فاطمی امین


فاطمی امین
فاطمی امین

عضو هیئت رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه مجلس به دنبال استیضاح فاطمی امین نیست از توافق مجلس و وزارت صمت برای تشکیل کارگروه بررسی قیمت خودرو خبر داد.

علیرضا سلیمی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر در واکنش به خبر جمع‌آوری امضاء از سوی نمایندگان برای استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نمایندگان مجلس در هفته جاری از حوزه‌های انتخابیه سرکشی می‌کنند بنابراین در مجلس حضور ندارند و امکان جمع‌آوری امضاء برای استیضاح وجود ندارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کمیسیون صنایع نیز با فاطمی‌امین وزیر صنعت توافق کرده تا کارگروهی مشترک دولت و مجلس، در مورد افزایش ۱۸ درصدی قیمت خودرو بررسی و تصمیم‌گیری کنند.

وی با تأکید بر اینکه کمیسیون صنایع به دنبال حل مشکلات مردم در حوزه قیمت خودرو است، گفت: بر این اساس با وزیر صنعت جلساتی برگزار شده و به توافقی دست یافته‌ایم و به دنبال حل موضوع هستیم؛ قطعاً استیضاح آخرین مرحله است و هنوز کمیسیون به چنین تصمیمی در مورد وزیر صنعت، معدن و تجارت نرسیده است بنابراین این خبر را تکذیب می‌کنم.

کپی شد

فاطمی امین

All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

تهران- ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۳۰ پروژه از ۹۰ پروژه تحولی وزارت صنعت تا پایان سال کامل می‌شود و سال آینده فضای متفاوتی را در نحوه مدیریت خواهیم داشت که این وزارتخانه از روزمرگی‌ها خارج می‌شود.

به‌گزارش روز شنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سیدرضا فاطمی امین»  در نشست شورای معاونان این وزارتخانه از استقرار ساختار سازمانی جدید این وزارتخانه خبرداد و گفت: باز طراحی معماری سازمانی وزارت صمت حرکت به سوی تحول در نظام حکمرانی بخش صنعت، معدن و تجارت است.  

عضو کابینه دولت سیزدهم افزود: با تدوین راهبردها و اولویت‌های وزارت صمت، گام بعدی تغییر ساختار بود که محقق شد. ساختار در واقع تقسیم کار برای رسیدن به اهداف و اولویت‌ها در قالب راهبردها است.

وی تصریح کرد: پس از ۱۰ سال با باز طراحی معماری سازمانی و استقرار ساختار سازمانی جدید در واقع ادغام واقعی در این مجموعه محقق شده است.

وزیر صنعت این اصلاح ساختار را بازآفرینی کامل در ساختار وزارت صمت دانست و اضافه کرد: از ۹۰ پروژه تحولی مربوط به این وزارتخانه ۱۰ پروژه مرتبط با مباحث سازمانی و سبد پروژه‌های سازمانی است که یکی از آنها تغییر ساختار است.فاطمی امین

فاطمی امین به معرفی ۱۰ سبد پروژه‌های بازآفرینی وزارت صنعت پرداخت و بیان کرد: این سبد شامل ۱۰ پروژه راهبردی شامل باز طراحی ساختار سازمانی، طراحی و استقرار نظام مدیریت خدمات، استقرار نظام یکپارچه ارتباطات و پاسخگویی، طراحی و استقرار سامانه پنجره واحد خدمات، راه‌اندازی سامانه هوشمندی کسب و کار و پایش، طراحی نظام جامع مدیریت سرمایه انسانی، طراحی و استقرار سامانه جامع یکپارچه مالی و املاک، با طراحی هویت بصری، یکپارچه سازی داده های کسب و کار و مدیریت استعدادها هستند.  

وی اولویت ها را در ساختار جدید حائز اهمیت دانست و گفت: یکی از اولویت‌ها توجه به ماشین‌سازی و تجهیزات است که در ساختار جدید به خوبی دیده شده است تا از منابع و ظرفیت‌های انسانی تحصیل کرده و متخصص در این حوزه استفاده شود.

وزیر صنعت با بیان اینکه در عمق تولید و نبوغ فنی به نسبت از سایر کشورهای همسایه بهتر هستیم، ادامه داد: حجم تجارت خارجی در اقلام کالایی مانند خودرو و تجهیزات بالا و در این زمینه قدرت خوبی داریم که در ساختار جدید به این مساله پرداخته شده و یک معاونت ویژه و پنج دفتر برای ماشین سازی و تجهیزات درست شده است.

وی همچنین بحث فرآوری مواد و خدمات را از دیگر مباحث و حوزه‌های دارای اهمیت دانست که در این ساختار به صورت جدی دیده شده است.

فاطمی امین گفت: تمام موضوعات مربوط به یک بخش را در درون دفتر آن بخش متمرکز کرده‌ایم و یک دفتر برای تمام مباحث بخش خود از جمله فناوری، بازار، تولید و صادرات پاسخگو هست.

وی همچنین تمرکز وزارت صمت و نقطه کانونی آن را رشته فعالیت‌ها دانست و افزود: تمرکز و نقطه کانونی واحدهای استانی مبتنی بر جغرافیا، مردم و کسب و کار است و مسائل عام و کلی را ستاد وزارتخانه تنظیم می‌کند.

وزیر صنعت با بیان اینکه اداره پاسخگویی یکی دیگر از پروژه‌هاست که اجرا خواهد شد، ادامه داد: یکی از اقدامات تحولی که تا پایان سال تکمیل و راه‌اندازی خواهد شد، پیشخوان پاسخگویی وزارت صمت است.

وی همچنین پنجره واحد خدمات را نیز از دیگر پروژه‌ها دانست که تا پایان سال راه‌اندازی می‌شود و در این خصوص گفت: این پنجره واحد هر مراجعه کننده را به یک پنجره الکترونیکی مرتبط می‌سازد.

فاطمی امین ساختار جدید را مبتنی بر راهبردها، اولویت‌ها و سطوح ملی و استانی دانست و افزود: این ساختار یکپارچگی فعالیت‌ها را به ارمغان می‌آورد.

وی تصریح کرد: در ساختار جدید ستاد و پشتیبانی را کوچک و عملیات را گسترش دادیم و سه رده پشتیبانی، عملیاتی و هماهنگی عملیات وجود دارد.

وزیر صنعت اضافه کرد: ۳۰ پروژه از ۹۰ پروژه تحولی وزارت صمت تا پایان سال کامل می‌شود و سال آینده فضای متفاوتی را در نحوه مدیریت وزارت صمت داریم که این وزارتخانه از روزمرگی‌ها خارج می‌شود و به سمت موضوعات راهبردی و کلان می‌رود.

وی تصریح کرد: در انتخاب مدیران و معاونان تجربه برای من بسیار مهم بوده است تا مدیران علاوه بر وظیفه سازمانی رویکرد درست از مخاطب داشته باشند.

تهران- ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: برنامه‌ای در قالب ۹ محور برای تحول در صنعت…

تهران- ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به روسای قوای مجریه و مقننه اعلام کرد: «نماد…

تهران- ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت از فعال‌سازی ۹۰ پروژه در این وزارتخانه در سه ماهه گذشته…

تهران – ایرنا – وزیر جهاد کشاورزی از خودکفایی کشور در تولید واکسن…

تهران- ایرنا- وزیر جهاد کشاورزی در حکمی «کمال ربانی‌زاده» به سمت رییس…

تهران- ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکمی «محمد مهدی برادران»…

تهران- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری گفت: در چند رسانه به نقل از من…

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری تجارت‌نیوز است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است. کپی رایت 1399

افزایش قیمت خودرو، کار را برای وزیر صمت سخت کرده است. نمایندگان در حال جمع‌آوری امضا برای استیضاح فاطمی امین هستند. نماینده قزوین می‌گوید دلیل استیضاح وزیر صمت، افزایش ۱۸ درصدی خودرو و وضعیت معادن است.

به گزارش تجارت‌نیوز، هفته گذشته گرانی ۱۸ درصدی خودرو وزیر صمت را به بهارستان کشاند. گویا نمایندگان مجلس نسبت به افزایش قیمت خودرو انتقاد دارند و معتقدند این افزایش قیمت باعث نارضایتی مردم شده است.

گرانی خودرو، هفته گذشته وزیر صمت را به مجلس کشاند. اما به نظر می‌رسد نمایندگان مجلس از صحبت‌های وزیر صمت مبنی بر افزایش قیمت خودرو قانع نشدند و حالا استیضاح فاطمی امین کلید خورده است و نمایندگان در حال جمع‌اوری امضا برای استیضاح او هستند.

در همین مورد لطف الله سیاهکالی، نماینده مردم قزوین به تجارت‌نیوز گفت: علت استیضاح فاطمی امین افزایش قیمت خودرو و عدم نظارت روی معادن است. این دو مساله باعث شده که نمایندگان مجلس دوباره او را به مجلس دعوت کنند.فاطمی امین

او توضیح داد: او در بحث معادن ضعیف عمل کرده است. علاوه بر آن افزایش قیمت خودرو غیرقانونی است و تلاش می‌کنیم که افزایش قیمت ۱۸ درصدی خودرو منتفی شود و قیمت‌ها به روال قبل برگردد.

لطف الله سیاهکالی، نماینده مردم قزوین استیضاح فاطمی امین را کلید زده. او می‌گوید هنوز تعداد امضاهای جمع شده برای این استیضاح مشخص نیست.

اما سیاهکالی تاکید می‌کند که دلیل نارضایتی نمایندگان مجلس از عدم تحقق وعده‌های وزیر صمت است. او اول آبان ماه به مردم وعده داد که خودروهای ایرانی گران نمی‌شوند. یک ماه از این وعده نگذشت که خودروسازان قیمت خودروهای ایرانی را بالا بردند.

حالا دوباره نمایندگان مجلس برای توضیحات بیشتر قرار است وزیر صمت را به مجلس دعوت کنند. براساس آمارها خودروسازان ۱۱۵ هزار میلیارد تومان بدهی، ۸۵ هزار میلیارد تومان زیان انباشته، ۲۰۰ هزار میلیارد تومان رانت قیمت‌گذاری محصولات دارد که مجموع این ارقام ۴۰ برابر درآمد نفتی سال گذشته می‌شود.

به نظر می‌رسد تا زمانی که پرونده واردات خودرو به سرانجام نرسد وضعیت بازار خودرو همین آش و همین کاسه است. به گفته فروشندگان خودرو دولتمردان برای تنظیم بازار خودرو راهی جز آزادسازی واردات خودرو ندارند.

در جلسه هفته گذشته گویا برای تسهیل برای واردات خودرو مباحثی مطرح شده و وزیر صمت هم با واردات خودرو موافق کرده است.

پیش‌تر عباس‌پور، سخنگوی کمیسیون صنعت گفته بود: برای ارتقای کیفیت و جلوگیری از افزایش قیمت باید واردات صورت بگیرد، حتی در نظرسنجی انجام شده در موضوع واردات خودرو ازمردم نیز ۸۴ درصد موافق واردات هستند.

برای مطالعه بیشتر خبر جلسه نمایندگان با وزیر صمت را بخوانید.

دیدگاه

نام (اختیاری)

ایمیل (اختیاری)

تجارت نیوزنظرات ملتو به اطلاع مسولان برسان ماچع غلطی کردیم ثبت نام کردیم ازکجابیاوریم بریم دزدی کنیم

سلام ملتو احمق فرض کردن بدهی شرکت‌های خودروسازی ربطی به من خریدارکه یک ساله خریدم داره شرکت قبلا بدهی داشته میخوادازمن بگیره مثال این که من اگرقبلابدهی داشتم امروزبامشتری جدیددادستددارمبدهی گزشته روازش بگیرم واقعا خاک برسرمما

قبلا هرکس پول داشت وخودرو لازم داشت دنبال خرید خودرو بود.الان با این روش قرعه‌کشی وفرایندی که وزارت صمت روی کار آورده که هرکسی که پول هم ندارد .میتواند در قرعه‌کشی شرکت کند.وهمه را دنبال رانت انداخته.دراین بحبوحه وتیراژ کم تولیداولا کسی که متقاضی واقعی خودرو هست بااین نوع فرآیند قرعه‌کشی شناساییش غیرممکن شده.دوما نظارت واقعی برقرعه کشی ها وجود ندارداعلام میکنند مثلاساعت ۱۰مورخه فلان قرعه کشی شدبعداز ۱۰ساعت نتایج اعلام می‌شودکه هیچ کس برنده نشده که مسلما طی این ۱۰ساعت دلالان وصاحبان نفوذ بخش عمده ای از همین عرضه کم را عاید خود میکنند.سوماوبدترازهمه این روش معلول شرایط ثبت نام در قرعه‌کشی که موجب شده میلیون ها نفر که عمدتادر صورت برنده شدن توان تکمیل وجه راهم نداردمتقاضی کاذب خودرو می‌شوند.ووقتی دیگربازارها شاهدچنین حجم متقاضی می‌شود ذهنیت واحساس فروپاشی اقتصادی در ذهن جامعه ایجاد می‌شود که به طبع سوء استفاده گران دامن به ایجادگرانی درسایر بازارها می‌زنند.

من در پیش فروش خودرو شاهین شرکت سایپا در تاریخ ۱۰ دی ۹۹ با تاریخ تحویل هفته‌ی چهارم آذر ۱۴۰۰ شرکت کردم و ۱۴ دی پیش پرداخت رو انجام اون پیش فروش بدون سود مشارکت بود و در جلسه شورای رقابت اعلام شده بود افزایش قیمت اردیبهشت ماه شامل حال کسایی که سود مشارکت ندارن نمیشه حالا سایپا اومده حدود ۶ میلیون سود برای ما در نظر گرفته و حدود ۳۰ میلیون افزایش قیمت اردیبهشت ماه رو هم اعمال کرده یعنی در مجموع با افزایش قیمت آذر ماه، باید ۶۰میلیون بیشتر پرداخت کنیم

متاسفانه نمی‌تونم تکمیل وجه کنم، یعنی هیچ‌کس نیست که جلوی این کلاهبرداری رو بگیره؟

استیضاح تکذیب شده

باید سیستم اجرایی عوض شود با تعویض وزرا مشکلات حل نمیشود

تو رو خدا به داد ما برسید که پیش فروش خریدیم نه راه پیش داریم نه راه پس.۳۰ میلیون رو کجا بیام این انصافه که صبح ماشین رو گران کنند ظهر دعوت نامه بفرستن مجلس انقلابی به داد مستضعفین برسید

اقا حرف ریس جمهور ده روز دوام آورد حرف وزیر یک ماه اگه راست میگین …

بنام خدا،بنده خواهان استیضاح وزیر صمت هستم بخاطر افزایش غیر قانونی قیمت خودرو،من سال 99 از سایپا ماشین پیش خرید کردم بدون سود مشارکت،الان سایپا بدون منطق و غیر قانونی من را مشمول دریافت سود کرده است تا افزایش قیمت خودرو را شامل بنده و تمام حواله داران سایپا کند،چون بر اساس قانون افزایش قیمت خودرو شامل بنده نمیشود،به هر جایی میشد شکایت کردم خیلی راحت به بنده میگویند به ما ربطی پیدا نمیکند،این عدالت علی وار نیست،من کارگرم اگر داشتم دو دستی تقدیم میکردم تو رو امام حسین(ع)،این کارو با من نکنید ، الان شهادت مادرمون حضرت زهرا (س) است من شکایت خودم رو بردم به حضرت زهرا(ع) ،اگر حق و نا حق کنید نمی‌گذرم ازتون ،خدا هم نمیگذره،من هزار تومن،هزار تومن جمع کردم الان دیگه ندارم،یا علی

خرید خودرو برای دلالی باید ممنوع شود

ان‌شالله که همین وزیر رو بر می‌دارن و هم قیمت برمی‌گرده

این نظر دلالهاست. چون ماشین به قیمت کارخانه دست مصرف کننده نمیرسه و حاشیه سود شما دلالها کم شده. انشاالله دیگه شاهد دلالی در خودرو نباشیم

با وجود بحران‌ها و مشکلات بسیار زیاد در حوزه محیط زیست، دولت در لایحه بودجه سال آینده تنها ۲ هزار میلیارد تومان بودجه به محیط زیست تخصیص داده است که سهم هر فرد از این رقم، تنها ۲۵ هزار تومان است. 

سال گذشته دولت در آذر ماه یارانه ۱۰۰ هزار تومانی به حساب سرپرستان خانوار واریز کرد که یارانه شب یلدا نام گرفت. حالا امسال هم این گمانه مطرح شده که آیا دولت قرار است امسال هم یارانه شب یلدا به خانوارها بدهد؟

قیمت دلار در ایران به شاخصی مهم و تاثیرگذار در تصمیم‌گیری‌های مردم و مسئولان تبدیل شده است. اهمیت قیمت دلار گاه بیش از حد ارزیابی می‌شود. به گزارش تجارت‌نیوز، در چنین شرایطی، هیچ مسئولی حاضر به پذیرش این موضوع که قیمت دلار با تصمیمات او بالا می‌رود نیست. مردم هم صرف نظر اینکه دلار چقدر

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری تجارت‌نیوز است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است. کپی رایت 1399

شفقنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست شورای معاونان این وزارتخانه با اعلام استقرار ساختار سازمانی جدید این وزارتخانه، باز طراحی معماری سازمانی وزارت صمت را حرکت به سوی تحول در نظام حکمرانی این بخش دانست.

به‌ گزارش شفقنا، سیدرضا فاطمی امین با بیان این مطلب افزود: با تدوین راهبردها و اولویت های وزارت صمت، گام بعدی تغییر ساختار بود که محقق شد. ساختار در واقع تقسیم کار برای رسیدن به اهداف و اولویت‌ها در قالب راهبردها می باشد.

او همچنین تصریح کرد: پس از ۱۰ سال با بازطراحی معماری سازمانی و استقرار ساختار سازمانی جدید در واقع ادغام واقعی در این مجموعه محقق شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت این اصلاح ساختار را بازآفرینی کامل در ساختار وزارت صمت دانست و اضافه کرد: از ۹۰ پروژه تحولی مربوط به این وزارتخانه ۱۰ پروژه مرتبط با مباحث سازمانی و سبد پروژه های سازمانی است که یکی از آنها تغییر ساختار است.

او به معرفی ۱۰ سبد پروژه های بازآفرینی وزارت صنعت، معدن و تجارت پرداخت و بیان کرد: این سبد شامل ۱۰ پروژه راهبردی شامل باز طراحی ساختار سازمانی، طراحی و استقرار نظام مدیریت خدمات، استقرار نظام یکپارچه ارتباطات و پاسخگویی، طراحی و استقرار سامانه پنجره واحد خدمات، راه اندازی سامانه هوشمندی کسب و کار و پایش، طراحی نظام جامع مدیریت سرمایه انسانی، طراحی و استقرار سامانه جامع یکپارچه مالی و املاک، با طراحی هویت بصری، یکپارچه سازی داده های کسب و کار و مدیریت استعداد ها می‌باشند.فاطمی امین

فاطمی امین، اولویت ها را در ساختار جدید حائز اهمیت دانست و گفت: یکی از اولویت‌ها توجه به ماشین سازی و تجهیزات است که در ساختار جدید به خوبی دیده شده است تا از منابع و ظرفیت‌های انسانی تحصیل کرده و متخصص در این حوزه استفاده شود.

او با بیان اینکه در عمق تولید و نبوغ فنی به نسبت از سایر کشورهای همسایه بهتریم، ادامه داد: حجم تجارت خارجی در اقلام کالایی مانند خودرو و تجهیزات بالا و در این زمینه قدرت خوبی داریم که در ساختار جدید به این مساله پرداخته شده و یک معاونت ویژه و ۵ دفتر برای ماشین سازی و تجهیزات درست شده است.

وزیر صمت همچنین بحث فرآوری مواد و خدمات را از دیگر مباحث و حوزه‌های دارای اهمیت دانست که در این ساختار به صورت جدی دیده شده است.

او همچنین گفت: تمام موضوعات مربوط به یک بخش را در درون دفتر آن بخش متمرکز کرده ایم و یک دفتر برای تمام مباحث بخش خود از جمله فناوری، بازار، تولید و صادرات پاسخگو هست.

فاطمی امین همچنین تمرکز وزارت صمت و نقطه کانونی آن را رشته فعالیت ها دانست و افزود: تمرکز و نقطه کانونی واحدهای استانی مبتنی بر جغرافیا، مردم و کسب و کار است و مسائل عام و کلی را ستاد وزارتخانه تنظیم می کند.

او همچنین با بیان اینکه اداره پاسخگویی یکی دیگر از پروژه است که اجرا خواهد شد، ادامه داد: یکی از اقدامات تحولی که تا پایان سال تکمیل و راه‌اندازی خواهد شد، پیشخوان پاسخگویی وزارت صمت می باشد.

وزیر صمت همچنین پنجره واحد خدمات را نیز از دیگر پروژه‌ها دانست که تا پایان سال راه‌اندازی می‌شود و در این خصوص گفت: این پنجره واحد هر مراجعه کننده را به یک پنجره الکترونیکی مرتبط می سازد.

فاطمی امین ساختار جدید را مبتنی بر راهبردها، اولویت‌ها و سطوح ملی و استانی دانست و افزود: این ساختار یکپارچگی فعالیتها را به ارمغان می آورد.

او همچنین تصریح کرد: در ساختار جدید ستاد و پشتیبانی را کوچک و عملیات را وسیع نمودیم و در ساختار جدید سه رده پشتیبانی، عملیاتی و هماهنگی عملیات وجود دارد.

وزیر صمت اضافه کرد: ۳۰ تا از ۹۰ پروژه تحولی وزارت صمت تا پایان سال کامل می شود و سال آینده فضای متفاوتی را در نحوه مدیریت وزارت صمت داریم که این وزارتخانه از روزمرگی‌ها بیرون می آید و به سمت موضوعات راهبردی و کلان می‌رود.

او ادامه داد: در انتخاب مدیران و معاونان تجربه برای من بسیار مهم بوده است تا مدیران علاوه بر وظیفه سازمانی رویکرد درست از مخاطب داشته باشند.

انتهای پیام

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

Δdocument.getElementById( “ak_js” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

      توجه : قیمت ها به صورت لحظه ای نمی باشد و روزانه به روز می گردد      

گرم 18 عیار 1,280,700 462

      توجه : قیمت ها به صورت لحظه ای نمی باشد و روزانه به روز می گردد      

اونس طلا 1799.7 0.1

به گفته برخی منابع آگاه، استیضاح وزیر صمت از روز چهارشنبه ۲۳آذر ماه، در مجلس کلید خورده و نمایندگان از آن مطلع هستند.فاطمی امین

اقتصاد آنلاین نوشت:پروسه استیضاح نخستین وزیر صمت دولت سیزدهم، توسط لطف الله سیاهکالی، نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز، کلید خورده و نمایندگان در حال جمع آوری امضا برای رسمیت بخشیدن به آن هستند.

فاطمی امین حدود چهار ماه پیش به عنوان وزیر صمت دولت سیزدهم به مجلس معرفی شده بود و نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم در تاریخ سوم شهریور ماه ۱۴۰۰، با ۲۰۵ رای موافق،۶۰ رای مخالف، ۱۴ رای ممتنع و ۶ رای سفید با تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت از سوی سید رضا فاطمی امین موافقت کرده بودند.

لازم به ذکر است؛ در صورت استیضاح وزیر صمت، سید رضا فاطمی امین نخستین عضو کابینه سیزدهم خواهد بود که از مجلس کارت قرمز گرفته و دولت را ترک خواهد کرد.

تمامی حقوق برای موسسه فرهنگی فن آوران زرّین قلم محفوظ است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: برنامه‌ای در قالب ۹ محور برای تحول در صنعت خودرو داریم که همه چالش‌ها و راهکارهای آن را در بر می‌گیرد که این برنامه به زودی منتشر می‌شود.

به گزارش ایرنا، معدن و تجارت «سید رضا فاطمی امین» در نشست هم اندیشی مدیران رسانه که به میزبانی وزارت صمت برگزار شد اظهار داشت: خودرو از سیاسی ترین محصولات و موارد حائز اهمیت در کشور است که از یک طرف به شدت دچار چالش و از طرفی دارای ظرفیت‌های متنوعی است.

وی همچنین با بیان اینکه نحوه قیمت گذاری باید به گونه‌ای باشد که ساخت داخل مزیت داشته باشد، اضافه کرد: خودروسازان ۱۱۵ هزار میلیارد تومان بدهی و ۸۵ هزار میلیارد تومان زیان انباشته داشته‌اند و بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان رانت در این صنعت وجود دارد.

فاطمی امین با بیان اینکه ۹۰ پروژه طی سه ماهه اخیر در مجموعه وزارت صمت فعال شده است، گفت: با اجرای این پروژه‌ها نوع حکمرانی در وزارت صنعت، معدن و تجارت تغییر می‌کند و از روزمرگی‌ها بیرون می‌آییم.

وی همچنین تاکید کرد: گزارش عملکرد وزارتخانه را به صورت مداوم و منظم هر سه ماه یکبار ارائه خواهیم داد که در همین راستا گزارش عملکرد فصل پاییز (سه ماهه) به زودی منتشر و در دسترس عموم قرار می‌گیرد.فاطمی امین

وزیر صمت با تاکید بر اینکه می‌خواهیم وزارتخانه‌ای شفاف و پاسخگو داشته باشیم، تاکید کرد: می خواهیم نوع جدیدی از حکمرانی را تعریف و پیاده سازی کنیم که در این نوع جدید از نظرات رسانه، نخبگان و صاحب نظران استفاده خواهیم کرد.

فاطمی امین با بیان اینکه رفتارهای مردم و جامعه از الگوهای ذهنی آنها شکل می‌گیرد، بیان کرد: کار مشترکی را با حوزه رسانه به پیش می‌بریم تا الگوهای ذهنی مردم را به واقعیت های درون وزارت صمت پیوند بزنیم و واقعیت‌هایی را که در وزارت صمت پیگیری می‌شود به درستی به افکار عمومی منتقل کنیم.  

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی موفقیت‌های وزارت صمت در همین مدت کوتاه، گفت: هدف گذاری کرده بودیم تا حدود ۵ میلیارد دلار به میزان صادرات کشور در ۶ ماهه دوم اضافه شود که این هدف گذاری در حال تحقق است. همچنین قیمت سیمان به قبل از قیمت قطعی برق بازگشت.

وزیر صنعت، معدن و تجرات در خصوص پروژه‌هایی که در این سه ماه فعال شده است، بیان کرد: بازآفرینی وزارت صنعت، معدن و تجارت یکی از این پروژه‌هاست که ابلاغ شده و هفته آینده به صورت مفصل اطلاع رسانی خواهد شد که با این بازآفرینی تغییر ساختار جدی را در مجموعه وزارت صمت شاهد خواهیم بود. مدیریت استعدادها و بازنگری و اصلاح در فرآیند انتخاب مدیران یکی دیگر از این پروژه های ۹۰ گانه است.

فاطمی امین همچنین تصریح کرد: سازوکاری برای عرضه کالاهای پایه در بورس کالا مشتمل بر ۲۶ ابزار در نظر گرفته‌ایم که تمامی حالات (کمبود یا مازاد) این کالاها را در نظر می‌گیرد و با استفاده از یک ماتریس، وضعیت کالاها مشخص می‌شود.

وی همچنین بیان کرد: با ارائه این ساز و کار رانت‌ها و امضاء‌های طلایی برداشته شده و امورات در قالب یک ساز و کار عملیاتی بدون دخالت دست نظام مند می‌شود.

وزیر صمت همچنین به موضوع فولاد به عنوان نمونه اشاره کرد و گفت: نوسان دلار این هفته در نوسان فولاد تاثیری نداشت.

فاطمی امین در خصوص کاغذ نیز اضافه کرد: حدود ۶ اقدام برای صنعت کاغذ تدوین شده است که به زودی عملیاتی می‌شود، در این حوزه تعامل بسیار مناسبی با وزارت ارشاد و جهاد کشاورزی نیز داریم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت یکی دیگر از ۹۰ پروژه را تکمیل سامانه جامع تجارت دانست و گفت: تکمیل این سامانه به خوبی پیش می‌رود و تا پایان سال نهایی خواهد شد.

فاطمی امین همچنین بیان کرد: هفته آینده در مورد کارت بازرگانی خبرهای خوبی داده خواهد شد، مسائل و چالش‌های اصلی در این حوزه حل می‌شود.

وی در خصوص سهامداری مردم در معادن بزرگ، توضیح داد: معادن سود آور بزرگ وقتی برنده مزایده می شوند باید حداقل ۳۰ درصد از سهام خود را به مردم(منطقه محل معدن و کشور) واگذار کنند که معدن جان جا(زابل) در این راستا به عنوان اولین گام به مزایده گذاشته شده است.

فاطمی امین گفت: توزیع ثروت، منتفع شدن مردم منطقه و ایجاد فرصت‌های سرمایه گذاری سودآور برای مردم از مزیت‌های این کار خواهد بود.

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

ما را دنبال کنید.

ماشین لوکس کره‌ای برای رقابت با بنز +عکس

روشن کردن خودروهای تویوتا پولی شد

با وجود تحریم و ارثیه دوران روحانی راهی جز بودجه انقباضی نبود/ بعد از ارائه لایحه بودجه تخریب دولت شدت گرفته/ می‌خواهند دولت را ناکارآمد جلوه دهند/ لایحه بودجه ۱۴۰۱ منطقی‌تر و ۹۰ درصد واقع بینانه است/ مجلس مانع فشار بیشتر به مردم خواهد شد

برنامه‌ وزارت صمت برای تحول صنعت خودرو

خودرو ۲ تا ۱۰ میلیون تومان ارزان شد

فاطمی امین

میزان اقساط وام نهضت ملی مسکن +فیلم

قیمت انواع گوشت قرمز +جدول

ارزان‌ترین خانه در تهران چند؟ +جدول

کوپه اسپرت و زیبای «پژو» +فیلم

کامپیوتر خودرو چه وظایفی دارد؟

میزان اقساط وام نهضت ملی مسکن +فیلم

جلوگیری از بیکاری ۱۳۱ هزار نفر در دولت رئیسی

بانک‌ها ۹۰۰ هزار خانه خالی دارند

با وجود تحریم و ارثیه دوران روحانی راهی جز بودجه انقباضی نبود/ بعد از ارائه لایحه بودجه تخریب دولت شدت گرفته/ می‌خواهند دولت را ناکارآمد جلوه دهند/ لایحه بودجه ۱۴۰۱ منطقی‌تر و ۹۰ درصد واقع بینانه است/ مجلس مانع فشار بیشتر به مردم خواهد شد

عکس/ درس کاسبی یک مغازه‌ دار

صفحه‌ها برای ویرایشگران خارج‌شده از سامانه بیشتر بدانید

سید رضا فاطمی امین (متولد ۱۳۵۳) وزیر صنعت، معدن و تجارت در دولت سیزدهم است. او دارای مدرک مهندسی الکترونیک، مهندسی سامانه‌های اقتصادی و اجتماعی و دکترای تخصصی مدیریت راهبردی دانش (در مرحله اخذ دانشنامه) است. [۱]

صفحه‌ها برای ویرایشگران خارج‌شده از سامانه بیشتر بدانید

دانشگاه فردوسی مشهد از دانشگاه‌های دولتی سطح یک[۲] و زیرمجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران است که بر اساس نام حکیم ابوالقاسم فردوسی، شاعر و حماسه‌سرای بزرگ ایران نام‌گذاری شده است. این دانشگاه که پیشنهاد بنیانگذاری آن به پیش از دهه بیست خورشیدی برمی‌گردد، سومین دانشگاه بنیان گذاشته شده ایران به‌شمار می‌آید که در سال ۱۳۹۸ جشن هفتادسالگی خود را برگزار کرد.[۳] دانشگاه فردوسی مشهد در زمان پهلوی از نظر علمی و آکادمیک زیر نظر دانشگاه جرج‌تاون واشنگتن،دی.سی. قرار داشت.[۴] دانشگاه فردوسی مشهد با دارا بودن ۱۳ دانشکده، ۸ پژوهشکده،[۵] بیش از ۲۵۰۰۰ دانشجوی داخلی و بین‌المللی و ۸۱۴ عضو هیئت علمی[۶]، به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های ایران و قطب علمی شرق کشور محسوب می‌گردد.[۷]

این دانشگاه که در غرب مشهد و در منطقه وکیل‌آباد و مجاورت میدان آزادی این شهر قرار دارد، همه ساله و از طریق آزمون سراسری که زیر نظر سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود، نسبت به پذیرش برترین رتبه‌های این آزمون در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و در گروه‌های علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی و گروه هنر و زبان‌های خارجی اقدام می‌نماید. همچنین با توجه به تحصیل بیش از ۲۰۰۰ دانشجوی خارجی از حدود سی کشور جهان، این دانشگاه دارای جایگاه اول در جذب دانشجویان بین‌المللی در میان دانشگاه‌های کشور قرار گرفته‌است.[۸][۹][۱۰]

طبق جدیدترین آمار منتشر شده از سوی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، بر اساس کلیه شاخص‌ها (آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری، بین‌المللی‌سازی، اثرگذاری اقتصادی و خدمات اجتماعی، زیرساخت و تسهیلات)، این دانشگاه دارای رتبه دوم الی پنجم در بین کلیه دانشگاه‌های کشور می‌باشد.[۱۱] ریاست این دانشگاه در حال حاضر بر عهده دکتر محمد کافی،[۱۲] استاد تمام گروه زراعت و اصلاح نباتات دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد است.[۱۳]

با تبدیل آموزشگاه عالی بهداری در سال ۱۳۲۸ به دانشکده پزشکی، نخستین گام در راه تأسیس سومین دانشگاه ایران در شهر مشهد برداشته شد. در سال ۱۳۳۴ با صدور مجوز دیگری دانشکده ادبیات با پنج رشته جداگانه تأسیس یافت. با گسترش آموزش عالی در ایران به ترتیب دانشکده معقول و منقول (که بعداً به الهیات تغییر نام یافت) دانشکده علوم، دانشکده دندانپزشکی، دوره شبانه، دانشکده علوم دارویی و تغذیه، دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی، دانشکده کشاورزی، دانشکده مهندسی، مؤسسه بینایی سنجی، دبیرستان دانشگاه و مرکز تعلیمات به مجموعه دانشگاه مشهد که ازسال ۱۳۵۳ با انتخاب مهدی رضایی به دانشگاه فردوسی تغییر نام یافته بود افزوده شد.
فاطمی امین

پس از انقلاب اسلامی با تغییر در برخی واحدها و تفکیک دانشگاه علوم پزشکی از دانشگاه فردوسی مشهد، دانشکده علوم اداری و اقتصادی، دانشکده دامپزشکی، آموزشکده کشاورزی شیروان، دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی، دانشکده علوم ریاضی، دانشکده هنر نیشابور، پژوهشکده علوم گیاهی، مرکز تحقیقات زمین لرزه‌شناسی، کالج دانشگاه، دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست و دانشکده معماری و شهرسازی، یکی پس از دیگری به مجموعه واحدهای دانشگاه اضافه شد.[۱۴]

پردیس اصلی دانشگاه فردوسی مشهد که به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شهرک‌های دانشگاهی و پردیس‌های یکپارچه دانشگاه‌های کشور در مساحتی بیش از ۳۰۰ هکتار[۱۵] به صورت متمرکز و شامل کلیه دانشکده‌ها، پژوهشکده‌ها، ساختمان‌ها و بخشی بزرگ از مجموعه‌های فرهنگی، رفاهی، ورزشی و خوابگاه‌های دانشگاه می‌شود، از نظر جغرافیایی در یکی از مدرن‌ترین مناطق شهری غرب مشهد واقع شده و از شمال به میدان آزادی و بزرگ‌راه وکیل‌آباد، از شرق به بزرگ‌راه کلانتری، از جنوب به بلوار پیروزی و از شرق به بلوار باهنر منتهی شده‌است.[۱۶]

دانشگاه فردوسی مشهد در عین قرارگیری در یکی از مناطق خشک و نیمه خشک کشور، دارای پردیسی سبز، با چشم‌اندازی مطلوب و دارای شرایط آب و هوایی مناسبی می‌باشد. دانشگاه فردوسی مشهد از سال ۱۳۸۱ و به عنوان اولین دانشگاه کشور، نسبت به تشکیل کمیته سبز و پردیس زیست‌محیطی دانشگاه اقدام نمود[۱۸] و در سال ۱۳۹۵ و بر اساس ابلاغیه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به «دانشگاه سبز» تغییر نام و ارتقاء یافت.[۱۸]

لازم است ذکر شود که بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده از نظام رتبه‌بندی بین‌المللی گرین‌متریک (Green Metric) در سال ۲۰۲۰ که شاخص‌های دانشگاه‌های سبز دنیا را مورد سنجش قرار می‌دهد، دانشگاه فردوسی مشهد در روندی صعودی در رتبه ۳۳۷ام دانشگاه‌های سبز دنیا قرار گرفته‌است.[۱۹] همچنین در مقیاس رتبه‌بندی ملی و مابین دانشگاه‌های تراز اول کشور نیز در جایگاه دوم قرار دارد.[۲۰]

با توجه به وسعت پردیس دانشگاه، از وسائل نقلیه عمومی از جمله اتوبوس و ون برای تردد دانشجویان و کارکنان استفاده می‌شود. همچنین امکان استفاده از دوچرخه‌های اشتراکی از دیگر امکانات مرتبط می‌باشد. لازم است ذکر شود که دانشگاه فردوسی مشهد دارای مسیر سبز ویژه دوچرخه‌سواری و اسکوترهای برقی[۲۱] است که هم‌اکنون فاز اول آن از ابتدای درب شمالی این دانشگاه افتتاح شده‌است.[۲۲]

قدمت ایجاد اولین مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد به اوايل سال ۱۳۵۰ هجری شمسی و در قالب ساختمان كوچكي در مقابل دانشكده ادبيات و علوم انسانی برمی‌گردد. يك سال بعد، این مرکز به ساختمانی با وسعت ۶۵۰ متر مربع به خارج دانشگاه انتقال يافت، سپس مجددا به ساختماني در پرديس دانشگاه منتقل شد. در سال ۱۳۷۲ وسعت كتابخانه ابتدا به ۸۵۰ مترمربع و به تدريج به ۲۴۰۰ متر مربع افزايش يافت اما همچنان پاسخ‌گوی نیاز مخاطبین دانشگاه نبود. با توجه به این امر و با عنايت به تصويب طرح احداث ساختمان مركز اطلاع‌رساني و كتابخانه مركزی، در سال ۱۳۹۱ مرکز جدید در فضایی به مساحت بالغ بر ۸۹۰۰ متر مربع در قالب ۳ طبقه احداث گردید. پس از احداث این مرکز، فرآیند ادغام برخی از کتابخانه‌های مرتبط با دانشکده‌ها با کتابخانه جدید آغاز گردید.[۲۴]

مرکز اطلاع‌رسانی و کتابخانه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد در حال حاضر دارای بخش‌های امانت کتاب، آموزش (برگزاری نشست‌ها و کارگاه‌های علمی)، مشاوره اطلاعاتی و پژوهشی، اطلاع‌رسانی، نشریات، پایان‌نامه‌ها، سازمان‌دهی و فهرست‌نویسی منابع، علم‌سنجی، مرجع و گنجینه‌های اهدایی می‌باشد. طبقه منفی یک این مرکز به صورت کامل به بخش‌های امانت کتب فارسی، امانت کتب بین‌المللی و سالن مطالعه عمومی اختصاص یافته است. همچنین طبقه اول به لابی، موزه ابزارهای تاریخی حوزه کتاب‌داری و واحدهای اداری تقسیم‌بندی شده است. نهایتا طبقه دوم این مرکز شامل واحدهای آموزش، پژوهش، پایان‌نامه‌ها، مرجع، انتشارات، کافه تریا و فضای مطالعه عمومی تخصیص یافته است. لازم به ذکر است که بخش امانت این کتابخانه دارای بیش از ۱۸۰٫۰۰۰ نسخه کتاب فارسی و ۸۵٫۰۰۰ نسخه کتاب لاتین می‌باشد.[۲۵]

دانشگاه فردوسی مشهد در حال حاضر دارای ۱۳ دانشکده، ۸ پژوهشکده، ۲ مرکز پژوهشی، ۲ گروه پژوهشی و موسسات وابسته علمی، پژوهشی و فرهنگی می‌باشد که در ادامه به تفکیک قید شده است:

دانشکده ادبیّات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد با هدف تامین نیروی انسانی متخصص و ماهر به عنوان دومین واحد آموزش عالی در سطح شهر مشهد با راه‌اندازی گروه زبان و ادبیات فارسی در سال ۱۳۳۴ هجری شمسی تاسیس گردید. در سال بعد، رشته‌های زبان و ادبیات انگلیسی و زبان و ادبیات فرانسه ایجاد شد. پس از گذشت یک سال دیگر، رشته‌های تاریخ و جغرافیا در این دانشکده آغاز به کار نمود. رشته زبان‌شناسی نیز در سال ۱۳۴۲ فعالیت خود را آغاز کرد.

در سال ۱۳۵۱ رشته زبان و ادبیات عرب از دانشکده الهیات به این دانشکده منتقل شد. همچنین رشته علوم اجتماعی که به عنوان رشته‌ای فرعی از سال ۱۳۵۰ افتتاح شده بود، از سال ۱۳۶۴ به عنوان رشته‌ای مستقل به پذیرش دانشجو اقدام نمود. رشته روان‌شناسی نیز که از سال تحصیلی ۱۳۵۰–۱۳۴۹ تا پایان سال تحصیلی ۱۳۵۳–۱۳۵۲ در این دانشکده دایر بود، از سال تحصیلی ۱۳۵۴–۱۳۵۳ از این دانشکده جدا شد. دوره کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی از سال ۱۳۴۹ و دوره دکتری این رشته در سال ۱۳۵۵ به‌طور مستقل دانشجو پذیرفت و نخستین دانش‌آموخته آن در سال ۱۳۶۲ از رساله خود دفاع کرد.

هم‌اکنون در دانشکده ادبیات و علوم انسانی، ۹ گروه آموزشی و ۸ رشته تحصیلی کارشناسی فعالیت دارند. این دانشکده در حال حاضر دارای تعداد ۱۰۰ عضو هیئت علمی شاغل شامل ۱۴ استاد، ۳۳ دانشیار، ۵۰ استادیار و ۲ مربی می‌باشد.[۲۶]

گروه‌های آموزشی موجود در دانشکده ادبیات و علوم انسانی:

دانشكده الهيات و معارف اسلامی دانشگاه فردوسى مشهد در سال ۱۳۳۷ به نام دانشكده علوم معقول و منقول با دو رشته معقول (فلسفه و حكمت اسلامى) و منقول (فقه) تاسيس شده است. از سال ۱۳۴۸ نام اين دانشكده، به الهيات و معارف اسلامى تغيير يافته و در سه رشته: فقه و مبانى حقوق‏اسلامى، فلسفه و كلام اسلامى، فرهنگ اسلامى و رابطه آن با تمدن ايرانى دانشجو پذيرفته است. افزون بر اين، از سال ۱۳۴۹ دو گروه آموزشى به نام‌هاى مبانى تشيع و اديان و مذاهب، قرآن و حديث و متون عربى به عنوان دو رشته فرعى فعاليت آموزشى داشته است.

در سال ۱۳۶۲ كه دانشگاه‌ها پس از یک وقفه سه ساله بازگشايى شدند، كليه رشته‏هاى اين دانشكده در هم ادغام شده و به نام رشته «الهيات و معارف اسلامى» با دو گرايش دبيرى و آزاد به كار خود ادامه داد. در بهمن‌ماه ۱۳۶۵ رشته آزاد الهيات به پنج گرايش: فقه و مبانى حقوق اسلامى، فلسفه و كلام اسلامى، علوم قرآنى و حديث، فرهنگ اسلامی (تاريخ و تمدن اسلامى) و مبانی تشيع و اديان و مذاهب تقسيم گرديد.

از سال تحصيلى ۷۰- ۱۳۶۹ دانشكده داراى پنج گروه آموزشى: مبانی تشيع و اديان و مذاهب (ادیان و عرفان تطبیقی)، تاریخ و تمدن اسلامی، علوم قرآن و حدیث، فقه و مبانی حقوق اسلامی، فلسفه و حکمت اسلامی بود که در سال ۱۳۸۳ گروه معارف اسلامی نیز به دانشکده الهیات پیوست. این دانشکده در حال حاضر دارای ۶ گروه آموزشی و ۵۶ عضو هیئت علمی شاغل شامل ۸ استاد، ۲۱ دانشیار و ۲۷ استادیار می‌باشد.[۲۷]

گروه‌های آموزشی موجود در دانشکده الهیات و معارف اسلامی:

دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد در سال ۱۳۴۰ تاسیس شد. پذیرش دانشجو در رشته ریاضی – فیزیک از سال ۱۳۴۱ آغاز گردید. در سال ۱۳۴۴ رشته ریاضی – فیزیک منحل و رشته‌های ریاضی، فیزیک و شیمی با پذیرش ۵۰ دانشجو در هر گروه جایگزین آن شد. رشته‌های زمین‌شناسی و زیست‌شناسی در سال ۱۳۴۶ تاسیس گردیدند. رشته آمار که قبلا با ریاضی مشترک بود در سال ۱۳۶۷ به‌طور مستقل دانشجو پذیرفت. رشته کامپیوتر در سال ۱۳۶۸ از گروه ریاضی جدا و به صورت مستقل تشکیل و به دانشکده مهندسی منتقل گردید. طرح تاسیس دانشکدهٔ علوم ریاضی در سال ۱۳۷۵ به تصویب رسید و این دانشکده نیز در قالب رشته‌هایی جداگانه در سال ۱۳۷۶ شروع به فعالیت نمود. دانشکده علوم در حال حاضر دارای ۹۳ عضو هیئت علمی شاغل شامل ۳۴ استاد، ۳۴ دانشیار و ۲۵ استادیار می‌باشد.

گروه‌های آموزشی موجود در دانشکده علوم:

دانشکده علوم اداری و اقتصادی دانشگاه فردوسی مشهد در سال ۱۳۶۶ با هدف تامین و تربیت نیروی انسانی متخصص کشور در زمینه‌های اقتصاد، مدیریت، حسابداری، حقوق و علوم سیاسی تاسیس شد. فعالیت‌های آموزشی دانشکده از مهرماه سال ۱۳۶۷ با پذیرش ۱۲۰ دانشجو در سه رشته کارشناسی: اقتصاد بازرگانی، حسابداری و مدیریت بازرگانی آغاز شد. در سال‌های بعد به ترتیب رشته‌های کارشناسی حقوق، اقتصاد نظری و مدیریت دولتی به رشته‌های قبلی اضافه شدند. توسعه فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی این دانشکده با تاسیس دوره‌های کارشناسی ارشد علوم اقتصادی و کارشناسی ارشد (معادل) توسعه اقتصادی و برنامه‌ریزی در سال ۷۳ ادامه یافت.

ایجاد دوره روزانه کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی، دوره شبانه رشته‌های کارشناسی مدیریت بازرگانی و حقوق درسال‌های ۷۳ و ۷۴، کارشناسی اقتصاد بازرگانی در سال ۷۶ و علوم سیاسی در سال تحصیلی ۷۸ موجبات گسترش بیشتر فعالیت‌های آموزشی این دانشکده را فراهم نمود. سپس کارشناسی ارشد حسابداری در سال ۸۳، کارشناسی ارشد حقوق (گرایش جزا و جرم‌شناسی) در سال ۸۵، کارشناسی ارشد علوم سیاسی در سال ۸۵، دکترای علوم اقتصادی و کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی در سال ۸۶ و کارشناسی ارشد اقتصاد انرژی و دکترای مدیریت در دو گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی در سال ۸۷ به دوره‌های تحصیلات تکمیلی دانشکده اضافه گردیدند. دانشکده علوم اداری و اقتصادی در حال حاضر دارای ۵۱ عضو هیئت علمی شاغل شامل ۱۲ استاد، ۱۹ دانشیار و ۲۰ استادیار می‌باشد.

گروه‌های آموزشی موجود در دانشکده علوم اداری و اقتصادی:

دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد در سال ۱۳۵۲ با هدف تامین نیروی انسانی متخصص و ماهر در رشته‌های گوناگون کشاورزی تاسیس شد. هدف کلی تاسیس چنین دانشکده‌ای در شرق کشور، تامین نیروی انسانی در سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری جهت پیشبرد فعالیت‌های برنامه‌ریزی، تولید، تبدیل، نگهداری و توزیع محصولات کشاورزی و مواد غذایی بوده است.

مرکز تحقیقات قارچ‌های خوراکی، مزرعه تحقیقاتی، گلخانه تحقیقاتی، مرکز تحقیقات دام و طیور، مرکز تحقیقات گاو شیری، مرکز پژوهشی فناوری‌های نوین، مجتمع صنایع غذایی، ایستگاه هواشناسی، مرکز آمار اطلاعات و امور رایانه دانشکده کشاورزی و گلخانه تحقيقاتی، از جمله واحدهای زیرمجموعه این دانشکده به شمار می‌روند.[۲۸]

همچنین کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های کشت و بافت، مهندسی ژنتیک، ژنومیکس و متابولیت‌های گیاهی، ماشین ابزار، ماشین‌های کشاورزی، آزمون و ارزیابی ماشین‌های کشاورزی، آزمون بافت مواد کشاورزی و غذایی، بیوگاز، پردازش تصویر و بینایی ماشین، بیوسوخت‌ها، موتور و تبدیل انرژی، حاصل‌خیزی خاک، بیولوژی خاک، خاک‌شناسی عمومی، فیزیک خاک، کشت بافت، گیاهان زینتی، فیزیولوژی گیاهی، تغذیه، تغذیه دام، آنالیز دستگاهی، فیزیولوژی حیوانی، اتاق بلدرچین، کشت سلولی، بیان ژن، پپروتیومیکس، الکتروفورز، جوجه‌کشی، کنسروسازی، فرآورده‌های گوشتی، فرمولاسیون و ارزیابی حسی مواد غذایی، بیوفیزیک، بسته‌بندی، تحقیقات عالی در شیمی مواد غذایی، قنادی و تنقلات، تکنولوژی قند، تکنولوژی لبنیات، میکروبیولوژی مولکولی، میکروبیولوژی صنعتی، فرآوری صیفی‌جات، شیمی آلی، تحقیقات بیماری شناسی، تحقیقات حشره‌شناسی، سم‌شناسی، کنه‌شناسی، کنترل بیولوژیک و پاتولوژی حشرات، مکانیک خاک، نقشه‌برداری، هیدرولیک و مکانیک سیالات، کیفیت آب و مصالح ساختمانی، بخشی از امکانات گروه‌های آموزشی این دانشکده می‌باشد.[۲۹]

گروه‌های آموزشی موجود در دانشکده کشاورزی:

براساس مصوبه یکصدوچهارمین نشست شورای گسترش آموزش عالی مورخ پنجم اسفند ۱۳۵۳و با هدف ایجاد یک قطب مهندسی قوی و مناسب در شرق ایران و ایجاد امکانات و شرایط مناسب برای پرورش استعدادهای فنی جوانان، تامین نیروی انسانی متخصص، اجرای طرح‌های صنعتی و استقلال علمی و صنعتی کشور، دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی تاسیس گردید.

دانشکده مهندسی در مهرماه ۱۳۵۴ با پذیرش ۳۰ دانشجو در رشته برق و ۳۰ دانشجو در رشته مکانیک فعالیت خود را آغاز کرد، ولی به دلیل عدم تامین کادر آموزشی، رشته مهندسی برق تعطیل شد و دانشجویان این رشته به سایر دانشگاه‌ها منتقل شدند و بعدها پس از تامین کادر آموزشی از سال ۱۳۵۸، بار دیگر فعالیت رشته مهندسی در رشته الکترونیک آغاز شد.

به دنبال انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۵۹ و با ادغام دانشکده مهندسی و دانشگاه کار و پیشه شاخه مشهد، تعداد اعضای هیئت علمی و دانشجویان آن به یک‌باره افزایش چشم‌گیری یافت. پیش از این تاریخ، دانشکده مهندسی دانشگاه کار و پیشه، در سه رشته الکترونیک، الکتروتکنیک و راه و ساختمان فعالیت آموزشی چشمگیری داشت. گروه کامپیوتر در سال ۱۳۶۷ در دانشکده علوم تاسیس و یک سال بعد به دانشکده مهندسی پیوست. گروه مهندسی شیمی در سال ۱۳۷۰ و دو سال پس از آن، گروه مهندسی متالورژی و مواد تاسیس گردید و گروه مهندسی صنایع نیز در سال ۱۳۸۵ به گروه‌های آموزشی دانشکده افزوده شد.

در حال حاضر این دانشکده با زیربنایی بالغ بر ۴۸۰۰۰ متر مربع و با دارا بودن ۱۸۰ عضو هیئت علمی شاغل شامل ۶۱ استاد، ۶۳ دانشیار و ۶۱ استادیار در ۷ رشته و ۳۷ گرایش با امکانات و تجهیزات کارگاهی، آزمایشگاهی و تحقیقاتی قابل ملاحظه، به عنوان قطب مهندسی شرق کشور به حساب می‌آید. همچنین چهار مرکز پژوهشی فعال شامل مراکز پژوهشی بهینه‌سازی مصرف انرژی و کاهش آلودگی هوا، منابع آب و محیط زیست، برق و کامپیوتر و مهندسی ساخت، تولید و خدمات خودرو در دانشکده به فعالیت مشغول می‌باشند.[۳۰]

گروه‌های آموزشی موجود در دانشکده مهندسی:

دانشكده‌ علوم ورزشی دانشگاه‌ فردوسي‌ مشهد در سال‌ ۱۳۷۲ با هدف‌ تربيت‌ و تامين‌ نيروی ‌انسانی متعهد و متخصص‌ در حوزه تربيت‌ بدنی تاسيس‌ گرديد. پیش‌تر، گروه‌ آموزشی تربيت‌ بدنی در سال‌ ۱۳۶۶ تحت ‌پوشش‌ دانشكده‌ علوم‌ تربيتی و روان‌شناسی ‌فعاليت‌ آموزشي‌ خود را با پذيرش‌ ۴۲ دانشجو در مقطع‌ دبيريی تربيت‌ بدني‌ و علوم‌ ورزشی آغاز كرد. در سال‌ ۱۳۷۲ با تاسيس‌ دانشكده‌ تربيت‌ بدنی و علوم‌ ورزشی، این گروه از دانشكده‌ علوم‌ تربيتی و روان‌شناسی جدا شد. در حال‌حاضر اين‌ دانشكده دارای رشته تربيت‌ بدنی و علوم‌ ورزشی در مقطع كارشناسی و مقطع كارشناسي ارشد و دکتری می‌باشد.

دانشكده‌ تربيت‌ بدني‌ و علوم‌ ورزشي‌ علاوه بر تربيت‌ و پرورش‌ نيروهای متخصص‌، هر ساله ‌به‌ بيش‌ از ۶۰۰۰ نفر از دانشجويان‌ ساير رشته‌های دانشگاهي‌ در محل‌ دانشكده‌، واحد آموزشي تربيت‌ بدني‌ عمومی یک و دو ارائه‌ می‌دهد. ساختمان جدید این دانشکده در قضایی به وسعت ۲۰۰۰ متر مربع و سه طبقه در سال ۱۳۹۴ افتتاح گردید. این دانشکده دارای ۲۴ عضو هیئت علمی شاغل شامل ۵ استاد، ۷ دانشیار و ۱۲ استادیار می‌باشد.

گروه‌های آموزشی موجود در دانشکده علوم ورزشی:

دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه فردوسی مشهد در سال ۱۳۸۴ و در راستای تربیت نیروهای متخصص این حوزه بنیان‌گذاری و در مهرماه همان سال کار خود را با پذیرش ۷۱ دانشجوی دختر و پسر آغاز کرد.[۳۲] این دانشکده دارای امکاناتی نظیر آتلیه‌های طراحی، کلاس‌های نظری، اتاق‌های ژوژمان، کارگاه‌ها مواد و مصالح، سالن همایش، انتشارات، کتابخانه و … می‌باشد. همچنین این دانشکده مجهز به آزمایشگاه محیط سالم (HBC) در راستای تحقق دانشگاه سبز و ایفای نقش موثر در حفظ و بهبود محیط زیست می‌باشد. این مرکز که به عنوان اولین آزمایشگاه بررسی مسائل معماری و شهرسازی ایران در حوزه سلامت راه‌اندازی شده است در نظر دارد تا با انجام تحقیقات آزمایشگاهی به دستورالعمل‌هایی برای طراحی دست یابد.[۳۳]

گروه‌های آموزشی موجود در دانشکده معماری و شهرسازی:
فاطمی امین

گستردگی وسعت استان خراسان، فراوانی جمعيت دامی و همچنين همجواری با چندین كشور همسايه با جمعيت پرشمار دامی و تامین نیروی انسانی متخصص جهت ارائه خدمات بهداشتی درمانی از جمله مهم‌ترين عوامل بنیان‌گذاری دانشکده دامپزشکی دانشگاه فردوسی مشهد بوده است. این دانشکده در سال ۱۳۷۰ به صورت رسمی کار خود را با پذیرش ۴۸ دانشجو در مقاطع كاردانی و دكتری حرفه‌ای دامپزشكی آغاز نمود. دانشجویان این دانشکده در حال حاضر در قالب شش رشته دکتری تخصصی و دکتری عمومی، پنج رشته دستیاری، هفت رشته کارشناسی ارشد و دو رشته کارشناسی پیوسته علوم آزمایشگاهی و بهداشت مواد غذایی مشغول به فعالیت هستند. ساختمان دانشکده دامپزشکی در محوطه پردیس دانشگاه و در فضایی بالغ بر ۱۶ هزار متر مربع مورد بهره‌برداری قرار گرفته و دارای فضاهای آموزشی، پژوهشی، اداری، کتابخانه، و آزمایشگاه‌های متعدد (آناتومی، آسیب‌شناسی، بافت‌شناسی، فارماکولوژی، فیزیولوژی، ایمنی‌شناسی، آبزیان، بهداشت و مواد غذایی، بیوتکنولوژی، بیوشیمی، پاتولوژی، میکروبیولوژی، ویروس‌شناسی و انگل‌شناسی) می‌باشد.[۳۴]

گروه‌های آموزشی موجود در دانشکده دامپزشکی:

بيمارستان تخصصی دانشكده دامپزشکی دانشگاه فردوسی مشهد علاوه بر دارا بودن فضاهای آموزشی و پژوهشی، با بهره‌برداری از تجهيزات مورد نياز جهت ارايه خدمات بالينی تخصصی به دام‌های ارجاعی مورد استفاده قرار می‌گیرد.[۳۵]

علی شریعتی: استاد تاریخ، سخنران، نویسنده، اسلام‌شناس، جامعه‌شناس و پژوهشگر دینی

کاظم مدیرشانه‌چی: پژوهشگر، نویسنده و اندیشمند ایرانی

محمد واعظ‌زاده خراسانی: محقق و متفکر اسلامی معاصر، استاد دانشگاه و موسس دانشگاه مذاهب اسلامی

محمدمهدی رکنی یزدی: استاد زبان و ادبیات فارسی، نویسنده، قرآن پژوه و اندیشمند ایرانی

دانشگاه فردوسی مشهد ابتدا با عنوان مؤسسه آموزش عالی صحیفه سجادیه و رساله حقوق توسط آیت الله لطفیان سرگزی پیشنهاد و پس از مدتی به فردوسی تغییر نام داد -براساس تشکیلات سازمانی مصوّب مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم تحقیقات و فناوری کلیه امور دانشگاه توسّط رئیس دانشگاه با همکاری معاونان وی اداره می‌شود. وی توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی، انتخاب می‌شود و محور و مسؤول اصلی اتخاذ تصمیمات و عملکرد دانشگاه، برطبق ضوابط و مقرّرات مربوط است.

نسخه‌های دست‌نویس: (شاهنامه ابومنصوری • شاهنامه طهماسبی • شاهنامه داوری • شاهنامه رشیدا • شاهنامه دموت • شاهنامه لندن • شاهنامه فلورانس • شاهنامه قرچغای خان • شاهنامه بایسنقری • شاهنامه قوام‌الدین حسن وزیر)
تصحیح‌های شاهنامه: (شاهنامه ژول مل • شاهنامه چاپ مسکو • شاهنامه چاپ بروخیم)

صفحه‌ها برای ویرایشگران خارج‌شده از سامانه بیشتر بدانید

دانشگاه علم و صنعت ایران، یکی از سه دانشگاه صنعتی برتر ایران است که هستهٔ اولیهٔ آن در سال ۱۳۰۸ شکل گرفته‌است.[۴] پردیس اصلی این دانشگاه در تهران و شعبه‌های آن در بهشهر، دماوند و نور قرار گرفته‌اند.
در سال ۲۰۱۵ نیز این دانشگاه به همراه دانشگاه شریف تنها دانشگاه‌های ایرانی در بین ۶۰ دانشگاه برتر آسیا بودند.[۵][۶]
رتبه‌بندی سال ۲۰۱۷–۲۰۱۶ کیو اس، دانشگاه علم و صنعت ایران را به عنوان دومین دانشگاه برتر کشور معرفی کرد.[۷][۸][۹][۱۰]

دانشگاه علم و صنعت ایران، تنها دارندهٔ دانشکدهٔ مهندسی راه‌آهن در خاورمیانه و دانشکدهٔ مهندسی خودرو در ایران است؛ همچنین اولین و سال‌ها تنها دانشگاه صنعتی ایران بوده‌است که دارای دانشکدهٔ معماری و شهرسازی بوده و تنها دانشگاه صنعتی در ایران است که به‌طور تخصصی به رشتهٔ توسعه اقتصادی و برنامه‌ریزی، می‌پردازد.

سطح آموزشی نسبتاً بالا از یک سو، و داشتن امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی پیشرفته از سویی دیگر به خصوص در رشته‌های مهندسی عمران، مواد و متالورژی و مکانیک باعث شده تا وجههٔ صنعتی این دانشگاه پررنگ‌تر شود و دانش‌آموختگان آن بتوانند به سرعت جذب واحدهای صنعتی ایران شوند اما لازم به ذكر است مستهلك شدن و به روز نبودن دستگاه ها و تجهيزات آزمايشگاهي و كارگاهي مشكلات زيادى را براى دانشجويان بويژه دانشجويان تحصيلات تكميلى كه ارتباط آنان با اين تجهيزات بدليل پايان نامه و رساله از اهميت به سزايى برخوردار است به ارمغان آورده .همچنین اخیراً پروژه‌های نوینی همچون طراحی ماهواره نوید، ظفر علم و صنعت، پروژه سپر ملی دفاع سایبری همچنین طراحی موتور هواپیماهای جت و طراحی پلتفرم ملی خودرو کلاس B از برنامه‌های ویژه این دانشگاه محسوب می‌شوند.لازم به ذكر است اتهاماتى همچون دزدى مقالات و اصطلاحا كپى كارى مقالات در سطح بين المللى كه در مراحل بعد صرفا ترجمه آن ها به عنوان دست آورد در كتابخانه دانشگاه قرار گرفته و همچنين قرارگيرى آنها در سيستم مقالات توليد شده توسط دانشگاه مذكور،اين دانشگاه را زيرذره بين قرار داده است.

در حال حاضر حدود ۱۲۰۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، در رشته‌های مختلف مهندسی و علوم پایه (۴۲ رشتهٔ تخصصی) در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و در مقطع پسادکتری نیز دانشجو می‌پذیرد.
فاطمی امین

اساس دانشگاه علم و صنعت ایران، مدرسه آلمانی بود که در زمان قاجار در تهران تأسیس شد و از دولت ایران نیز ماهیانه هزار تومان به عنوان کمک دریافت می‌کرد تا اینکه در جریان جنگ جهانی اول این مدرسه تعطیل شد. در سال ۱۳۰۰ خورشیدی مجلس شورای ملی با تصویب قانونی کمک سالیانه دوازده هزار تومان را به این مدرسه دوباره برقرار کرد تا مدرسه بازگشایی شود. وزارت معارف با سفارت آلمان مذاکره کرد که مدرسه آلمانی تبدیل به مدرسه صنعتی شود و با گذراندن لایحه ای از تصویب مجلس در شهریور ۱۳۰۱ کمک خود را به این مدرسه به سالیانه بیست هزار تومان افزایش داد.[۱۱]

وزارت معارف برای راه‌اندازی مدرسه صنعتی در سال ۱۳۰۳ فردی به نام دکتر هانری اشترونک را از آلمان با حقوق سالیانه چهار هزار تومان دعوت به کار کرد[۱۲] که حقوق او در سال ۱۳۰۶ به ۴۸۰۰ تومان افزایش یافت. مدرسه صنعتی آلمانی رسماً در اواسط آبان ۱۳۰۳ گشایش یافت. [۱۳] سال بعد یک معلم نجاری به نام مایر و یک معلم آهنگری به نام هیس هر کدام با حقوق ماهیانه ۱۸۰ تومان از آلمان استخدام شدند که ماشین‌الات لازمه برای کارگاه‌های مدرسه را نیز این دو خریداری و وارد کردند. [۱۴] حقوق این دو معلم از سال ۱۳۰۶ به سالی چهار هزار تومان افزایش یافت. در همین سال و با همین حقوق یک معلم مهندسى ماشین‌آلات و ریاضیات عالیه و یک استادکار دیگر آهنگرى با حقوق ماهی ۱۵۰ تومان از خارج استخدام شدند. [۱۵]

نام مدرسه صنعتی آلمانی در سال ۱۳۰۸ به هنرسرای عالی تغییر یافت و محل آن در خیابان قوام‌السلطنه (سی تیر کنونی) بود. بر سر اداره این مدرسه همیشه میان نهادهای دولتی اختلاف بود. هنرسرا از سال ۱۳۲۷ زیر نظارت وزارت اقتصاد ملی رفت.[۱۶] هنرسرا در دو رشته مهندسی شیمی و مهندسی برق و مکانیک دانشجو می‌پذیرفت و تا پیش از ملی شدن نفت، شرکت نفت ایران و انگلیس مهندسان خود را از میان دانش‌آموختگان این مؤسسه استخدام می‌کرد. ملی شدن نفت سبب افول هنرسرا شد.[۱۷]

در پاییز ۱۳۳۲ وزارت اقتصاد ملی تصمیم گرفت هنرسرا را به دانشکده نفت تبدیل کند اما سال بعد به ابتکار رضا جعفری وزیر فرهنگ، این تغییر کاربری منتفی شد و دانشکده نفت به آبادان انتقال یافت.[۱۸]

هنرسرای عالی از سال ۱۳۳۶ با اعمال تغییراتی به محل فعلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر انتقال یافت و با نام انستیتوی فناوری تهران (TIT) به فعالیت خود ادامه داد. در سال ۱۳۴۱ بار دیگر این مؤسسه دستخوش تحولاتی شد و ساختمان آن به شمال شرق تهران به زمینی با مساحت ۴۲۰ هزار مترمربع (۴۲ هکتار) در منطقهٔ نارمک انتقال یافت. از آن زمان به بعد هدف اصلی در نظر گرفته‌شده برای آن، تربیت دبیر فنی برای تأمین نیروی آموزشی لازم برای هنرستان‌های صنعتی بود. در سال ۱۳۵۱ هنرسرای عالی به دانشکدهٔ علم و صنعت ایران تغییر نام داد و در نهایت در سال ۱۳۵۷ با توجه به گسترش و تغییرات کیفی کارگاه‌های علمی و آموزشی، وزارت علوم و آموزش عالی وقت نام آن را به دانشگاه علم و صنعت ایران تغییر داد.

این مؤسسه از بدو تأسیس، چندین بار تغییر نام و مکان داده‌است که مهم‌ترین آن‌ها بدین شرح است:

– تأسیس تنها دانشکده مهندسی راه‌آهن در خاورمیانه با حمایت شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران

– تأسیس اولین دانشکده مهندسی خودرو در ایران با مشارکت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران

– تأسیس مرکز تحقیقات فناوری اطلاعات با همکاری وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات

– تأسیس مرکز فناوری عصبی ایران

– تأسیس تنها مؤسسه کامپوزیت ایران با مشارکت نهاد ریاست جمهوری

– راه اندازی سیستم آموزش مجازی و پذیرش دانشجو در سه رشته مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی کامپیوتر – نرم‌افزار و علوم کامپیوتری

– انتخاب دانشگاه به عنوان قطب علمی در سه گروه از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از جمله: الکترونیک، مواد پیشرفته، سازه و سازه‌های هیدرولیکی و مهندسی مکانیک جامدات

– انتشارات پنج مجله تخصصی و بین‌المللی برای اولین بار در کشور

– کسب رتبه اول در میان دانشگاه‌های تخصصی کشور در ارتباط با صنعت

– اولین و تنها گنجینه محصولات تحقیقاتی دانشگاه در بین دانشگاه‌های کشور

– افتتاح و راه اندازی کلینک صنعتی برای اولین بار در کشور در بین دانشگاه‌های فنی و مهندسی[۱۹]

اکنون این واحد به دانشگاه صنعتی اراک ارتقاء یافته و مستقل از دانشگاه علم و صنعت ایران می‌باشد.

دانشگاه علم و صنعت ایران واحد بهشهر، شعبه‌ای از دانشگاه علم و صنعت ایران است که در سال ۱۳۷۳ در شهرستان بهشهر تأسیس شد. در بدو تأسیس سه رشتهٔ مهندسی کامپیوتر (گرایش نرم‌افزار)، مهندسی صنایع (گرایش تولید صنعتی) و ریاضی کاربردی در این دانشگاه فعال بودند. رشتهٔ مهندسی برق (گرایش الکترونیک) نیز از سال ۱۳۸۸ به این رشته‌ها اضافه گردید. روند ادارهٔ این واحد تا شهریور ۱۳۸۸ فقط به صورت شبانه بوده‌است. از سال ۱۳۸۸ در دو رشتهٔ مهندسی برق (گرایش الکترونیک) و ریاضی کاربردی در نوبت روزانه نیز دانشجو پذیرش می‌کند. سرانجام واحد پردیس خودگردان بهشهر در سال ۹۱ به دانشگاه علم و فناوری مازندران ارتقا یافت.

دانشگاه علم و صنعت ایران واحد دماوند در سال ۱۳۸۴ راه‌اندازی شد و برای یک دوره در رشتهٔ مهندسی مکانیک به صورت فراگیر در مقطع کارشناسی فعال شد. طرح توسعه و ایجاد زیرساخت‌های این دانشگاه همچنان ادامه دارد.

واحد نور دانشگاه علم و صنعت ایران از سال ۱۳۸۳ تأسیس شد. طرح‌های توسعه‌ای این دانشگاه همچنان ادامه دارد. این واحد در حال حاضر در ۱۳ رشته در مقطع کارشناسی ارشد در مجموع دارای حدود ۲۰۰ دانشجو است.

دانشگاه علم و صنعت ایران دارای ۱۵ دانشکده، مرکز آموزش الکترونیک و سه گروه مستقل آموزشی فرهنگ و معارف اسلامی، زبان‌های خارجه و تربیت بدنی است.

همچنین سه گروه زبان‌های خارجی، تربیت بدنی و علوم ورزشی و معارف اسلامی هم در این دانشگاه به ارائه واحدهای درسی مرتبط می‌پردازند.

بر اساس نظام معتبر رتبه‌بندی تایمز در سال ۲۰۱۶، دانشگاه علم و صنعت ایران به عنوان دانشگاه اول کشور در جایگاه ۴۷۵ دانشگاه‌های جهان قرار گرفت که بعد از آن دانشگاه صنعتی شریف به عنوان دانشگاه دوم کشور جایگاه ۴۸۳ جهان را به خود اختصاص داد.[۵][۶] همچنین در سال ۲۰۱۷ نیز این دانشگاه به عنوان دانشگاه اول کشور معرفی شد.[۲۰]

در رتبه‌بندی سال ۲۰۱۷–۲۰۱۶ کیو اس، دانشگاه علم و صنعت ایران به عنوان دومین دانشگاه کشور معرفی شد. همچنین این دانشگاه در میان دانشگاه‌های جهان رتبه ۴۹۱–۵۰۰ را به دست آورد.[۷]

براساس نظام رتبه‌بندی بین‌المللی دانشگاهی لایدن در سال ۲۰۱۶، دانشگاه علم و صنعت ایران رتبه ۴۳۶ رابین دانشگاه‌های برتر جهان کسب کرد. همچنین این دانشگاه در رشته‌های فنی و مهندسی نیز در رتبه ۱۸۹ جهان قرار گرفت.[۸]

در رتبه‌بندی معتبر یواس نیوز اند ورلد ریپورت سال ۲۰۱۶، علوم مهندسی دانشگاه علم و صنعت ایران در رتبه ۱۱۹ جهان و همچنین علوم مواد این دانشگاه در رتبه ۱۹۰ قرار گرفتند.[۲۱]

همچنین بر اساس رتبه‌بندی NTU در سال ۲۰۱۵، این دانشگاه در رشته‌های فنی و مهندسی در رتبه ۱۶۷ جهان و دانشکده مهندسی مکانیک این دانشگاه در جایگاه ۴۸ دانشکده‌های مهندسی مکانیک دانشگاه‌های جهان قرار دارد.[۹][۱۰]

در رتبه‌بندی سال 2018 NTU، دانشگاه علم و صنعت ایران در رشته مهندسی مکانیک رتبه ۴۳ جهان و سوم ایران[۲۲]و در رشته مهندسی عمران رتبه ۱۳۰ جهان و دوم ایران را کسب کرد.[۲۳]

دانشگاه علم و صنعت ایران یکی از زاینده‌ترین دانشگاه‌های کشور در مورد تولیدات فرهنگی و برنامه‌های هنری بوده‌است. در ساختار سازمانی دانشگاه علم و صنعت ایران کانون‌های فرهنگی و فوق برنامه زیر مجموعه امور فرهنگی دانشجویان از معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه هستند. طبق اعلام سایت دانشگاه در حال حاضر کانون‌های زیر فعال هستند:[نیازمند منبع]

در جهت شناخت توانایی‌ها و ظرفیت‌های دانشجویان، دانشگاه علم و صنعت ایران طرح‌های مشترکی را با تعدادی از برجسته‌ترین دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی در سراسر جهان در حال اجرا دارد. از قبیل: برگزاری برنامه‌های مشترک در مقطع تحصیلات تکمیلی، کنفرانس‌های بین‌المللی، تبادل استادان و دانشجویان و تشکیل کلاس‌های برخط به صورت مشترک با دانشگاه‌های خارجی.

دانشگاه علم و صنعت ایران، هم‌اکنون با مؤسسات زیر همکاری بین‌المللی دارد:

همچنین از طریق برنامه‌های انجمن بین‌المللی تبادل دانشجویان برای کسب تجارب فنی، تعدادی از دانشجویان به عنوان کارآموز به مؤسسه‌های تحقیقاتی و آموزشی در آلمان، ترکیه، یونان و اتریش فرستاده شده‌اند.
دانشگاه علم و صنعت ایران، عضو سازمان‌های بین‌المللی ذیل نیز می‌باشد:

در سال ۱۳۹۷ خبر بازدید بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی از دانشگاه علم و صنعت واکنش‌هایی را در پی داشت. به گزارش خبرگزاری دویچه وله فعالیت بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران محرمانه است و در رسانه‌های رسمی ایران منعکس نمی‌شود. اما بازدید از دانشگاه علم و صنعت تهران تبدیل به موضوعی بحث برانگیز شد.
[۲۵]
بر اساس گزارش‌های رسانه‌ای شده این بازرسی و نمونه‌برداری از دانشکده مهندسی برق دانشگاه علم و صنعت به علت «استفاده از کلمه سانتریفیوژ در پایان‌نامه یکی از دانشجویان » بوده است.[۲۶]
همچنین گفته می‌شود که پیش از این برخی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌ها از جمله تأیید موضوع پایان‌نامه‌ها با هماهنگی و اطلاع کمیته برجام، بوده است.
[۲۷]

بسیج دانشجویی هشت دانشگاه بزرگ تهران در بیانه‌ای خطاب به وزیر علوم وقت، منصور غلامی به بازرسی دانشگاه‌ها توسط بازرسان آژانس اعتراض کردند و این بازرسان را « جاسوسان سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه » توصیف کردند. در این متن بهانه بازدید مأموران آژانس، پژوهش یکی از دانشجویان عنوان شده که به جای بازرسی از آزمایشگاه و دفتر استاد مرتبط، مأموران آژانس به تفتیش تعدادی از آزمایشگاه‌ها و دفاتر اساتید بدون اجازه و در غیاب بسیاری از آنان پرداختند در حالی که قطعات فوق پیشرفته و راهبردی ساخته شده این اساتید در همین اتاق‌ها وجود داشته است. در این بیانیه تأکید شده «مسئولیت هرگونه تهدید برآمده از این بازدید و بازرسی‌های مشابه برای دانشمندان کشور» بر عهده مسئولین زمینه‌ساز خواهد بود.[۲۸]
بسیج اساتید دانشگاه علم و صنعت نیز در بیانیه‌ای این بازرسی را «اقدامی تجاوزکارانه» قلمداد و تأکید کردند که در صورت اطلاع قبلی دانشجویان و کارکنان مانع این اقدام می‌شدند. همچنین در این بیانیه تصریح شده است که اساتید و دانشجویان ایران «در انجام هر نوع تحقیق و پژوهش علمی آزاد و مختار می‌باشند». همچنین از مسئولین به دلیل اجازه تفتیش از مراکز علمی انتقاد شده و افزودند که سابقه بازرسی‌های آژانس و اتفاقات تلخ بعدی منجر به تهدید امنیت فکری و جانی اساتید و دانشجویان در اکثر موارد شده است.[۲۹]
فاطمی امین

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ایران، بازرسی‌های آژانس بین المللی انرژی اتمی از چند دانشگاه ایران را تأیید کرد و افزود که این بازرسی‌ها در زمان وزارت وی اتفاق نیفتاده و به وزارت علوم هم مربوط نمی‌شده چرا که شورای عالی امنیت ملی برای زمینه سازی این بازرسی‌ها مستقیما با مسئولان دانشگاه‌ها ارتباط برقرار کرده است.
[۳۰]

پارک آسا

استادیوم فوتبال دانشگاه

محوطهٔ دانشگاه

دانشکدهٔ مهندسی خودرو دانشگاه

سردر دانشگاه

مسجد الشهدای دانشگاه علم و صنعت

جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه علم و صنعت


«IUST Prospectus 2009-2010»Downloads-icon

صفحه‌ها برای ویرایشگران خارج‌شده از سامانه بیشتر بدانید

دانشگاه عالی دفاع ملی با نام کامل؛ دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملّی و تحقیقات راهبردی، از دانشگاه‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است، که در شهر تهران، بزرگراه شهید بابایی مستقر می‌باشد. این دانشگاه فعالیت خود را در سال ۱۳۷۱ به عنوان دانشگاهی استراتژیک آغاز کرد و از سال ۱۳۸۱ زیرمجموعه ستاد کل نیروهای مسلح قرار گرفت.

دانشگاه عالی دفاع ملی ارائه دهنده ی دوره های سطح دکترای مدیریت عالی راهبردی و علوم‌ راهبردی دفاعی به پژوهشگران، مدیران و فرماندهان ارشد و مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.[۳] هم‌اکنون ریاست این دانشگاه برعهده سرتیپ پاسدار اسماعیل احمدی‌مقدم است.[۴] اداره دانشگاه عالی دفاع ملی به صورت هیئت‌امنایی می‌باشد، که رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، ریاست هیئت‌امنای دانشگاه را نیز برعهده دارد.[۳]

دانشگاه عالی دفاع ملی دارای سه دانشکده مدیریت راهبردی، دفاع ملی و امنیت ملی است، که رشته‌های زیر در آن ارائه می‌شود:[۳]

همچنین ساختار پژوهشی دانشگاه عالی دفاع ملی شامل یک معاونت و یک پژوهشکده است. معاونت پژوهش و تولید علم و پژوهشکده مطالعات راهبردی و امنیت ملی و دفتر مطالعات در این ساختار دیده شده‌است.

یافته های اقتصادآنلاین حاکی از جریان یافتن استیضاح سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت سیزدهم در مجلس یازدهم است.

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ به گفته برخی منابع آگاه، استیضاح وزیر صمت از روز چهارشنبه ۲۳آذر ماه، در مجلس کلید خورده و نمایندگان از آن مطلع هستند.

یافته های اقتصاد آنلاین نشان می دهد؛ پروسه استیضاح نخستین وزیر صمت دولت سیزدهم، توسط لطف الله سیاهکالی، نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز، کلید خورده و نمایندگان در حال جمع آوری امضا برای رسمیت بخشیدن به آن هستند.

فاطمی امین حدود چهار ماه پیش به عنوان وزیر صمت دولت سیزدهم به مجلس معرفی شده بود و نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم در تاریخ سوم شهریور ماه ۱۴۰۰، با ۲۰۵ رای موافق،۶۰ رای مخالف، ۱۴ رای ممتنع و ۶ رای سفید با تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت از سوی سید رضا فاطمی امین موافقت کرده بودند.

لازم به ذکر است؛ در صورت استیضاح وزیر صمت، سید رضا فاطمی امین نخستین عضو کابینه سیزدهم خواهد بود که از مجلس کارت قرمز گرفته و دولت را ترک خواهد کرد.فاطمی امین

خودرویی ها یه پست خوب بهش میدن.

یماشین میده به چند نماینده یا واسطه اش ازرسمیت میافته طرح استیضاح این بازیها دراین مملکت نخ نما وکهنه شده خودتونید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به

میباشد و استفاده از آن با ذکر منبع بلامانع است.

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری تجارت‌نیوز است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است. کپی رایت 1399

یافته‌ها حاکی از جریان یافتن استیضاح رضا فاطمی امین، وزیر صمت دولت سیزدهم در مجلس یازدهم است.

به گزارش تجارت‌نیوز، به گفته برخی منابع آگاه، استیضاح وزیر صمت از روز چهارشنبه ۲۳ آذر ماه، در مجلس کلید خورده و نمایندگان از آن مطلع هستند.

یافته ها نشان می‌دهد؛ پروسه استیضاح نخستین وزیر صمت دولت سیزدهم، توسط لطف‌الله سیاهکالی، نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز، کلید خورده و نمایندگان در حال جمع آوری امضا برای رسمیت بخشیدن به آن هستند.

فاطمی‌امین حدود چهار ماه پیش به عنوان وزیر صمت دولت سیزدهم به مجلس معرفی شده بود و نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم در تاریخ سوم شهریور ماه ۱۴۰۰، با ۲۰۵ رای موافق،۶۰ رای مخالف، ۱۴ رای ممتنع و ۶ رای سفید با تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت از سوی سید رضا فاطمی امین موافقت کرده بودند.فاطمی امین

لازم به ذکر است؛ در صورت استیضاح وزیر صمت، سید رضا فاطمی امین نخستین عضو کابینه سیزدهم خواهد بود که از مجلس کارت قرمز گرفته و دولت را ترک خواهد کرد.

منبع: اقتصادآنلاین

 

دیدگاه

نام (اختیاری)

ایمیل (اختیاری)

تجارت نیوز امروز خیلی خسته بودم این خبرتون رو خوندم خستگی م در رفت خدا نگه دارتون باشه که صدای مردم هستید.من حواله دار پیش فروش سایپا هستم ولی توانایی تکمیل وجه ندارم به خاطر این حجم از گرانی .شرکت سایپا خدا و شرافت و انسانیت و رحم و همه چی را زیر پا گذاشته

پژو پارس از خرداد ۹۹ که حدود 80 میلیون قیمت کارخانه بود در این مدت به حدود 180 میلیون قیمت کارخانه رسیده و همیشه هم عنوان می شود که کارخانه ضرر می دهد در صورتیکه هر بار به بهانه افزایش قیمت ارز و دلار و یا به بهانه تورم قیمت پژو پارس و دیگر محصولات چندین برابر تورم سالیانه افزایش داشته است و اخیرا هم یک افزایش قیمت دیگر با حمایت وزیر صمت داشته است و در صورتی که حقوق کار گر و کارمند از پارسال حد اکثر 20 درصد اضافه شده است ، تا مافیای خودرو در ایران بر سر کار باشد اوضاع روز بروز بدتر می‌شود و استیضاح وزیر صمت کمترین واکنش و بهترین عمل در زمان کنونی می باشد .

بنام خدا،بنده خواهان استیضاح وزیر صمت هستم بخاطر افزایش غیر قانونی قیمت خودرو،من سال 99 از سایپا ماشین پیش خرید کردم بدون سود مشارکت،الان سایپا بدون منطق و غیر قانونی من را مشمول دریافت سود کرده است تا افزایش قیمت خودرو را شامل بنده و تمام حواله داران سایپا کند،چون بر اساس قانون افزایش قیمت خودرو شامل بنده نمیشود،به هر جایی میشد شکایت کردم خیلی راحت به بنده میگویند به ما ربطی پیدا نمیکند،این عدالت علی وار نیست،من کارگرم اگر داشتم دو دستی تقدیم میکردم

خدا کنه قیمت‌ها برگرده

این ماشین های ایران خودرو و سایپا خدا وکیلی 20ملیون ارزش ندارد چه خبره تو این کشور چه خبره

بعد از وزیر صمت ،ایشالا نوبت خاندوزی خواهد بود برای استیضاح…….

سید از میز وزارت داری جدا میشی /

دلار ۳۰ تومن پراید ۲۰۰ تومن سال پیش دلار ۲۵ تومن شد پراید ۷۰ تومن بود واقعا بوی عجیبی نمیاد این وسط؟

قیمت پراید درب کارخانه معیار هست. از پارسال تا امثال با تورم ۴۰ درصدی قیمت ماشین کارخانه ۴۰ درصد افزایش قیمت نداشته. ۲۰۰ تومان که قیمت دلال هست. وزیر صمت قیمت دلال که کل مردم هستن تعیین نمیکنه که. مشکل اینجاست که قیمت بازار دلال میبره بالا کسی اعتراض نمیکنه ولی قیمت کارخانه که میبرن بالا بخاطر تورم، اعتراض ها شروع میشه. مشکل اینجاست که حاشیه سود دلالی کم میشه. مردم دلالی داره پوست خودمون میکنه. نکنید

این شخص مردمی نیس اومد ابرو رو درس کنه زد چشم رو هم کور کرد آخه وزیر مگه نمیبینی مردم بیچاره تحت فشار هستن میای قیمت پایین بیاری بدترش کرد گند زدی بد گندی زدی

بسوزد ریشه رانت و فساد و ظلم و ستم و جهالت

با وجود بحران‌ها و مشکلات بسیار زیاد در حوزه محیط زیست، دولت در لایحه بودجه سال آینده تنها ۲ هزار میلیارد تومان بودجه به محیط زیست تخصیص داده است که سهم هر فرد از این رقم، تنها ۲۵ هزار تومان است. 

سال گذشته دولت در آذر ماه یارانه ۱۰۰ هزار تومانی به حساب سرپرستان خانوار واریز کرد که یارانه شب یلدا نام گرفت. حالا امسال هم این گمانه مطرح شده که آیا دولت قرار است امسال هم یارانه شب یلدا به خانوارها بدهد؟

جاودانه‌شدن، یکی از قدیمی‌ترین هوس‌های بشری است. بسیاری از ادیان و مذاهب (از یهودیت گرفته تا بودیسم) نسخه‌هایی از جاودانگی را در فلسفه خود دارند: از «بهشت» و «عدن» در ادیان ابراهیمی گرفته، تا «تناسخ» در مذهب هندو. به گزارش تجارت‌نیوز، «داشتن زندگی طولانی»، همیشه نشانه‌ای از خوشبختی و رستگاری بوده است. مثلا، در ایران،

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری تجارت‌نیوز است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است. کپی رایت 1399

عضو هیئت رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه مجلس به دنبال استیضاح فاطمی امین نیست از توافق مجلس و وزارت صمت برای تشکیل کارگروه بررسی قیمت خودرو خبر داد.

علیرضا سلیمی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر در واکنش به خبر جمع‌آوری امضاء از سوی نمایندگان برای استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نمایندگان مجلس در هفته جاری از حوزه‌های انتخابیه سرکشی می‌کنند بنابراین در مجلس حضور ندارند و امکان جمع‌آوری امضاء برای استیضاح وجود ندارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کمیسیون صنایع نیز با فاطمی‌امین وزیر صنعت توافق کرده تا کارگروهی مشترک دولت و مجلس، در مورد افزایش ۱۸ درصدی قیمت خودرو بررسی و تصمیم‌گیری کنند.

وی با تأکید بر اینکه کمیسیون صنایع به دنبال حل مشکلات مردم در حوزه قیمت خودرو است، گفت: بر این اساس با وزیر صنعت جلساتی برگزار شده و به توافقی دست یافته‌ایم و به دنبال حل موضوع هستیم؛ قطعاً استیضاح آخرین مرحله است و هنوز کمیسیون به چنین تصمیمی در مورد وزیر صنعت، معدن و تجارت نرسیده است بنابراین این خبر را تکذیب می‌کنم.

کپی شد

فاطمی امین

All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

وزیر صمت گفت: قیمت‌گذاری خودرو روش‌های مختلفی دارد و برخی از محصولات مشمول قیمت‌گذاری نیستند. 

وزیر صمت گفت: با توجه به مشکلاتی که در حوزه سرمایه‌گذاری داریم شش نکته از جمله تامین مالی، اولویت‌بندی، آمایش سرزمین و گسترش سهامداری مردم را مدنظر قرار خواهیم داد.

عضو هیئت رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه مجلس به دنبال استیضاح فاطمی امین نیست از توافق مجلس و وزارت صمت برای تشکیل کارگروه بررسی قیمت خودرو خبر داد.

ساختار سازمانی وزارت صمت پس از هشت سال تغییر کرد؛ یکی از این تغییرها تبدیل معاونت صنایع به معاونت‌های «صنایع عمومی»، «ماشین‌آلات» و «حمل و نقل» است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: برنامه‌ای در قالب ۹ محور برای تحول در صنعت خودرو داریم که همه چالش‌ها و راهکارهای آن را در بر می‌گیرد که این برنامه به زودی منتشر می‌شود.
فاطمی امین

وزیر صمت برای پاسخ به پرسشی درباره اقدامات شورای ملی زعفران و زیان میلیاردی کشاورزان به مجلس می رود.

وزیر صمت گفت: از هفته بعد به تدریج تولیدکننده ‎ها موظف می‌شوند که قیمت تولیدشان را درج کنند و فروشگاه‌ها باید بگویند چند درصد بیشتر از نرخ تولیدکننده جنس را می‌فروشند.

وزیر صمت گفت: باید قیمت تمام شده تولید بر روی کالاها درج شود، با این کار، مصرف کننده متوجه می شود که چه میزان اضافه تر از قیمت تمام شده می پردازد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به رییس‌جمهور و رییس مجلس، پشتوانه‌های قانونی اینماد را تشریح کرد.

وزیر صمت گفت: برنامه جامع تجارت خارجی در حال تدوین است که امکانات لازم برای تسریع و تسهیل واردات و صادرات را فراهم می کند.

وزیر صمت با بیان اینکه روابط تجاری باید از حالت دولت – دولت خارج شود، گفت: ایجاد سکوهای تولید کالاهای ایرانی در کشورهای دیگر در دستور کار است.

وزیر صمت در جریان سفر به شهرستان بروجرد از کارخانه نساجی بروجرد بزرگترین کارخانه نساجی در کشور و همچنین مهمترین واحد تولیدی در استان لرستان بازدید کرد.

خرم‌آباد- وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تأمین مالی زنجیره‌ای بنگاه‌های راکد و کسب‌وکارهای تعطیل، از ابلاغ مصوبه این طرح توسط بانک مرکزی خبر داد.

خرم‌آباد- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۱۲ طرح صنعتی با ۷۸۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در لرستان احداث می‌شود.

بروجرد- در جریان سفر وزیر صمت به بروجرد برخی از کارگران یک واحد صنعتی اقدام به تجمع در محور اشترینان برای دیدار با سید رضا فاطمی امین کردند.

بروجرد- وزیر صنعت، معدن و تجارت از یک واحد تولیدی در شهرستان بروجرد بازدید کرد.

بروجرد- وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر ظرفیت سنجی شهرستان‌ها برای اشتغال‌زایی، گفت: صادرات محصولات کشاورزی پیگیری می‌شود.

خرم‌آباد- وزیر صنعت، معدن و تجارت با تشریح اقدامات وزارت صمت برای تعادل قیمت خودرو، از ورود ۲۶۰ هزار دستگاه خودرو طی امسال و سال آینده به بازار خبر داد.

بروجرد- وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به احضای ۲۲۰ مسئله اساسی حوزه صنعت؛ اظهار امیدواری کرد که با عرضه و تحویل ۱۳۰ هزار دستگاه خودرو تا پایان سال ۱۴۰۰، بازار خودرو به تعادل برسد.

بروجرد- وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان سفر به شهرستان بروجرد در دیدار مردمی در جریان مسائل و مشکلات مختلف بروجردی‌ها قرار گرفت.

بروجرد- وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: تمام کشور با مشکل بیکاری و اشتغال مواجه است و باید با همکاری بین بخشی همه دستگاه‌ها، تلاش کنیم این مشکل حل شود.

بروجرد- هم‌زمان با آغاز برنامه‌های یازدهمین سفر استانی دولت، ‎وزیر صمت به مقام شامخ شهدای بروجرد ادای احترام کرد.

بروجرد- وزیر صنعت، معدن و تجارت از تامین تسهیلات ۵۰ میلیارد تومانی برای نوسازی و بازسازی کارخانه سامان کاشی بروجرد خبر داد و گفت: ان شاالله تا پایان سال این شرکت فعال می‌شود.

بروجرد- سید رضا فاطمی امین وزیر صمت وارد شهرستان بروجرد شد.

همدان- وزیر صمت با بیان اینکه شهدا برای نظام اسلامی زحمات زیادی کشیدند و به درجه شهادت نائل شدند، گفت: در گام دوم انقلاب افق‌های روشنی پیش روی کشور است و مسئولان بار سنگینی به دوش دارند.

وزیر صمت گفت: سال آینده با افزایش ۵۰ درصدی تولید و کاهش قیمت تمام شده با نرخ‌های ثابت، قیمت خودرو در بازار کاهش خواهد یافت و قرعه کشی هم از بین می‌رود.

بررسی‌ عملکرد ۱۰۰ روزه دولت سیزدهم در بخش صنعت و معدن نشان می‌دهد بازگرداندن نرخ سیمان به قیمت‌های پیش از قطعی برق و افزایش تولید خودرو، از مهمترین اقدامات دولت در این صد روز است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: شرکت‌های ایرانی برای راه‌اندازی مجدد کارخانه‌های متوقف شده در سوریه و ایجاد صنایع مشترک، آمادگی دارند.

دومین نمایشگاه تخصصی ایران در سوریه در مرکز بین المللی نمایشگاه‌های دمشق و با حضور وزیر صمت ایران و وزیر اقتصاد سوریه و شماری از بازرگانان و سرمایه‌گذاران دو کشور گشایش یافت.

وزیر صمت گفت: به دنبال سرمایه گذاری مشترک بین ایران و سوریه هستیم.

All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

 !(function (w, d) { ‘use strict’; var ad = {zone: “brtrha1”, user: “1565432215”, width: 728, height: 90, id: ‘adro-246454’}, h = d.head || d.getElementsByTagName(‘head’)[0]; if (typeof w.adroParams != ‘object’) w.adroParams = {}; w.adroParams[ad.id] = ad; var script = document.createElement(“script”); script.type = “text/javascript”; script.async = 1; script.src = “//static-cdn.adro.ir/dlvr/rsdnt.js”; h.appendChild(script); })(this, document); var h = document.getElementsByTagName(“head”)[0], s = document.createElement(“script”); s.async = !0, s.defer = !0, s.type = “text/javascript”, d = new Date, s.src = “https://cdn.sanjagh.com/assets/sdk/www.bartarinha.ir/client.js?t=” + d.getFullYear().toString() + d.getMonth() + d.getDate() + d.getHours(), h.appendChild(s); var sabaVisionWebsiteID = “1c27cb39-612a-452a-954c-b3e3dd1f3d36”; var sabaVisionWebsitePage = “ALL” _atrk_opts = {atrk_acct: “i2i8r1SZw320l9”, domain: “bartarinha.ir”, dynamic: true}; (function () { var as = document.createElement(‘script’); as.type = ‘text/javascript’; as.async = true; as.src = “https://certify-js.alexametrics.com/atrk.js”; var s = document.getElementsByTagName(‘script’)[0]; s.parentNode.insertBefore(as, s); })();

دیده‌بان ایران: سیدجواد حسینی کیا نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از جمع آوری امضا برای استیضاح فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت سیزدهم خبرداد.

 پروسه استیضاح نخستین وزیر صمت دولت سیزدهم، توسط لطف الله سیاهکالی، نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز، کلید خورده و نمایندگان در حال جمع آوری امضا برای رسمیت بخشیدن به آن هستند.

فاطمی امین حدود چهار ماه پیش به عنوان وزیر صمت دولت سیزدهم به مجلس معرفی شده بود و نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم در تاریخ سوم شهریور ماه ۱۴۰۰، با ۲۰۵ رای موافق،۶۰ رای مخالف، ۱۴ رای ممتنع و ۶ رای سفید با تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت از سوی سید رضا فاطمی امین موافقت کرده بودند.

لازم به ذکر است؛ در صورت استیضاح وزیر صمت، سید رضا فاطمی امین نخستین عضو کابینه سیزدهم خواهد بود که از مجلس کارت قرمز گرفته و دولت را ترک خواهد کرد.

The online version of the Iranian daily Hamshahri

سید رضا فاطمی امین در سال ۱۳۵۳ در شهر شاهرود بدنیا آمد . وی هم اکنون در دولت سیزدهم عهده‌دار وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

به گزارش همشهری آنلاین، سید رضا فاطمی امین متولد ۱۳۵۳ در شاهرود و  وزیر صنعت، معدن و تجارت در دولت سیزدهم است. او دارای مدرک مهندسی الکترونیک، مهندسی سیستم‌های اقتصادی و اجتماعی و دکترای تخصصی مدیریت راهبردی دانش  است.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۲۰۵ رای موافق به سید رضا فاطمی‌امین به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن، تجارت رای اعتماد دادند. سید رضا فاطمی‌امین که توسط رییس جمهور به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به مجلس معرفی شده بود، با ۲۰۵ رای موافق، ۶۰ رای مخالف و ۱۴ رای ممتنع، از نمایندگان مجلس شورای اسلامی رای اعتماد گرفت.  

حقوق همشهری‌آنلاین متعلق به موسسه همشهری است

فاطمی امین

Copyright © 2020 HamshahriOnline, All rights reserved


همشهری محلهDownloads-icon
نی نی سایت

فاطمی امین
فاطمی امین


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغات در سایت ما و اینترنت بیشتر دیده شوید.