محمد حسین رزاقی


محمد حسین رزاقی
محمد حسین رزاقی

هایک ویژن

طراحی سایت

در مراسمی با حضور دکتر کاردار معاون امور هلدینگ‌های شستا و مخدومی مدیرعامل تاپیکو، مهندس محمد حسین رزاقی به عنوان سرپرست جدید شرکت نفت ایرانول منصوب شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی و تبلیغات شرکت نفت ایرانول، کاردار معاون امور هلدینگ های شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی  در آیین معارفه که ظهر امروز شنبه 21 دیماه در دفتر مرکزی شرکت نفت ایرانول برگزار شد، گفت: خوشبختانه طی سالهای گذشته مسیر خوبی در این شرکت طی شده است و نفت ایرانول در سال گذشته بیش از 320 میلیارد تومان سوددهی داشته است. اما نیاز داریم در سال آتی درراستای افرایش سودآوری در رقابت با سایر شرکت های تولید کننده روانکار برنامه ریزی صورت گیرد که امیدواریم با حضور رزاقی این اقدام به سرعت عملیاتی شود.

محمد حسین رزاقی

مخدومی مدیرعامل تاپیکو نیز در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات مهندس اسحاقی در شرکت نفت ایرانول، گفت: با توجه به انتصاب آقای مهندس محسنی مجد به عنوان مدیرعامل گروه توسعه صنایع بهشهر در هفته گذشته، برنامه ریزی برای انتخاب مدیرعامل جدید نفت ایرانول با همفکری جناب آقای دکتر رضوانی فر مدیرعامل محترم شستا در برنامه قرار گرفت که خوشبختانه آقای رزاقی در این خصوص قبول زحمت کردند.

وی افزود: خوشبختانه شرکت نفت ایرانول در حوزه تولید عملکرد بسیار مناسبی دارد و مجموعه اقدامات در پالایشگاه تهران و آبادان و نیز شرکت روانکاران احیاء سپاهان بسیار خوب است ولی براساس سیاست گذاری شستا در حوزه های ستادی باید عملکردها تقویت شود.

مهندس رزاقی مدیرعامل جدید شرکت نفت ایرانول نیز ضمن تشکر از آقایان کاردار و مخدومی، گفت: خوشبختانه ایرانول دارای نیروی انسانی توانمند است و مهمترین اولویت ما باید راه اندازی و تکمیل پروژه های برنامه ریزی شده در راستای استراتژی 1404 و توسعه فروش باشد .

گفتنی است؛ رزاقی دارای سوابق مدیریتی در هلدینگ نفت و گاز پتروفرهنگ، شرکت ایتراک از زیر مجموعه های ایران‌خودرو، هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پتروشیمی پتروالفین فناوران می باشد. وی دانش آموخته رشته مهندسی شیمی دانشگاه شریف در مقطع کارشناسی ارشد و دانشجوی دکتری مهندسی شیمی در دانشگاه امیرکبیر است.


اخبار مرتبط

   English    

محمدحسین رزاقی مدیرعامل سابق شرکت نفت ایرانول روز یکشنبه(امروز)رسما مدیرعامل شرکت نفت سپاهان شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت سپاهان در مراسم معارفه ای که روز یکشنبه در محل ساختمان مرکزی نفت سپاهان برگزار شد، محمد حسین رزاقی مدیر عامل سابق شرکت نفت ایرانول به عنوان مدیر عامل جدید شرکت نفت سپاهان معرفی گردید و رسما جایگزین صفدر علی اسدی شد.دراین مراسم که اعضای هیئت مدیره و جمعی ازمدیران شرکت نیز حضورداشتند احسان مجتهدی نیزبه عنوان عضو جدید هیئت مدیره، جایگزین عباس ترابی گردید. دراین مراسم از زحمات 2 ساله اسدی درشرکت نفت سپاهان نیز تقدیربعمل آمد.

  رزاقی در دوره مدیر عاملی خود در نفت ایرانول با عملکردی موفق، توانست رکوردهای خوبی در فروش ایرانول ثبت کند. ایشان در سال1399 علی رغم رکود حاکم درفضای اقتصادی کشور و همچنین شیوع کرونا توانست فروش ایرانول را نسبت با سال 1398 حدود 70 درصد افزایش دهد.رزاقی  در ایرانول در کنار توجه به تأمین نیاز داخل، هدف را افزایش ارزآوری به داخل کشور قرار داده بود که نتیجه این تدبیر رشد ۱۲۵ درصدی صادرات این شرکت تولید کننده روانکار بوده است  که این رشد موجب شد تا ایرانول در بین چهار شرکت بزرگ تولید روانکار درسال 99 صدرنشین شود. با انتصاب رزاقی در نفت سپاهان انتظار می رود جهش عمده ای در فروش داخلی و صادراتی این شرکت به ثبت برسد و در نتیجه ارزآوری و افزایش سود سهام سپاهان نیز محقق گردد. گفتنی است رزاقی علاوه بر ایرانول دارای سوابق مدیریتی در هلدینگ نفت و گاز پتروفرهنگ، شرکت ایتراک از زیر مجموعه های ایران‌خودرو، هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پتروشیمی پتروالفین فناوران نیز می باشد. 

پالایشگاه نفت سپاهان در سال 1371 به­عنوان یکی از واحدهای پالایشگاه اصفهان آغاز به فعالیت نمود. این واحد پالایشگاهی در ابتدای مهر ماه سال 1378 به­صورت یک شرکت سهامی خاص تحت عنوان شرکت تصفیه روغن اصفهان تأسیس و تحت شماره 155078 مورخ 1/7/1378 در اداره ثبت شرکت­ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید … ادامه مطلب

محمد حسین رزاقی

آدرس : ایران، تهران، میدان آرژانتین، میدان بهاران، شماره 92

تلفن تماس :

دفتر مرکزی : 8347 (9821+)

پالایشگاه اصفهان : 33800501 (9831+)

ایمیل : info@sepahanoil.com

ads@sepahanoil.com

تمامی حقوق سایت متعلق به نفت سپاهان می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است | طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه


به گزارش شفافیت رزاقی مدیرعامل شرکت نفت ایرانول و از دستگیرشدگان فتنه 88 که تایید صلاحیت هم نشده به عنوان مدیرعامل شرکت نفت سپاهان اصفهان منصوب کردند. 
همچنین گزارش ها حاکی است احتمالا مهندس فرزاد زندی اتشبار عضو هیات مدیره شرکت نفت سپاهان و معاون بازرگانی شرکت، جایگزین رزاقی و سرپرست شرکت نفت سپاهان می شود.
ماجرا از چه قرار است؟
محمدحسین رزاقی و احسان مجتهدی(عضو شورای سیاسی حزب توسعه ملی) که از اعضای ستاد انتخاباتی جوانان حسن روحانی بودند، چند روز قبل در سکوت خبری و به طور ناگهانی به عنوان مدیرعامل و عضو موظف هیات مدیره شرکت نفت سپاهان انتخاب و معرفی شده اند که از آن به عنوان سیاسی ترین انتصابات دقیقه نودی صندوق بازنشستگی کارکنان نفت یاد کرده اند.
اما رزاقی همان کسی است که پیش از این خبر مخالفتش با دفن شهدای گمنام در دانشگاه محل تحصیلش رسانه ای شده بود. 
گفته می شود وی و مجتهدی دارای تابعیت دوم هستند و حتی خانواده یکی از انها در خارج از کشور زندگی می کنند و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی مخالف جدی این انتصابات بوده اند اما سرمایه گذاری اهداف و صندوق بازنشستگی نفت اصرار به این انتصابات داشته اند که در نهایت توصیه به تغییر مدیر عامل و عضو جدید هیات مدیره کرده اند.

واکنش مجلس
گفتنی است ۳۰ نماینده مجلس هفته گذشته در تذکری به رییس جمهور انتصابات دقیقه نودی را غیره قانونی اعلام کردند همچنین این انتصابات سیاسی مورد انتقاد شدید برخی مدیران و کارکنان شرکت نفت سپاهان در اصفهان قرار گرفته و شنیده ها حاکیست برخی کارگران نیز با نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی موضوع را مطرح کرده و آنها قول پیگیری داده اند.
 گفتنی است کارگران این شرکت طومارهایی در انتقاد از این انتصابات و حمایت از مدیر عامل موفق سابق به بعضی مسوولان استان و نهادهای ذیربط ارسال کرده اند.
محمدحسین رزاقی کیست؟
 مدیر عامل شرکت نفت ایرانول و پسر خاله کبیری از بازداشت شدگان فتنه سال ۱۳۸۸ است. وی بعد از حدود هشت ماه حضور به عنوان سرپرست شرکت نفت ایرانول، اخیرا حکم نهایی را دریافت کرده و به عنوان مدیر عامل این شرکت بزرگ و معروف نفتی منصوب شده است. اما اهل اطلاع خبر دارند که این انتصاب تا حدود یک سال توسط وزارت اطلاعات تایید نمی‌شد. هرچند این انتقاد وارد است که چرا نهایتا این انتصاب تایید شد، اما بد نیست ببینیم چرا این انتصاب یکسال به تاخیر افتاد؟
داستان از این قرار است که سال‌ها پیش، وقتی مهندس رزاقی دانشجو بود، قرار شد در دانشگاهی که ایشان دانشجوی آنجا بودند، چند شهید  گمنام را در محیط دانشگاه به خاک بسپارند. اگر بخاطر داشته باشید در آن مقطع، بعضی از دانشجویان و افراد به ظاهر روشنفکر حاضر در فضای دانشگاهی، با این اقدام مخالفت می‌کردند و سعی داشتند مانع از این اتفاق شوند. نکته قابل تامل اینجاست که مهندس رزاقی در زمان دانشجویی، یکی از لیدرهای این چنین جریاناتی بوده و جلوی تدفین شهدای گمنام در دانشگاه را گرفته است.
به عبارت دیگر، در جمهوری اسلامی که برآمده از خون شهیدان بی‌شمار است، این روزها کسی در یکی از شرکت‌های دولتی بزرگ آن مسئولیت گرفته که در عمل ثابت کرده اعتقادی به شهادت نداشته و شهیدان این سرزمین را نه تنها تکریم نکرده که عملا به آنها توهین هم کرده است. واقعا چه چیزی این همه تعارض را بوجود می‌آورد؟
اما محمدرضا کبیری 
محمدرضا کبیری رئیس ستاد جوانان روحانی به‌ عنوان معاون تعاون وزارت کار مشغول است. وی هم از فعالان فتنه سال ۸۸ بوده و در نامه‌ای به رئیس‌جمهور‌ سابق آمریکا از وی برای تحریم ایران کمک خواسته بود. مانند حسین نیکخواه، زندانی سیاسی سال ۸۸ و از عناصر فعال فتنه که با لابی محمد کبیری، ژن خوب و معاون تعاون وزیر رفاه، در حال نشستن بر روی صندلی مدیرعامی نفت پاسارگاد است.
 این در حالیست که نیکخواه هیچگونه سابقه ای در صنعت نفت در هیچ سطحی نداشته و هم اکنون قرار است مدیرعامل بزرگترین تولید کننده قیر کشور شود! شرکتی که همیشه شائبه های مختلفی راجع به آن وجود داشته است. لازم به ذکر است ۲ سال پیش انتصاب نیکخواه بعنوان مدیرعامل یک شرکت روغنی بنام مارگارین که زیرمجموعه بانک ملی است هم حاشیه ساز شده بود
انتقاد از انتصابات سیاسی دقیقه نودی!
این انتصابات سیاسی مورد انتقاد شدید برخی مدیران و کارکنان شرکت نفت سپاهان در اصفهان قرار گرفته و شنیده ها حاکیست برخی کارگران نیز با نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی موضوع را مطرح کرده و از آنها قول پیگیری گرفته اند.
 علاوه بر جنس سیاسی چنین انتصاباتی این سوال مطرح است که اساسا چرا صفدرعلی اسدی مدیرعامل سابق نفت سپاهان که از مدیران باتجربه، اخلاقمدار، ارزشی و موفق نفت سپاهان بوده که در سه سال گذشته بیشترین فروش، سود و سهم بازار را در تاریخ سپاهان محقق ساخته، در فاصله کمتر از دو ماه به انتخابات ریاست جمهوری و در آستانه تغییر دولت، به ناگهان جای خود را به مدیری کم تجربه، سیاسی و پرحاشیه داده و چرا عملا مدیران موفق این شرکت طی سالهای اخیر بعضا به دلایل سیاسی کنار گذاشته شده اند؟
انتظار می رود نهادهای نظارتی و امنیتی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نسبت به تغییرات اخیر شرکت نفت سپاهان که متعلق به صندوق بازنشستگی کارکنان نفت و از دارایی و اموال بازنشستگان محترم است و هم اکنون مورد توجه و طمع گروههای سیاسی قرار گرفته است هوشیار باشند و موضوع رو بررسی نمایند.
جمهوری اسلامی تا کی قرار است افرادی را در سمت‌هایی مسئول کند که عملا ثابت کرده اند نسبت به ارزش های انقلاب اسلامی و حتی دین مبین اسلام نه تنها اعتنایی نداشته بلکه مواضع مخالف هم گرفته اند؟ آیا آنهایی که در نظام مسئوليت رسیدگی به این امور را دارند، هنوز به این نتیجه نرسیده‌اند که چنین انتصاباتی، در نهایت ماهیت خودِ نظام را می‌زند؟ و مردم و جمهوری اسلامی، باهم در این عزل و نصب‌ها متضرر خواهند شد؟
ای‌کاش حداقل یکی از این مدیر تازه انتصاب می‌پرسید اصلا خودت چطور می‌توانی بپذیری در جایگاهی حاضر شوی که با خون به دست آمده است؟ با خون شهید؟ همان شهیدانی که روزگاری مانع از حداقل احترام گذاری به آنها شدی؟ اگر اسم این کار منفعت طلبی نیست پس چیست؟
و نکته آخر. مسئولین محترم! اگر فردا روزی در این ناحیه گندی بالا آمد، صدای‌تان در نیاید. همه چیز شفاف است و جای هیچ اما و اگر و توجیهی در کار نیست. البته ان شاالله که چنین روزی نیاید و مهندس رزاقی، با خدمت صادقانه به مردم در این مسئولیت، کمی از آن گذشته را جبران کند.


 

لطفا دیدگاه خود را از طریق فرم زیر اسال نمایید

محمد حسین رزاقی

12.42 %

14.38 %

73.2 %

اعتقاد به حفظ منافع ملی هم در عرصه جغرافیایی، یعنی ایران و هم مردم کشور که در تابعیت نظام زندگی می کنند و به قانون اساسی پایبند هستند.

© 2020 Shafafiyat. All Rights Reserved.

به گزارش اختصاصی رصد روز ، دی ماه سال قبل با حکم مدیرعامل تاپیکو محمدحسین رزاقی به عنوان مدیرعامل شرکت نفت ایرانول انتخاب شد. محمدحسین رزاقی که در کارنامه خود حضور در شرکتهای نفتی را دارد با ماهیت حساسیت بودن در آنها کاملا آشناست.

در شرایط فعلی که شرکتهای نفتی سهم و وظیفه مهمی در اقتصاد دارند و با توجه به اینکه نگاههای ویژه ای در این بخش حاکم است مدیران چنین شرکتهایی باید به صورت متمرکز عمل کنند.

شرکت نفت ایرانول در پایان سه ماهه ۹۹ سود انباشته بیش از ۳ هزار میلیاردی خود را در ۱۲ ماهه ۹۸ به میزان ۷۸ درصد کمتر می بیند. و سود خاص و سود هرسهم آن نیز ۲۲ درصد نزول داشته که برای جبران این موضوع باید تلاش جدی صورت گیرد.

در کنار این مسائل نباید فراموش کرد که برای هر مدیر یک صندلی کافیست و ارائه خدمات درست به بدنه اقتصادی کشور با همان یک صندلی هم شدنی است.

بررسیهای صورت گرفته نشان می دهد که محمد حسین رزاقی مدیرعامل شرکت نفت ایرانول بطور همزمان در شرکت پتروالفین فناوران و شرکت حمل و نقل بین المللی رهیاب فرابر صدرا عضو هیئت مدیره است.

محمد حسین رزاقی

در شرایط حساس کنونی انتظار می رود تا مدیرانی که در بخشهای تخصصی به کار گرفته شده اند به صورت ویژه ای به انجام وظیفه بپردازند ضمن اینکه موقعیتی  فراهم شود تا سایر جوانان مستعد نیز بتوانند در مسیر تولید و کمک به چرخه اقتصاد کشور حاضر شوند که بدون شک این مسئله کمک بزرگی به همه بخشها و سازمانها خواهد کرد.

 

بیشتر بخوانید:

فوق لیسانس جغرافیای سیاسی عضو هیئت مدیره شرکت رادیاتور ایران

دیپلم ریاضی نائب رئیس هیئت مدیره شرکت فنرسازی خاور

۱۵ صندلی در اختیار ۴ نفر از اعضای هیئت مدیره سمگا

سودسازی حبابی بانک آینده در بورس + سند

وضعیت اورژانسی در اولین شرکت لیزینگ ایران + سند

کارشناس عمران چندشغله رئیس هیئت مدیره شرکت بیمه زندگی باران + سند

بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات اعطایی به کارکنان در بیمه سرمد + سند

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

خانه

محمد حسین رزاقی

وبلاگ

صنایع

راه‌حل‌ها

رسمیو در سال ۹۷ و با هدف ارتقای دسترسی به داده‌های رسمی کشور تاسیس شد. رسمیو هدف خود را دسترسی آسان همه ایرانیان به داده‌های کسب و کار و تحلیل آن به منظور گسترش رقابت و شفافیت می‌داند. تلاش ما این است که در عصر فناوری اطلاعات با گردآوری و تحلیل داده یاری‌رسان شما مردم عزیز ایران باشیم.

رسمیو بک برند ثبت شده در ایران و محصولی از شرکت پیشگامان رسمی پردازش دانااست. شما می توانید با رعایت مجوز CC-BY 4 آزادانه از محتوای رسمیو استفاده کنید

حسین ابوئی مهریزی مدیرعامل هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو)، در حکمی محمد زارع پور اشکذری را به عنوان  مدیر عامل  شرکت نفت ایرانول منصوب کرد.

همزمان با دهه مبارک فجر سامانه ثبت درخواست عاملیت شرکت نفت ایرانول به منظور شفاف سازی فرآیند اعطای عاملیت راه اندازی شد.

روند صعودی سود شرکت ایرانول در ۹ ماهه سال جاری با استقبال بی نظیر سهامداران مواجه شد 

محصولات موتوری عمدتا توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان قیمت‌گذاری می‌شود که طی سال اخیر عمدتا زیان‌ده بوده‌اند، اما شرکت ایرانول سعی کرد به شکل هدفمند و مهندسی شده سهم بازار محصولات صنعتی خود را افزایش دهد.

مجمع عمومی عادی سالانه سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۸ شرکت نفت ایرانول با رشد اکثر شاخص‌ها و با حضور سهامداران عمده و پخش آنلاین برای سایر سهامداران شنبه ۲۴ خرداد ماه در سالن شرکت نفت پاسارگاد برگزار شد.

محمد حسین رزاقی

“نود اقتصادی” قرار است رسانه‌ای تخصصی در حوزه اقتصاد باشد که با کنار گذاشتن تعارفات و ملاحظات معمول در رسانه‌های اقتصادی، مشکلات و مطالبات مردم را در این حوزه مهم پیگیری کند.

رصد، تحلیل و نقدهای منصفانه نسبت به سازمان‌ها، جریان‌ها و دستگاههای دولتی و غیردولتی در حوزه اقتصاد از جمله امور محوله به این رسانه مردمی است.

امید است که به یاری شما در دهه‌‎ای که برطرف کردن معضلات اقتصادی مردم ایران دغدغه همه گروه‌ها، تفکرات و اندیشه‌های موجود در کشور است، بتوانیم گامی کوچک در این بخش برداریم و گره کوچکی را از مشکلات اقتصادی شما باز کنیم. ان‌شاءالله.

صاحب امتیاز: موسسه مطبوعاتی نوین رسانه تصویر | مدیر مسئول: محمدسعید جباری | تحریریه خبر: 86071673,86071659-021 | نمابر: 88839741-021

محمد حسین رزاقی مدیر عامل شرکت نفت سپاهان با اعلام این خبر که در یک ماه گذشته شرکت نفت سپاهان موفق به اخذ تاییدیه بنز آلمان برای محصول باکیفیت برتر جهانی با نام برند مگلوب شده است، گفت: همزمان در حال مذاکره با سه خودروساز بزرگ هستیم تا مجموعه تاییدیه‌ها را افزایش دهیم. تاییدیه خودروسازان به این ترتیب است که علاوه بر فرمولاسیون فرآیند تولید و بسته بندی را نیز تایید می‌کنند همچنین عملکرد روغن موتور نیز با توجه به ویژگی موتور باید تایید شود. بنابراین روغن موتور مگلوب فراتر از استانداردهای ای پی آ‌ی جهانی است و اتفاق بزرگی را در صنعت روغن موتور کشور رقم زده است.


فرهنگ اقتصاد _ وی درباره گرید مگلوب ادامه داد: این محصول برای اتومبیل‌های کلاس یک جهانی است که قبلا وارد می‌کردیم اما اکنون مهمترین تمرکز ما کمک به عدم نیاز به واردات برای خودروهای مدل بالاست که منجر به حفظ عرضه کشور نیز خواهد شد.

محمد حسین رزاقی

محمد حسین رزاقی در پاسخ به سوالی در خصوص فروش کشتی های این شرکت گفت: از ۸ فروند کشتی نفتکش  این شرکت، دودستگاه باقیمانده بود که به دلیل فرسودگی و سن بالای این کشتیها نگهداری‌شان مقرون به صرفه نبود و با توجه به قوانین بین‌المللی، صرفا در یک مسیر خاص به سمت هندوستان قابلیت استفاده داشتتند؛ بنابراین بهترین راه فروش این کشتیها بود که آخرین آنها اخیرا به فروش رفته است.

رزاقی در ادامه در خصوص مطالبات معوقه از وزارت نفت گفت: این مطالبات در ابتدا ۱۰۲ میلیون دلار بود که با مستندات این شرکت به ۱۱۰ میلیون دلار افزایش یافت که پرونده در دست بررسی است و تیم مدیریت نفت سپاهان تمام تلاش خود را نمود تا پیش از مجمع، بخشی از این مطالبات در صورت‌های مالی منعکس گردد که با توجه به اهمیت بررسی کامل‌تر، موفق نشدیم و همچنان پرونده مفتوح است و امید است در آینده‌ای نزدیک، شاهد وصول این مطالبات باشیم.

مدیرعامل شرکت نفت سپاهان رشد فروش حجمی این شرکت را ۱۰ درصد و رشد پنج ماهه را پنج درصد عنوان کرد و گفت: این میزان بالاترین رشد بین شرکت های روانکار می باشد.

وی با بیان اینکه ما اکنون با مشکل خوراک مواجه هستیم خاطرنشان کرد: پالایشگاه‌ها به سمت خوراک سنتزی شیفت کرده‌اند بنابراین قابلیت استحصال لوبکات را ندارند که منجر به بروز مشکلاتی برای ما شده است.

رزاقی گفت: طبق آمار بورس کالا حجم لوبکات پالایشگاه‌های تهران و اصفهان ۱۳۰ هزار تن (نزدیک ۳۰ درصد) کاهش یافته که رقم قابل توجهی است.

وی درباره دلایل کاهش تولید خوراک خاطرنشان کرد: پالایشگاه اصفهان سه اورهال بزرگ داشته که منجر به کاهش دریافت خوراک شده و این در حالی است که ما ۳۰ هزار تن از خوراک خود را از این پالایشگاه دریافت می‌کردیم اما به رغم این موانع با مدیریتی که اعمال شد لوبکات را از بندرعباس وارد کردیم اما با وجود کاهش دریافت خوراک توانستیم جهش تولید و فروش داشته باشیم.

وی با بیان اینکه هر گونه اخلال در  تولید ما بازار را نیز دچار چالش می‌کند به موضوع قیمت خوراک اشاره کرد و گفت: اکنون قیمت خوراک به بالاترین رقم تاریخی خود یعنی ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده اما از دیگر سو قیمت روغن پایه روند ثابت و نزولی داشته است اما طبق هماهنگی‌هایی که بین صادرکنندگان وجود دارد اجازه ندادیم قیمت منطقه‌ای روغن صادراتی ایران کاهشی باشد.

مدیر عامل شرکت نفت سپاهان تصریح کرد: میانگین قیمت خوراک نسبت به سال گذشته ۵۰ تا ۶۰ درصد افزایش یافته است.

رزاقی ابراز امیدواری کرد که پالایشگاه‌های آبادان و تبریز لوبکات سنگین را وارد مدار تولید کنند چرا که کمبود این محصول روی صنعت روانکار از جمله حمل و نقل تاثیرگذار است.

وی میزان نیاز لوبکات در کشور را دو میلیون تن در سال اعلام کرد که پنج پالایشگاه کشور امکان تولید آن را دارند.

وی یادآور شد: نفت سپاهان روزانه قابلیت دریافت ۱۵ هزار و ۵۰۰ تن لوبکات را دارد اما به دلیل کمبود در حال حاضر ۱۳ هزار و یکصد تن دریافت می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت نفت سپاهان با بیان اینکه نسبت به سال گذشته به لحاظ حجمی  ۳.۳ برابر رشد فروش داشته‌ایم خاطرنشان کرد: ما اکنون در ۱۲ استان شعبه داریم که تا پایان سال ۹ استان دیگر نیز اضافه خواهد شد.

وی از تعویض روغنی‌ها به عنوان حلقه مفقوده زنجیره یادکرد و افزود: موضوع بعدی کمبود روغن دیزل است که بنا بر راه‌حل ما تمام پایانه‌های حمل بار و مسافر و سایت‌های فروش و تعویض روغن این محصول را ارایه خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در حوزه صادرات به لحاظ حجمی ۲ درصد رشد داشته‌ایم گفت:‌ اگر خوراک تامین می‌شد ما بیش از این صادرات داشتیم اما در هر حال پیش بینی این است که با شرایط کنونی به ۳۰۰ میلیون دلار صادرات نزدیک می‌شویم و همه ارز را نیز وارد کشور می‌کنیم.

رزاقی هزینه سرمایه‌گذاری روی اجرای پروژه‌های یاد شده را حدود شش هزار میلیارد تومان عنوان کرد.

رزاقی همچنین به شش پروژه در دست اجرای شرکت اشاره کرد و افزود: جدیدترین پروژه ما پایانه صادراتی ۳۵ هزار تنی مخازن است که امیدواریم تا بهمن به بهره‌برداری برسد و به این ترتیب کشتی‌ها از بندرعباس هم اعزام خواهند شد.

وی ادامه داد: افزایش صد هزار تنی ظرفیت از دیگر برنامه‌های در دستور کار است که البته موانع تکمیل ظرفیت ۱۵ هزار و ۵۰۰ بشکه‌ای خوراک را نیز پیش رو داریم که اگر این مشکل نبود روزانه دو هزار تن به تولیدات شرکت اضافه می‌شد.

وی در پایان گفت: برنامه ما این است که از پایانه صادراتی چابهار به صورت فله صادر کنیم تا سهم‌مان در بازارهای کشورهای منطقه افزایش یابد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه

نام

ایمیل

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

Δdocument.getElementById( “ak_js” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

پایگاه خبری – تحلیلی فرهنگ اقتصاد دارای مجوز فعالیتی به شماره 86047 از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.

تمامی حقوق برای فرهنگ اقتصاد محفوظ می باشد. | 2020-1399

طراحی سایت – سئو و بهینه سازی:

در مراسمی با حضور دکتر کاردار معاون امورهلدینگ های شستا و مهندس مخدومی مدیرعامل تاپیکو، مهندس محمد حسین رزاقی به عنوان سرپرست جدید شرکت نفت ایرانول منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی و تبلیغات شرکت نفت ایرانول ، دکتر کاردار معاون امورهلدینگ های شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی  در آیین معارفه که ظهر امروز شنبه 21 دیماه در دفتر مرکزی شرکت نفت ایرانول برگزار شد، گفت: خوشبختانه طی سالهای گذشته مسیر خوبی در این شرکت طی شده است و نفت ایرانول در سال گذشته بیش از 320 میلیارد تومان سوددهی داشته است. اما نیاز داریم در سال آتی درراستای افرایش سودآوری در رقابت با سایر شرکت های تولید کننده روانکار برنامه ریزی صورت گیرد که امیدواریم با حضور رزاقی این اقدام به سرعت عملیاتی شود.

مخدومی مدیرعامل تاپیکو نیز در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات مهندس اسحاقی در شرکت نفت ایرانول، گفت: با توجه به انتصاب آقای مهندس محسنی مجد به عنوان مدیرعامل گروه توسعه صنایع بهشهر در هفته گذشته، برنامه ریزی برای انتخاب مدیرعامل جدید نفت ایرانول با همفکری جناب آقای دکتر رضوانی فر مدیرعامل محترم شستا در برنامه قرار گرفت که خوشبختانه آقای رزاقی در این خصوص قبول زحمت کردند.

وی افزود: خوشبختانه شرکت نفت ایرانول در حوزه تولید عملکرد بسیار مناسبی دارد و مجموعه اقدامات در پالایشگاه تهران و آبادان و نیز شرکت روانکاران احیاء سپاهان بسیار خوب است ولی براساس سیاست گذاری شستا در حوزه های ستادی باید عملکردها تقویت شود.

مهندس رزاقی مدیرعامل جدید شرکت نفت ایرانول نیز ضمن تشکر از آقایان کاردار و مخدومی، گفت: خوشبختانه ایرانول دارای نیروی انسانی توانمند است و مهمترین اولویت ما باید راه اندازی و تکمیل پروژه های برنامه ریزی شده در راستای استراتژی 1404 و توسعه فروش باشد .

محمد حسین رزاقی

گفتنی است؛ رزاقی دارای سوابق مدیریتی در هلدینگ نفت و گاز پتروفرهنگ، شرکت ایتراک از زیر مجموعه های ایران‌خودرو، هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پتروشیمی پتروالفین فناوران می باشد. وی دانش آموخته رشته مهندسی شیمی دانشگاه شریف در مقطع کارشناسی ارشد و دانشجوی دکتری مهندسی شیمی در دانشگاه امیرکبیر می باشد.

 

iranol.ir – Copyright © 2021 – All rights reserved.

1400 © تمامی حقوق مادی و معنوی این سايت متعلق به شركت نفت ایرانول(سهامي عام) می باشد.نقل مطالب بدون ذکر لينك منبع پیگرد قانونی داردنی نی سایت

محمد حسین رزاقی
محمد حسین رزاقی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغات در سایت ما و اینترنت بیشتر دیده شوید.