش این محصول کلیک کنید

برای ثبت سفارش این محصول کلیک کنید

برای ثبت سفارش این محصول کلیک کنید

موزاییک پلیمری در بیش از ۱۴ طرح متنوع، ۴ سایز مختلف و بیش از ۱۰ رنگ خاص تولید می‌شود که این تنوع امکان استفاده در تمامی فضاها را برای شما عزیزان فراهم می آورد.

کفپوش بتنی پلیمری که به بتن‌ پی‌ام‌سی نیز معروف است، خواص زیادی دارد که از جمله آن ها می توان به مقاومت خیلی خوب در برابر فرسایش و رفت و آمد روی آن، مقاومت در برابر دماهای مختلف، سرما، گرما، برف و باران، استحکام بالا در برابر ضربه و فشار و دیگر موارد اشاره کرد.

این امتیازات باعث کاربرد بیشتر کفپوش بتنی پلیمری نسبت به کفپوش های ساخته شده از بتن معمولی شده است. این کفپوش ها در بسیاری از مکان ها قابل استفاده هستند که از جمله آن ها می توان به اماکن تجاری، خانه ها، فرودگاه ها و… اشاره کرد، همچنین این کفپوش ها را به عنوان کف سازی و فضاسازی محیط های مختلف به جای سایر کف پوش ها چون موزاییک حیاطی نیز استفاده می کنند.

ما در این فیلم کوتاه ۳ ترفند تشخیص موزاییک پلیمری درجه یک را به شما توضیح دادیم و در هنگام خرید کفپوش پلیمری این نکات را حتما مدنظر قرار دهید تا در زمان نصب و اجرای کفپوش به مشکلی برنخورید. 

موزاییک های پلیمری از مزایای بسیار زیادی بر خوردار می باشند که می توان از این مزایا به :تنوع رنگ، سرعت اجرای بالا و کاهش هزینه های اجرایی اشاره کرد.  کفپوش بتنی پلیمری نوعی از بتن اصلاح شده می باشد که با مواد دیگر نظیر پلمیرهای سنتنیک و دیگر مواد افزودنی ترکیب شده و مقاومت آن بالاتر می رود.

توان تحمل وزن خیلی بالا

کفپوش پلیمری دارای مقاومت ۳۰ مگاپاسکال (۳۰۰ کیوگرم بر سانتیمتر مربع) یعنی هر متر مربع این محصول توان تحمل۳۰۰۰۰ کیلوگرم را داشته که این مقدار بیش از وزن یک تریلی با بار کامل می باشد.

مقاوم دربرابر دماهای مختلف

کفپوش پلیمری با توجه به نحوه تولید و مواد به کاررفته در تولید این محصول و درصد جذب آب کمتر از ۱ درصد مقاومت بالایی در سرما و گرمای شدید دارند و برای مناطق سردسیر نظیر دماوند محصول بسیار مناسبی می باشد.

محکم در برابر ضربه و فشار

کفپوش بتنی پلیمری نوعی از بتن اصلاح شده می باشد که با مواد دیگر نظیر پلمیرهای سنتنیک و دیگر مواد افزودنی ترکیب شده و مقاومت آن بالاتر می رود.

روف گاردن، پیاده‌رو، محوطه سازی باغ، ویلا، پارک، پارکینگ و …

از کفپوش های پلیمری می توان در کلیه فضاها گرفته از روف گاردن و پشت بامها به دلیل وزن پایین  تا حیاط و پارکینگ میتوان استفاده کرد.

با توجه به مقاومت قابل توجه این کفپوش ها، امکان استفاده از آن ها در شرایط جغرافیایی سرد نیز وجود دارد.

نصب این موزاییک مانند تمام موزاییکها انجام میشود و شن پشت قطعه باعث چسبندگی قطعه به ملات سیمان میگردد و تنها ممنوعیت نصب ریختن دوغاب برروی کفپوش میباشد که آثار آن به هیچ عنوان از بین نمیرود

بله، رزین به کار رفته نقش مهمی در این مورد ایفا میکند. کفپوش های پلیمری ضدآب هستند و در مقابل آب و همین طور روغن و گرد و غبار، مقاومت خوبی داشته و این مواد روی سطح کفپوش نخواهد نشست.

به طور متوسط این کفپوش ها از طول عمر مفید حداقل ۵ سال برخوردار هستند.

بله. در صورت تخریب شدن بخشی از کفپوش یا نزدیک شدن به اتمام عمر مفید آن، امکان ترمیم به راحتی توسط تیم حرفه ای وجود خواهد داشت.

این کفپوش ها از تنوع رنگ و طرح بالایی برخوردار هستند و در ۸ رنگ خاص و حدود ۱۶ طرح در ۴ سایز مختلف تو لید میگردد و می توان برای محیط های مختلف، نمونه های متفاوتی را بسته به نوع فضا انتخاب کرد.

از موزاییک پلیمری په می دانیم؟کفپوش ‌ها با توجه به جنس ماده ای که در آن ها به کار رفته است، شامل موارد زیر هستند:

موزاییک پلیمری از پرکاربردترین نوع موزاییک ها هستند که می توان از آن ها برای مصارف مختلف، کفپوش حیاط، کفپوش پارکینگ و … را نام برد. با توجه به تنوع رنگ و ساختار و مقاومت عالی این نوع از کفپوش های موزاییک پلیمری باید این کفپوش ها را از بهترین گزینه های امروزی دانست.

این نوع کفپوش ها شامل: سنگ ها (گرانیت، مرمر و … ) موکت ها، لاستیک، pvc، کاشی ها، چوب ها یا همان پارکت های کف ساختمان، مخمل و فرش ها و … هستند.

کفپوش ها با توجه به کارایی های مختلفی که دارند به گونه های متفاوتی تقسیم بندی می شوند. این انواع مختلف شامل موارد زیر می باشد:

مصالحی که می تواند به عنوان کفپوش ها کارایی داشته باشد شامل: آسفالت، بتن یا همان سنگ فرش های سطوح خارجی، سنگ های طبیعی و یا قلوه سنگ ها، سنگ های مصنوعی کاشی و سرامیک ها و در برخی موارد چوب هایی که در کف به عنوان پوشش قرار می گیرند هستند.

در علم معماری و هم چنین مهندسی طراحی لند اسکیپ یا همان فضاهای باز ( land scape)، استفاده از پوشش دهنده های کف به عنوان یک پوشش برای سطوح و فضاهای خارجی مانند پیاده رو ها، جاده ها، حیاط و یا هر مکانی که به یک لایه ی صاف، سفت و محکم احتیاج دارد، استفاده می گردد.

کفپوش های پلیمری دارای دامنه ی وسیعی از پوشش دهنده های پلیمری و کفپوش های صنعتی مقاوم در برابر انواع مواد و اسیب های شیمیایی است که امروزه بسیار کاربردی و مقرون به صرفه هستند.

این نوع از کفپوش ها دارای انواع متنوعی هستند و در طرح های مختلف ارایه می شوند.  .

هم چنین این نوع از کفپوش ها با توجه به شرایط اب و هوایی و محیطی، نوع کف و سطح و کاربری و مقدار باری که قرار است موقع بهره برداری به آن وارد شود، دارای انواع متنوعی می باشد. 

کفپوش های پلیمری علاوه بر مقاومت مکانیکی بالای خود دارای مقاومت شیمیایی بالایی نیز بوده و چون آب را به خود جذب نمی کنند، دیرتر نیز آلوده می شوند.

موزاییک پلیمری و یا به عبارت دیگر همان کفپوش پلیمری، بتنی فوق متراکم است که با فرایند هایی مانند پلیمریزاسیون یا همان رزین سنگ غیر طبیعی (رزین پلیمری) و یا به طریق لرزش بر روی میز ویبره تراکم ساختاری خود را به دست می آورد.

این موزاییک ها از ماسه، سیمان، سنگ دانه های گوناگون، رزین های سمنت پلاس که همان خیلی سیال کننده های پلی کربوکسیلات هستند، رنگ دانه های شیمیایی و هم چنین آب، در ابعاد مختلف و رنگ ها و طرح های گوناگونی تولید می شوند.

نکته ای که در این راستا قابل توجه می باشد کفپوش های پلیمری مقاومت بسیار بالایی در شرایط سرما و یخ بندان دارند که از خاصیت  عدم جاذب بودن آب آن ناشی می شود. این محصولات در مقایسه با سایر محصولات خصوصیات و کاربری های متفاوت تری نیز دارا می باشند.

موزاییک پلیمری

برخی از ویژگی ها و خواص کفپوش های پلیمری که در بالا به آن اشاره شد که با دو نوع مواد اپوکسی و پلی یورتان ساخته می شوند عبارتند از:

این نوع از کفپوش ها در برابر لغزش و خورده شدن و سایش از مقاومت بالایی برخوردار هستند.

کفپوش های پلیمری که از پلی یورتان و اپوکسی ساخته می شوند پس از فراوری و و اجرا غیر قابل حل در انواع حلال های مختلف و حتی صنعتی می باشند. 

مقاومت حرارتی این نوع از کفپوش ها بسیار بالا و در سطحی مطلوب است.

تولید و اجرای این نوع از کفپوش ها بسیار سریع و آسان انجام می شود.

با اجرای کفپوش های پلیمری از جنس اوکسی و پلی یورتان سطح ایجاد شده همگن و یکپارچه و غیر قابل نفوذ می شود.

کفپوش های پلیمری اپوکسی و پلی یورتان دارای رنگ بندی متفاوت و همچنین دارای قابلیت خط کشی می باشد.

موزاییک پلیمری دارای چسبندگی بسیار عالی به سطوح متخلف هست و بدون جداشدگی و کنده شدن است.

کفپوش های پلیمری اپوکسی و پلی یورتان دارای جذب بسیار کم از گرد و خاک و غبار می باشند.

هم چنین این کفپوش های پلیمری می تواند به عنوان عایق بسیار مناسبی مورد بهره برداری قرار بگیرند.

کفپوش های پلی یورتان به دلیل انعطاف پذیری بالا و هم چنین پایین بودن مدول یانگ، مقاومت مکانیکی پایینی کفپوش ها در مواجهه با تنش های چرخشی از خود بروز می دهند. هم چنین به علت وجود بتند های دوگانه در ساختار زنجیره ی پلیمری، مقاومت شیمیایی این پوشش دهنده های کف نیز در رده ی متوسط رو به پایین قرار می گیرند. 

کاربردهای این نوع از کفپوش ها بسیار متنوع و مختلف می باشد که در این جا به بخشی از کاربرد ها می پردازیم:

در محیط هایی که در معرض مواد شیمیایی، اسیدی و قلیایی می باشد این نوع از کفپوش ها بسیار کاربرد دارد.

این نوع از کفپوش ها همچنین می توانند به عنوان پوشش یا غشایی برای محافظت از بتن و فولاد در برابر حملات شیمیایی اسیدی و بازی و مکانیکی قرار بگیرند و به عنوان حفاظ برای آن ها عمل بکنند.

از مکان ها و مجتمع هایی که می توان از این نوع از کفپوش ها بهره برد، مراکز پالایشگاهی، نیروگاهی و پتروشیمی و هم چنین کارخانجات تولید مواد غذایی و کارخانجات تولید محصولات سنگین نظیر فولاد و کارخانجات تولید مواد و ترکیبات شیمیایی از حمله اسید هایی سولفریک اسید و هیدرو کلریدریک اسید و . . . هستند.

هم چنین از این کفپوش ها و موزاییک پلیمری می توان در کف انواع سالن های صنعتی و کفپوش کارگاه ها و انبار های ذخیره نیز استفاده کرد.

همان طور که قبلا اشاره کردیم به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی و نفوذ ناپذیری، از کفپوش های پلیمری اپوکسی و پلی یورتان می توان به عنوان یک غشا در زیر سیستم های مقاوم در برابر خوردگی بهره برداری و مورد استفاده قرار داد.

حال به روش اجرای کفپوش پلیمری بر روی سطوح بتنی می پردازیم:

سطح زیرین کفپوش های اپوکسی و پلی یورتان باید کاملا هموار و عاری از هرگونه پستی و بلندی و ناهمواری باشد. به همین جهت در صورت نیاز با استفاده از دستگاه کف ساب می توان اقدام به هموار سازی و تخت و یکنواخت کردن سطح موجود پرداخت تا بعد از اجرای یک کفپوش پلیمری از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

هم چنین پس از کف سابی سطح موجود نباید دارای گرد و خاک و غبار باشد، زیرا وجود این ذرات و آلاینده ها باعث می شود تا کفپوش یا موزاییک پلیمری با سطح زیر از چسبندگی ضعیفی برخوردار باشد و در طول زمان کوتاهی باعث بلند شدن این لایه می شود. بنابراین قبل از اجرای این لایه باید به تمیز کردن لایه زیرین پرداخت.

همچنین در صورتی که لایه بتنی موجود آغشته به مواد و ترکیبات شیمیایی و مواد چرب و سایر حلال ها باشد، باید قبل از اجرای یک لایه روکش نسبت به شستن این مواد با استفاده از مواد شوینده و یا واتر جت اقدام نمود. به طور کلی قبل از اجرای کفپوش ها از تمیز بودن سطح و عاری از هر گونه مواد زائد بودن اطمینان حاصل کنید.

پس از طی مرحله اول جهت آماده سازی کف بتنی برای اجرای کفپوش پلیمری اپوکسی و پلی یورتان می بایست در این مرحله پرایمر اپوکسی اجرا گردد. ابتدا می بایست دو جز پرایمر با در صد های اختلاط مناسب ترکیب شوند و حدود ۲ دقیقه مخلوط هم زده شود و سپس نسبت به اجرای پرایمر با ابزار مناسب اقدام لازم صورت بگیرد.

مدت زمان لازم برای اجرای بعدی لایه پرایمر قبل از خشک شدن عمقی و کامل لایه اول و پس از خروج کامل و تمام حلال ها از ترکیبات پرایمر لایه نخست که اجرا شده است، می باشد. در این هنگام معمولا با لمس کردن لایه نخست حالت چسبناکی باید داشته باشد، ولی مواد آن به دست نمی چسبد.

با توجه به این موضوع که پس از اجرای هر لایه پرایمر و خشک شدن کامل آن سطح لایه به صورت شیشه ای در می آید، بنابراین جهت ایجاد چسبندگی لازم جهت اجرای لایه بعدی شما باید روی هر لایه را سیلیس پاشی کنید و در موقع اجرای لایه ی بعدی نیز باید ابتدا سیلیس های اضافه از روی سطح جمع آوری شود.  

این نکته نیز بسیار حائز اهمیت است که پس از اجرای یک لایه پرایمر از راه رفتن بر روی آن خودداری کنید، زیرا راه رفتن از روی لایه پرایمر تازه ریخته شده باعث جذب آلودگی ها و مواد زائد می شود و قبل از اجرای یک لایه پرایمر نباید هیچ گونه رطوبت و آبی بر روی کف و سطح وجود داشته باشد.  

پس از اتمام اجرای لایه های پرایمر و خشک شدن آن با بررسی و مشاهده کف، قسمت هایی از سطح را که دچار خرابی و هستند، شناسایی کرده و با ملات ترمیمی و همچنین از درزگیر های انعطاف پذیر برای پر کردن درز ها و چاله ها استفاده می شود تا سطحی کاملا تخت و صاف و یکنواخت در نهایت به وجود بیاید.

مرحله مهم و اساسی که قابلیت و مقدار باربری کفپوش های پلیمری را مشخص می کند، اجرای این لایه  است که بدان لایه ماستیک کفپوش یا لایه میانی کفپوش اپوکسی و پلی یورتان می باشد.

یکی از خواص ماستیک اپوکسی این است که به دلیل خاصیت جنس ان دارای ترازشوندگی خود به خود بر روی کف صاف میشود و سطحی تراز به ما می دهد.

اما بتونه اپوکسی این خاصیت را ندارد، ولی به دلیل حالت خمیری که دارد می توان آن را با کاردک یا وسایل دیگر سطح انرا صاف کرد و آسیب ها و خرابی ها را با آن پوشاند. 

پس از اجرای با دقت و مناسب چهار مرحله ی قبلی و بازرسی و تایید آن ها در این مرحله روکش نهایی کفپوش اپوکسی و پلی یورتان انجام می گیرد که این لایه با توجه به هر کدام از ویژگی ها و شرایطی است که در ابتدا کارفرما و استفاده کنندگان ان را سفارش داده اند.

شرایط و ضوابط خاصی که برای اجرای لایه کفپوش پلی یورتان می باشد شامل این است که حداقل دمای مناسب و قانونی برای اجرای این نوع از کف پوش ها حداقل ۳ درجه سانتی گراد بالای صفر درجه خواهد بود.

این نوع از جنس روکش ها با توجه به شرایط و موقعیت استفاده کنندگان این امکان را دارد تا در ضخامت های گوناگون اجرا شود. هنگام استفاده از کفپوش پلیمری پلی یورتا نیازی به عمل اختلاط دو جزئی نمی باشد.

زیرا که هر کدام از این دو جز رزین پلی یورتا از کانال های مختلفی وارد مخازن ثانوی حرارتی شده و در سیستم مخلوط می شوند و عمل پخش کردن با استفاده از دستگاه پخش کننده ایرلس و یا سایر تجهیزات صورت می پذیرد، در زمان اجرا و انجام لایه برای جلوگیری از نوک سوزنی شدن توصیه می گردد که ابتدا یک لایه بسیار سطحی و نازک از پلی یورتا بر روی سطح اجرا شود.

همچنین باید این نکته را به یاد داشته باشید قبل از شروع به کار دستگاه پاشش جهت رسیدن به ضخامت مورد نظر و تایید نهایی آن باید روی یک سطح دیگر ابتدا سرعت حرکت و فشار دستگاه پاشش را تنظیم و کنترل کرد.

برای جلوگیری از بوجود آمدن پدیده نامناسب خطوط تیره بین پاشیدن های جدید و قدیم باید قسمت های قدیمی را کاور کرده و پس از اجرای قسمت جدید تر کاور لایه قبلی را برداشت.

این نکته را باید توجه داشته باشید که مخلوط پوشش پلی یورتان نباید بیش از حد رقیق باشد، زیرا باعث می گردد سطح آن پر از حباب های ریز بشود و هم چنین هنگام اجرای آن باید دمای محیط حداقل ۴ درجه سانتی گراد بالاتر از صفر درجه باشد. در غیر این صورت پوشش از کیفیت مطلوبی بهره نمی برد.

شرایط و مشخصات اجرای کفپوش پلیمری اپوکسی کاملا مشابه با اجرای کفپوش پلیمری پلی یورتان می باشد و برای اجرای این نوع از کفپوش ها همانند کفپوش پلی یورتان از کاردک دندانه دار باید استفاده شود.

برای اجرای خط کشی برای کف پوش های پلی یورتا باید  ۶ الی ۱۲ ساعت حداقل گذشته باشد و در کف پوش های پلی یورتان و اپوکسی حداقل ۲۴ ساعت گذشته باشد.

اجرای خط کشی باید مطابق نقشه هایی که از قبل مهیا شده است صورت بپذیرد و با کادر بندی روی این کف طبق الگو انجام می شود. هم چنین توجه داشته باشید قبل از خط کشی کف باید کاملا تمیز و عاری از هر گونه الودگی و مواد زاید باشد. پس از اجرای مرحله خط کشی تا ۴۸ ساعت نباید از روی ان تردد داشته باشید تا کاملا سطح عمل اوری شود .

احتمال دارد در هنگام اجرای و ساخت کف پوش های پلیمری پلی یورتا، پلی یورتان و اپوکسی سطح ما دارای آلودگی و یا آسیبی شود که باید این سطح ترمیم و تعمیر شود.

برای تعیین پارامترها و عواملی که در نعیین قیمت کفپوش های پلیمری یا اپوکسی موثر هستند باید به سوالات زیر پاسخ داد؟

از کفپوش های اپوکسی می توان بر روی سطوحی هم چون کف دیوار ها استفاده کرد. هم چنین قابلیت استفاده بر روی سطوح یک دست، نظیر سطوح سیمانی  موزاییک، سطح و … اشاره کرد .

دقت شود که قبل از اجرای این کفپوش ها حتما سطح یکسان سازی شده باشد و هم تراز شده باشد هم چنین خلل و فرج موجود در سطح نیز گرفته شده باشد. برای این منظور می توانید از کف سابی ها برای هم سطح و هم تراز کردن کل سطحی که می خواهید اپوکسی شود و مراحل بعدی بر روی آن ها انجام گیرد استفاده کنید. بعضی از سطوح صاف و یکدست می باشند از این رو نیاز به کف سابی نیست و شما می توانید سریعا مرتحل بعدی را اجرا کنید.

در پاسخ به سوال دوم می توان گفت که کفپوش اپوکسی در دمای یک اتاق ، طی مدت زمان ۲۴ ساعت خشک می شود. اما اگر می خواهید بهتر نتیجه بگیرید و آسیب های احتمالی کمتری را متحمل شوید ترجیحا تا سه روز از تردد بر روی آن سطوح خودداری کنید.

این کفپوش ها بسیار مقاوم می باشند و ضخامت آن ها از ۷ میلی متر تا ۱۰ میلی متر بسته به شرایط متفاوت می باشد . هم چنین تحمل وزنی معادل با ۱۰ تن را نیز خواهد داشت .

اگر ما در استفاده از سطوح اپوکسی محتاطانه عمل کنیم تا ۱۵ سال نیز ماندگاری خواهند داشت.

به طور کلی اپوکسی لازم برای منزل عموما متراژ آن کم می باشد  از این رو هزینه ی حمل و نقل و جا به جایی مواد مصرفی و اجرایی، یک عامل بسیار مهم و تعیین کننده در هزینه های نهاییی کفپوش اپوکسی یاپلیمری منزل می شود. چیزی که رایج است در منازل و مجتمع های مسکونی  اپوکسی ها با تنوع رنگ بالا و سه بعدی و یا طرح های کلاسیک و مدرن سفارش داده می شود.

زیبایی مهم ترین عامل در خانه ها و دکوراسیون داخلی آن محسوب می شود. از این رو قیمت کفپوش های منزل در مقایسه با سایر مکان ها گرانتر می باشد. با توجه به همه ی این موارد، سطح ۹۹ درصد از منازل احتیاج دارند که محکم تر به زمین بچسبند و این هزینه ی اضافی چسب نیز بسیار در تعیین قیمت نهایی تاثیر گذار می باشد.

اگر تمامی موارد بالا را  در نظر گیریم و بخواهیم در نهایت قیمت تمام شده را حساب کنیم می توان گفت که : هزینه های اجرایی اپوکسی برای هر متر مربع با مواد مصرفی و کلیه ی هزینه های جانبی ، برای متراژ های بالای ۱۲۰ متر از متری ۱۴۰ هزار تومان شروع شده و تا ۲۲۰ هزار تومان در هر متر مربع نیز می رسد.

اگر متراژ منزل مسکونی زیر ۱۰۰ متر باشد برای تعیین قیمت نهایی آن باید بازدید صورت گیرد و در نهایت به صورت توافقی قیمت تعیین می شود.

برای داشتن کفپوش اپوکسی با طول عمر زیاد و حفط زیبایی های آن باید مواردی را رعایت کنیم که در جهت حفظ و نگهداری هرچه بهتر از آن لازم و ضروری می باشد. برخی از این نکات به هنگام نصب کردن آن مرتبط می باشد و برخی دیگر مربوط به فردی است که از آن استفاده می کن .

قبل از اقدام به نصب سطح را از هر گونه خاک و پستی و بلندی های موجود و هم چنین خلل و فرج، عاری کرده و بعد اقدام به نصب کنید.

حتما در محل مورد نطر آب وجود داشته باشد.

دمای محیط بین ۵ تا ۴۵ درجه باشد. اگر دما غیر از این باشد در اجرای اپوکسی اختلال ایجاد شده و ممکن است ترک بردارد .

فردی که قصد نصب کفپوش ها را دارد باید با دقت و حساسیت بالا مواد را جداسازی کرده و با یکدیگر مخلوط کند. هم چنین سرعت کار خود را در هنگام اجرای کف سطح مورد نظر پایین تر بیاورد و دقت خود را بالا ببرد.

از جمله مواردی که فرد استفاده کننده باید رعایت کند به موارد زیر می توان اشاره کرد:

کفپوش بتنی پلیمری از انواع کف پوش هاییست که بیشتر در فضای باز بکار می رود و به دلیل طراحی و شکل خاصی که دارد، برای تزئین نیز انتخاب مناسبی است.

کفپوش بتنی پلیمری را می توان در سطوح مختلف مورد استفاده قرار داد. این کفپوش ها که عمدتا ضخامتی در حدود شصت میلی متر دارند، در معماری امروزی به دلیل استقامت و زیبایی بسیار پرطرفدار هستند.

کفپوش بتنی پلیمری یکی از محصولات دامنه وسیع سازه های بتنی و پلیمریست که به عنوان کفپوش صنعتی نیز شناخته شده و در برابر ضربه و فشار مقاومت بالایی دارد. در ساخت کفپوش بتنی پلیمری محصولات مختلفی به کار میرود که باعث تفاوت در ظاهر و کیفیت کفپوش می شوند.

کفپوش بتنی پلیمری معمولا از آب، سیمان سفید، سیمان سیاه، پیگمنت، رزین یا روان کننده های قوی تشکیل می شود که با اضافه کردن موادی به این ترکیب یا کم کردن هر کدام از آن ها انواع مختلف کفپوش بتنی پلیمری ساخته می شود.

به عنوان مثال در نوع ضد سایش کفپوش بتنی پلیمری از رزین، آب، سیمان و چسب بتن استفاده می شود، یا در مدل پرسی کفپوش بتنی پلیمری رزین به مقدار کمتری استفاده می گردد.

بر خلاف مصالحی نظیر موزاییک و سنگ که در گذشت زمان شکل اولیه خود را از دست داده و با فرسودگی شکسته می شوند، کفپوش بتنی پلیمری عمر بیشتری داشته و شکل آن در اثر برف و باران خراب نمی شود، با این حال در صورتی که در نگهداری از کفپوش بتنی پلیمری موارد لازم رعایت شود، عمر این محصول چند برابر خواهد شد.

سطوح بتنی دارای کاربردهای بسیاری هستند و به خصوص در فضاهای صنعتی و مکان هایی که رفت و آمد زیادی دارند، این سطوح انتخاب مناسبی می باشند. دلیل مناسب بودن بتن به عنوان کف پوش سطوح در محیط های صنعتی مقاومتیست که نسبت به مواد شیمیایی و تغییرات، یکپارچگی، بهداشت و تمیزکاری راحتتر و مقاومت نسبت به سایش و یا ضربه می باشد.

کفپوش ها از گذشته انواع و جنس های مختلفی داشته اند، کف پوش های قدیم بیشتر به صورت سیمان معمولی یا انواع موزائیک ها بودند که در مکان های سرپوشیده سرامیک نیز به آن ها افزوده می شد، اما امروز کفپوش های بتنی پلیمری انتخاب متنوع تری از نظر شکل و مدل به کفپوش ها داده اند.

یکی از کاربردهای کفپوش پلیمری بتنی به عنوان زیباسازی فضاهاست. در فضاهایی مانند محوطه مجتمع های مسکونی و فروشگاه ها، مدرسه ها، ویلاها و منازل که زیبایی عنصر حائز اهمیتی است کفپوش بتنی پلیمری به دلیل تنوع در رنگ و مدل انتخاب مناسبی است،

همچنین در مکان هایی که استقامت و ماندگاری کفپوش به دلیل رفت و آمد زیاد و ضربه و فشار در اولویت است، نیز کفپوش بتنی پلیمری کاربردی تر است.

به عنوان مثال در کارخانه ها، بیمارستان ها، زمین های ورزشی و… که رفت و آمد در آن ها زیاد بوده و امکان آسیب دیدن کفپوش موزاییکی وجود دارد، می توان از کفپوش بتنی پلیمری به دلیل استحکام بیشتر استفاده کرد.

به خصوص این کفپوش به عنوان پوشش پلکان در فضاهای خارجی بسیار مناسب است، اصطکاک خوب این کفپوش که ناشی از مواد سازنده آن است، راه رفتن روی آن را ساده کرده، به همین دلیل برای پوشش پله ها این کفپوش انتخاب بهتریست.

برای فضاسازی ویلاها معمولا در کنار کیفیت و مقاومت مصالح زیبایی نیز اهمیت زیادی دارد. چه داخل و چه خارج ویلا باید از ظاهر مناسبی برخوردار باشد تا افرادی که در آن جا ساکن می شوند، اوقات خوشی را سپری کنند.

بنابراین برای انتخاب کفپوش ویلا باید در کنار کارایی به زیبایی نیز توجه کرد. کفپوش بتنی پلیمری به دلیل تنوع رنگی که دارد، برای فضاسازی ویلا ها انتخاب مناسبی می باشد.

به خصوص در ویلاهای شمال کشور به دلیل رفت و آمد و بارش فراوان باران انتخاب موزائیک به صرفه نیست و خیلی زود در اثر باران و تابش خورشید ترک خورده و جنس اولیه خود را از دست می دهد.

برای کفپوش ویلا، کفپوش بتنی پلیمری پیشنهاد بهتریست. کفپوش های بتنی پلیمری در هر نوعی نظیر پرسی، واش بتن و… انتخاب خوبی برای فضاسازی حیاط ویلا هستند و چون از رنگ ها طبیعی برخوردارند و هم چنین از نظر ساختار با سنگ تزئین شده و به طبیعت نزدیک تر هستند، زیبایی فضا را چند برابر می کنند.

همچنین کفپوش بتنی پلیمری برای روف گاردن، باغ و راهروهای حیاط های آپارتمانی نیز بسیار مناسب است. این کفپوش ها را می توان با چمن طبیعی و مصنوعی مخلوط کرد تا جلوه بهتری به محیط بیرونی ویلا بخشید.

استفاده از این کفپوش برای ویلا می تواند هم به صورت کفپوش یکپارچه و هم به صورت موزائیکی باشد.

هم چنین چون عمر این محصول طولانیست، نسبت به سنگ و موزائیک مدت بیشتری می توان از آن استفاده کرد، بنابراین برای ویلا و منازل که هر سال امکان تعویض کفپوش محوطه خارجی وجود ندارد، کفپوش بتنی پلیمری از نظر اقتصادی نیز به صرفه تر است.

تقریبا تمام کفپوش هایی که از نوع پلیمری هستند، در شکل های موزائیک یا ورقه ای تولید شده یا به طور مستقیم روی سطح و در محل مورد نظر اجرا می شوند.

کفپوش های پلیمری طرح ها و رنگ های مختلفی دارند که تنوع در طرح و رنگ آن ها به دو عامل قالبی که کفپوش با آن ساخته شده و متریالی که در ساخت آن به کار رفته است، بستگی دارد.

رنگ این کفپوش ها را می توان هنگام آماده سازی آن به اضافه کردن ترکیبات مختلف مشخص کرد این رنگ هم می تواند رنگ معمولی و هم سنگدانه ها و شن و ماسه رنگی باشد که هنگام ساخت مایع اصلی کفپوش با مواد ترکیب شده و رنگ نهایی را به کفپوش می دهد، هم چنین برای طراحی کفپوش بتنی پلیمری در طرح های متفاوت معمولا از قالب استفاده می کنند.

قالب ها که اندازه های متفاوتی داشته را می توان در انواع طرح دار یا مستطیلی ساده انتخاب کرده که در نهایت بعد از خشک شدن مواد ترکیب کفپوش، شکل نهایی قالب را به خود می گیرند.

تنوع بالایی که می توان به رنگ و طرح کفپوش بتنی پلیمری داد یکی از دلایلیست که این کفپوش ها را در صنعت ساخت و ساز امروز بسیار محبوب کرده است و در بسیاری از فضاها جایگزین مصالح قدیمی در طراحی کفپوش شده اند.

کفپوش های بتنی پلیمری را می توان در طرح های مختلفی چیدمان کرد که امری سلیقه ای است، هم چنین در ساخت این کفپوش ها نیز می توان با سلیقه شخصی رنگ و طرح مورد نظر را انتخاب کرد. با این حال بعضی از طرح ها و چیدمان های این کفپوش مرسوم تر بوده و در بسیاری از فضاها به کار می رود.

کفپوش های بتنی پلیمری را می توان در بیش از ۶ سایز تولید کرد و رنگ آن بسته به انتخاب مصرف کننده طیف وسیعی دارد. در انتخاب طرح برای چیدمان کفپوش بتنی پلیمری در درجه اول باید به نوع و سازه آن دقت کرد. در واقع ترکیبات نهایی ساخت کفپوش پلیمری مکان کاربرد و نوع طراحی آن را مشخص می کنند.

به عنوان مثال کفپوش بتنی پلیمری ضدسایش را می توان در انواع فضاها استفاده کرد و طرح های آن نیز بسیار متنوع است، از طرح ها و چیدمان های مختلف این مدل می توان به طرح آی، پوست ماری، طرح موج، طرح پازل و طرح مخصوص نابینایان که برجستگی های مشخصی دارد، اشاره کرد.

هم چنین کفپوش بتنی پلیمری از نوع پرسی در تنوع رنگ بالایی داشته و می توان آن را در انواع مدل های تک رنگ یا چند رنگ تهیه کرد.

از دیگر کفپوش های بتنی، کفپوش آراکس است که به دلیل استقامت بالا در چیدمان کف مراکز صنعتی مانند کارخانه ها انتخاب مناسب تری است.

کفپوش بتنی پازلی از دیگر انواع کفپوش های بتنی است که مانند نامش شکلی مشابه پازل دارد و در چیدمان پیاده روها و معابر بیشتر قابل استفاده است. این کفپوش نیز دارای انواع مختلف شش ضلعی، پنج ضلعی، کنده و… است.

کفپوش بتنی پیاده رو نیز مانند کفپوش پازلی انواع مختلفی دارد و می توان آن را به شکل کنگره یا پازلی چیدمان کرد، همچنین این کفپوش ها به صورت طرح سنگ نیز موجود می باشند که در سنگفرش کردن فضاهایی مانند پارک ها یا کوچه ها قابل استفاده هستند.

همان طور که گفته شد در ساخت کفپوش بتنی پلیمری از بتن، سیمان، چسب، آب و مواد افزودنی استفاده می شود، بنابراین برای هر نوع آب و هوایی این کفپوش مناسب است. با این حال توجه به آب و هوا در استفاده از این کفپوش نیز حائز اهمیت است و یکی از نکات مهمی است که باید به آن توجه شود.

به عنوان مثال برای مناطق سردسیر که برف و باران در آن بیشتر رخ می دهد، باید از کفپوش هایی که قابلیت جذب آب در آن ها کم است و تراکم بالایی از نظر ترکیب مواد دارند، استفاده کرد،

زیرا کفپوش های دارای این ویژگی در برابر آب و هوای سرد و شرایط یخبندان دوام بیشتری دارند. هم چنین در مناطق گرمسیر که به دلیل تابش آفتاب ممکن است، کفپوش ها دچار ترک خوردگی شده و با تغییرات آب و هوایی دچار مشکل شوند، نیز کفپوش های پلیمری بتنی انتخاب مناسب تری هستند.

بدون شک کفپوش های بتنی پلیمری را می توان جزء مقاوم ترین کفپوش ها به خصوص برای فضاهای پر تردد دانست. این کفپوش ها نسبت به سایش، خوردگی، نفوذ آب، تغییرات شدید آب و هوا و بارش های طولانی و زیاد برف و باران مقاومت زیادی دارند. با این حال در مورد مراقبت از کفپوش های بتنی پلیمری نیاز است تا یک سری نکات رعایت شود.

اولین مورد در مورد نگهداری از کفپوش بتنی و موزاییک پلیمری شست و شوی آن است. کفپوش های بتنی مقاوم بوده و از نظر ضخامت و طول عمر کیفیت بالایی دارند، با این حال بهتر است، با مواد خالص و سنگین شیمیایی شست و شو نشوند. این کفپوش ها مقاومت و دوام بالایی دارند و در عین حال نفوذپذیری آن ها پایین است، بنابراین نسبت به رطوبت و بارش برف و باران مقاوم هستند.

با این حال بهتر است، در خوردگی و سایش از موزاییک پلیمری محافظت کرد و سایش به معنی کشیده نشدن مواد سنگین روی آن است.

از دیگر مواردی که کفپوش های بتنی پلیمری در آن دوام بالاتری دارند، انعطاف پذیری و چسبندگی بالای آن ها است که به سطح مورد نظر بهتر متصل شده و امکان کنده شدن آن ها کمتر از سایر کفپوش هاست.

شما میتوانید از طریق سایت رابین کفپوش خرید موزاییک و کفپوش پلیمری خود را در تهران و تمامی شهرهای ایران به سادگی به ثبت برسانید و در سریع ترین زمان ممکن تحول بگیرید.

کفپوش ها یا موزاییک پلیمری یا همان اپوکسی های پلیمری امروزه جایگاه خود را در میان مشتریان بازار پیدا کرده و توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. این کفپوش ها به دلیل مزایای بسیار زیاد و هم چنین هزینه های مقرون به صرفه تر نسبت به سایر مواد دیگر متقاضیان بسیاری دارد.

نکات مهم در این زمینه در بالا به طور کامل شرح داده ایم و تنها در انتخاب نصاب این اپوکسی ها دقت به عمل آید تا هزینه ها و زمان شما بیهوده هدر نرود.

کفپوش پلیمری با ضخامت 10 سانت هم دارید؟

قیمت کفپوش بتنی پلیمری به چه صورته

کفپوش بتنی پلیمری در برابر اب مقاومه؟

کفپوش بتنی پلیمری چه رنگایی داره

عمر مفید موزاییک پلیمری تا چقدر هستش؟ من میخواستم تهیه کنم ازتون

قیمت موزاییک پلیمری چنده

برای خرید کفپوش پلیمری باید تماس بگیریم

هزینه ارسال موزاییک با شماس؟

برای خرید موزاییک پلیمری میتونیم حضوری مراجعه کنیم؟

موازییک پلیمریکفپوش پرسیکفپوش ویبرهمن نمیدونم کدوم محصول برای فضاسازی و حیاط ویلا بهتره

برای اطلاع از قیمت کفپوشها و موزاییکها در ساعات اداری با شماره 88243700-021 تماس بگیرید یا فرم زیر را پر کنید تا در سریعترین زمان، ما با شما تماس بگیریم.

شرکت رابین کفپوش، با سالها تجربه در صنعت تولید و توزیع کفپوش و فرآورده‌های بتنی یکی از مجهزترین تولیدکنندگان محصولات پلیمری، بتنی، ویبره‌ای و واش‌بتن با بیش از 5000 مشتری در کشور می‌باشد. درباره رابین کفپوش 

تمامی حقوق سایت برای شرکت رابین کفپوش محفوظ است. © ۱۳۹۹

واحد خدمات نصب و اجرای کفپوشها و موزاییک های رابین آغاز به کار کرد. رد کردن

موزاییک پلیمری یا سنگ مصنوعی سمنت پلاست، نسل جدید موزاییک های بتنی هستند که با همان روش های قدیمی تولید، اما با کمی دستکاری در روند تولید و متریال آن، این محصولات زیبا تشکیل شده اند که امروزه استفاده عمده ای در کف حیاط ها، پشت بام ها، روف گاردن ها، پیاده رو ها، پارکینگ ها و… دارند. 

کفپوش بتنی پلیمری با توجه به نوع ساختار شیمیایی منظم که با استفاده از افزودنی های بتن شکل می گیرد، باعث به وجود آمدن شکل ظاهری زیبا، براق و همچنین مقاومت بالا این محصول نسبت به سایر کفپوش های بتنی شده است که هنگام خرید موزاییک، از گزینه های اصلی هر خریداری می باشد. از مهمترین رقبا این محصولات می توان به محصولات واش بتن اشاره کرد.

همچنین با توجه به نوع فرآیند تولید و متریال آن، این قطعات بتنی از محصولات محبوب و معروف قابل استفاده در مناطق سردسیر است. جذب آب تقریبا صفر محصولات پلیمری باعث شده است که سنگ مصنوعی سمنت پلاست، بدون هیچگونه آسیب دیدگی و نگرانی در مناطق سرد استفاده شود.

کفپوش های بتنی پلیمری در 20 طرح، رنگ بندی و سایز های مختلف تولید می شود که تمامی این محصولات را به همراه نقد و بررسی و مشخصات فنی  می توانید در همین صفحه مشاهده نمایید.

مقاومت بسیار بالا در برابر سرما و گرما و هر نوع آب و هوایی. به دلیل استفاده از افزودنی های بتن درجه یک در محصولات پلیمری آبین بتن، با خیالی راحت این محصولات را در مناطق سرد و گرم استفاده نمایید.

موزاییک پلیمری

تنوع بسیار بالا در طرح ها، رنگ بندی و ابعاد این محصولات، از مهم ترین وجه تمایز این کفپوش های بتنی نسبت به دیگر کفپوش ها است.

ضخامت کم این محصول در کنار مقاومت فشاری بالا آن، از دیگر مزیت های قابل توجه این محصول است که به دلیل استفاده از افزودنی های بتن و تغییر در روند تولید به وجود آمده است.

استفاده از کفپوش های پلیمری در هر نوع آب و هوایی بلامانع است، زیرا جذب آب این محصولات، به دلیل استفاده از افزودنی هایی بتنی به شدت کاهش یافته است.

نحوه تشخیص کیفیت این محصولات از روی ظاهر تغریبا دشوار است، اما مهمترین موضوع خرید از منابع معتبر است، شما می توانید با خرید از گروه تولیدی صنعتی آبین بتن، ضمانت نامه کتبی دریافت نمایید و با خیالی آسوده از این محصولات بهره ببرید.

از این محصولات می توانید با خیالی راحت در هر نواحی که مد نظر شماست، مانند باغ، باغچه، روف گاردن، حیاط، پارکینگ و …  استفاده نمایید.

با توجه به نوع نگهداری و استفاده درست از این محصولات، طول عمر مفید آن ها بین 5 تا 7 سال خواهد بود.

البته این نکته قابل ذکر است که بعد از گذشت زمان گفته شده، فقط از لحاظ ظاهری دچار کهنگی خواهند شد.

قبل از هرچیزی شاید برای شما جالب باشد که اصلا موزاییک پلیمری از کجا آمده و چرا اصلا به آن سنگ مصنوعی سمنت پلاست می گویند؟ چرا اصلا موزاییک پلیمری ؟ در همین صورت به توضیح تک تک اصطلاحات آن پرداخته ایم پس حتما به ادامه مقاله دقت کنید.

 

موزاییک قطعه ای سیمانی (بتنی) است که تراکم آن از طریق فشار پرسی یا ویبره به وجود آمده است و به انواع مختلفی تقسیم می شوند. موزاییک ها از ترکیب ماسه، سیمان، آب و پودرسنگ تشکیل می شود. این محصولات از زمان های قدیم مورد توجه عموم بوده است و به روش ها مختلف تولید و روانه بازار می شود. موزاییک ها از دو لایه رویه و زیرین تشکیل شده است که لایه رویه متشکل از سنگ، سیمان و و دانه های بندی های رنگی می باشد. لایه زیرین ضخامت بیشتری نسبت به لایه رویه دارد و نقش آن تحمل نیرو ها و فشار ها می باشد و از سیمان، آب و ماسه تشکیل شده است.

موزاییک ها مصارف زیادی از قبیل زیباسازی پیاده روها، پارک ها، پشت بام ها، روف گاردن و… دارند. اما به دلیل نوع فرآیند تولید در زمان های قدیم (روش سنتی) و نبودن تکنولوژی ساخت امروزه، استفاده از این محصولات بسیار اندک بوده و بعد از مدت کوتاهی دچار خرابی می شدند.

با توسعه، تحقیقات و آزمایشات انجام شده و اضافه کردن افزودنی ها به بتن قطعات، انواع موزاییک ها با خصوصیات مختلف در کنار رفع کمبود ها و ضعف های موزاییک های سنتی تولید و روانه بازار شدند.

پلیمر نوعی مواد شیمایی است که از واحد های تکرار شونده ملکول های کوچک تشکیل شده است و یک ملکول بزرگ را تشکیل می دهد. این مواد، زنجیره ای از اتم های هیدروژن و کربن هستند. پلیمر های می توانند به صورت طبیعی یافت شوند و یا به صورت مصنوعی به وجود آیند. پلیمر ها انواع مختلفی دارند اما نوعی که اینجا مورد توجه ما و مربوط به موضوع این مقاله است پلیمر های ترموست هستند که به صورت شبکه های سه بعدی می باشد که شامل رزین های اپوکسی و کربوسیلات های که در ساخت موزاییک های پلیمری استفاده می شود است. از جمله این پلیمر های ترموست هستند که از فوق روان کننده های بتنی به شمار می آیند.

مواد پلیمری هستند که باعث کاهش آب بتن، همچنین تراکم خوب و در نتیجه طرح اختلاط خوب بتن می شوند. فوق روان کننده ها می توانند تا حداکثر 50 درصد جذب آب یک قطعه بتنی را کاهش داده و در نتیجه مقاومت محصول را در چند وجه که شامل مقاومت فشاری، کششی، دمایی و … بالا برده و یک قطعه با کیفیت تحویل دهد. یکی از مزیت های استفاده از فوق روان کننده ها در کفپوش های بتنی، مقاومت بالا این محصولات در برابر یخ بندان است که بسیار مورد توجه قرار دارند.

کفپوش بتنی پلیمری نوعی سنگ مصنوعی می باشد که بسیار متراکم یا به عبارت دیگر خود متراکم است که این تراکم به دلیل وجود افزودنی های بتنی که شامل رزین پلیمری و یا رزین سنگ مصنوعی می باشد، به وجود می آید که به این فرآیند که همراه با لرزش به روی میز ویبره صورت می گیرد، پلیمریزاسیون می گویند.

یکی از مهم ترین وجه تمایز این محصول، نفوذ ناپذیر بودن آب به بافت محصول است. جذب آب این محصول در حد 5% می باشد که در برابر سرما شدید بسیار مقاوم بوده است. اکثر مشتریان و پیمانکاران به علت نامرغوب بودن موزاییک های قدیمی و سنتی به علت یخ زدگی، رنگ پریدگی و کم بودن تنوع، ناراضی بوده اند.موزاییک های پلیمری علاوه بر ضخامت 2 سانتی متری از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می باشند. این موزاییک به دلیل سبک بودن و کاربرد، در بیشتر نواحی ساختمان ها و حمل و نقل آسان، مورد توجه مشتریان قرار گرفته است.

ویژگی دیگر این موزاییک حیاطی، عدم نیاز آبدهی بعد از تولید است که بسیار اثر گذار در زمان کار و اجرا است. از دیگر ویژگی های موزاییک پلیمری، میتوان سرعت بالا آن در زمان تولید یاد کرد که این حسن را می توان برای تولیدکنندگان در نظر گرفت.

از دیگر ویژگی های این محصولات میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

پیشنهاد می کنم جهت دریافت اطلاعات بیشتر مقاله “مزایا و معایب موزاییک پلیمری” را مشاهده فرمایید

 

 

سیمان خاکستری، سیمان سفید، ماسه دوبارشور طبیعی، شن شکسته نخودی، افزودنی (رزین) و پیگمنت های رنگی از مواد تشکیل دهنده این محصولات هستند. استفاده از متریال با کیفیت و تهیه آن جهت داشتن یک محصول با کیفیت کار دشواری است پس حتما هنگام خرید موزاییک پلیمری از منابع معتبر خرید خود را انجام دهید.

نحوه تولید این محصولات به این صورت است که ابتدا ماسه را به اندازه وزن مشخص شده داخل میکسر ریخته و شن شکسته نخودی به ماسه اضافه می شود و سپس سیمان با وزن مشخص به شن و ماسه اضافه شده و حدود 5 الی 10 دقیقه متریال خشک، با هم میکس می شوند. بعد از این مرحله آب به اندازه ای که فقط یک رطوبت مشخصی داشته باشد اضافه می شود. بعد از یکنواخت شدن متریال، افزودنی ها به بتن اضافه می شوند. باید توجه داشته باشیم که مواد افزودنی بیش از حد میکس نشود زیرا باعث افت شدید کیفیت بتن می شود. بعد از زمان مشخص شده، بتن آماده قالب گیری می باشد. بتن آماده توسط اپراتور برای قالب گیری هدایت می شود. وزن هریک از قطعه ها قبل از قالب گیری روی ترازو دیجیتال وزن شده و بعد روی میز ویبره قرار می گیرد. قالب ها بعد از طی حدود 3.5 الی 4 متر روی میز ویبره، کامل سطح یکنواختی پیدا میکنند و تمام هوای داخل بتن خارج می شود و در مرحله آخر توسط اپراتور دیگری شن پاشی یا اسکوپ محصول شروع می شود و قالب ها برای استراحت و کیورینگ (عمل آوری بتن) داخل قفسه های مربوطه انتقال داده می شوند. دمای داخل اتاقک دپوی محصول بسیار مهم می باشد. (بخصوص در 6 ماه دوم سال که دمای هوا به شدت پایین است.)

رزین از اصلی ترین و مهم ترین متریال تشکیل دهنده موزاییک پلیمری است که باید توجه ویژه ای به آن داشت.

ترجیحا در زمان دپو محصول بین محصولات فاصله گذاشته می شود تا هوا بین آن ها جریان داشته باشد. این امر بسیار در کیفیت ظاهر محصول پس از گذشت چندین روز قرار گرفتن در دپو کمک میکند.

به دلیل وجود رزین و کم شدن جذب آب قطعه، نصب این محصولات به شدن دشوار است، در همین صورت جهت رفع این مشکل و راحتی کار، در پشت محصول شن پاشی کرده که به این عمل سنگ اسکوپ گویند. نیمی از این سنگدانه ها در داخل بتن فرو رفته و نیمی خارج که باعث چسبندگی فوق العاده قطعه به ملات زیر کار می شود.

از مهمترین ارکان تولید محصولات پلیمری قالب های آن هستند که به دو نوع سخت و نرم تقسم شده اند.

از قالب های نرم بیشتر جهت تولید سنگ های نما استفاده می شود اما از قالب های سخت که شامل قالب های ABS و تزریقی نشکن هستند برای تولید کفپوش های بتنی، جدول و … استفاده می شود. که معمولا قالب های نوع ABS جهت تولید موزاییک پلیمری مناسب تر هستند.

موزاییک پلیمری

 

به دلیل زیبایی و مقاومت بالا در قبال سبک بودن این محصولات، در نواحی مختلف ساختمان و مکان های عمومی مورد استفاده قرار می گیرد. مکان های عمده استفاده از محصولات پلیمری در حیاط ها، پیاده روها، پشت بام، روف گاردن و… می باشد.

اما مهترین نکته در این بخش: موزاییک بتنی پلیمری به علت ساختار و تولید با اضافه کردن نانو به این محصول از نظر جذب آب به حداقل رسیده است که در برابر سرمای شدید کاملا مقاوم بوده است. در ساخت و تولید موزاییک های پلیمری فرمول ساخت بتن به راحتی میتوان به اکثر مناطق سرد پیشنهاد و با خیال آسوده استفاده کرد.همچنین موزاییک های پلیمری به علت سبک بودن و مقاومت بالا بسیار مورد توجه عموم قرار گرفته است.

ویدیو خط تولید موزاییک پلیمری

در نصب این نوع کفپوش ها باید زیر سازی بطور اصولی و رعایت نکات مهم صورت گیرد، با ریختن یک لایه ملات خیس و صاف کردن سطح زیر، هموار سازی (شیب بندی) انجام شده و مرحله اول انجام می شود. در مرحله بعدی باید لایه ای از دوغاب تشکیل شده از پودرسنگ و سیمان با ضخامت 2 تا 5 میلی متر کف کار را بپوشانید. حالا باید موزاییک ها را با توجه به اینکه مربع یا مستطیل  هستند در کنار هم به طور مرتب قرار دهیم. حالا با استفاده از یک چکش پلاستکی روی موزاییک ها ضربه زده تا دوغاب زیر، کاملا صاف و به طوری که از داخل درز های بین موزاییک ها قابل مشاهده باشد. این دوغاب ها را با استفاده از یک پارچه پاک می شود. اگر درزهای خالی بین موزاییک ها مشاهده می شود، دوغابی روان با ترکیب آب، سیمان و رنگ تهیه می شود و بین درز ها ریخته می شود. روش های دیگری جهت اجرا موزاییک های پلیمری موجود است که ما در این مقاله روش دوغاب (بهترین روش) را توضیح داده شده است.

پیشنهاد می کنم حتما مقاله ” نحوه نصب موزاییک پلیمری” را مشاهده فرمایید.

 

با توجه با متریال استفاده شده جهت مقاومت بالا، وزن سبک، ظاهری زیبا، این محصول در بین دیگر موزاییک ها دارای قیمت مناسب تری می باشد، اما با توجه به استاندارد ها و کیفیت موزاییک پلیمری، هر تولید کننده به نحوه خاصی این محصول را تولید می کند و قیمت آن متفاوت است. بطور مثال برخی از تولید کنندگان با استفاده از افزودنی و مصالح بی کیفیت این محصول را با پایین ترین قیمت با همان شکل ظاهری ارائه می کنند و نتیجه این نوع تولید بعد گذشت یک دوره کوتاه مشخص می شود. پس حتما منابع معتبری را جهت خرید موزاییک پلیمری را انتخاب کرده و از معتبر بودن آنها مطمئن شوید. ارزان خریدن نشان از سود شما نیست و شاید ضرر های بسیاری زیادی را در طی مدت چند ماهه به شما وارد کند.

علاوه بر موزاییک های بتنی پلیمری، محصولات دیگری نیز به روش پلیمری تولید می شوند که در این مقاله جهت افزایش اطلاعات کاربران گفته شده است. محصولات پلیمری شامل:

 

موزاییک بتنی پلیمری دارای طرح و رنگ های مختلفی می باشد و تنوع بالا آن، یکی از علت های محبوبیت آن می باشد. طرح های این محصول به شرح زیر است:

 

 

در خرید موزاییک پلیمری به چند نکته باید توجه نمود که باعث جلو بسیاری از ضرر ها گرفته شود:

کیفیت قطعه از اولین و مهمترین نکات خرید محصولات پلیمری و هر محصول دیگری است. تشخیص مرغوبیت محصولات پلیمری آنچنان که فکر میکنید دور از ذهن نیست و با توجه به نکاتی که در ادامه این مقاله گفته شده، می توان مرغوبیت یک موزاییک پلیمری را تشخیص داد.

محصولات پلیمری نامرغوب با محصولات با کیفیت در دید اول قابل تشخیص نیستند. پس در قدم اول تولید کننده و یا فروشگاه معتبری را جهت خرید انتخاب کنید. اما خب در ادامه به بررسی و تشخیص مرغوبیت و عیار این محصولات می پردازیم، پس به تصویر زیر دقت کنید:

 

همانطور که مشاهده میکنید سنگدانه های ریزی در پشت این موزاییک پلیمری چسبیده است که در ابتدا مقاله توضیح داده شده است اما بازم به این نکته اشاره می کنیم: به این سنگدانه ها،اسکوپ می گویند، این امر به دلیل عدم جذب آب و جهت گیرایی بهتر در حین نصب صورت می گیرد و امر مهمی است. همانطور که مشاهده می کنید مرغوبیت این قطعه بتنی کاملا مشخص است. حالا به چه دلیل ؟

در همین ابتدا و در نگاه اول به چند نتیجه میرسیم. اولین مورد همان اسکوپ است. سنگدانه های اسکوپ و تراکم آن ها و همچنین عدم فرو رفتن آن ها در ملات، نشان از مرغوبیت این قطعه بتنی خواهد داد. در صورتی که تراکم سنگدانه های اسکوپ کم باشد، هنگام اجرا دچار مشکل شده و قطعا موزاییک ها لق خواهند شد. پس حتما به تراکم اسکوپ و عدم فرو رفتن آن ها در ملات دقت داشته باشید.

مورد بعدی نیز که آن هم با چشم قابل مشاهده است، مشاهده ملات پشت محصول است. در تصویری که در بالا از پشت موزاییک پلیمری مشاهده می کنید، توجه کنید که ملات آن کاملا صاف و صیغلی است و همین امر نشان از طرح اختلاط خوب و آب کافی ملات و در نتیجه مرغوبیت محصول را نشان می دهد. در صورتی که ملات محصول بصورت اسفنجی و دارای حفره های زیاد باشد، بیانگر عدم مرغوبیت  طرح اختلاط آن است. همچنین میتوان جهت تشخیص بهتر، یک شی مستحکم فلزی برداشته و روی ملات کشیده، در صورتی که یک لایه از ملات پودر شود بیانگر عدم کیفیت ملات این قطعه است.

 

پس از توضیحات بالا لازم است به این نکته توجه فرمایید که رابطه ای بین ملات خوب و سنگ اسکوپ است. در صورتی که ملات نامرغوب، و آب بتن نامناسب باشد، پس از پاشش سنگدانه های اسکوپ، این سنگدانه ها در داخل ملات فرو می رود. پس در صورت مشاهده یکی از این علل، حتما توجه داشته باشید که بتن نامرغوب مساوی است با سنگدانه های اسکوپ فرو رفته و عدم تراکم آنها.

مورد بعدی رنگ محصول است، حتما توجه نمایید در صورتی که رنگ محصول بی روح و یا بسیار تیره و پرنگ شده باشد نشان دهنده عدم اطلاعات کافی تولید کننده در این موضوع است. البته این نکته حائز اهمیت است که برخی افراد به صورت سفارشی رنگ را به درخواست خود مشتری تغییر می دهند. پس حتما کیفیت محصول را، باتوجه به توضیحات بالا قبل از خرید بررسی نمایید تا اطلاعات کافی در حین خرید موزاییک ها داشته باشید.

یکی از علل های دیگر که حتما قبل از خرید باید به آن توجه نمود محل استفاده است. حتما قبل از خرید از چند وجه محل استفاه خود را بررسی کنید:

موزاییک پلیمری به دلیل استفاده از افزودنی های بتنی بسیار محصولاتی مقاوم در برابر سرما و گرما هستند. پس در هر نوع آب و هوایی استفاده از این محصولات بلامانع است.

استفاده از این محصول معمولا در مکان های عمومی ماشین رو مانند پارکینگ های عمومی و مکان های ترافیک سنگین امکان پذیر نیست. معمول استفاده این محصولات در مناطق ترافیک معمولی و مسکونی انسان رو است. پس حتما قبل از خرید به این 2 مورد نیز توجه ویژه ای داشته باشید.

قیمت هر محصول از مهمترین مورد های خرید هر محصولی می باشد. هر محصولی با توجه به متریال استفاده شده در آن، استهلاک و… روی آن قیمت گذاری می شود. حتما به این موضوع توجه کنید که ارزان خریدن هر محصولی یک امتیاز مثبت برای شما نیست بلکه می تواند شما را متضرر کند. همچنین در مقابل آن گران خریدن نیز دلیل بر با کیفیت بودن محصول نیست. پس حتما قبل از خرید با دریافت استعلام قیمت از منابع معتبر، تاکید میکنم معتبر،میانگین قیمت را در دست داشته باشید.

نکته دیگری که قابل توجه می باشد، میزان حجم و متراژ کار است. برخی از افراد به دلیل بزرگ بودن پروژه خود، استفاده از این محصولات یا هر کفپوش بتنی دیگری توجیه اقتصادی و زمانی برای آنها نخواهد داشت. پس حتما به متراژ کار و میانگین قیمت ها توجه نمایید.

در جدول زیر تمامی مشخصات یک موزاییک استاندارد که بطور صحیح و با متریال با کیفیت تهیه شده است، نوشته شده است.

در هنگام اجرا و یا پس از اجرا موزاییک های پلیمری امکان ریختن هرگونه موادی مانند دوغاب، ملات، گرد و خاک و… بروی این قطعات وجود دارد. پس از ریختن این مواد یا هر مواد دیگری در حین انجام پروژه قطعا با توجه به این شرایط  پاکسازی در همان لحظه صورت نمی گیرد و پس از گذشت مدتی این لکه ها سخت شده و روی موزاییک باقی می مانند.

پس از پایان پروژه، نوبت به تمیزکاری سطح این قطعات خواهد رسید. جهت پاکسازی سطح کفپوش های بتنی باید نکاتی را در نظر داشته باشیم که آسیبی به قطعه نرسد. در ادامه به انواع پاکسازی ها توجه کنید:

یکی از مهمترین مسائل و سوال های زیاد پیش آمده، استفاده از مواد شیمیایی جهت پاکسازی موزاییک های پلیمری است. مواد شیمیایی در ظاهر و طول عمر محصولات پلیمری تاثیر گذار می باشند پس تا حد ممکن استفاده از آن توصیه نمی شود.

استفاده از مواد شوینده عمومی جهت پاکسازی این قطعات بتنی بلامانع است. جهت پاکسازی پس از نصب ابتدا با تیغ با احتیاط مصالح و یا مواد سفت شده بروی کفپوش های بتنی را تراشیده البته طوری که هیچگونه آسیبی و خط خشی بروی آن نیوفتد. سپس با مواد شوینده به همراه پارچه نرم یا فرچه های نرم شروع به پاکسازی لکه ها و کثیفی ها کنید.

نکته قابل توجه در حین شست و شو و وسایل شست شو موزاییک های پلیمری این است که امکان آسیب رسیدن از طریق برخی از وسایل پاک کننده مانند برس های سیمی و سیم ظرف شویی وجود دارد و اصلا در حین پاکسازی از آن ها استفاده نشود.

 

بعد از اجرا این قطعات بتنی و با گذشت ماه ها، این محصولات به این علت که در معرض رفت و آمد هستند، دچار کثیفی خواهند شد. بطور معمول اگر بصورت منظم تمیزکاری بروی این محصولات صورت گیرد قطعا ظاهر زیبا تر و همچنین طول عمر بیشتری خواهد داشت و قطعا به درجه ای از کثیفی نخواهد رسید که پاکسازی آن مشکل باشد.

جهت تمیزکاری منظم و عادی و رعایت نظافت معمول میتوان از مواد شوینده عمومی به همراه دستمال های نرم صورت گیرد. همچنین می توان جهت پاکسازی بهتر از برس های فرچه ای نرم استفاده نمود.

جهت پاکسازی ابتدا سطح موزاییک های بتنی را با آب ph خنثی خیس کرده و مواد شوینده سطوح را روی آن ریخته و حدود چند دقیقه صبر کرده تا اثر گذار باشد. همچنین می توان جهت پاکسازی بهتر بعد از گذشت چند دقیقه با فرچه شروع به سابیدن سطوح محصولات کنید. در ضمن پس از پاکسازی و شست و شو حتما سطح کار را خشک کنید. همچنین میتوان جهت نظافت روزانه یا هفتگی از تی استفاده نمایید. تی مورد استفاده باید نرم باشد و استفاده از هرگونه تی که باعث بوجود آمدن خراش بروی قطعه شود خودداری کنید.

درصورت ریخته شدن هرگونه مواد سخت و یا مواد شیمیایی روی سطح این قطعات بتنی تا حد ممکن هرچه سریعتر پاکسازی صورت گیرد.

جهت گرفتن بیشترین بازدهی از این محصولات بتنی با رعایت تمام نکات گفته شده جهت پاکسازی و نگهداری موزاییک های پلیمری قطعا موفق خواهید بود.

از مهم ترین نکاتی که در حال حاضر خیلی از مشتریان ما با آن برخورد می کنند، بعد از نصب و اجرا قطعات است که باید بنا و یا فردی پروژه را در دست بگیرد که طریقه نصب و با رفتار این محصولات آشنا باشد و نصب به خوبی، صحیح و تمیز صورت گیرد. همچنین بعد از پایان پروژه و هنگام بندکشی، این امر باید به صورت کاملا تمیز و اصولی صورت گیرد، زیرا این محصولات مانند سرامیک نیستند که پس از خشک شدن ملات بندکشی، پاکسازی آن امکان پذیر نیست. این مشکلی است که اکثر مشتریان ما با آن برخورد کرده اند، پس حتما تمیزکاری هنگام اجرا کار و بندکشی را در اولویت بنا خود قرار دهید.

گروه تولیدی صنعتی آبین بتن با رعایت تمامی استاندارد ها در کنار کیفیت فوق العاده، تمامی این محصولات را تولید و با قیمت کاملا مناسب در کنار ضمانت روانه بازار می کند. خرید مستقیم از درب کارخانه تولیدی موزاییک های پلیمری، علاوه بر کیفیت بالا، قیمت خوب را نیز در بر خواهد گرفت.

گروه تولیدی صنعتی آبین بتن تولید کننده انواع محصولات پلیمری، این امکان را برای تمامی مشتریان فراهم کرده است که با خیال آسوده، تمامی محصولات پلیمری را بصورت اینترنتی، با راحتی و اطمینان کامل خریداری کنید.

ارسال فوری در تهران، استان البرز و همچنین ارسال به تمامی نقاط ایران را با آبین بتن تجربه کنید، با خیالی آسوده و بدون هیچ گونه شمکل و ضمانتی بار خود را درب محل پروژه خود در تمامی نقاط ایران تحویل بگیرید.

از محصولات پلیمری میتوان به نما ساختمان که امروزه بسیار کاربردی بوده است اشاره کرد.سرعت در اجرا،تنوع،ظاهر های جدید و زیبا از خصوصیات محصولات پلیمری می باشد.

گروه تولیدی صنعتی آبین بتن مفتخر است که در تولید محصولات پلیمری توانسته اند با استفاده از تکنولوژی و علم نوین بتن محصولاتی تولید کند که از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. ما توانسته ایم با مسلح کردن بتن و سبک سازی، محصول کاملا مقاوم در برابر سرما، گرما، نیروهای فشاری، باران های اسیدی و… ارائه کنیم.

گروه تولیدی صنعتی آبین بتن | تولید و فروش انواع محصولات بتنی و سیمانی

نام شما (الزامی)

ایمیل شما (الزامی)

موضوع

پیام شما

شما می توانید از طریق این فرم، درخواست مشاوره کنید و یا می توانید با یکی از شماره های زیر تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما، راهنما شما باشند.

همیشه اولین نفر باشید! برای اطلاع از آخرین تخفیف‌ها و جدیدترین کالاها در خبرنامه ثبت‌نام کنید.

 


نام کاربری یا آدرس ایمیل *


رمز عبور *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

امکان بازدید غیر حضوری از فروشگاه بصورت آنلاین (با هماهنگی قبلی)

موزاییک پلیمری در اصل یکی از انواع سنگ مصنوعی می باشد که با تغییر ساختار مولکولی سیمان و انجام فرایند پلیمریزاسیون و به وجود آمدن شبکه ی زنجیره ای مقاوم و مستحکم در سیمان تشکیل شده است. این فرایند باعث کریستاله شدن سیمان و به وجود آمدن شبکه ی بلوری در آن میشود و در آخر موزاییک به دست آمده به استحکام و مقاومتی در حدود 2 برابر بیشتر از بتن میشود. در چنین حالتی این نوع موزاییک از نظر استحکام و مقاومت با تعداد زیادی از سنگ های طبیعی برابر است.

این نوع موزاییک یا سنگ مصنوعی مخلوطی از بتن و پلیمر میباشد که ترکیب های رنگی بسیار جذاب و شبیه به سنگ های طبیعی را در خود دارد.به علاوه به دلیل بالا بودن استحکام این نوع موزاییک در مقابل شرایط آب و هوایی و یا جوی نامناسب مثلا 50 درجه زیر صفر سبب شده که این محصول در طی زمان کم و کوتاهی بتواند جایگزین بسیاری از دیگر سنگ های مصنوعی یا طبیعی بشود.

 

لازم به ذکر است که رنگ های استفاده شده در این موزاییک ها به صورت عمقی و از انواع معدنی می باشد و در مقابل نور و اشعه ی خورشید و تغییرات دما مقاوم است.

موزاییک پلیمری

موزاییک پلیمری نوعی کفپوش بسار متراکم است که میتوان گفت در اصل یک نوع بتن خود متراکم است که تراکم خود را از طریق  فرایند بسپارش یا پلیمریزاسیون (رزین سنگ مصنوعی و یارزین پلیمری) و به روش لرزش روی میز ویبره کسب میکند و از ماسه،سیمان،سنگ دانه،فوق روان کننده س کربوکسیلات (رزین سمنت پلاس) و رنگدانه های شیمیایی و آب در سایز و ابعاد و طرحها و رنگ های مختلف ساخته میشود.ترکیبات پلیمری و افزودنیهای شیمیایی (فوق روان کننده ی کربوکسیلات) باعث ایجاد چسبندگی بین تمام اجزا شده که در پی آن مقاومت مصالح این محصول تامین میشود و رنگدانه های اکسید آهن که مقاوم به محیط قلیایی و اشعه ماوراء فرا بنفش بودند رنگ های مورد نظر را به مصالح میدهند.یکی از ویژگی های مهم موزاییک های پلیمری مقاومت قابل توجه آنها در شرایط سرمای شدید و یخبندان ها میباشد که دلیل این اتفاق جذب آب بسیار پایین آب (کمتر از 3 درصد) و تراکم چشمگیر آنها است.

مشخصات ظاهری موزاییک پلیمری

رنگ:از پیش گفتیم که از رنگدانه های شیمیایی در ترکیب این محصول استفاده میشود و این امر باعث تولید موزاییک در رنگ های بسیار متنوع و مختلف شده است. رنگدانه ها یا همان پیگمنت ها دارای طیف رنگی مختلف مثل:سفید،زرد،قرمز،مشکی،اکسید کروم(آبی و سبز) و قهوه ای که علاوه بر مصرف  در ساخت و تولید سنگ مصنوعی در صنعت رنگ و پلاستیک و ساختمان نیز قابل مصرف است.

طرح:با نوجه به تنوع بسیار زیاد درتولید طرح های قالب های  پلیمری، امکان به وجود آمدن تنوع طرح در موزاییک های پلیمری به وجود آمده است.

یک نکته ی قابل توجه در مورد موزاییک های پلیمری موارد استفاده وسیع و کاربرد آنهاست که به چند مورد از آنها در ادامه اشاره میکنیم:انواع سنگ فرش برای باغ و حیاط منازل و ویلا و معابر،انواع کفپوش های بتنی،انواع موزاییک برای حیاط.

قیمت موزاییک پلیمری: این موزاییک با توجه به اینکه دارای تنوع فراوان در رنگ و طرح و کاربرد های فراوانی که دارند، به نسبت با سنگ و موزاییک های مشابه خود دارای قیمت منسب تری میباشند.قیمت این محصول با توجه به نوسانات ارز و بازار در تاریخ 1397.9.20 تغییراتی داشته که شما عزیزان میتوانید قیمت دقیق موزاییک پلیمری رادر چند ثانیه و تنها با یک تماس متوجه شوید شماره های تماس :

09012600535 021-77876559

توضیحات بسیار کاملی بود شما موزاییک پلیمری به تهران هم ارسال میکنید

با سلام و عرض وقت بخیر خدمت شما محصولات ما به سرار ایران عزیزمون ارسال میشود و از طریق شماره های موجود میتوانید اطلاعات بیشتری در مورد موزاییک پلیمری و دیگر محصولات دریافت کنید

سلام دوست عزیز موزاییک پلیمری طرحی داره که رو نمای دیوار کار بشه ؟ و متر مربعی حساب میشه ؟

سلام ضمن تبریک سال نو خدمت شما دوست عزیز برای راهنمایی دقیق با واحد فروش سبا سنگ تماس بگیرید شماره های تماس : 09012600535 021-77876559

با سلام ،میخواستم ببینم موزاییک پلیمری جهت کف اطاق هم قابل استفاده هست یا خیر؟ضمنا قیمت رو هم میخواستم بدونم.

سلام با شماره 09012600535 تماس حاصل فرمایید

سلام لطفا لیست قیمت ارسال کنید

برای برقراری ارتباط با ما و اخذ مشاوره رایگان درمورد محصولات و قیمت آن ها با شماره های زیر تماس بگیرید:

09012600535 021-77450752

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وبسایت

برای برقراری ارتباط با ما و اخذ مشاوره رایگان درمورد محصولات و قیمت آن ها با شماره های زیر تماس بگیرید:

09012600535 021-77450752

شرکت سبا سنگ بیش از یک دهه تجربه به منظور تامین نیاز مصرف‌کنندگان محترم، اقدام به تولید و پخش محصولات حوزه ساختمانی می کند

8:00 تا 20:00

موزاییک پلیمری یا سنگ مصنوعی سمنت پلاست، نوعی کفپوش بتنی و یک ترکیب با تراکم بالا از شن و ماسه و سیمان به همراه رزین مصنوعی است که با پلیمراسیون به هم چسبیده اند و به همین دلیل در شرایط آب و هوایی سخت، از دوام و مرغوبیت بسیار بالایی برخوردارند.

موزاییک پلیمری در 9 رنگ سفید، قرمز، زرد، طوسی، مشکی، آبرنگی (ابروبادی)، قهوه‌ای، نسکافه‌ای و زیتونی  تولید می‌گردد. افرادی که قصد استفاده از موزاییک های پلیمری را برای فضاهایی مثل روف گاردن، باغ، حیاط، پارکینگ و … دارند میتوانند علاوه بر استفاده از ابعاد استاندارد موجود 60*30، 40*40 ، 40*60 و  45*45 ، ابعاد و طرح های موزاییک پلیمری دلخواه خود  را حتی در ابعاد ویژه و بزرگ به تارگت بتن سفارش دهند.

از مهمترین رقبای کفپوش بتنی پلیمری میتوان به موزاییک های واش بتن اشاره کرد.

سلام؛خوشحالیم که تارگت بتن مجری انحصاری تولید و فروش انواع کفپوش بتنی را انتخاب کردید. برای دریافت قیمت و مشاوره رایگان قبل از خرید و بازدید از محصولات، همین حالا شماره همراه خود را وارد نمایید تا در کوتاهترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.


موزاییک پلیمری

یا در ساعات اداری با شماره

021-86110210

تماس بگیرید.

کفپوش های PVC یا پلیمری نوع جدید از پوشش های کف پارکینگ ها، تعمیرگاه ها، ادارات، ساختمان ها، کارواش ها و … می باشند. مواد پایه ساز این کف پوش ها از انواع رزین های اپوکسی و رزین پلی یورتان است که موجب ایجاد واکنش قوی بین مواد تشکیل دهنده و ساخت شبکه سه بعدی غیر قابل نفوذ می شود. چند نوع موزاییک پلیمری معروف در بازار با نام های پوشش های بر پایه سیلیکون، کفپوش ها و موزائیک های رابری، کفپوش های اپوکسی، کفپوش های پلی پروپیلنی، موزائیک کف وینیلی همگن، کفپوش های پی وی سی، کفپوش پلی یوریا، کفپوش پلی یورتان و کفپوش اپوکسی وجود دارد که تقریبا مرحله اجرای یکسانی دارند و فقط در انجام مرحله آخر نصب کمی تفاوت دارند.

انواع کفپوش پلیمری مانند کفپوش های پرسی با توجه به ابعاد، طرح و رنگ ارائه شده است و بسته به این که چه کاربردی برای آن تعریف کرده باشید، بهترین نوع کفپوش را می توانید از سبد کالایی آن انتخاب و خریداری نمایید.

کفپوش بتنی پلیمری از بهترین کفپوش هایی است که در برابر سایش، مقاومت زیادی داشته و با داشتن تنوع طرح و رنگ بالا، برای محیط های مختلف پارکینگی، فضای باز، حیاط منزل و … کاربرد دارد. این نوع کفپوش در مقابل حلال های صنعتی مقاومت داشته و از این روی برای کفپوش کردن محیط های کارگاهی نیز، به کار برده می شود.

اولین کاری که در اجرای موزاییک یا کفپوش پلیمری بر روی سطوح بتنی انجام می شود یکسان سازی سطح و برطرف کردن ناهمواری های آن است. گاهی برای هموار کردن سطح نیاز است از دستگاه ساب استفاده شود. دومین مرحله پاکسازی کف محیط است که باید مواد زائد و گرد و غبار از زمین پاک شوند تا در ایجاد چسبندگی مواد خللی وارد نشود. مواد چرب و یا انواع حلال ها را می توانید توسط شوینده های مختلف برطرف کنید. در این مرحله پرایمر اپوکسی را می توان با انجام فرآیندهای زیر بر روی سطح اجرا کرد. دو جزء پرایمر با درصد مخلوط مناسب را با هم ادغام می کنند سپس در زمان حدود 2 دقیق مخلوط را هم می زنند. بعد از آن پرایمر با ابزار مخصوص در لایه اول اجرا می شود. بعد از خشک شدن نسبی آن لایه سطح پوشش با دست لمس می شود وقتی حالت چسبنده داشته باشد ولی به دست نچسبد می توان لایه بعدی را اجرا کرد. برای نصب لایه دوم پرایمر اپوکسی در حالتی که سطح پرایمر کامل خشک و براق باشد می بایست قبل از گذاشتن لایه بعدی سطح قبلی با حلال مخصوص آماده سازی و پاکسازی شود. پرایمرها بعد از خشک شدن به شکل شیشه ای ظاهر می شوند پس باید جهت ایجاد چسبندگی برای لایه بعدی باید فورا روی پرایمر آن سیلیس پاشی صورت گیرد برای ایجاد مقاومت مناسب موزاییک سیلیس‌های سست به وسیله جارو برقی های صنعتی جمع آوری می شود. در نهایت بعد از انجام مراحل بالا و نصب و اجرای پرایمر از عبور کردن و تردد بر روی سطح آن خود داری کنید تا موزاییک خشک شود و آلودگی به خود جذب نکند. نکته حائز اهمیت قبل از اجرای پرایمر این است که سطح باید کاملا خشک و فاقد هر گونه رطوبت باشد. در یک مرحله بعد از خشک شدن باید تمام قسمت‌ هایی که آسیب دیده‌ اند یا مشکل دارند با ملات مخصوص ترمیم شوند که به این مرحله ترمیم سطح می گویند.

8 رنگ سفید، قرمز، زرد، طوسی، مشکی، آبرنگی، قهوه‌ای و نسکافه‌ای.

هر یک از رنگ ها کارایی خاصی در مکان های مناسب دارند، به عنوان نمونه رنگی که برای کف پوش یک باغچه مناسب است هیچ گاه برای پوشاندن کف یک استخر خصوصی استفاده نمی شود.

با اجرای این مرحله لایه میانی تشکیل می شود که قابلیت باربری موزاییک و کفپوش پلیمری را ایجاد می کند. به دلیل خاصیت خود ترازی ماستیک اپوکسی بر روی کف به تراز کردن سطح نیازی نیست. بتونه اپوکسی دارای حالت خمیری شکل است به همین دلیل لازم است با ابزار مناسب مانند کاردک سطح آن را یکنواخت کرد. پیشنهاد می کنیم بعد از خشک شدن این لایه را سمباده کشی کنید تا نتیجه کار جلوه بهتری داشته باشد.

ابتدا درجه حرارت محیط را 3 درجه سانتی گراد بالای صفر تنظیم می کنند. روکش ها می تواند در ضخامت های مختلف انجام شود. در انجام موزاییک پلی یوریا لازم نیست دو بخش باهم مخلوط شوند، زیرا هر کدام اجزا از مسیرهای جداگانه وارد مخازن حرارتی می شوند و در آنجا با هم ترکیب می شوند. پاشش با استفاده از دستگاه پاشش ایرلس صورت می گیرد. اگر می خواهید از نوک سوزنی شدن جلوگیری کنید می توانید یک لایه بسیار نازک از پلی یوریا بر روی سطح بریزید. زمانی ضخامت مناسب روکش پلی یوریا برای کار فراهم می شود که بر روی یک سطح سرعت و فشار دستگاه پاشش تست شود بعد روی کار اصلی پیاده شود. خطوط تیره بین پاشش جدید و قدیمی با ایجاد یک لایه کاور روی آن و انجام پاشش بر روی لایه جدید و برداشت کاور نهایی می شود.

ابتدا تنظیم درجه حرارت مد نظر است که نباید از 4 درجه سانتی ‌گراد کمتر باشد. این کفپوش از دو بخش تشکیل می شود که ابتدا بخش اول کاملا مخلوط می شود و بعد بخش دوم مخلوط شده سپس مخلوط یکسان و یک رنگی حاصل می شود. برای انجام پوشش از کاردک دندانه دار بهتر است کمک گرفته شود. غلظت پوشش پلی یورتان بسیار قابل توجه است زیرا اگر رقیق شود سطح آن را حباب ‌های ریز فرا می گیرد

پیمایش مراحل کار با کفپوش پلی یورتان یکسان است با تفاوت حذف مرحله کاردک دندانه دار صورت می گیرد.

نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد برای انجام خط کشی لازم است حداقل 24 ساعت از اجرای پلی یورتان و اپوکسی و برای خط کشی کفپوش پلی یوریا 6 الی 12 ساعت از انجام عملیات اجرا بگذرد سپس خط کشی های لازم انجام شود.

گاهی در انتهای کار نیاز است بررسی مجدد و ترمیم صورت گیرد که رعایت چند نکته در این کار الزامی است; برای موزاییک های پلی یورتان و اپوکسی بخش معیوب تا رسیدن به سطح سالم لایه برداری می شود سپس با یک لایه پلی یورتان یا اپوکسی پوشش می دهند. برای انجام موزاییک پلی یوریا بعد از گذشت 120 دقیقه از اجرا زبره پاشی، سطح معیوب تا رسیدن به سطح سالم ادامه پیدا کنید. بعد از این کار یک لایه نازک از پلی یوریا پاشیده شده و مجدد زبره پاشی صورت می گیرد.

این موزاییک ها به دلیل دارا بودن قابلیت های متمایزی که دارند برای مصارف مختلف از جمله کفسازی مکان های کارگاه های تولیدی و انبارهای کارخانه ها، موزاییک کارخانه های تولید مواد شیمیایی، موزاییک مناسب برای کارخانه تولید مواد غذایی، پالایشگاه ها و نیروگاه های پتروشیمی، پارکینگ ها و کارواش ها مناسب هستند.

بله. امکان استفاده از این موزاییک ها در سطح پارکینگ و محیط های پررفت و آمد، ومناطقی که دنای هوا کمتر از منفی 20 باشد هم وجود دارد.

بله.با توجه به اینکه برای تولید موزاییک پلیمری از رزین استفاده میگردد و رزین باعث میشود جذب آب این محصول کمتر از 1درصد باشد و همین موضوع مانع ترکیدگی قطعه بتنی و دوام بالای قطعه میشود

با توجه به اینکه مغز کار همانند روی قطعه و کل کار یکرنگ میباشد قطعات تولیدی بیش از 5 سال ضمانت رنگ دارن ودر 8 رنگ متنوع تولید میشن

یکی از بهترین گزینه هایی که می توانید برای کفپوش حیاط یا پارکینگ مورد استفاده قرار دهید، موزاییک پلیمری می باشد. موزاییک پلیمری از بهترین کفپوش ها به لحاظ تنوع رنگ، تنوع طرح، پایداری، قیمت مناسب، عایق حرارتی و … محسوب می شوند. از این روی به نظر می رسد که در دوران حاضر، استفاده از کفپوش پلیمری بتواند یکی از بهترین انتخاب ها برای منازل مسکونی، پارکینگ های طبقاتی و … باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا مزایای استفاده از کفپوش پلیمری را بهتر بشناسیم.

موزاییک پلیمری مقاومت عالی در برابر سایش دارند و در طول زمان تغییر محسوسی در ظاهر آن ها به وجود نخواهد آمد. به این شکل با رفت و آمد زیاد، حرکت خودرو و موتورسیکلت، دوچرخه و مانند آن ها، مشکلی به لحاظ سایشی برای موزاییک های پلیمری به وجود نخواهد آمد و این را باید یکی از نقاط قوت اصلی این کفپوش ها بدانیم. اگر چه این خاصیت در بسیاری دیگر از محصولات گروه کف پوش های محوطه های مختلف وجود دارد، اما کفپوش پلیمری در عین حال که از محدوده قیمتی بسیار مناسبی برخوردار است و تنوع خوبی نیز دارد، این ویژگی را با خود همراه داشته و این باعث شده تا موزاییک پلیمری به یکی از بهترین و برترین انتخاب ها تبدیل شوند.

یکپارچگی سطح نیز از مزایای قابل توجه موزاییک پلیمری است که می تواند آن را برای کفپوش کردن سطح حیاط یا هر محیط دیگری که زیبایی آن مد نظر باشد، به گزینه ای کاملا مناسب تبدیل سازد. به این شکل رفت و آمد روی این کفپوش ها بسیار راحت شده و ریسک سر خوردن یا لغزش را به همراه ندارد. به علاوه برجستگی های طرح موزاییک پلیمری، باعث می شود که حتی در صورت خیس بودن ناشی از بارش باران و برف نیز عبور و مرور از روی سطح این کفپوش ها به سادگی صورت گرفته و ریسکی بابت سر خوردن یا لیز خوردن به همراه نداشته باشد.

در موزاییک پلیمری، با عدم نفوذ مواد شیمیایی روبرو هستیم و این مورد می تواند کارایی آن ها را بسیار بالا برده و برای سطوحی چون کف کارخانه ها و کارگاه ها مناسب سازد. در کارخانه ها یا کارگاه ها همیشه این احتمال وجود دارد که ریزش مواد اسیدی، شیمیایی و مانند آن ها را حین کارکرد یا جا به جایی مخزن های این مواد داشته باشیم، از این روی اهمیت زیادی دارد که حتما از کف پوش هایی در این موقعیت ها استفاده شود تا آسیبی بر اثر تماس با مواد اسیدی یا شیمیایی نبینند.

قیمت موزاییک پلیمری در قیاس با سایر کفپوش های رایج بسیار مقرون به صرفه بوده و در صورتی که این کفپوش ها را برای مساحتی قابل توجه لازم داشته باشید، می توانید با خرید کفپوش پلیمری، در هزینه های خود صرفه جویی قابل توجهی به خرج دهید.

این کفپوش ها کاملا عایق حرارتی بوده و در مقابل تابش شدید نور خورشید یا حتی آتش سوزی و درجه حرارت بالا، کاملا مقاوم هستند. از این روی باید این پوشش ها را در شمار بهترین گزینه ها برای شرایط آب و هوایی بسیار گرم دانست که می توانند تاب آوری مناسبی داشته و بدون آسیب باقی بمانند.

شستشوی این کفپوش ها به سادگی انجام شده و فرآیندی کاملا راحت و خانگی دارد. از این روی اگر این کفپوش ها را برای استفاده حیاط منزل یا پارکینگ انتخاب کرده باشید، خود به راحتی قادر به تمیز کردن و براق سازی آن ها خواهید بود.

کلام آخر

شما چه مزایای دیگری در خصوص موزاییک پلیمری می شناسید که در بالا به آن ها اشاره نشده باشد؟ همین طور در بخش نظرات تجربیات خود در خصوص استفاده از این کفپوش ها را با ما و دیگر کاربران تارگت بتن در میان بگذارید.

کیفیت موزاییک پلیمری بسیار بالاست و از طرح های زیبا برخورداره.

چطور میتونیم کفپوش بتنی سمنت پلاست سفارش بدیم؟

الان رنج قیمت موزاییک پلیمری چطوره

کفپوش بتنی سمنت پلاست دارید؟

چه تنوع داری این موزاییک پلیمری

کفپوش بتنی سمنت پلاست با موزاییک پلیمری فرق داره>؟؟

موزاییک پلیمری

ابعاد واش بتن رو بفرمایید

موزاییک واش بتن برای کجا مناسبه

این موازییک پلیمیری برای شهر کویری و خشکی مث سمنان که زمستون های سردی داره به درد میخوره؟

سمنت پلاس در ابعاد بزرگتر هم تولید میکنید؟

موزاییک پلیمری رو با مواد شیمیایی میشه تمیز کرد؟

کفپوش سمنت پلاست برای محوطه سازی عالیه

سلام جسارتا شما فقط فروش دارید یا اجرای موازیییک پلیمری هم انجام میدید؟

کاش از نحوه سفارش موزاییک پلیمری هم بهمون بگین

در سایت تارگت بتن، میتوانید خرید و فروش انواع  قطعات بتنی پیش ساخته نظیر موزاییک  واش بتن (واش‌بتن فرچه ای و واش‌بتن انتیک  یا ساب خورده)، موزاییک پلیمری (یا سنگ مصنوعی سمنت پلاست)، کفپوشهای بتنی پرسی و بتن اکسپوز را در ابعاد، طرح و رنگهای مختلف براساس سلیقه و نیازتان به همراه قیمت های بروز از گران‌ترین گرفته تا ارزان‌ترین را سفارش دهید.

یک مشاوره رایگان، مهمان تارگت بتن باشید!

برای دریافت لیست قیمت و بازدید رایگان از کفپوشهای تارگت بتن، می توانید شماره همراه خود را وارد کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

یا در ساعات اداری با دپارتمان فروش تارگت بتن تماس حاصل فرمایید.

021-86110210

هایک ویژن

طراحی سایت

سنگ های ساختمانی پلیمری که جز سنگ های معدن نیز محسوب می شوند، یکی از محصولات خارق العاده در صنعت مهندسی در زمان حال به شمار می آیند که تحول بزرگی در تولید سنگ های مصنوعی با کیفیت بسیار بالا و منحصر را ایجاد کرده و سنگ فرش کردن محوطه های مختلف را تحت تاثیر مثبت خود قرار داده اند.

سنگ های ساختمانی که به تازگی وارد عرصه ی موزاییک سازی شده را تحت عنوان سنگ پلیمری می شناسیم که در آن ها ماسه به عنوان ذرات پر کننده یکی از مواد اولیه و مهم این سنگ ها کارایی دارند. برای استحکام این سنگ ها از ترکیب مواد پلیمری و افزودنی های شیمیایی در لایه های اجزاء آن به کار برده شده و هم چنین رنگ دانه هایی که از اکسید آهن و همچنین مقاوم بودن در برابر اشعه هایی مانند اشعه ماوراء بنفش و محیط هایی که حالت قلیایی دارند رنگ انتخاب شده را برای مصالح استفاده میکند.

موزاییک پلیمری

مواد تشکیل دهنده ی انواع موزاییک پلیمری

مواد مهم و اصلی موزاییک پلیمری عبارتست از:

مشخصات فیزیکی و مکانیکی انواع موزاییک پلیمری 

از مشخصات فیزیکی و مکانیکی موزاییک های پلیمری باید به مقاومت فشاری آن که از 600 تا 1000 کیلو گرم بر سانتی متر مربع می باشد، اشاره کرد. همچنین مقاومت حالت کششی موزاییک که از 60 تا 150 کیلوگرم بر سانتی متر مربع نیز وجود دارد و میزان مقاومت و دوام سایشی آن کمتر از 4 گرم بر سانتی متر مربعبوده و میزان مقاومت آن در دمای 500 سیکل و جدب کم آب که از 3 درصد کمتر است. به علاوه دانسیته این موزاییک ها به طور کلی چیزی در حدود 2200 کیلوگرم در متر مکعب می باشد.

مصالح مهم و اصلی که در موزاییک های پلیمری استفاده می شود 

ماسه، سیمان، رزین، رنگدانه های شیمیایی و آب در موزاییک های پلیمری مورد استفاده قرار می گیرند. برای ایجاد استقامت در مصالح پلیمری موادی مانند ترکیبات پلیمری و مواد شیمیایی رزین باعث سفت شدن و چسبندگی بین قطعه های آن و هم چنین رنگ هایی که در برابر اشعه ی ماورا بنفش و محیط هایی که حالت قلیایی دارند برای این نوع موزاییک به کار می برند و این ترکیباتی که به وجود می آیند در قالب های سیلیکانی و پلیمر با انواع اقسام طرح های گوناگون می ریزند.

بیشترین کاربرد های موزاییک پلیمری و ویژگی های آن چگونه است؟

یکی از ویژگی ها و خاص بودن های موزاییک پلیمری مقاومت و دوام بسیار زیاد آن ها است. موزاییک های پلیمری با استفاده از دستگاه ها و روش های به روز و به صورت فشرده سازی به وجود آمده اند و از ویژگی های دیگر این نوع موزاییک ها رخنه نکردن آب در داخل این موزاییک ها می باشد و جنس این موزاییک ها از بتن و ماسه و شن است و به مرو آب در این نوع از موزاییک ها نفوذ می کند و باعث فرسایش و ترک خوردگی در آن می شود. لازم به ذکر است آب به طوری در این موزاییک ها جذب می شود که فقط درصد بسیار کم و اندکی می تواند جذب موزاییک های پلیمری شود و این را باید یکی از مزایای این کفپوش ها به شمار آورد.

از کاربرد موزاییک های پلیمری همچون چیزی که در خصوص واش بتن داریم، نیز می توان به سخت و محکم بودن آن ها اشاره کرد و از این جهت این نوع موزاییک مناسب مناطق سردسیر وکوهستانی می باشد و استفاده برای حیاط و محیط های بیرونی کارایی دارد مانند حیاط، پیاده رو ها و معابر و … .

به دلیل اینکه مصالح ساخت این موزاییک ها از شن و ماسه و بتن می باشد و از قالب های متفاوتی ساخته می شود، می توان ترکیب آن ها را در اندازه و طرح های دلخواهی ایجاد کرد. همین طور لازم به ذکر است که عمر این موزاییک ها به دلیل مصالح تشکیل دهنده ی آن بسیار زیاد است و عمر بالایی دارند و در مقابل یخ زدگی و مکان های سرد سیر انتخاب خوب و عاقلانه ای محسوب می شوند.

با خرید موزاییک پلیمری از تارگت بتن، می توان بهترین تجربه خرید از محصولات باکیفیت را رقم زد.

 


اخبار مرتبط

 مواد تشکیل دهنده موزاییک پلیمری :سیمان ، ماسه دوبارشور، روان کننده های بتنی ، الیاف پ پ ، آب ، رنگهای معدنی برپایه اکسید آهن و … می باشد.

مناسب جهت پیاده رو سازی، محوطه باغ و ویلا ، حیاط ، پارک و فضای سبز و کلیه فضاهای بیرونی که دارای  آب و هوای سرد سیر می باشد.

ویژگی های موزاییک پلیمری:

 

موزاییک نوعی کف پوش بتنی است که دارای انواع متنوعی میباشد . که یکی از آنها پلیمری یا سنگ مصنوعی میباشد.

موزاییک پلیمری در اصل یکی از سنگ های مصنوعی است که با تغییر ساختار مولکولی سیمان و انجام فرآیند پلیمریزاسیون و به وجود آمدن شبکه ی زنجیره ای مقاوم  و

مستحکم در سیمان تشکیل شده است.

این فرآیند باعث کریستاله شدن سیمان و به وجود آمدن شبکه ی بلوری در آن میشود و در آخر موزاییک بدست آمده به استحکام و مقاومتی در حدود دو برابر بیشتر از بتن

موزاییک پلیمری

میشود. در چنین حالتی این نوع موزاییک از نظر استحکام و مقاومت با تعدادزیادی از سنگ های طبیعی برابر است.

این نوع موزاییک یا سنگ مصنوعی مخلوطی از بتن و پلیمر میباشد که ترکیب رنگی بسیار جذاب و شبیه به سنگهای طبیعی را در خود دارد.

به علاوه به دلیل بالا بودن استحکام این نوع موزاییک در مقابل شرایط آب و هوایی و یا جوی نامناسب مثلا 50 درجه زیر صفر سبب شده که این محصول در طی زمان کم و

کوتاهی بتواند جایگزین بسیاری از دیگر سنگ های طبیعی یا مصنوعی بشود.

لازم به ذکر است که رنگ های استفاده شده در این نوع محصولات به صورت عمقی و از نوع

معدنی بوده و در مقابل نور و اشعه ی خورشید و تغییرات دما مقاوم است.

موزاییک پلیمری یک نوع کفپوش بسیار متراکم است که میتوان گفت در اصل یک نوع بتن خود

متراکم است که تراکم خود را از طریق فرآیند بسپارش یا پلیمریزاسیون ( رزین سنگ مصنوعی

یا رزین پلیمری) و به روش لرزش روی میز ویبره کسب میکند.

و  از ماسه، سیمان، سنگدانه، فوق روان کننده کربوکسیلات ( رزین سمنت پلاس) و رنگدانه های شیمیایی و آب در سایز و آب و طرحها و رنگ های مختلف ساخته میشود.

ترکیبات پلیمری و افزودنیهای شیمیایی (فوق روان کننده ی کربوکسیلات) باعث ایجاد

چسبندگی بین تمام اجزا شده که در پی آن مقاومت مصالح این محصول تامین میشود و

رنگدانه های اکسید آهن که مقاوم به محیط قلیایی و اشعه ماوراء فرا بنفش بودند رنگ های

مورد نظر را به مصالح میدهند.

یکی از ویژگی های مهم موزاییک های پلیمری مقاومت قابل توجه آنها در شرایط سرمای شدید

و یخبندان ها میباشد. که دلیل این اتفاق جذب بسیار پایین آب (کم تر از 3 درصد) و تراکم چشمگیر آنهاست.

رنگ:

از پیش گفتیم که از رنگدانه های شیمیایی در ترکیب این محصول استفاده میشود.

و این امر باعث تولید موزاییک در رنگ های بسیار متنوع و مختلف شده است.

رنگ دانه ها یا همان پیگمنت ها دارای طیف رنگی مختلف مثل: سفید، زرد، قرمز، مشکی،

اکسید کروم(آبی و سبز) و قهوه ای

که علاوه بر مصرف در ساخت و تولید، سنگ مصنوعی در صنعت رنگ و پلاستیک و ساختمان نیز قابل مصرف است.

طرح:

با توجه به تنوع بسیار زیاد در تولید طرح های قالب های پلیمری، امکان بوجود آمدن تنوع طرح

در موزاییک های پلیمری بوجود آمده است.

یک نکته قابل توجه در موزاییک های پلیمری مورد استفاده وسیع و کاربرد آنهاست.

که به چند مورد از آنها در ادامه اشاره میکنیم:

انواع سنگ فرش برای باغ و حیاط منازل و ویلا و معابر،انواع کفپوش های بتنی، انواع موزاییک

برای حیاط.

این موزاییک با توجه به اینکه دارای تنوع فراوان در طرح و رنگ و کاربردهای

فراوانی که دارند، به نسبت به سنگ و موزاییک های مشابه خود دارای

قیمت مناسب تری میباشند.

قیمت این محصول با توجه به نواسانات ارز متغییر است.

سنگ مصنوعی از ترکیب مجدد سنگ های طبیعی با مواد افزودنی دیگر همچون

سیمان و افزودنیهای پلیمری بدست می آیند که به آنها وزن کمتری داده و در

موزاییک پلیمری

نتیجه نصب آنها سریعتر میشود.

ایده پدید آمدن سنگ مصنوعی از آنجا شکل گرفت که طراحان و آرشیتکت

ها به

منظور هرچه زیباتر کردن و چشم نوازتر کردن فضاعا اعم از فضای درونی و

بیرونی ساختمان ها و کفپوش ها و محوطه سازی های بیرونی اعم نیاز به

فاکتورهای مورد نظر خویش را احساس می نمودند.

بعلاوه پیشرفت صنعت ساختمان و سلیقه های مختلف این نیاز را بیان میکند

میکرد که سنگ هایی با طرح های مختلف و فاکتورهای فیزیکی و مکانیکی

کیفیت بالا و قیمت مناسب باید در دسترس باشد. بدین ترتیب با رشد جمعیت

جهان و متفاوت شدن سلیقه ها سنگ طبیعی پاسخگوی این نیاز انسانی و

سلیقه ای نبودند. لذا ترکیبات مواد برای ساخت سیمای جدید با زیبایی خاص و

نمای کدست و بدون تغییر در رنگ و طرح بکار گرفته شد. گرچه مواد اولیه تولید

سنگ های مصنوعی از اجزاء سنگ های طبیعی ساخته میشود ولی امکان

تعیین رنگ و طرح مورد نظر با افزودن رنگدانه ها و بکار بردن جنس های مختلف

در سنگ های مصنوعی وجود دارد.

1- تنوع در رنگ با قابلیت اجرای طرح های مختلف و دلخواه

2- سبک تر از سنگ های طبیعی و با وزن مخصوص 1100 تا 1300 کیلوگرم

بر متر مکعب است که همین امر باعث وزن کمتر ساختمان و در نتیجه

کاهش اثر زلزله بر ساختمان میشود.

3- قابلیت جذب آب در حد صفر

4- عدم محدودیت در ابعاد تولیدی با نصبی همانند سنگ طبیعی

5- استقامت (کشش و فشار) بالاتر از سنگ طبیعی

6- اسکوب سرخود است . بدین معنی که بر خلاف سنگ های طبیعی در اثر

عوامل جوی و عدم چسبندگی به مرور زمان از بدنه ساختمان جدا نمیشود، از

آشناترین معایب سنگ طبیعی همین جدا شدن تدریجی از بدنه ساختمان

است.

7- مقاومت بالا در برابر عوامل جوی

8- استحکام و انسجام بالا

9- تنوع پذیری بالا

10- نصب آسان و بدون دردسر

از سنگ مصنوعی میتوان با توجه به طرح ساخته شده در بخش های مختلف

ساختمان و محوطه سازی استفاده نمود. از جمله مهم ترین کاربرد این نوع

سنگ ها میتوان به نمای داخلی و خارجی ساختمان ، کفپوش و سنگ فرش ،

پله و تزیین پله و باغچه اشاره نمود.

سنگ مصنوعی از ترکیب مجدد سنگ های طبیعی با مواد افزودنی دیگری همچون سیمان و افزودنی های پلیمر ی به دست می آیند که به آنها وزن کمتری داده و در نتیجه نصب آنها سریعتر میشود .

برای اینکه بدانیم سنگ های سمنت پلاست از چه ساخته شده اند به

اختصار می توان گفت که این سنگ ها از ترکیب سیمان ، آگرگات سنگ

های طبیعی و خاک سبک وزن ساخته میشوند.

تمامی مواد بکار رفته در این سنگ ها کیفیتی بر ملاحضات محیطی و

انسانی دارند، رنگدانه های اکسید آهن ، رنگ مورد نظر ار به این سنگ ها

میدهند، ترکیبی که از این مواد بدست می آید را در قالب هایی ریخته

میشود که دارای نقش و نگارهای سنگ طبیعی میباشند و به این سنگ ها

سیمایی کاملا طبیعی میدهد. از نر قیمت سنگ های مصنوعی (پلیمری)

سیار کمتر از سنگ های طبیعی است.

1- سنگ مصنوعی سمنت پلاست

2- سنگ سالید سورفیس کولین

3- مشابه ک.رین

4- سنگ مصنوعی اونیکس

5- سنگ مصنوعی مشابه کوارتز

6- کفپوش های یکپارچه صنعتی – پلیمری

تاریخچه ی ساخت و تولید سنگ مصنوعی به سال 1892 بر می گردد، در

این سال فردی بنام فردریک رنسام که یک صنعتگر انگلستانی بود موفق به

تولید اولین سنگ مصنوعی شد ، البته باید بدانید شیوه ی تولید فردریک با

شیوه ی تولید امروز بسیار متفاوت بوده است.

تولید سنگ مصنوعی به شیوه ی امروزی در سال 1960 و در کشور ایتالیا

پایه گذاری شد، در سال 1965 اولین کارخانه تولید سنگ مصنوعی در ایتالیا

ساخته و شروع به تولید گسترده این کالا کرد. جالب است بدانید ایده ی

ساخت سنگ مصنوعی توسط چند طراح ساختمان مطرح شد آنها برای

طراحی خود و هماهنگی با فضاهای مختلف نیاز به سنگ های متنوع تر و

دارای رنگ های بیشتری داشتند، از اینرو دست به ساخت سنگ مصنوعی

زدند و توانستند شیوه ی نوین و همچنین مصالحی نوین را برای استفاده در

دکوراسیون داخلی و نمای خارجی خلق کنند. در آن روزها از سنگ

مصنوعی بیشتر برای سنگ فرش خیابان ، حیاط منازل و محوطه سازی

استفاده میشد. ولی امروزه سنگ مصنوعی به یکی از اجزاء جدا نشدنی

معماری تبدیل شده است.

 

باید بدانید مهمترین ماده در تولید سنگ مصنوعی تکه های سنگ طبیعی

میباشد ولی با ترکیب تکه سنگ های مختلف و یا استفاده از رنگ دانه های

متنوع و اضافه کردن فلز و غیره … در ترکیب این سنگ ها می توان سنگ

های با تنوع بسیار زیاد تولید کرد . باید بدانید جدا از تنوع در طرح و رنگ

سنگ مصنوعی برتری های دیگری مانند وزن ، استحکام ، مقاومت و … را

دارا است و این برتری ها موجب شده روز به روز به علاقه مندان برای

استفاده از سنگ مصنوعی اضافه شود.

شور بختانه صنعت سنگ مصنوعی همانند بسیاری از محصولات و صنایع

وارداتی بدون تفکر، فرهنگ و سیستم صحیح تولید، فروش و اجرا ایجاد شد

که باعث هدر رفتن امکانات و سرمایه های زیادی شده و می شود! در اوج

رونق ساخت و ساز و بی توجه به معادن ایران که یکی از کشورهای سنگ

خیز دنیاست و مهم ترین بازارش هم بازار داخل است ، در مدت زمان

کوتاهی کارخانه ها ، خطوط تولید و تجهیزات زیادی از اروپا و بعد ها آسیا و

بیشتر برای تولید محصولات ارزان قیمت خریداری کردند و با توجه به دوران

رونق و با تفکری اشتباه به رقابت به سنگ های طبیعی داخلی پرداختند.

هر چند تاثیرشان در بازار سنگ طبیعی آن زمان زیاد نبود ولی تفکر غالبی

که در تقابل و رقابت با سنگ طبیعی تولید داخل ایجاد شد باعث شد در

بسیاری از پروژه ها و ایده ها ، هم به ضرر سنگ طبیعی و هم به ضرر

سنگ مصنوعی ایرانی تمام شود ! پروژه ملی برج میلاد تهران مثال بارزی از

همین تقابل و تفکر اشتباه بود که در آن سنگ های طبیعی و مصنوعی

خارجی بسیار بیشتر از انواع داخلی استفاده شده است.

بعد از افول ساخت و ساز و با توجه به ازدیاد محصولات هم تراز همچون

خانواده کامپوزیت های فلزی و غیر فلزی ، خانواده آجر، خانواده چوب های

فرآوری شده ، خانواده سرامیک ها و غیره روز به روز عرصه برای هر دوی

سنگ ها که از یک خانواده هستند،  تنگ تر و تنگ تر شد. از یک خانواده به

دلیل اینکه بسیاری از استایل های سنگ مصنوعی ( موزاییک پلیمری) از

مواد و کانی های

معدنی و سنگی تولید میشود . و این می تواند بازار بسیار شگرفی برای پر

پرت ترین معادن و کارخانه های سنگی جهان باشد! ارزش افزوده ای که در

صورت تدوین زیر ساخت ها و با توجه به تنوع سنگی ایران که در دنیا بی

نظیر است شامل خال هر دو صنعت مهجور کشور شده و توان صادراتی

سنگ های فرآوری شده، کانتر تاپس ها، مصنوعات سنگی ، مبلمان، و

المان ها ی دکوراتیو را چندین برابر کند! و سنگ مصنوعی (موزاییک پلیمری)

ایرانی در تمام

استایل ها و روش های تولید از تایل ها، پلاک ها، و پله های پایه ی سیمان

گرفته تا اسلب ها و بیگ اسلب های پایه ی رزین ، فرزند خلفی باشد برای

پدری مهربان و بخشنده که طبیعت و تاریخ این سزرمین را نگاره میکند.

تولید کننده انواع موزاییک پلیمری ، موزاییک واش بتن، جدول دور باغچه

پلیمری، نرده صراحی پلیمری ، پله پلیمری، بلوک سیمانی در طرح ، رنگ و

ابعاد متنوع میباشد. تمامی محصولات تولیدی موزاییک پاسارگاد جهت اجرا

هم در داخل ساختمان و هم در خارج ساختمان جهت محوطه سازی

میباشند. موزاییک پاسارگاد با توجه به اینکه همیشه خود را بروز میکند

سعی دارد محصولاتی با کیفیت و بروز و جدید تولید نماید .

تمامی محصولات خود را به قیمت درب

کارخانه و بدون واسطه به مشتریان گرامی عرضه میکند. و امکان ارسال به

تمام نقاط کشور را دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های:

دفتر فروش:02644240937

همراه: 09198406528

تماس حاصل فرمایید.

آدرس دفتر فروش: هشتگرد خیابان امام خمینی ( خیابان اصلی) ضلع جنوبی میدان شهدا.

[…] موزاییک واش بتن     معرفی موزاییک پلیمری   معرفی موزاییک ویبره ای معرفی بلوک […]

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرستادن دیدگاه

Δdocument.getElementById( “ak_js” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

گروه تولیدی موزاییک پاسارگاد

موزاییک پاسارگاد تولید کننده انواع موزاییک ها ی واش بتن،کف پوش ،موزاییک پلیمری و جدول فانتزی و پلیمری به دو روش  ویبره ای و پرسی با تنوع در طرح، رنگ و سایز، با مجهزترین دستگاهها میباشد.

تمامی حقوق این سایت متعلق به موزاییک پاسارگاد میباشد.

محصولات

تماس با ما

شماره تماس دفتر فروش: 44240937-026

همراه: 09198406528

آدرس دفتر فروش: هشتگرد، روبروی اداره راهنمایی و رانندگی  ابتدای خ سعدینی نی سایت

موزاییک پلیمری
موزاییک پلیمری


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغات در سایت ما و اینترنت بیشتر دیده شوید.