شرایط تمدید پاسپورت


شرایط تمدید پاسپورت
شرایط تمدید پاسپورت

علی بابا | مجله سفر و گردشگری – مجله گردشگری علی بابا

همان‌طور که خودتان می‌دانید برای ورود به خاک کشور دیگر به پاسپورت نیاز داریم. پاسپورت، در واقع نوعی مجوز برای ورود تبعه یک کشور به کشور دیگر است. برای ورود به بعضی از کشورها علاوه‌بر پاسپورت، داشتن ویزا هم الزامی است. برای اخذ ویزا، برچسب‌های مهرداری در صفحات مخصوص پاسپورت چسبانده می‌شوند. اگر قصد خروج از کشور داشته باشید احتمالا درباره مراحل دریافت گذرنامه، مدارک لازم برای گرفتن پاسپورت و هزینه‌های آن سوالات زیادی داشته باشید. نگران این جزییات نباشید، فرقی ندارد که قصد مهاجرت داشته باشید یا سفرتان تفریحی یا کاری باشد، در هر صورت به پاسپورت نیاز دارید و ما قرار است در این مقاله از مجله گردشگری علی بابا هر آنچه لازم است درباره نحوه اخذ پاسپورت ایرانی و هزینه‌های آن بدانید به‌طور کامل در اختیار شما قرار خواهیم داد.

شاید تصور کنید پس از خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل، تنها خرده‌کاری‌هایی مانند بستن چمدان باقی می‌ماند. اما اگر حواستان به تاریخ گذرنامه‌تان نباشد، تمام حساب و کتاب‌هایتان به هم خواهد ریخت. اگر پاسپورت شما به مدت شش ماه پس از زمان خروج از کشور اعتبار نداشته باشد، سفر خارجی خود را کنسل‌شده بدانید. البته این مورد بیشتر در سفر به کشورهایی پیش می‌آید که نیاز به ویزا ندارند؛ چرا که وقتی برای دریافت ویزا به کنسولگری‌ها مراجعه می‌کنید، اعتبار پاسپورت توسط آن‌ها کنترل می‌شود.

حالا این سوال پیش می‌آید که برای تمدید گذرنامه چه کار باید کرد و شرایط تمدید پاسپورت چیست؟ برای این کار باید تمام مدارک مورد نیاز را تهیه کنید و به یکی از دفاتر پلیس+ 10 ببرید. با توجه به اینکه دفاتر خدمات الکترونیکی پلیس+10 معمولا شلوغ هستند، بهتر است برای صرفه‌جویی در زمان خود، نزدیک‌ترین دفتر پلیس+10 به محل کار یا منزل را از طریق سایت دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی جستجو و پیدا کنید. مدارک را به همراه فرم‌هایی که تکمیل کرده‌اید به افسر گذرنامه تحویل دهید. در رابطه با مدت زمان صدور پاسپورت باید به شما بگوییم که معمولا طی دو تا سه روز پاسپورت از طریق پست به دست متقاضی می‌رسد، اما با توجه به تاخیر در روند ارسال یا مشکلات دیگر، این زمان ممکن است نهایتا تا 10 روز طول بکشد.شرایط تمدید پاسپورت

مدارک مورد نیاز برای دریافت، تمدید و تعویض گذرنامه یکسان است که در ادامه به شرح کامل آن می‌پردازیم:

مدارک لازم برای گرفتن پاسپورت شامل یک سری موارد مشترک میان بانوان و آقایان(برای کلیه متقاضیان) و یک سری مدارک جداگانه برای هرکدام از این دسته است. بنابراین تهیه موارد مشترک و مدارک اختصاصی مربوط به بانوان و آقایان برای گرفتن پاسپورت ضروری است. توجه داشته باشید که هنگام ارائه مدارک در دفتر پلیس +10، حضور شخص متقاضی (صاحب گذرنامه) در همه گروه‌های سنی الزامی است.

در حال حاضر تمام دفاتر پلیس+10، جهت عکس‌برداری بیومتریک از چهره و اثر انگشت مطابق با استانداردهای پلیس، مجهز شده‌اند. برای اینکه به راحتی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتوانید از کیوسک‌های پیشرفته دفاتر استفاده کنید، باید به نکات زیر توجه کنید.

توجه داشته باشید که مدت انقضای تصویر چهره اخذ شده در دفاتر خدمات الکترونیکی سه سال است و در صورت مراجعه پس از سه سال، باید تصویر جدید تهیه کنید.

در صورت مراجعه برای دریافت یک خدمت بیش از یک بار در عرض کم‌تر از سه سال، تصویر چهره قبلی منقضی شده و باید تصویر جدید تهیه شود.

رعایت وضعیت ظاهری استاندارد برابر با اصول اعلام‌شده از طرف نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در درگاه خدمات الکترونیک انتظامی که عبارت است از:

افرادی که شامل موارد زیر می‌شوند نمی‌توانند از کیوسک‌های دفاتر استفاده کنند و می‌بایست در زمان مراجعه به دفاتر، عکسی مطابق با استاندارد‌های ذکر شده را همراه خود داشته باشند.

کسانی که برای تعویض کارت پایان خدمت یا معافیت قدیمی به هوشمند اقدام کرده باشند، بعد از گذشت 24 ساعت از درخواست تعویض، می‌توانند با ارائه برگه ثبت درخواست تعویض کارت به افسران گذرنامه مستقر در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی، درخواست صدور یا تعویض گذرنامه دهند.

افراد بالای 50 سال نیازی به همراه داشتن کارت پایان خدمت ندارند.

بانوان مقیم خارج در صورتی که همسر خارجی داشته باشند، دیگر به اجازه محضری همسر نیازی ندارند، همچنین اقامت با گذرنامه ایرانی قابل قبول است.

بانوانی که همسر خود را از دست داده‌اند، باید اصل گواهی فوت و یا اصل شناسنامه باطل شده همسر خود را نیز به همراه داشته باشند.

خانم‌هایی که از همسر خود جدا شده‌اند، برای اخذ گذرنامه باید اصل طلاق‌نامه خود را تحویل دهند.

گذراندن مراحل اداری به منظور اخذ گذرنامه یکی از مراحل دریافت گذرنامه است. کسی که قصد گرفتن پاسپورت با تمدید آن را دارد، باید به دفاتر دفاتر الکترونیکی نیروی انتظامی یا پلیس+10 مراجعه کند. انجام هرکدام از مراحل دریافت گذرنامه در این دفاتر شامل هزینه‌های مختلفی است که طبعا مبلغ آن سالانه دچار تغییر می‌شود. در حال حاضر هزینه پاسپورت در 1400  شامل موارد زیر است:

لازم به ذکر است که پرداخت مبالغ نام برده تنها از طریق دستگاه کارتخوان مستقر در پلیس +10 امکان‌پذیر است و واریز از طریق اینترنت، فیش واریزی بانک و یا عابربانک به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

در ایران نیز، پاسپورت برای خروج از کشور صادر می‌شود. صدور پاسپورت بر اساس ارکان مربوط به قوانین گذرنامه تنها در صورتی امکان‌پذیر است که شخص مربوطه اسنادی برای اثبات هویت ایرانی خود ارائه کند. همان‌طور که می‌دانید خروج از کشور بدون پاسپورت با قانون مغایرت دارد. بنابراین برای تایید و صدور پاسپورت می‌توانید به پلیس گذرنامه مراجعه کنید. این افراد از جانب وزارت امور خارجه برای این کار انتخاب شده‌اند تا امور مربوط به ورود و خروج از کشور را بر عهده بگیرند. طبق اصل 5 و 14 قانون گذرنامه که در سال 1351 تصویب شد، پاسپورت افراد هنگام ورود و خروج از کشور باید توسط ماموران مربوطه بررسی شود. در ضمن افرادی که پاسپورت نداشته باشند، حق ورود به خاک ایران را ندارند.

در حال حاضر مطابق قانون، گذرنامه‌های ایران به سه دسته‌بندی کلی تقسیم‌ می‌شوند که در ادامه به معرفی آن‌های می‌پردازیم:

گذرنامه گردشگری یا توریستی همان گذرنامه عادی است که برای هر فردی از یک کشور صادر می‌شود. این پاسپورت برای سفر، تجارت و تحصیلات خارج از کشور کارایی دارد. پاسپورت گردشگری در خارج از کشور به وسیله ماموران کنسولی وزارت امور خارجی و در داخل کشور توسط ماموران نیروی انتظامی صادر می‌شود.

همانطور که از نام آن پیداست، این نوع گذرنامه به دیپلمات‌ها و مسئولین سیاسی کشورها اختصاص پیدا می‌کند. معمولا قوانین صدور این نوع پاسپورت‌ها با سایر پاسپورت‌ها اندکی تفاوت دارد.

پاسپورت خدمت برای کارمندان دولت صادر می‌شود تا به راحتی بتوانند به سفرهای کاری بروند. شرایط گرفتن پاسپورت خدمت هم قوانینی شبیه پاسپورت سیاسی دارد. در قانون 14 گذرنامه آمده که افراد عادی باید گذرنامه‌های خود را از شهربانی کل کشور دریافت کنند. از سوی دیگر نیز کارمندان کنسولی یا سیاسی خارج از کشور باید کارهای مربوطه را انجام دهند.

اخذ گذرنامه به قوانین مربوطه بستگی دارد، اما صدور آن به شرایطی وابسته است. به همین خاطر افرادی که در ادامه می‌گوییم، شرایط گرفتن پاسپورت را ندارند:

تمام افرادی که مشکلات فوق را نداشته باشند، می‌توانند با ارائه مدارک لازم برای گرفتن پاسپورت به دفاتر پلیس+10 مراجعه کنند. علاوه‌براین صدور گذرنامه برای کودکان زیر 18 سال با اجازه ولی کودک مانعی ندارد. افراد مشمول خدمت سربازی نیز تنها در صورت داشتن دستور کتبی از اداره وظیفه عمومی می‌توانند از کشور خارج شوند.

همان طور که پیشتر اشاره شد، خانم‌های متاهل هم برای خروج از کشور به اجازه رسمی و کتبی همسرشان نیاز دارند. البته لازم به ذکر است که افراد در شرایط حاد و بحرانی می‌توانند با تهیه مجوز از دادگستری شهر خود، اقدام به خروج از کشور کنند.

در حال حاضر برای تمام شهروندان و بدون هیچ‌گونه محدودیت سنی، پاسپورت مستقل صادر می‌شود اما گرفتن پاسپورت برای افراد زیر 18 سال با اجازه کتبی ولی امکان‌پذیر است.

تمام مدارکی که نشان‌دهنده هویت ما باشد یک تاریخ انقضا دارد. پاسپورت نیز از این قاعده مستثنی نیست. طبق قوانین مربوط به گذرنامه، هر پاسپورت تا 5 سال معتبر است. پس از اتمام این دوره پنج ساله، فرد باید با توجه به شرایط تمدید پاسپورت و با ارائه مدارک مورد نیاز، گذرنامه خود را تمدید کند. با اینکه می‌توانید با پاسپورت خود به کشورهای بی‌شماری سفر کنید؛ اما در صورت عدم اجازه ورود به برخی از کشورها از طرف دولت، سفر شما امکان پذیر نخواهد بود.

چنانچه پاسپورت خود را گم کردید یا دفترچه پاسپورتتان به هر علتی مخدوش شد باید از پلیس+10 کمک بگیرید. اگر در تهران ساکن باشید، ابتدا باید گزارش مفقودی پاسپورت خود را به اداره گذرنامه تهران واقع در خیابان مطهری، خیابان کوه نور، ارائه دهید، در صورتی که ساکن سایر استان‌ها هستید، باید گزارش مفقودی را به اداره گذرنامه استان خود اعلام کنید.

تبصره: اگر اعتبار گذرنامه شما به اتمام رشده و مفقود یا مخدوش شده است، احتیاجی به اعلام مفقودی نخواهید داشت و فقط کافی است به دفاتر مراجعه کنید، بعد از اعلام مفقودی هم، باید همان روند گرفتن گذرنامه را برای صدور مجدد طی کنید.

شرایط تمدید پاسپورت

قوانین و شرایط گرفتن پاسپورت برای افرادی که مشمول خدمت وظیفه عمومی هستند، نسبت به افرادی که کارت پایان خدمت دارند کمی متفاوت‌تر است. بنابر قوانین، مردانی که به سن قانونی رسیده باشند مشمول خدمت وظیفه خواهند بود. حال ممکن است فرد کارت معافیت از خدمت وظیفه دریافت کند یا مشمول معافیت تحصیلی شود، در غیر این صورت مشمول خدمت خواهند بود.

افرادی که به منظور تحصیل به خارج از کشور سفر می‌کنند، می‌توانند بر اساس مدرک خود دوره‌ای را در خاک کشور دیگر بمانند. این دوره برای کارشناسی ارشد 6 ماه و برای دانشجویان مقطع دکتری 12 ماه است. پس از آن نیز می‌توانند به محل وظیفه عمومی خود بازگشته و مبلغ پرداختی خود را دریافت کنند.

این مشمولان می‌توانند برای سفرهای ورزشی، علمی، کاری و… از کشور با شرایطی خاص خارج شوند. یکی از شرایط گرفتن پاسپورت برای این افراد این است که باید متناسب با سفری که در پیش دارند، مبلغی به عنوان وثیقه به بانک پرداخت کنند. این مبلغ که از پیش تعیین شده است، برای سفرهای پژوهشی، تفریحی و زیارتی متفاوت است و معمولا مبلغ وثیقه سفرهای تفریحی از سایر سفرها کم‌تر است.

تمام قوانین و شرایط گرفتن پاسپورت که در این مقاله گفته شد، همگی مربوط به پاییز 1400 است. پس ممکن است در گذر زمان، برخی از قوانین در این زمینه، دچار تغییرات شود. بنابراین برای گرفتن پاسپورت قبل از هر اقدامی به پلیس +10 مراجعه کنید تا از تمام جزئیات مطلع شوید.

همچنین اگر علاوه بر پاسپورت به ویزا هم نیاز دارید، می‌توانید روی کمک تیم ویزای علی‌بابا حساب کنید. برای دریافت مشاوره کافیست با شماره 02143900439 تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.

یک جایی خوانده بودم که زندگی واقعی زمانی است که متوجه گذر زمان نشوی. در تمام سال‌هایی که زنده بوده‌ام، فقط وقتی که در حال نوشتن بودم متوجه گذر زمان نشدم. حیف از لحظه‌هایی که ننوشتم، نشنیدم، نخواندم و زندگی را لمس نکردم.

عوارض خروج از کشور سال 1401

فاصله قشم تا کیش؛ سوار بر موج های خروشان خلیج همیشه فارس

با صفر تا صد اخذ ویزای چین آشنا شوید

فاصله تهران تا شیراز: سفری از زمان حال به گذشته

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام و ایمیل من برای ارسال دیدگاه‌های بعدی ذخیره شود.

سلام اگر تاريخ پاسپورت منقضي شود ولي ويزاىى كه در آن هست تاريخ اعتبار داشته باشد
چه ميشود ؟

سلام من پاسپورتم اومده و یک کاغذ همراهش هست توش نوشته فقط برای یکبار از مرزهای مجاز کشور می توانید خارج شوید برای دفعه دیگه که خواستم برم خارج از کشور باید دوباره ببرم اداره گذرنامه درستش کنم لطفان راهنمای کنید دلیلش چیه

درورد.
گذرنامه رو خارج از کشور تمدید بکنیم بعد وارد ایران بشیم برای خروج لازم هست کاری بکنیم مثل تایید توسط اداره گذرنامه ؟

سلام اگه پاسپورت با شرایط مشمول بگیرم و برم خارج به قصد مهاجرت و تا زمان گرفتن تابعیت دوم نیاز به تمدید پاسپورت باشه چی میشه چیکار باید کرد

به اژانس ایران تور مراجعه کردم پاس گرفت و بلیط صادر کرد بعداز چند ساعت زنگ زد نمی تونید برید چون ۴ماه اعتبار داره پولم بر نمی گردانن چه کنم

سلام مژگان عزیز 🙂
از اونجا که بلیط رو از علی‌بابا تهیه نکردی، در این مورد باید با آژانس فروشنده بلیط گفتگو کنی تا به موضوع رسیدگی کنن.

سلام وقت بخیر
میشه با برگه موقت معافیت پاسپورت گرفت؟
ممنون میشم راهنمایی کنین

سلام، میشه ،ولی همون هزینه رو میدید و بهت پاس موقت یک ساله میدن دوباره باید بری همون هزینه ها رو بکنی و پاسپورت دایم بگیری که مگر در شرایط خاص توصیه نمیشه

سلام.عذر میخوام میشه به صورت غیر حضوری از طریق سایت پلیس+۱۰ یا اپ پلیس من یا از سایت egozar.epolice.ir برای تمدید پاسپورت اقدام کرد؟

نوشته اید: واریز از طریق اینترنت، فیش واریزی بانک و یا عابربانک به هیچ عنوان قابل قبول است.
اصلاح بفرمایید که «نیست.»

سلام پژمان عزیز 🙂
ممنون از نکته‌سنجی شما
اصلاح شد.

سلام وقت بخیر
اگر مشمول باشی و با معافیت دانش آموزی و وثیقه 30 میلیونی از ایران خارج بشی “به قصد مهاجرت”

و اگر بعد از حدودا 5 سال با پاسپورت یک کشور دیگه و ملیت جدید ، یعنی عملا به عنوان یک فرد خارجی وارد ایران بشی ممکنه مشکلی پیش بیاد، مثلا به محض ورود اتفاق خاصی بیفته یا اجازه خروج ندن و…؟!؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام مهدی عزیز 🙂
به طور کل پیشنهاد می‌کنیم چنین خطراتی رو برای خودتون ایجاد نکنید.

سلام وقتتون بخیر
پاسپورت اگه تاریخ انقضاش رو به اتمام باشه، میشه برای تمدیدش اقدام کرد؟ حدود ۵ ماه دیگه منقضی میشه.

سلام ساحل عزیز 🙂
پاسپورت باید از تاریخ برگشت بلیط حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشه.

اگر به ایران بر نگردی طی مدتی که توی قرارداد وثیقه ذکر شده وثیقه ضبط میشود و اگر با ملیت کشور دیگر یعنی با شهروندی و اقامت اون کشور وارد ایران بشی که معمولا کسی این کار رو نمیکنه اگر با حالت پناهندگی رفته باشی یجوره اگه یا حالت قانونی و ویزا رفته باشی مثال بهت میگن اگر میخوای دوباره شهروند ایران بشی اگه پسر باشی حتما باید به محض ورود دفترچت روپست کنی و بری سربازی که بهت شناسنامه و ویزای ایرانی بدن دوباره که گفتم معمولا هیچکی این کار رو نمیکنه ولی من چون کسی رو تو سربازی دیده بودم که دقیقا مثل مورد شما بود و دلش واسه ایران تنگ شده بود گفت که بهم گفتن باید اول مستقیم بری سربازی و خوب مسلما هر چی وثیقه گذاشتی هم ضبط میشه که اصلا اسم وثیقه یعنی همین..یا علی مدد

من اقامت ترکیه رو دارم و الان برای تمدید اقامتم باید پاسپورتمو تمدید کنم.اگر بیام ایران و تمدید کنم بجز مدارکی که گفتید مدارک دیگری هم لازم داره؟

سلام یلدا عزیز 🙂
این موارد در شرایط کلی و عمومی هست.

سلام من ۱۷ سالمه و ۱۶ سالگی پاسپورت گرفتم.
در پاسپورت نوشته شده که مدت اعتبار تا ۵ سال و تا ۲۰۲۵ اعتبار داره پاسپورتم.
خواستم بدونم من در ۱۸ سالگی پاسپورتم باطل میشه؟
و دیگه نمیتونم برم سفر های خارجی؟

دقیقا ,,مگر اینکه معافیت یا پایان خدمت رو ببری با مدارک شناسایی ،پلیس بعلاوه 10 محلتون

و یا اینکه نامه از دانشگاهتون می‌بری مبنی بر موافقت به سفر به اون کشور که معمولا سفر های زیارتی جزو اونا میشود

سلام .من سوال داشتم از زمان ارائه مدارک تا دریافت پاسپورت چقدر زمان میبره تا پاسپورت را دریافت کنیم؟! یعنی با پست به دستمون برسه

سلام روزبه عزیز 🙂
برای هر فرد با شرایط خاص خودش کمی تفاوت داره/

سلام وقت بخیر ،من داداشم ۱۸سالشه و براش دعوت نامه فرستادم که به المان بیاد ،الان مشغول تحصیل هستش،سوم دبیرستان .
آیا امکان داره ویزا رو بهش ندن یا چه چیزایی که الزامی هستش و باید شرایطش رو‌ به دست بیاره .ممنونم میشم راهنماییم کنید .

سلام هانیه عزیز 🙂
برای چین مواردی، شرکت‌های مهاجرتی بهتر می‌تونن به شما کمک کنن.

آیا با پاسپورت منقضی شده میشه وارد ایران شد؟

سلام سپهر عزیز 🙂
پاسپورت ایرانی؟

سلام بله پاسپورت ایرانی

سلام باید واسه برگشتن به ایران پاسپورت 6ماه انقضا داشته باشه که اگر که نداشته باشه باید به کنسولگری ایران تو اون کشور یری فورییییی و واست تمدید بزنم و بتونی که بلیط برگشت بگیری و اگر پلیس اون کشور شک کنه بهت و پاست انقضا شده باشه میتونم دستگیری کنن پس زودتر برو کنسولگری ایران تو اون کشور و کاراشو انجام بده .یا علی

با پاس منقضی که حتی نمیشه بلیط گرفت… پس هیچ جایی نمیشه باش رفت.

سلام من زیر ۱۸ هستم و کارت ملی ندارم میتونم برای پاسپورت اقدام کنم ؟

سلام دوست عزیز 🙂
تا زمانی که زیر سن قانونی باشید، برای داشتن پاسپورت باید از والدینتون اجازه کتبی با اعتبار قانونی داشته باشید.

عکس رو تو همون دفاتر پلیس +۱۰ میگیرن. هفته قبل مدارک رو پرسیده بودیم و عکس هم تو مدارک گفته شده بود حتی از اینترنت هم سرچ کردیم و مدارک رو آماده کردیم کم و کسری نداشته باشه و صبح مراجعه کردیم دفتر پلیس +10 و مدارک رو دادیم به مسئولش و منتظر موندیم. ما تو این کرونا ۲ ساعت تو صف موندیم که گفتن همینجا عکس میگیریم! و هنوز آماده نبودم که عکس گرفت خورد تو ذوقم، هم بخاطر اینکه چندروز پیش عکس گرفته بودم و هم اینکه صبح عجله‌ای با یه شال نامناسب رفته بودم و هم یه عکس عجله‌ای ازم گرفتن! فکر کن ۲ ساعت تو صف باشی آخرشم این بشه. تازه ساعت ۸ و ربع تو دفتری بودیم که شروع به کارش ۸ بوده.

اینجا ایران است!

یعنی نمیخواد بریم اتلیه عکس بگیریم دیگه؟؟
خودشون میگیرن‌اونجا؟

بله
عکسم داشته باشید ممکنه تایید نکنن و خودشون بگیرن

پربازدیدترین‌ها پاسپورت و ویزا

پاسپورت دارید؟ پس ویزا لازم نیست (کشورهای بدون ویزا)


هر آنچه درباره ویزای دبی باید بدانید

از ویزا تا هزینه سفر، همه و همه در راهنمای سفر به پاریس


ویزای هند و داستان سفر به کشور 72 ملت

سفارت آلمان کجاست؟ برای گرفتن ویزا چه کنم؟

پربحث‌ترین‌ها

اطلاع از آخرین محدودیت‌های پرواز، هتل و تور

محدودیت پروازهای داخلی پس از شیوع کرونا

طرح جدید فاصله‌گذاری در سفرهای ریلی | آخرین به‌روزرسانی: 24…

محدودیت پروازهای خارجی پس از شیوع کرونا

قوانین و مقررات گمرکی کالای همراه مسافر

با نصب اپلیکیشن علی‌بابا، هرچه از سفر بخواهید، در دسترس شماست.
آسان‌ترین، مطمئن‌ترین و سریع‌ترین روش تهیه بلیط، هتل، اقامتگاه و تور را با اپلیکیشن علی‌بابا تجربه کنید.

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱ – ۴۳۹۰۰۰۰۰ |
۰۲۱ – ۴۹۲۷۵۰۰۰

علی بابا | مجله سفر و گردشگری – مجله گردشگری علی بابا

همان‌طور که خودتان می‌دانید برای ورود به خاک کشور دیگر به پاسپورت نیاز داریم. پاسپورت، در واقع نوعی مجوز برای ورود تبعه یک کشور به کشور دیگر است. برای ورود به بعضی از کشورها علاوه‌بر پاسپورت، داشتن ویزا هم الزامی است. برای اخذ ویزا، برچسب‌های مهرداری در صفحات مخصوص پاسپورت چسبانده می‌شوند. اگر قصد خروج از کشور داشته باشید احتمالا درباره مراحل دریافت گذرنامه، مدارک لازم برای گرفتن پاسپورت و هزینه‌های آن سوالات زیادی داشته باشید. نگران این جزییات نباشید، فرقی ندارد که قصد مهاجرت داشته باشید یا سفرتان تفریحی یا کاری باشد، در هر صورت به پاسپورت نیاز دارید و ما قرار است در این مقاله از مجله گردشگری علی بابا هر آنچه لازم است درباره نحوه اخذ پاسپورت ایرانی و هزینه‌های آن بدانید به‌طور کامل در اختیار شما قرار خواهیم داد.

شاید تصور کنید پس از خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل، تنها خرده‌کاری‌هایی مانند بستن چمدان باقی می‌ماند. اما اگر حواستان به تاریخ گذرنامه‌تان نباشد، تمام حساب و کتاب‌هایتان به هم خواهد ریخت. اگر پاسپورت شما به مدت شش ماه پس از زمان خروج از کشور اعتبار نداشته باشد، سفر خارجی خود را کنسل‌شده بدانید. البته این مورد بیشتر در سفر به کشورهایی پیش می‌آید که نیاز به ویزا ندارند؛ چرا که وقتی برای دریافت ویزا به کنسولگری‌ها مراجعه می‌کنید، اعتبار پاسپورت توسط آن‌ها کنترل می‌شود.

حالا این سوال پیش می‌آید که برای تمدید گذرنامه چه کار باید کرد و شرایط تمدید پاسپورت چیست؟ برای این کار باید تمام مدارک مورد نیاز را تهیه کنید و به یکی از دفاتر پلیس+ 10 ببرید. با توجه به اینکه دفاتر خدمات الکترونیکی پلیس+10 معمولا شلوغ هستند، بهتر است برای صرفه‌جویی در زمان خود، نزدیک‌ترین دفتر پلیس+10 به محل کار یا منزل را از طریق سایت دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی جستجو و پیدا کنید. مدارک را به همراه فرم‌هایی که تکمیل کرده‌اید به افسر گذرنامه تحویل دهید. در رابطه با مدت زمان صدور پاسپورت باید به شما بگوییم که معمولا طی دو تا سه روز پاسپورت از طریق پست به دست متقاضی می‌رسد، اما با توجه به تاخیر در روند ارسال یا مشکلات دیگر، این زمان ممکن است نهایتا تا 10 روز طول بکشد.شرایط تمدید پاسپورت

مدارک مورد نیاز برای دریافت، تمدید و تعویض گذرنامه یکسان است که در ادامه به شرح کامل آن می‌پردازیم:

مدارک لازم برای گرفتن پاسپورت شامل یک سری موارد مشترک میان بانوان و آقایان(برای کلیه متقاضیان) و یک سری مدارک جداگانه برای هرکدام از این دسته است. بنابراین تهیه موارد مشترک و مدارک اختصاصی مربوط به بانوان و آقایان برای گرفتن پاسپورت ضروری است. توجه داشته باشید که هنگام ارائه مدارک در دفتر پلیس +10، حضور شخص متقاضی (صاحب گذرنامه) در همه گروه‌های سنی الزامی است.

در حال حاضر تمام دفاتر پلیس+10، جهت عکس‌برداری بیومتریک از چهره و اثر انگشت مطابق با استانداردهای پلیس، مجهز شده‌اند. برای اینکه به راحتی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتوانید از کیوسک‌های پیشرفته دفاتر استفاده کنید، باید به نکات زیر توجه کنید.

توجه داشته باشید که مدت انقضای تصویر چهره اخذ شده در دفاتر خدمات الکترونیکی سه سال است و در صورت مراجعه پس از سه سال، باید تصویر جدید تهیه کنید.

در صورت مراجعه برای دریافت یک خدمت بیش از یک بار در عرض کم‌تر از سه سال، تصویر چهره قبلی منقضی شده و باید تصویر جدید تهیه شود.

رعایت وضعیت ظاهری استاندارد برابر با اصول اعلام‌شده از طرف نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در درگاه خدمات الکترونیک انتظامی که عبارت است از:

افرادی که شامل موارد زیر می‌شوند نمی‌توانند از کیوسک‌های دفاتر استفاده کنند و می‌بایست در زمان مراجعه به دفاتر، عکسی مطابق با استاندارد‌های ذکر شده را همراه خود داشته باشند.

کسانی که برای تعویض کارت پایان خدمت یا معافیت قدیمی به هوشمند اقدام کرده باشند، بعد از گذشت 24 ساعت از درخواست تعویض، می‌توانند با ارائه برگه ثبت درخواست تعویض کارت به افسران گذرنامه مستقر در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی، درخواست صدور یا تعویض گذرنامه دهند.

افراد بالای 50 سال نیازی به همراه داشتن کارت پایان خدمت ندارند.

بانوان مقیم خارج در صورتی که همسر خارجی داشته باشند، دیگر به اجازه محضری همسر نیازی ندارند، همچنین اقامت با گذرنامه ایرانی قابل قبول است.

بانوانی که همسر خود را از دست داده‌اند، باید اصل گواهی فوت و یا اصل شناسنامه باطل شده همسر خود را نیز به همراه داشته باشند.

خانم‌هایی که از همسر خود جدا شده‌اند، برای اخذ گذرنامه باید اصل طلاق‌نامه خود را تحویل دهند.

گذراندن مراحل اداری به منظور اخذ گذرنامه یکی از مراحل دریافت گذرنامه است. کسی که قصد گرفتن پاسپورت با تمدید آن را دارد، باید به دفاتر دفاتر الکترونیکی نیروی انتظامی یا پلیس+10 مراجعه کند. انجام هرکدام از مراحل دریافت گذرنامه در این دفاتر شامل هزینه‌های مختلفی است که طبعا مبلغ آن سالانه دچار تغییر می‌شود. در حال حاضر هزینه پاسپورت در 1400  شامل موارد زیر است:

لازم به ذکر است که پرداخت مبالغ نام برده تنها از طریق دستگاه کارتخوان مستقر در پلیس +10 امکان‌پذیر است و واریز از طریق اینترنت، فیش واریزی بانک و یا عابربانک به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

در ایران نیز، پاسپورت برای خروج از کشور صادر می‌شود. صدور پاسپورت بر اساس ارکان مربوط به قوانین گذرنامه تنها در صورتی امکان‌پذیر است که شخص مربوطه اسنادی برای اثبات هویت ایرانی خود ارائه کند. همان‌طور که می‌دانید خروج از کشور بدون پاسپورت با قانون مغایرت دارد. بنابراین برای تایید و صدور پاسپورت می‌توانید به پلیس گذرنامه مراجعه کنید. این افراد از جانب وزارت امور خارجه برای این کار انتخاب شده‌اند تا امور مربوط به ورود و خروج از کشور را بر عهده بگیرند. طبق اصل 5 و 14 قانون گذرنامه که در سال 1351 تصویب شد، پاسپورت افراد هنگام ورود و خروج از کشور باید توسط ماموران مربوطه بررسی شود. در ضمن افرادی که پاسپورت نداشته باشند، حق ورود به خاک ایران را ندارند.

در حال حاضر مطابق قانون، گذرنامه‌های ایران به سه دسته‌بندی کلی تقسیم‌ می‌شوند که در ادامه به معرفی آن‌های می‌پردازیم:

گذرنامه گردشگری یا توریستی همان گذرنامه عادی است که برای هر فردی از یک کشور صادر می‌شود. این پاسپورت برای سفر، تجارت و تحصیلات خارج از کشور کارایی دارد. پاسپورت گردشگری در خارج از کشور به وسیله ماموران کنسولی وزارت امور خارجی و در داخل کشور توسط ماموران نیروی انتظامی صادر می‌شود.

همانطور که از نام آن پیداست، این نوع گذرنامه به دیپلمات‌ها و مسئولین سیاسی کشورها اختصاص پیدا می‌کند. معمولا قوانین صدور این نوع پاسپورت‌ها با سایر پاسپورت‌ها اندکی تفاوت دارد.

پاسپورت خدمت برای کارمندان دولت صادر می‌شود تا به راحتی بتوانند به سفرهای کاری بروند. شرایط گرفتن پاسپورت خدمت هم قوانینی شبیه پاسپورت سیاسی دارد. در قانون 14 گذرنامه آمده که افراد عادی باید گذرنامه‌های خود را از شهربانی کل کشور دریافت کنند. از سوی دیگر نیز کارمندان کنسولی یا سیاسی خارج از کشور باید کارهای مربوطه را انجام دهند.

اخذ گذرنامه به قوانین مربوطه بستگی دارد، اما صدور آن به شرایطی وابسته است. به همین خاطر افرادی که در ادامه می‌گوییم، شرایط گرفتن پاسپورت را ندارند:

تمام افرادی که مشکلات فوق را نداشته باشند، می‌توانند با ارائه مدارک لازم برای گرفتن پاسپورت به دفاتر پلیس+10 مراجعه کنند. علاوه‌براین صدور گذرنامه برای کودکان زیر 18 سال با اجازه ولی کودک مانعی ندارد. افراد مشمول خدمت سربازی نیز تنها در صورت داشتن دستور کتبی از اداره وظیفه عمومی می‌توانند از کشور خارج شوند.

همان طور که پیشتر اشاره شد، خانم‌های متاهل هم برای خروج از کشور به اجازه رسمی و کتبی همسرشان نیاز دارند. البته لازم به ذکر است که افراد در شرایط حاد و بحرانی می‌توانند با تهیه مجوز از دادگستری شهر خود، اقدام به خروج از کشور کنند.

در حال حاضر برای تمام شهروندان و بدون هیچ‌گونه محدودیت سنی، پاسپورت مستقل صادر می‌شود اما گرفتن پاسپورت برای افراد زیر 18 سال با اجازه کتبی ولی امکان‌پذیر است.

تمام مدارکی که نشان‌دهنده هویت ما باشد یک تاریخ انقضا دارد. پاسپورت نیز از این قاعده مستثنی نیست. طبق قوانین مربوط به گذرنامه، هر پاسپورت تا 5 سال معتبر است. پس از اتمام این دوره پنج ساله، فرد باید با توجه به شرایط تمدید پاسپورت و با ارائه مدارک مورد نیاز، گذرنامه خود را تمدید کند. با اینکه می‌توانید با پاسپورت خود به کشورهای بی‌شماری سفر کنید؛ اما در صورت عدم اجازه ورود به برخی از کشورها از طرف دولت، سفر شما امکان پذیر نخواهد بود.

چنانچه پاسپورت خود را گم کردید یا دفترچه پاسپورتتان به هر علتی مخدوش شد باید از پلیس+10 کمک بگیرید. اگر در تهران ساکن باشید، ابتدا باید گزارش مفقودی پاسپورت خود را به اداره گذرنامه تهران واقع در خیابان مطهری، خیابان کوه نور، ارائه دهید، در صورتی که ساکن سایر استان‌ها هستید، باید گزارش مفقودی را به اداره گذرنامه استان خود اعلام کنید.

تبصره: اگر اعتبار گذرنامه شما به اتمام رشده و مفقود یا مخدوش شده است، احتیاجی به اعلام مفقودی نخواهید داشت و فقط کافی است به دفاتر مراجعه کنید، بعد از اعلام مفقودی هم، باید همان روند گرفتن گذرنامه را برای صدور مجدد طی کنید.

شرایط تمدید پاسپورت

قوانین و شرایط گرفتن پاسپورت برای افرادی که مشمول خدمت وظیفه عمومی هستند، نسبت به افرادی که کارت پایان خدمت دارند کمی متفاوت‌تر است. بنابر قوانین، مردانی که به سن قانونی رسیده باشند مشمول خدمت وظیفه خواهند بود. حال ممکن است فرد کارت معافیت از خدمت وظیفه دریافت کند یا مشمول معافیت تحصیلی شود، در غیر این صورت مشمول خدمت خواهند بود.

افرادی که به منظور تحصیل به خارج از کشور سفر می‌کنند، می‌توانند بر اساس مدرک خود دوره‌ای را در خاک کشور دیگر بمانند. این دوره برای کارشناسی ارشد 6 ماه و برای دانشجویان مقطع دکتری 12 ماه است. پس از آن نیز می‌توانند به محل وظیفه عمومی خود بازگشته و مبلغ پرداختی خود را دریافت کنند.

این مشمولان می‌توانند برای سفرهای ورزشی، علمی، کاری و… از کشور با شرایطی خاص خارج شوند. یکی از شرایط گرفتن پاسپورت برای این افراد این است که باید متناسب با سفری که در پیش دارند، مبلغی به عنوان وثیقه به بانک پرداخت کنند. این مبلغ که از پیش تعیین شده است، برای سفرهای پژوهشی، تفریحی و زیارتی متفاوت است و معمولا مبلغ وثیقه سفرهای تفریحی از سایر سفرها کم‌تر است.

تمام قوانین و شرایط گرفتن پاسپورت که در این مقاله گفته شد، همگی مربوط به پاییز 1400 است. پس ممکن است در گذر زمان، برخی از قوانین در این زمینه، دچار تغییرات شود. بنابراین برای گرفتن پاسپورت قبل از هر اقدامی به پلیس +10 مراجعه کنید تا از تمام جزئیات مطلع شوید.

همچنین اگر علاوه بر پاسپورت به ویزا هم نیاز دارید، می‌توانید روی کمک تیم ویزای علی‌بابا حساب کنید. برای دریافت مشاوره کافیست با شماره 02143900439 تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.

یک جایی خوانده بودم که زندگی واقعی زمانی است که متوجه گذر زمان نشوی. در تمام سال‌هایی که زنده بوده‌ام، فقط وقتی که در حال نوشتن بودم متوجه گذر زمان نشدم. حیف از لحظه‌هایی که ننوشتم، نشنیدم، نخواندم و زندگی را لمس نکردم.

عوارض خروج از کشور سال 1401

فاصله قشم تا کیش؛ سوار بر موج های خروشان خلیج همیشه فارس

با صفر تا صد اخذ ویزای چین آشنا شوید

فاصله تهران تا شیراز: سفری از زمان حال به گذشته

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام و ایمیل من برای ارسال دیدگاه‌های بعدی ذخیره شود.

سلام اگر تاريخ پاسپورت منقضي شود ولي ويزاىى كه در آن هست تاريخ اعتبار داشته باشد
چه ميشود ؟

سلام من پاسپورتم اومده و یک کاغذ همراهش هست توش نوشته فقط برای یکبار از مرزهای مجاز کشور می توانید خارج شوید برای دفعه دیگه که خواستم برم خارج از کشور باید دوباره ببرم اداره گذرنامه درستش کنم لطفان راهنمای کنید دلیلش چیه

درورد.
گذرنامه رو خارج از کشور تمدید بکنیم بعد وارد ایران بشیم برای خروج لازم هست کاری بکنیم مثل تایید توسط اداره گذرنامه ؟

سلام اگه پاسپورت با شرایط مشمول بگیرم و برم خارج به قصد مهاجرت و تا زمان گرفتن تابعیت دوم نیاز به تمدید پاسپورت باشه چی میشه چیکار باید کرد

به اژانس ایران تور مراجعه کردم پاس گرفت و بلیط صادر کرد بعداز چند ساعت زنگ زد نمی تونید برید چون ۴ماه اعتبار داره پولم بر نمی گردانن چه کنم

سلام مژگان عزیز 🙂
از اونجا که بلیط رو از علی‌بابا تهیه نکردی، در این مورد باید با آژانس فروشنده بلیط گفتگو کنی تا به موضوع رسیدگی کنن.

سلام وقت بخیر
میشه با برگه موقت معافیت پاسپورت گرفت؟
ممنون میشم راهنمایی کنین

سلام، میشه ،ولی همون هزینه رو میدید و بهت پاس موقت یک ساله میدن دوباره باید بری همون هزینه ها رو بکنی و پاسپورت دایم بگیری که مگر در شرایط خاص توصیه نمیشه

سلام.عذر میخوام میشه به صورت غیر حضوری از طریق سایت پلیس+۱۰ یا اپ پلیس من یا از سایت egozar.epolice.ir برای تمدید پاسپورت اقدام کرد؟

نوشته اید: واریز از طریق اینترنت، فیش واریزی بانک و یا عابربانک به هیچ عنوان قابل قبول است.
اصلاح بفرمایید که «نیست.»

سلام پژمان عزیز 🙂
ممنون از نکته‌سنجی شما
اصلاح شد.

سلام وقت بخیر
اگر مشمول باشی و با معافیت دانش آموزی و وثیقه 30 میلیونی از ایران خارج بشی “به قصد مهاجرت”

و اگر بعد از حدودا 5 سال با پاسپورت یک کشور دیگه و ملیت جدید ، یعنی عملا به عنوان یک فرد خارجی وارد ایران بشی ممکنه مشکلی پیش بیاد، مثلا به محض ورود اتفاق خاصی بیفته یا اجازه خروج ندن و…؟!؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام مهدی عزیز 🙂
به طور کل پیشنهاد می‌کنیم چنین خطراتی رو برای خودتون ایجاد نکنید.

سلام وقتتون بخیر
پاسپورت اگه تاریخ انقضاش رو به اتمام باشه، میشه برای تمدیدش اقدام کرد؟ حدود ۵ ماه دیگه منقضی میشه.

سلام ساحل عزیز 🙂
پاسپورت باید از تاریخ برگشت بلیط حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشه.

اگر به ایران بر نگردی طی مدتی که توی قرارداد وثیقه ذکر شده وثیقه ضبط میشود و اگر با ملیت کشور دیگر یعنی با شهروندی و اقامت اون کشور وارد ایران بشی که معمولا کسی این کار رو نمیکنه اگر با حالت پناهندگی رفته باشی یجوره اگه یا حالت قانونی و ویزا رفته باشی مثال بهت میگن اگر میخوای دوباره شهروند ایران بشی اگه پسر باشی حتما باید به محض ورود دفترچت روپست کنی و بری سربازی که بهت شناسنامه و ویزای ایرانی بدن دوباره که گفتم معمولا هیچکی این کار رو نمیکنه ولی من چون کسی رو تو سربازی دیده بودم که دقیقا مثل مورد شما بود و دلش واسه ایران تنگ شده بود گفت که بهم گفتن باید اول مستقیم بری سربازی و خوب مسلما هر چی وثیقه گذاشتی هم ضبط میشه که اصلا اسم وثیقه یعنی همین..یا علی مدد

من اقامت ترکیه رو دارم و الان برای تمدید اقامتم باید پاسپورتمو تمدید کنم.اگر بیام ایران و تمدید کنم بجز مدارکی که گفتید مدارک دیگری هم لازم داره؟

سلام یلدا عزیز 🙂
این موارد در شرایط کلی و عمومی هست.

سلام من ۱۷ سالمه و ۱۶ سالگی پاسپورت گرفتم.
در پاسپورت نوشته شده که مدت اعتبار تا ۵ سال و تا ۲۰۲۵ اعتبار داره پاسپورتم.
خواستم بدونم من در ۱۸ سالگی پاسپورتم باطل میشه؟
و دیگه نمیتونم برم سفر های خارجی؟

دقیقا ,,مگر اینکه معافیت یا پایان خدمت رو ببری با مدارک شناسایی ،پلیس بعلاوه 10 محلتون

و یا اینکه نامه از دانشگاهتون می‌بری مبنی بر موافقت به سفر به اون کشور که معمولا سفر های زیارتی جزو اونا میشود

سلام .من سوال داشتم از زمان ارائه مدارک تا دریافت پاسپورت چقدر زمان میبره تا پاسپورت را دریافت کنیم؟! یعنی با پست به دستمون برسه

سلام روزبه عزیز 🙂
برای هر فرد با شرایط خاص خودش کمی تفاوت داره/

سلام وقت بخیر ،من داداشم ۱۸سالشه و براش دعوت نامه فرستادم که به المان بیاد ،الان مشغول تحصیل هستش،سوم دبیرستان .
آیا امکان داره ویزا رو بهش ندن یا چه چیزایی که الزامی هستش و باید شرایطش رو‌ به دست بیاره .ممنونم میشم راهنماییم کنید .

سلام هانیه عزیز 🙂
برای چین مواردی، شرکت‌های مهاجرتی بهتر می‌تونن به شما کمک کنن.

آیا با پاسپورت منقضی شده میشه وارد ایران شد؟

سلام سپهر عزیز 🙂
پاسپورت ایرانی؟

سلام بله پاسپورت ایرانی

سلام باید واسه برگشتن به ایران پاسپورت 6ماه انقضا داشته باشه که اگر که نداشته باشه باید به کنسولگری ایران تو اون کشور یری فورییییی و واست تمدید بزنم و بتونی که بلیط برگشت بگیری و اگر پلیس اون کشور شک کنه بهت و پاست انقضا شده باشه میتونم دستگیری کنن پس زودتر برو کنسولگری ایران تو اون کشور و کاراشو انجام بده .یا علی

با پاس منقضی که حتی نمیشه بلیط گرفت… پس هیچ جایی نمیشه باش رفت.

سلام من زیر ۱۸ هستم و کارت ملی ندارم میتونم برای پاسپورت اقدام کنم ؟

سلام دوست عزیز 🙂
تا زمانی که زیر سن قانونی باشید، برای داشتن پاسپورت باید از والدینتون اجازه کتبی با اعتبار قانونی داشته باشید.

عکس رو تو همون دفاتر پلیس +۱۰ میگیرن. هفته قبل مدارک رو پرسیده بودیم و عکس هم تو مدارک گفته شده بود حتی از اینترنت هم سرچ کردیم و مدارک رو آماده کردیم کم و کسری نداشته باشه و صبح مراجعه کردیم دفتر پلیس +10 و مدارک رو دادیم به مسئولش و منتظر موندیم. ما تو این کرونا ۲ ساعت تو صف موندیم که گفتن همینجا عکس میگیریم! و هنوز آماده نبودم که عکس گرفت خورد تو ذوقم، هم بخاطر اینکه چندروز پیش عکس گرفته بودم و هم اینکه صبح عجله‌ای با یه شال نامناسب رفته بودم و هم یه عکس عجله‌ای ازم گرفتن! فکر کن ۲ ساعت تو صف باشی آخرشم این بشه. تازه ساعت ۸ و ربع تو دفتری بودیم که شروع به کارش ۸ بوده.

اینجا ایران است!

یعنی نمیخواد بریم اتلیه عکس بگیریم دیگه؟؟
خودشون میگیرن‌اونجا؟

بله
عکسم داشته باشید ممکنه تایید نکنن و خودشون بگیرن

پربازدیدترین‌ها پاسپورت و ویزا

پاسپورت دارید؟ پس ویزا لازم نیست (کشورهای بدون ویزا)


هر آنچه درباره ویزای دبی باید بدانید

از ویزا تا هزینه سفر، همه و همه در راهنمای سفر به پاریس


ویزای هند و داستان سفر به کشور 72 ملت

سفارت آلمان کجاست؟ برای گرفتن ویزا چه کنم؟

پربحث‌ترین‌ها

اطلاع از آخرین محدودیت‌های پرواز، هتل و تور

محدودیت پروازهای داخلی پس از شیوع کرونا

طرح جدید فاصله‌گذاری در سفرهای ریلی | آخرین به‌روزرسانی: 24…

محدودیت پروازهای خارجی پس از شیوع کرونا

قوانین و مقررات گمرکی کالای همراه مسافر

با نصب اپلیکیشن علی‌بابا، هرچه از سفر بخواهید، در دسترس شماست.
آسان‌ترین، مطمئن‌ترین و سریع‌ترین روش تهیه بلیط، هتل، اقامتگاه و تور را با اپلیکیشن علی‌بابا تجربه کنید.

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱ – ۴۳۹۰۰۰۰۰ |
۰۲۱ – ۴۹۲۷۵۰۰۰

علی بابا | مجله سفر و گردشگری – مجله گردشگری علی بابا

همان‌طور که خودتان می‌دانید برای ورود به خاک کشور دیگر به پاسپورت نیاز داریم. پاسپورت، در واقع نوعی مجوز برای ورود تبعه یک کشور به کشور دیگر است. برای ورود به بعضی از کشورها علاوه‌بر پاسپورت، داشتن ویزا هم الزامی است. برای اخذ ویزا، برچسب‌های مهرداری در صفحات مخصوص پاسپورت چسبانده می‌شوند. اگر قصد خروج از کشور داشته باشید احتمالا درباره مراحل دریافت گذرنامه، مدارک لازم برای گرفتن پاسپورت و هزینه‌های آن سوالات زیادی داشته باشید. نگران این جزییات نباشید، فرقی ندارد که قصد مهاجرت داشته باشید یا سفرتان تفریحی یا کاری باشد، در هر صورت به پاسپورت نیاز دارید و ما قرار است در این مقاله از مجله گردشگری علی بابا هر آنچه لازم است درباره نحوه اخذ پاسپورت ایرانی و هزینه‌های آن بدانید به‌طور کامل در اختیار شما قرار خواهیم داد.

شاید تصور کنید پس از خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل، تنها خرده‌کاری‌هایی مانند بستن چمدان باقی می‌ماند. اما اگر حواستان به تاریخ گذرنامه‌تان نباشد، تمام حساب و کتاب‌هایتان به هم خواهد ریخت. اگر پاسپورت شما به مدت شش ماه پس از زمان خروج از کشور اعتبار نداشته باشد، سفر خارجی خود را کنسل‌شده بدانید. البته این مورد بیشتر در سفر به کشورهایی پیش می‌آید که نیاز به ویزا ندارند؛ چرا که وقتی برای دریافت ویزا به کنسولگری‌ها مراجعه می‌کنید، اعتبار پاسپورت توسط آن‌ها کنترل می‌شود.

حالا این سوال پیش می‌آید که برای تمدید گذرنامه چه کار باید کرد و شرایط تمدید پاسپورت چیست؟ برای این کار باید تمام مدارک مورد نیاز را تهیه کنید و به یکی از دفاتر پلیس+ 10 ببرید. با توجه به اینکه دفاتر خدمات الکترونیکی پلیس+10 معمولا شلوغ هستند، بهتر است برای صرفه‌جویی در زمان خود، نزدیک‌ترین دفتر پلیس+10 به محل کار یا منزل را از طریق سایت دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی جستجو و پیدا کنید. مدارک را به همراه فرم‌هایی که تکمیل کرده‌اید به افسر گذرنامه تحویل دهید. در رابطه با مدت زمان صدور پاسپورت باید به شما بگوییم که معمولا طی دو تا سه روز پاسپورت از طریق پست به دست متقاضی می‌رسد، اما با توجه به تاخیر در روند ارسال یا مشکلات دیگر، این زمان ممکن است نهایتا تا 10 روز طول بکشد.شرایط تمدید پاسپورت

مدارک مورد نیاز برای دریافت، تمدید و تعویض گذرنامه یکسان است که در ادامه به شرح کامل آن می‌پردازیم:

مدارک لازم برای گرفتن پاسپورت شامل یک سری موارد مشترک میان بانوان و آقایان(برای کلیه متقاضیان) و یک سری مدارک جداگانه برای هرکدام از این دسته است. بنابراین تهیه موارد مشترک و مدارک اختصاصی مربوط به بانوان و آقایان برای گرفتن پاسپورت ضروری است. توجه داشته باشید که هنگام ارائه مدارک در دفتر پلیس +10، حضور شخص متقاضی (صاحب گذرنامه) در همه گروه‌های سنی الزامی است.

در حال حاضر تمام دفاتر پلیس+10، جهت عکس‌برداری بیومتریک از چهره و اثر انگشت مطابق با استانداردهای پلیس، مجهز شده‌اند. برای اینکه به راحتی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتوانید از کیوسک‌های پیشرفته دفاتر استفاده کنید، باید به نکات زیر توجه کنید.

توجه داشته باشید که مدت انقضای تصویر چهره اخذ شده در دفاتر خدمات الکترونیکی سه سال است و در صورت مراجعه پس از سه سال، باید تصویر جدید تهیه کنید.

در صورت مراجعه برای دریافت یک خدمت بیش از یک بار در عرض کم‌تر از سه سال، تصویر چهره قبلی منقضی شده و باید تصویر جدید تهیه شود.

رعایت وضعیت ظاهری استاندارد برابر با اصول اعلام‌شده از طرف نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در درگاه خدمات الکترونیک انتظامی که عبارت است از:

افرادی که شامل موارد زیر می‌شوند نمی‌توانند از کیوسک‌های دفاتر استفاده کنند و می‌بایست در زمان مراجعه به دفاتر، عکسی مطابق با استاندارد‌های ذکر شده را همراه خود داشته باشند.

کسانی که برای تعویض کارت پایان خدمت یا معافیت قدیمی به هوشمند اقدام کرده باشند، بعد از گذشت 24 ساعت از درخواست تعویض، می‌توانند با ارائه برگه ثبت درخواست تعویض کارت به افسران گذرنامه مستقر در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی، درخواست صدور یا تعویض گذرنامه دهند.

افراد بالای 50 سال نیازی به همراه داشتن کارت پایان خدمت ندارند.

بانوان مقیم خارج در صورتی که همسر خارجی داشته باشند، دیگر به اجازه محضری همسر نیازی ندارند، همچنین اقامت با گذرنامه ایرانی قابل قبول است.

بانوانی که همسر خود را از دست داده‌اند، باید اصل گواهی فوت و یا اصل شناسنامه باطل شده همسر خود را نیز به همراه داشته باشند.

خانم‌هایی که از همسر خود جدا شده‌اند، برای اخذ گذرنامه باید اصل طلاق‌نامه خود را تحویل دهند.

گذراندن مراحل اداری به منظور اخذ گذرنامه یکی از مراحل دریافت گذرنامه است. کسی که قصد گرفتن پاسپورت با تمدید آن را دارد، باید به دفاتر دفاتر الکترونیکی نیروی انتظامی یا پلیس+10 مراجعه کند. انجام هرکدام از مراحل دریافت گذرنامه در این دفاتر شامل هزینه‌های مختلفی است که طبعا مبلغ آن سالانه دچار تغییر می‌شود. در حال حاضر هزینه پاسپورت در 1400  شامل موارد زیر است:

لازم به ذکر است که پرداخت مبالغ نام برده تنها از طریق دستگاه کارتخوان مستقر در پلیس +10 امکان‌پذیر است و واریز از طریق اینترنت، فیش واریزی بانک و یا عابربانک به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

در ایران نیز، پاسپورت برای خروج از کشور صادر می‌شود. صدور پاسپورت بر اساس ارکان مربوط به قوانین گذرنامه تنها در صورتی امکان‌پذیر است که شخص مربوطه اسنادی برای اثبات هویت ایرانی خود ارائه کند. همان‌طور که می‌دانید خروج از کشور بدون پاسپورت با قانون مغایرت دارد. بنابراین برای تایید و صدور پاسپورت می‌توانید به پلیس گذرنامه مراجعه کنید. این افراد از جانب وزارت امور خارجه برای این کار انتخاب شده‌اند تا امور مربوط به ورود و خروج از کشور را بر عهده بگیرند. طبق اصل 5 و 14 قانون گذرنامه که در سال 1351 تصویب شد، پاسپورت افراد هنگام ورود و خروج از کشور باید توسط ماموران مربوطه بررسی شود. در ضمن افرادی که پاسپورت نداشته باشند، حق ورود به خاک ایران را ندارند.

در حال حاضر مطابق قانون، گذرنامه‌های ایران به سه دسته‌بندی کلی تقسیم‌ می‌شوند که در ادامه به معرفی آن‌های می‌پردازیم:

گذرنامه گردشگری یا توریستی همان گذرنامه عادی است که برای هر فردی از یک کشور صادر می‌شود. این پاسپورت برای سفر، تجارت و تحصیلات خارج از کشور کارایی دارد. پاسپورت گردشگری در خارج از کشور به وسیله ماموران کنسولی وزارت امور خارجی و در داخل کشور توسط ماموران نیروی انتظامی صادر می‌شود.

همانطور که از نام آن پیداست، این نوع گذرنامه به دیپلمات‌ها و مسئولین سیاسی کشورها اختصاص پیدا می‌کند. معمولا قوانین صدور این نوع پاسپورت‌ها با سایر پاسپورت‌ها اندکی تفاوت دارد.

پاسپورت خدمت برای کارمندان دولت صادر می‌شود تا به راحتی بتوانند به سفرهای کاری بروند. شرایط گرفتن پاسپورت خدمت هم قوانینی شبیه پاسپورت سیاسی دارد. در قانون 14 گذرنامه آمده که افراد عادی باید گذرنامه‌های خود را از شهربانی کل کشور دریافت کنند. از سوی دیگر نیز کارمندان کنسولی یا سیاسی خارج از کشور باید کارهای مربوطه را انجام دهند.

اخذ گذرنامه به قوانین مربوطه بستگی دارد، اما صدور آن به شرایطی وابسته است. به همین خاطر افرادی که در ادامه می‌گوییم، شرایط گرفتن پاسپورت را ندارند:

تمام افرادی که مشکلات فوق را نداشته باشند، می‌توانند با ارائه مدارک لازم برای گرفتن پاسپورت به دفاتر پلیس+10 مراجعه کنند. علاوه‌براین صدور گذرنامه برای کودکان زیر 18 سال با اجازه ولی کودک مانعی ندارد. افراد مشمول خدمت سربازی نیز تنها در صورت داشتن دستور کتبی از اداره وظیفه عمومی می‌توانند از کشور خارج شوند.

همان طور که پیشتر اشاره شد، خانم‌های متاهل هم برای خروج از کشور به اجازه رسمی و کتبی همسرشان نیاز دارند. البته لازم به ذکر است که افراد در شرایط حاد و بحرانی می‌توانند با تهیه مجوز از دادگستری شهر خود، اقدام به خروج از کشور کنند.

در حال حاضر برای تمام شهروندان و بدون هیچ‌گونه محدودیت سنی، پاسپورت مستقل صادر می‌شود اما گرفتن پاسپورت برای افراد زیر 18 سال با اجازه کتبی ولی امکان‌پذیر است.

تمام مدارکی که نشان‌دهنده هویت ما باشد یک تاریخ انقضا دارد. پاسپورت نیز از این قاعده مستثنی نیست. طبق قوانین مربوط به گذرنامه، هر پاسپورت تا 5 سال معتبر است. پس از اتمام این دوره پنج ساله، فرد باید با توجه به شرایط تمدید پاسپورت و با ارائه مدارک مورد نیاز، گذرنامه خود را تمدید کند. با اینکه می‌توانید با پاسپورت خود به کشورهای بی‌شماری سفر کنید؛ اما در صورت عدم اجازه ورود به برخی از کشورها از طرف دولت، سفر شما امکان پذیر نخواهد بود.

چنانچه پاسپورت خود را گم کردید یا دفترچه پاسپورتتان به هر علتی مخدوش شد باید از پلیس+10 کمک بگیرید. اگر در تهران ساکن باشید، ابتدا باید گزارش مفقودی پاسپورت خود را به اداره گذرنامه تهران واقع در خیابان مطهری، خیابان کوه نور، ارائه دهید، در صورتی که ساکن سایر استان‌ها هستید، باید گزارش مفقودی را به اداره گذرنامه استان خود اعلام کنید.

تبصره: اگر اعتبار گذرنامه شما به اتمام رشده و مفقود یا مخدوش شده است، احتیاجی به اعلام مفقودی نخواهید داشت و فقط کافی است به دفاتر مراجعه کنید، بعد از اعلام مفقودی هم، باید همان روند گرفتن گذرنامه را برای صدور مجدد طی کنید.

شرایط تمدید پاسپورت

قوانین و شرایط گرفتن پاسپورت برای افرادی که مشمول خدمت وظیفه عمومی هستند، نسبت به افرادی که کارت پایان خدمت دارند کمی متفاوت‌تر است. بنابر قوانین، مردانی که به سن قانونی رسیده باشند مشمول خدمت وظیفه خواهند بود. حال ممکن است فرد کارت معافیت از خدمت وظیفه دریافت کند یا مشمول معافیت تحصیلی شود، در غیر این صورت مشمول خدمت خواهند بود.

افرادی که به منظور تحصیل به خارج از کشور سفر می‌کنند، می‌توانند بر اساس مدرک خود دوره‌ای را در خاک کشور دیگر بمانند. این دوره برای کارشناسی ارشد 6 ماه و برای دانشجویان مقطع دکتری 12 ماه است. پس از آن نیز می‌توانند به محل وظیفه عمومی خود بازگشته و مبلغ پرداختی خود را دریافت کنند.

این مشمولان می‌توانند برای سفرهای ورزشی، علمی، کاری و… از کشور با شرایطی خاص خارج شوند. یکی از شرایط گرفتن پاسپورت برای این افراد این است که باید متناسب با سفری که در پیش دارند، مبلغی به عنوان وثیقه به بانک پرداخت کنند. این مبلغ که از پیش تعیین شده است، برای سفرهای پژوهشی، تفریحی و زیارتی متفاوت است و معمولا مبلغ وثیقه سفرهای تفریحی از سایر سفرها کم‌تر است.

تمام قوانین و شرایط گرفتن پاسپورت که در این مقاله گفته شد، همگی مربوط به پاییز 1400 است. پس ممکن است در گذر زمان، برخی از قوانین در این زمینه، دچار تغییرات شود. بنابراین برای گرفتن پاسپورت قبل از هر اقدامی به پلیس +10 مراجعه کنید تا از تمام جزئیات مطلع شوید.

همچنین اگر علاوه بر پاسپورت به ویزا هم نیاز دارید، می‌توانید روی کمک تیم ویزای علی‌بابا حساب کنید. برای دریافت مشاوره کافیست با شماره 02143900439 تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.

یک جایی خوانده بودم که زندگی واقعی زمانی است که متوجه گذر زمان نشوی. در تمام سال‌هایی که زنده بوده‌ام، فقط وقتی که در حال نوشتن بودم متوجه گذر زمان نشدم. حیف از لحظه‌هایی که ننوشتم، نشنیدم، نخواندم و زندگی را لمس نکردم.

عوارض خروج از کشور سال 1401

فاصله قشم تا کیش؛ سوار بر موج های خروشان خلیج همیشه فارس

با صفر تا صد اخذ ویزای چین آشنا شوید

فاصله تهران تا شیراز: سفری از زمان حال به گذشته

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام و ایمیل من برای ارسال دیدگاه‌های بعدی ذخیره شود.

سلام اگر تاريخ پاسپورت منقضي شود ولي ويزاىى كه در آن هست تاريخ اعتبار داشته باشد
چه ميشود ؟

سلام من پاسپورتم اومده و یک کاغذ همراهش هست توش نوشته فقط برای یکبار از مرزهای مجاز کشور می توانید خارج شوید برای دفعه دیگه که خواستم برم خارج از کشور باید دوباره ببرم اداره گذرنامه درستش کنم لطفان راهنمای کنید دلیلش چیه

درورد.
گذرنامه رو خارج از کشور تمدید بکنیم بعد وارد ایران بشیم برای خروج لازم هست کاری بکنیم مثل تایید توسط اداره گذرنامه ؟

سلام اگه پاسپورت با شرایط مشمول بگیرم و برم خارج به قصد مهاجرت و تا زمان گرفتن تابعیت دوم نیاز به تمدید پاسپورت باشه چی میشه چیکار باید کرد

به اژانس ایران تور مراجعه کردم پاس گرفت و بلیط صادر کرد بعداز چند ساعت زنگ زد نمی تونید برید چون ۴ماه اعتبار داره پولم بر نمی گردانن چه کنم

سلام مژگان عزیز 🙂
از اونجا که بلیط رو از علی‌بابا تهیه نکردی، در این مورد باید با آژانس فروشنده بلیط گفتگو کنی تا به موضوع رسیدگی کنن.

سلام وقت بخیر
میشه با برگه موقت معافیت پاسپورت گرفت؟
ممنون میشم راهنمایی کنین

سلام، میشه ،ولی همون هزینه رو میدید و بهت پاس موقت یک ساله میدن دوباره باید بری همون هزینه ها رو بکنی و پاسپورت دایم بگیری که مگر در شرایط خاص توصیه نمیشه

سلام.عذر میخوام میشه به صورت غیر حضوری از طریق سایت پلیس+۱۰ یا اپ پلیس من یا از سایت egozar.epolice.ir برای تمدید پاسپورت اقدام کرد؟

نوشته اید: واریز از طریق اینترنت، فیش واریزی بانک و یا عابربانک به هیچ عنوان قابل قبول است.
اصلاح بفرمایید که «نیست.»

سلام پژمان عزیز 🙂
ممنون از نکته‌سنجی شما
اصلاح شد.

سلام وقت بخیر
اگر مشمول باشی و با معافیت دانش آموزی و وثیقه 30 میلیونی از ایران خارج بشی “به قصد مهاجرت”

و اگر بعد از حدودا 5 سال با پاسپورت یک کشور دیگه و ملیت جدید ، یعنی عملا به عنوان یک فرد خارجی وارد ایران بشی ممکنه مشکلی پیش بیاد، مثلا به محض ورود اتفاق خاصی بیفته یا اجازه خروج ندن و…؟!؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام مهدی عزیز 🙂
به طور کل پیشنهاد می‌کنیم چنین خطراتی رو برای خودتون ایجاد نکنید.

سلام وقتتون بخیر
پاسپورت اگه تاریخ انقضاش رو به اتمام باشه، میشه برای تمدیدش اقدام کرد؟ حدود ۵ ماه دیگه منقضی میشه.

سلام ساحل عزیز 🙂
پاسپورت باید از تاریخ برگشت بلیط حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشه.

اگر به ایران بر نگردی طی مدتی که توی قرارداد وثیقه ذکر شده وثیقه ضبط میشود و اگر با ملیت کشور دیگر یعنی با شهروندی و اقامت اون کشور وارد ایران بشی که معمولا کسی این کار رو نمیکنه اگر با حالت پناهندگی رفته باشی یجوره اگه یا حالت قانونی و ویزا رفته باشی مثال بهت میگن اگر میخوای دوباره شهروند ایران بشی اگه پسر باشی حتما باید به محض ورود دفترچت روپست کنی و بری سربازی که بهت شناسنامه و ویزای ایرانی بدن دوباره که گفتم معمولا هیچکی این کار رو نمیکنه ولی من چون کسی رو تو سربازی دیده بودم که دقیقا مثل مورد شما بود و دلش واسه ایران تنگ شده بود گفت که بهم گفتن باید اول مستقیم بری سربازی و خوب مسلما هر چی وثیقه گذاشتی هم ضبط میشه که اصلا اسم وثیقه یعنی همین..یا علی مدد

من اقامت ترکیه رو دارم و الان برای تمدید اقامتم باید پاسپورتمو تمدید کنم.اگر بیام ایران و تمدید کنم بجز مدارکی که گفتید مدارک دیگری هم لازم داره؟

سلام یلدا عزیز 🙂
این موارد در شرایط کلی و عمومی هست.

سلام من ۱۷ سالمه و ۱۶ سالگی پاسپورت گرفتم.
در پاسپورت نوشته شده که مدت اعتبار تا ۵ سال و تا ۲۰۲۵ اعتبار داره پاسپورتم.
خواستم بدونم من در ۱۸ سالگی پاسپورتم باطل میشه؟
و دیگه نمیتونم برم سفر های خارجی؟

دقیقا ,,مگر اینکه معافیت یا پایان خدمت رو ببری با مدارک شناسایی ،پلیس بعلاوه 10 محلتون

و یا اینکه نامه از دانشگاهتون می‌بری مبنی بر موافقت به سفر به اون کشور که معمولا سفر های زیارتی جزو اونا میشود

سلام .من سوال داشتم از زمان ارائه مدارک تا دریافت پاسپورت چقدر زمان میبره تا پاسپورت را دریافت کنیم؟! یعنی با پست به دستمون برسه

سلام روزبه عزیز 🙂
برای هر فرد با شرایط خاص خودش کمی تفاوت داره/

سلام وقت بخیر ،من داداشم ۱۸سالشه و براش دعوت نامه فرستادم که به المان بیاد ،الان مشغول تحصیل هستش،سوم دبیرستان .
آیا امکان داره ویزا رو بهش ندن یا چه چیزایی که الزامی هستش و باید شرایطش رو‌ به دست بیاره .ممنونم میشم راهنماییم کنید .

سلام هانیه عزیز 🙂
برای چین مواردی، شرکت‌های مهاجرتی بهتر می‌تونن به شما کمک کنن.

آیا با پاسپورت منقضی شده میشه وارد ایران شد؟

سلام سپهر عزیز 🙂
پاسپورت ایرانی؟

سلام بله پاسپورت ایرانی

سلام باید واسه برگشتن به ایران پاسپورت 6ماه انقضا داشته باشه که اگر که نداشته باشه باید به کنسولگری ایران تو اون کشور یری فورییییی و واست تمدید بزنم و بتونی که بلیط برگشت بگیری و اگر پلیس اون کشور شک کنه بهت و پاست انقضا شده باشه میتونم دستگیری کنن پس زودتر برو کنسولگری ایران تو اون کشور و کاراشو انجام بده .یا علی

با پاس منقضی که حتی نمیشه بلیط گرفت… پس هیچ جایی نمیشه باش رفت.

سلام من زیر ۱۸ هستم و کارت ملی ندارم میتونم برای پاسپورت اقدام کنم ؟

سلام دوست عزیز 🙂
تا زمانی که زیر سن قانونی باشید، برای داشتن پاسپورت باید از والدینتون اجازه کتبی با اعتبار قانونی داشته باشید.

عکس رو تو همون دفاتر پلیس +۱۰ میگیرن. هفته قبل مدارک رو پرسیده بودیم و عکس هم تو مدارک گفته شده بود حتی از اینترنت هم سرچ کردیم و مدارک رو آماده کردیم کم و کسری نداشته باشه و صبح مراجعه کردیم دفتر پلیس +10 و مدارک رو دادیم به مسئولش و منتظر موندیم. ما تو این کرونا ۲ ساعت تو صف موندیم که گفتن همینجا عکس میگیریم! و هنوز آماده نبودم که عکس گرفت خورد تو ذوقم، هم بخاطر اینکه چندروز پیش عکس گرفته بودم و هم اینکه صبح عجله‌ای با یه شال نامناسب رفته بودم و هم یه عکس عجله‌ای ازم گرفتن! فکر کن ۲ ساعت تو صف باشی آخرشم این بشه. تازه ساعت ۸ و ربع تو دفتری بودیم که شروع به کارش ۸ بوده.

اینجا ایران است!

یعنی نمیخواد بریم اتلیه عکس بگیریم دیگه؟؟
خودشون میگیرن‌اونجا؟

بله
عکسم داشته باشید ممکنه تایید نکنن و خودشون بگیرن

پربازدیدترین‌ها پاسپورت و ویزا

پاسپورت دارید؟ پس ویزا لازم نیست (کشورهای بدون ویزا)


هر آنچه درباره ویزای دبی باید بدانید

از ویزا تا هزینه سفر، همه و همه در راهنمای سفر به پاریس


ویزای هند و داستان سفر به کشور 72 ملت

سفارت آلمان کجاست؟ برای گرفتن ویزا چه کنم؟

پربحث‌ترین‌ها

اطلاع از آخرین محدودیت‌های پرواز، هتل و تور

محدودیت پروازهای داخلی پس از شیوع کرونا

طرح جدید فاصله‌گذاری در سفرهای ریلی | آخرین به‌روزرسانی: 24…

محدودیت پروازهای خارجی پس از شیوع کرونا

قوانین و مقررات گمرکی کالای همراه مسافر

با نصب اپلیکیشن علی‌بابا، هرچه از سفر بخواهید، در دسترس شماست.
آسان‌ترین، مطمئن‌ترین و سریع‌ترین روش تهیه بلیط، هتل، اقامتگاه و تور را با اپلیکیشن علی‌بابا تجربه کنید.

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱ – ۴۳۹۰۰۰۰۰ |
۰۲۱ – ۴۹۲۷۵۰۰۰

شرایط گرفتن و تمدید پاسپورت ۱۴۰۰ + هزینه‌ ها ، شهروندان کشور های مختلف برای رفت و آمد های خارج از مرز و بین المللی خود ملزم به همراه داشتن پاسپورت یا گذرنامه مخصوص کشور خود می باشند در غیر این صورت مجاز به خروج از مرز کشور و انجام مسافرت های برون مرزی نخواهند بود .اگر شما به دنبال جدیدترین اطلاعات مدارک لازم برای  اخذ پاسپورت در سال 1400، تعویض پاسپورت قدیمی ، هزینه پاسپورت جهت صدور و موارد این چنینی هستید با ما همراه شوید.

افراد دارنده گذرنامه ممکن است به خاطر هر کدام از دلایلی که در ادامه ذکر شده است درخواست تمدید و صدور مجدد گذرنامه خود را داشته باشند

اگر گذرنامه شما برای شش ماه پس از زمان خروج از کشور اعتبار نداشته باشد، سفر خارجیتان را کنسل‌شده بدانید. البته این مورد بیشتر در سفر به کشورهایی پیش می‌آید که نیاز به ویزا ندارند؛ چرا که وقتی برای دریافت ویزا به کنسولگری‌ها مراجعه می‌کنید، آنها کنترل می‌کنند که گذرنامه‌تان اعتبار لازم را داشته باشد.

در شرایط ذکر شده لازم است تا با ارائه مدارک مورد نیاز ، پر کردن فرم های مخصوص و پرداخت هزینه مربوطه اقدام به ثبت درخواست تمدید یا تعویض پاسپورت کنند.

شرایط تمدید پاسپورت

اجازه محضری برای بانوان متأهل از سوی همسر
توجه: بانوان مقیم خارج در صورتی که شوهر خارجی اختیار نموده باشد نیازی به اجازه محضری همسر ندارند، همچنین اقامت با گذرنامه ایرانی قابل قبول است.
توجه: بانوانی که همسر آنها فوت نموده، باید اصل گواهی فوت همسر و یا اصل شناسنامه باطل شده همسر و بانوان مطلقه می بایست اصل طلاق نامه را ارائه نمایند.

ارائه اصل و کپی کارت پایان خدمت یا معافیت صرفاً هوشمند (کارت‌های قدیمی اعتبار ندارند) و یا موافقت نامه سازمان وظیفه عمومی برای مشمولین
توجه: کسانی که اقدام به تعویض کارت پایان خدمت یا معافیت قدیمی به هوشمند نموده اند، بعد از گذشت 24 ساعت از درخواست تعویض، می‌توانند با ارائه برگه ثبت درخواست تعویض کارت به افسران گذرنامه مستقر در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی، درخواست صدور و تمدید پاسپورت خود یا تعویض گذرنامه دهند.
توجه: آقایان بالای 50 سال احتیاج به ارائه کارت پایان خدمت ندارند.
آقایان دانشجو و یا دانش آموز برای خروج از کشور می بایست نامه از محل تحصیل خود دریافت و به سازمان وظیفه عمومی تحویل نمایند.

هزینه تعویض و یا تمدید پاسپورت در سال ۱۴۰۰، شامل مبلغ 1000 تومان بابت اخذ شناسه گذرنامه ، پرداخت 3750 در وجه سازمان شهر داری ، مبلغ 100 هزار تومان بابت تمدید پاسپورت و 428,61 ( با احتساب هزینه پست ) تومان برای گذرنامه های مفقودی می باشد .

پس از ثبت درخواست و پرداخت هزینه تمدید و تعویض گذرنامه در سال 1400 که با احتساب هزینه پست حدود 120 هزار تومان در مجموع می شود، در صورتی که هیچگونه مشکلی وجود نداشته باشد بین یک هفته تا 20 روز طول می کشد تا پاسپورت جدید به آدرس محل سکونت فرد متقاضی ارسال گردد .

در حال حاضر، برای دریافت پاسپورت جدید و یا تمدید اعتبار گذرنامه قبلی، شما ملزم هستید تا به یکی از دفاتر پلیس +10 شهر خود مراجعه کرده و مدارک لازم برای پاسپورت را به افسر گذرنامه تحویل دهید. برای پیدا کردن نزدیک دفتر پلیس +10 به وب سایت epolice.ir مراجعه کنید.

به طور معمول زمان صدور گذرنامه جدید از زمان تحویل مدارک لازم برای پاسپورت، بین یک هفته تا 10 روز طول می کشد و در صورتی که نیازمند دریافت سریع تر آن باشید، باید با حضور در اداره کل گذرنامه و ارائه بلیط پرواز، به پیگیری سریع تر امور بپردازید.

لازم به ذکر است که برای اخذ ویزای کشورهای اروپایی حوزه شنگن و سایر کشورهای معتبر دنیا، اعتبار کمتر از 6 ماه پاسپورت مورد تائید نبوده و شما ملزم به تعویض گذرنامه با یک نسخه جدید 5 ساله هستید.

همچنین بنابر آخرین تغییرات و به روز رسانی های قوانین دولت جمهوری اسلامی ایران، عوارض خروج از کشور، برای هر نفر در سفر اول 264 هزار تومان، در سفر خارجی دوم و خروج از مرز ایران معادل 396 هزار تومان و برای سفر سوم و یا بیشتر برابر با 528 هزار تومان است؛ این در حالی است که عوارض خروج از کشور زائران عمره و حج در سال جدید شمسی معادل 132 هزار تومان به ازای هر نفر است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

Δdocument.getElementById( “ak_js” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

آژانس مسافرتی قصران گشت در طول سال های فعالیت خود، با هدف جلب رضایت مشتریان و سازمان های همکار با ارائه عـالی ترین خدمات در زمینه ویزا از جمله ویزای شینگن، ویزای کانادا و پیکاپ ویزا واجد شرایط است. همچنین اقدام به بـرگزاری مستقیم تـورهای لـوکس به مقاصد مختلف گردشگری نموده تا بهترین خـدمات را با استفاده از قوی ترین زیرسـاخت ها، بالاتـرین استانداردها و کامل ترین شبکه توزیع ارائه دهد.

تمامی حقوق این سایت متعلق به آژانس مسافرتی قصران گشت می باشد.

صفحه اصلی مدارک لازم برای تمدید پاسپورت چیست؟

تمام افرادی که قصد اخذ اقامت در دیگر کشور های دنیا را دارند باید دارای پاسپورت بین المللی باشند. پاسپورت یک مدرک مشابه با شناسنامه شماست و بدون داشتن پاسپورت امکان سفر های خارجی برای شما امکان پذیر نیست. یکی از مهمترین نکاتی که در این زمینه باید به آن توجه داشته باشید زمان انقضای پاسپورت شماست. پس از منقضی شدن پاسپورت باید مجددا برای تمدید پاسپورت اقدام کنید و در این نوشتار به بررسی مراحل، مدارک و تمام امور مربوط به تمدید پاسپورت پرداخته ایم. با موسسه حقوقی سایرس به عنوان نمایندگی معتبر اخذ اقامت اروپا همراه باشید.

پاسپورت سندی معتبر در کل جهان است که برای سفرهای خارجی به آن نیازمند خواهید بود. اعتبار پاسپورت بسته به هر کشوری متفاوت است ولی پاسپورت‌های ایرانی با اعتبار ۵ ساله صادر می‌شوند. زمانی که می‌خواهید به کشورهای دیگر سفر کنید، آژانس‌های مسافرتی یا ادارات مربوطه مدت زمان اعتبار پاسپورت شما راچک می‌کنند. اگر شش ماه تا تاریخ انقضای پاسپورت شما باقی مانده باشد باید برای تمدید پاسپورت و حفظ اقامت اروپا یا کشوری که در آن اقامت دارید، اقدام کنید.

زمانی که اعتبار پاسپورت تمام شود باید برای تعویض آن اقدام کنید ولی شرایط دیگری نیز وجود دارند که نیاز به تعویض پاسپورت دارند که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد:

برای ارائه مدارک و تعویض پاسپورت باید به پلیس ۱۰+ مراجعه کرده و مراحل اداری را طی کنید. پیش از ادامه مطلب توصیه می کنیم نگاهی به مقاله انواع ویزای شینگن برای ایرانیان نیز داشته باشید.شرایط تمدید پاسپورت

مشابه با تمام دارک حقوقی و شناسایی برای تمدید پاسپورت نیز باید اسناد متفاوتی را از قبل آماده کرده باشید. مدارک مورد نیاز برای تمدید پاسپورت را که پیش از مراجعه به پلیس ۱۰+ باید آماده کرده باشید در ادامه معرفی کرده ایم. توجه داشته باشید که برای تمدید پاسپورت حتما حضور متقاضی برای انگشت‌نگاری در محل اداره پلیس لازم است. مدارک لازم برای تعویض پاسپورت عبارتند از:

با به همراه داشتن مدارک معرفی شده برای تعویض و تمدید پاسپورت و مراجعه به مراکز معرفی شده از طرف دولت عملا بیشتر راه را طی کرده اید. در نهایت نیز متقاضی باید شخصا با مدارک مورد نیاز را به پلیس ۱۰+ ارائه دهد. افسر گذرنامه مدارک ارائه شده را بررسی کرده و رسیدی به متقاضی تحویل می‌دهد که ارائه آن در زمان تحویل پاسپورت الزامی است.

پس از تحویل رسید، پاسپورت جدید توسط پست از یک هفته تا حداکثر ۱۰ روز به نشانی مندرج در فرم متقاضی ارسال می‌شود. زمانی که پاسپورت را تحویل می‌گیرید، باید رسید تایید را مامور پست ارائه دهید. البته این زمان برای صدور پاسپورت جدید در اثر مفقودی، چیزی حدود ۲۰ روز است.

پیگیری و استعلام وضعیت صدور پاسپورت از طریق سیستم پیامکی ۱۱۰۰ و یا شماره گیری#۱۱۰* امکان پذیر است. در صورتی که می خواهید بدون حضور در دفاتر از وضعیت صدور پاسپورت خود آگاه شوید می توانید از طریق این شماره اقدام کنید. اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید دلایل ریجکت ویزای شینگن راهنمای شما در این موضوع است.

درصورتی‌که پاسپورت خود را گم کرده‌اید یا اینکه گذرنامه شما مخدوش شده، باید حتماً به اداره‌ی گذرنامه‌ شهر خود مراجعه کنید. اگر در تهران زندگی می‌کنید، این اداره در خیابان مطهری، خیابان کوه نور قرار دارد. اما اگر در خارج از کشور هستید، باید هرچه سریع‌تر مفقودی پاسپورت خود را به سفارت، نمایندگی‌های کنسولی یا دفاتر حافظ منافع ایران در کشور مربوطه گزارش دهید. شما علاوه بر اطلاع به سفارت یا کنسولگری ایران، باید پلیس و مقام‌های محلی را نیز در جریان بگذارید. اگر اعتبار گذرنامه‌ مخدوش یا مفقودی شما به پایان رسیده، نیازی به طی کردن این مراحل نیست و شما می‌توانید مستقیماً راهی دفاتر خدمات الکترونیکی شوید.

درصورتی‌که ساکن خارج از ایران هستید و اعتبار گذرنامه‌ شما به اتمام رسیده، می‌توانید برای صدور گذرنامه‌ جدید به سفارت ایران در کشور محل زندگی یا وب‌سایت سفارت مراجعه کنید. سامانه‌ی امور کنسولی ایرانیان وزارت امور خارجه نیز یکی دیگر از راه‌های تمدید گذرنامه برای ایرانیان خارج از کشور است. هموطنان مقیم خارج از کشور می‌توانند با در دست داشتن مدارک زیر، اقدام به درخواست تمدید پاسپورت خود کنند:

برای اعلام فقدان یا تعویض پاسپورت معتبر باید به اداره گذرنامه اصلی  مراجعه کنید ولی در صورتی که اعتبار گذرنامه ای که مخدوش شده یا گم شده به اتمام رسیده باشد دیگر نیازی به اعلام فقدان نیست و می‌توانید مستقیما به دفاتر پلیس ۱۰+ مراجعه کرده، مراحل اداری را طی کنید و پاسپورت جدید را خود را از طریق پست دریافت کنید. شهروندان ایرانی مقیم خارج از کشور نیز در صورت مفقودی پاسپورت می‌توانند با مراجعه به سفارت یا دفتر حفاظت منافع ایران در کشور مورد نظر مراتب را اطلاع دهند. به یاد داشته باشید که باید به پلیس و  یا مقامات محلی اطلاع‌رسانی کنید.

برخی افراد به دلایل مختلف اجازه خروج از کشور را نداشته و مجاز به تعویض پاسپورت نیستند. در ادامه به برخی از این دلایل اشاره خواهیم کرد:

سازمان ثبت اسناد کشور از سال ۹۷ سامانه ای را برای استعلام آنلاین وضعیت ممنوع الخروجی مسافران راه اندازی کرده است که مسافران می توانند به راحتی از طریق اینترنت از وضعیت خود آگاه شوند.

در نهایت پروسه اخذ پاسپورت می تواند از چند روز تا دو هفته طول بکشد. در صورتی که برای سفر عجله دارید به شما پیشنهاد می کنیم که مدارک خود را با دقت جمع آوری کنید همچنین فرم درخواست را با اطلاعات صحیح و به دقت پر کنید. به یاد داشته باشید که وجود هر گونه کسری در مدارک ارائه شده یا رائه اطلاعات ناکامل باعث می شود تا پروسه تعویض پاسپورت زمان بر بشود یا اصلا انجام نشود. در پایان توصیه می کنیم اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره های اعلام شده در تماس باشید تا کارشناسان ما در موسسه حقوقی سایرس پاسخگوی نیاز شما باشند.

پاسپورت سندی معتبر در کل جهان است که برای سفرهای خارجی به آن نیازمند خواهید بود. اعتبار پاسپورت بسته به هر کشوری متفاوت است ولی پاسپورت‌های ایرانی با اعتبار ۵ ساله صادر می‌شوند.

متقاضی باید شخصا با مدارک مورد نیاز را به پلیس ۱۰+ ارائه دهد. افسر گذرنامه مدارک ارائه شده را بررسی کرده و رسیدی به متقاضی تحویل می‌دهد که ارائه آن در زمان تحویل پاسپورت الزامی است.

برای اعلام فقدان یا تعویض پاسپورت معتبر باید به اداره گذرنامه اصلی مراجعه کنید ولی در صورتی که اعتبار گذرنامه ای که مخدوش شده یا گم شده به اتمام رسیده باشد دیگر نیازی به اعلام فقدان نیست

{
“@context”: “https://schema.org”,
“@type”: “FAQPage”,
“mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “پاسپورت چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “پاسپورت سندی معتبر در کل جهان است که برای سفرهای خارجی به آن نیازمند خواهید بود. اعتبار پاسپورت بسته به هر کشوری متفاوت است ولی پاسپورت‌های ایرانی با اعتبار ۵ ساله صادر می‌شوند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “مهمترین مراحل تمدید پاسپورت چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “متقاضی باید شخصا با مدارک مورد نیاز را به پلیس ۱۰+ ارائه دهد. افسر گذرنامه مدارک ارائه شده را بررسی کرده و رسیدی به متقاضی تحویل می‌دهد که ارائه آن در زمان تحویل پاسپورت الزامی است.


}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “چگونه پاسپورت گم شده را تمدید کنیم؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “برای اعلام فقدان یا تعویض پاسپورت معتبر باید به اداره گذرنامه اصلی مراجعه کنید ولی در صورتی که اعتبار گذرنامه ای که مخدوش شده یا گم شده به اتمام رسیده باشد دیگر نیازی به اعلام فقدان نیست”
}
}]
}

در این مقاله با آسان‌ترین و سریع‌ترین روش‌های مهاجرت آشنا خواهید شد. امروزه داشتن پاسپورت د …

یونان در سال های اخیر یکی از بهترین مقاصد دنیا برای برای اخذ اقامت اروپاست و پرطرفدارترین ب …

اقامت تمکن مالی چیست؟ برای کسب اقامت اروپا راه‌های مختلفی وجود دارد. اقامت تمکن مالی یکی از …

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

برای گرفتن پاسپورت اروپایی چند سال باید اقامت دائم داشته باشیم و تمدید هر چند سال یکبار است؟

لطفا به این نکته توجه کنید مدت زمان اخذ اقامت دائم و پاسپورت کشورها بسته به قوانین آنها متفاوت است ولی معمولا پس از ۵ سال می توانید برای اخذ اقامت دائم اقدام کنید. اعتبار اقامت موقت نیز معمولا یک ساله است.

فرم الكترونيك براى تمديد پاسپورت چگونه يافت مى شود

شما باید حضوری به مراکز مربوطه مراجعه کنید.

سلام، ممنونم از مقاله کامل و خوبتون. من نام خانوادگی ام قبلا پسوند داشت که با مراجعه به ثبت احوال حذفش کردم. الان باید برای پاسپورت هم دوباره اقدام کنم؟

سلام وقت بخیر بله اگر تغییراتی در شناسنامه انجام شده است، دقیقا همان تغییرات بایستی در پاسپورت نیز اعمال شود.

سلام وقت بخیر . یک سوال داشتم. من ماه دیگه ۱۸ سال میشم. میتونم اون موقع پاسپورت مستقل بگیرم؟ شرایطش چیه؟

سلام وقت بخیر بله پس از ۱۸ سال و با رضایت ولی ( همسر یا پدر) امکان دریافت پاسپورت مستقل وجود دارد.

سلام . پاسپورت من پنج سالش تموم شده آیا تمدید میشه یا باید یه پاسپورت دیگه ای بگیرم . اونوقت چه مدارکی لازم داره.ممنون از همکاری شما

سلام

در صورتی که مدارکتان کامل باشد با مراجعه به مراکز مربوطه می توانید به راحتی پاسپورت خود را تمدید کنید.

سلام برای تعویض پاسپورتی که اعتبارش تموم شده آیا به همراه داشتن پاسپورت قبلی لازم هست؟

برای دریافت پاسپورت جدید، باید پاسپورت قبلی را نیز به همراه داشته باشید.

سلام، پاسپورت من تا دو سال و نه ماه دیگر معتبر است ولی مایلم پاسپورت جدید بگیرم آیا امکانش هست؟شرایط تمدید پاسپورت

ممنون

علت دریافت پاسپورت جدید چیست؟ آیا صفحات خالی ندارید؟

برای خانمی که خارج از کشور هست (کانادا) برای تمدید پاسپورت نیاز به رضایت همسر دارد

همسر ایران هست

برای تمدید پاسپورت باید با توجه به مدارک ذکر شده در سایت سفارت اقدام کنید.

Slm, aya kasi ke tabaeye keshvare araq ast mitavanad az iran jahate daryaft vizaye shingen egdam konad???

در حاضر در کدام کشور زندگی می کنید؟ عراق یا ایران؟

سلام. من در خارج از کشور هستم و نیاز به تمدید پاسپورت دارم. ولی اصل شناسنامه من در ایرانه. آیا با کپی شناسنامه میشه درخواست تمدید پاسپورت کرد. اگر نه، سریعترین راه حل چییه. ممنون

برای کسب اطلاعات دقیق به سفارت ایران در کشور محل سکونت خود مراجعه کنید.

سلام آیا پاستورت خودم و همسرم وفرزندان زیر۱۲ سال باهم هست یا جدا گانه ممنونم جواب بدید

پاسپورت ها جدا هستند.

با سلام.. درحال حاضر پس از سن ۱۸ سالگی برای دختران، اجازه پدر برای اخذ پاسپورت ضروری است؟

معمولا به اجازه پدر نیاز دارید.

با سلام من پاسپورتم تا ۱۵ شهریور اعتبار دارد اما برای کارهای پذیرش ترجیح می دهم پاسپورتم رو تمدید کنم تا هم برای ویزا مشکلی پیش نیاد و … آیا امکانش هست یا باید تا ۱۵ شهریور صبر کنم؟

برای تمدید پاسپورت، می توانید زودتر اقدام کنید.

سلام من تاحالا از پاس هیگونه استفاده نکردم .سفید هستش .فقط تاریخ انقضا تمام شده .چه کار کنم واسه تمدیش و چه مدارکی لازم هستش؟

سلام

برای تمدید پاسپورت باید به پلیس+ ۱۰ مراجعه کنید.

سلام من پاسپورتم ده ماه اعتبار داره میخوام برای سفارت المان وقت بگیرم شماره پاسپورت باید توی سایت زد . شاید برای یک سال دیگه وقت بدن به نظرتون برم پاسپورتمو تمدید کنم؟

برای پاسپورت جدید اقدام کنید، چون اخذ وقت از سفارت پروسه ای زمانبر است و برای انجام مراحل به شماره پاسپورت معتبر نیاز دارید.

سلام پاسپورت داشتم و الان منقضی شده. در پاسپورت جدید میخواهم نام خانوادگی انگلیسی با کمی تغییر نوشته شود. امکانش هست؟

بله. این امکان وجود دارد.

سلام. ممنون از سایت خوبتون. من امروزبرای اخذگذرنامه برای اولین بار، پلیس+۱۰ اقدام کردم ۳۰سال سن دارم و مجرد هستم.. اما اصلا اجازه محضری پدرم و حتی مدارک شناسایی پدرم رو نخواستند و گفتند تاچندروز دیگه گذرنامه برای من پست میشه. سوالم اینه که مگر اجازه پدر رو برای خروج از کشور نمیخوان؟ یعنی موقعی که بخوام از کشور خارج بشم یعنی در فرودگاه اونموقع مدرکی دال بر اجازه پدرم از من مطالبه میکنند یا خیر؟

سلام اگر زمان مراجعه به پلیس+ ۱۰ مدرکی در این رابطه مدرکی از شما درخواست نکردند، فکر نمی کنم که بعدا براتون مشکل ساز بشه. ولی صرفا جهت اطمینان مجددا از مرکزی که مراجعه کردید سوال کنید.

پاسپورت من تا تاریخ ۳۱/۰۳/۱۴۰۰ اعتبار دارد .چون مقیم ترکیه هستم ایا امکان تمدید ان در حال حاضر وجود دارد؟

بهتر است که پاسپورت خود را تعویض کنید.

با سلام و وقت بخیر بنده ۴ روز تا انقضای پاسپورتم باقی مونده . آیا میشه بصورت غیر حضوری اقدام کرد واسه تمدید ؟

پیش از پاندمی به دلیل ضریب امنیتی بالای پاسپورت، برای تمدید پاسپورت باید به پلیس+ ۱۰ مراجعه می کردید. به دلیل همه گیری ویروس کرونا، صحبت هایی در رابطه با درخواست غیرحضوری/ آنلاین پاسپورت شده بود. برای کسب اطلاعات دقیق به پلیس+۱۰ منطقه خود مراجعه کنید.

سلام برای تمدید پاسپورت چند ساله که دو ماهه دیگر تاریخ آن منقضی میشود باید از اول شروع یا اینکه برای ۵سال دیگر تمدید میشود

برای تمدید پاسپورت باید مدارک لازم را ارائه کنید تا پاسپورت شما تمدید بشه و پاسپورت جدید بگیرید.

Copyright © 2018 Cyrus law firmتورهای زمستان 1400

تورهای انفرادی

بلیط اتوبوس اروپا

دیدگاه مسافران

شرایط تمدید پاسپورت

ایجاد حساب کاربری

ثبت نام در ایوار

{{minutes}} : {{seconds}} ثانیه تا فعال شدن ارسال مجدد

برای ارسال مجدد رمز عبور میتوانید از دکمه “ارسال مجدد” استفاده کنید

ایجاد رمز عبور

رمز عبور شما با موفقیت ثبت شد

ایجاد رمز عبور

لینک فعالسازی حساب شما به {{inputValue}} ارسال شد

ورود به حساب کاربری

ورود با رمز یکبار مصرف

{{minutes}} : {{seconds}} ثانیه تا فعال شدن ارسال مجدد

برای ارسال مجدد رمز عبور میتوانید از دکمه “ارسال مجدد” استفاده کنید

بازیابی رمز عبور

بازیابی رمز عبور

{{minutes}} : {{seconds}} ثانیه تا فعال شدن ارسال مجدد

برای ارسال مجدد رمز عبور میتوانید از دکمه “ارسال مجدد” استفاده کنید

ویرایش رمز عبور

رمز عبور شما با موفقیت ثبت شد

گذرنامه یا پاسپورت یکی از مدارک هویتی مهم، با اعتبار معین است که در صورت اتمام اعتبار، مفقود یا مخدوش شدن، باید عوض شود. تعویض و تمدید گذرنامه دارای مراحل مشخصی است.

پاسپورت (Passport) که یک اوراق هویتی شبیه به شناسنامه است، از سوی دولت‌های هر کشور برای شهروندان صادر می‌شود. افراد با داشتن پاسپورت (گذرنامه) می‌توانند از مرزهای رسمی زمینی، هوایی و دریایی کشور عبور کرده و عازم سفرهای خارجی شوند. شاید اولین سئوال برای افرادی که برای نخستین بار قصد سفرهای خارجی دارند، این است که چطور پاسپورت بگیریم؟ شرایط و مدارک لازم برای گرفتن پاسپورت چیست؟

مقاله حاضر نه‌تنها پاسخگوی سئوالاتی در زمینه تمدید یا تعویض پاسپورت است که به سئوالات شما درباره شرایط لازم جهت اخذ پاسپورت نیز پاسخ خواهد داد.

پاسپورت مانند اکثر اوراق هویتی، مدت اعتبار مشخصی دارد و باید پس از اتمام اعتبار، از سوی دارنده‌ی آن تعویض شود. امکان تعویض گذرنامه به دلایل پیش رو وجود دارد:

متقاضیان تعویض یا تمدید پاسپورت باید با در دست داشتن مدارک زیر به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه کنند:

ارائه‌ی اصل و کپی کارت پایان خدمت یا معافیت دائم از نوع فقط هوشمند یا موافقت‌نامه‌ سازمان نظام‌وظیفه‌ی عمومی برای مشمولان، در حین مراجعه به دفاتر پلیس + ۱۰ ضروری است.

اجازه‌ی محضری برای بانوان متأهل از سوی همسر در هنگام مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیکی پلیس ضروری است.

پس‌ از اینکه تمامی مدارک موردنیاز خود را آماده کردید، با در دست داشتن آن‌ها به یکی از دفاتر پلیس + ۱۰ در نزدیکی محل سکونت خود مراجعه کنید. افسر گذرنامه در این دفاتر اقدام به بررسی مدارک شما کرده و پس از تأیید، رسیدی برای شما صادر می‌شود. افراد باید این رسید را به هنگام تحویل گذرنامه در درب منزل به مأمور پست نشان دهند.

پاسپورت جدید معمولاً بین یک هفته تا ۱۰ روز به نشانی شما در فرم درخواست گذرنامه ارسال می‌شود. البته این زمان برای صدور پاسپورت جدید در اثر مفقودی، چیزی حدود ۲۰ روز است.

درصورتی‌که پاسپورت خود را گم کرده‌اید یا اینکه گذرنامه شما مخدوش شده، باید حتماً به اداره‌ی گذرنامه‌ شهر خود مراجعه کنید. اگر در تهران زندگی می‌کنید، این اداره در خیابان مطهری، خیابان کوه نور قرار دارد.

اما اگر در خارج از کشور هستید، باید هرچه سریع‌تر مفقودی پاسپورت خود را به سفارت، نمایندگی‌های کنسولی یا دفاتر حافظ منافع ایران در کشور مربوطه گزارش دهید. شما علاوه بر اطلاع به سفارت یا کنسولگری ایران، باید پلیس و مقام‌های محلی را نیز در جریان بگذارید.

توجه: اگر اعتبار گذرنامه‌ مخدوش یا مفقودی شما به پایان رسیده، نیازی به طی کردن این مراحل نیست و شما می‌توانید مستقیماً راهی دفاتر خدمات الکترونیکی شوید.

به هنگام مراجعه به دفاتر پلیس + ۱۰، مبلغ ۳,۷۵۰ تومان به همراه ۱۰۰,۰۰۰ تومان برای تعویض پاسپورت در حالت عادی از شما دریافت می‌شود. اما اگر گذرنامه‌ی خود را گم کرده باشید، ۴۲,۸۰۰ تومان بابت صدور گذرنامه از طریق دستگاه‌های کارت‌خوان از شما دریافت می‌شود.

توجه: این هزینه برای کسانی که اقدام به اخذ پاسپورت برای اولین‌بار کرده‌اند، متفاوت است.شرایط تمدید پاسپورت

درصورتی‌که ساکن خارج از ایران هستید و اعتبار گذرنامه‌ شما به اتمام رسیده، می‌توانید برای صدور گذرنامه‌ جدید به سفارت ایران در کشور محل زندگی یا وب‌سایت سفارت مراجعه کنید. سامانه‌ی امور کنسولی ایرانیان وزارت امور خارجه نیز یکی دیگر از راه‌های تمدید گذرنامه برای ایرانیان خارج از کشور است.

هم‌وطنان مقیم خارج از کشور می‌توانند با در دست داشتن مدارک زیر، اقدام به درخواست تمدید پاسپورت خود کنند:

برخی از افراد به دلایل گوناگون مجاز به دریافت پاسپورت نبوده و اجازه‌ خروج از کشور را ندارند:

توجه: اگر نسبت به ممنوع‌الخروجی خود شک دارید، می‌توانید به‌راحتی و از طریق سامانه‌ استعلام ممنوع الخروجی اجرای اسناد رسمی این موضوع را پیگیری کنید. کافی است نام، نام خانوادگی، نام پدر و کد ملی خود را در این سامانه وارد کنید تا به‌طور آنلاین نسبت به وضعیت ممنوع‌الخروجی خود مطلع شوید.

برای مشاهده تورهای اروپا ایوار بر روی لینک زیر کلیک کنید.

https://www.eavar.com/tour/category/europe/

internalCityList=[{“label”:”تهران”,”code”:”thr”,”cityTitle”:”تهران”,”isInternational”:false,”isFeatured”:true,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”اصفهان”,”code”:”ifn”,”cityTitle”:”اصفهان”,”isInternational”:false,”isFeatured”:true,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”بندر عباس”,”code”:”bnd”,”cityTitle”:”بندر عباس”,”isInternational”:false,”isFeatured”:true,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”جزیره کیش”,”code”:”kih”,”cityTitle”:”جزیره کیش”,”isInternational”:false,”isFeatured”:true,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”شیراز”,”code”:”syz”,”cityTitle”:”شیراز”,”isInternational”:false,”isFeatured”:true,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”مشهد “,”code”:”mhd”,”cityTitle”:”مشهد”,”isInternational”:false,”isFeatured”:true,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”اهواز”,”code”:”awz”,”cityTitle”:”اهواز”,”isInternational”:false,”isFeatured”:true,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”تبریز “,”code”:”tbz”,”cityTitle”:”تبریز”,”isInternational”:false,”isFeatured”:true,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”چابهار”,”code”:”zbr”,”cityTitle”:”چابهار”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”زنجان”,”code”:”jwn”,”cityTitle”:”زنجان”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”زابل”,”code”:”acz”,”cityTitle”:”زابل”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”گچساران “,”code”:”gch”,”cityTitle”:”گچساران”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”اراک”,”code”:”ajk”,”cityTitle”:”اراک”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”کرمانشاه”,”code”:”ksh”,”cityTitle”:”کرمانشاه”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”کاشان”,”code”:”kks”,”cityTitle”:”کاشان”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”سیرجان”,”code”:”syj”,”cityTitle”:”سیرجان”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”ارومیه”,”code”:”omh”,”cityTitle”:”ارومیه”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”دزفول “,”code”:”def”,”cityTitle”:”دزفول”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”عسلویه”,”code”:”pgu”,”cityTitle”:”عسلویه”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”طبس”,”code”:”tcx”,”cityTitle”:”طبس”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”ماکو “,”code”:”mku”,”cityTitle”:”ماکو”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”ایرانشهر”,”code”:”ihr”,”cityTitle”:”ایرانشهر”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”جهرم”,”code”:”jar”,”cityTitle”:”جهرم”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”خارک”,”code”:”khk”,”cityTitle”:”خارک”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”خوی”,”code”:”khy”,”cityTitle”:”خوی”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”شاهرود”,”code”:”rud”,”cityTitle”:”شاهرود”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”کرج”,”code”:”pyk”,”cityTitle”:”کرج”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”کلاله”,”code”:”klm”,”cityTitle”:”کلاله”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”لامرد”,”code”:”lfm”,”cityTitle”:”لامرد”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”ابوموسی”,”code”:”aeu”,”cityTitle”:”ابوموسی”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”آغاجاری”,”code”:”akw”,”cityTitle”:”آغاجاری”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”فسا “,”code”:”faz”,”cityTitle”:”فسا”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”آبادان”,”code”:”abd”,”cityTitle”:”آبادان”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”اردبیل”,”code”:”adu”,”cityTitle”:”اردبیل”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”ایلام”,”code”:”iil”,”cityTitle”:”ایلام”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”بجنورد “,”code”:”bjb”,”cityTitle”:”بجنورد”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”بم “,”code”:”bxr”,”cityTitle”:”بم”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”بندر لنگه”,”code”:”bdh”,”cityTitle”:”بندر لنگه”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”بندر ماهشهر”,”code”:”mrx”,”cityTitle”:”بندر ماهشهر”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”بوشهر”,”code”:”buz”,”cityTitle”:”بوشهر”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”بیرجند “,”code”:”xbj”,”cityTitle”:”بیرجند”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”پارس آباد “,”code”:”pfq”,”cityTitle”:”پارس آباد”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”خرم آباد”,”code”:”khd”,”cityTitle”:”خرم آباد”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”رامسر”,”code”:”rzr”,”cityTitle”:”رامسر”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”رشت “,”code”:”ras”,”cityTitle”:”رشت”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”رفسنجان”,”code”:”rjn”,”cityTitle”:”رفسنجان”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”زاهدان”,”code”:”zah”,”cityTitle”:”زاهدان”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”سبزوار “,”code”:”afz”,”cityTitle”:”سبزوار”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”سنندج “,”code”:”sdg”,”cityTitle”:”سنندج”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”شهرکرد “,”code”:”cqd”,”cityTitle”:”شهرکرد”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”گرگان “,”code”:”gbt”,”cityTitle”:”گرگان”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”لار “,”code”:”lrr”,”cityTitle”:”لار”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”مراغه “,”code”:”acp”,”cityTitle”:”مراغه”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”نوشهر “,”code”:”nsh”,”cityTitle”:”نوشهر”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”همدان “,”code”:”hdm”,”cityTitle”:”همدان”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”کرمان “,”code”:”ker”,”cityTitle”:”کرمان”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”یزد “,”code”:”azd”,”cityTitle”:”یزد”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”قشم “,”code”:”gsm”,”cityTitle”:”قشم”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”ساری “,”code”:”sry”,”cityTitle”:”ساری”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”یاسوج “,”code”:”yes”,”cityTitle”:”یاسوج”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”جیرفت “,”code”:”jyr”,”cityTitle”:”جیرفت”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true}];externalCityList=[{“label”:”تهران,ایران”,”code”:”THRALL”,”cityTitle”:”تهران”,”isInternational”:false,”isFeatured”:true,”airports”:[{“label”:”فرودگاه امام خمینی تهران(ika)”,”code”:”IKA”,”cityTitle”:”تهران”}],”isRtl”:true},{“label”:”استانبول,ترکیه”,”code”:”ISTALL”,”cityTitle”:”استانبول”,”isInternational”:true,”isFeatured”:true,”airports”:[{“label”:”فرودگاه جدید استانبول(ist)”,”code”:”IST”,”cityTitle”:”استانبول”},{“label”:”فرودگاه صبیحه گوکچن استانبول(saw)”,”code”:”SAW”,”cityTitle”:”استانبول”}],”isRtl”:true},{“label”:”دبی,امارات متحده عربی”,”code”:”DXBALL”,”cityTitle”:”دبی”,”isInternational”:true,”isFeatured”:true,”airports”:[{“label”:”فرودگاه بین‌المللی دبی(dxb)”,”code”:”DXB”,”cityTitle”:”دبی”},{“label”:”فرودگاه بین‌المللی آل مکتوم(dwc)”,”code”:”DWC”,”cityTitle”:”دبی”}],”isRtl”:true},{“label”:”بانکوک,تایلند”,”code”:”BKKALL”,”cityTitle”:”بانکوک”,”isInternational”:true,”isFeatured”:true,”airports”:[{“label”:”فرودگاه دن موئنگ بانکوک(dmk)”,”code”:”DMK”,”cityTitle”:”بانکوک”},{“label”:”فرودگاه سووارنابومی بانکوک(bkk)”,”code”:”BKK”,”cityTitle”:”بانکوک”}],”isRtl”:true},{“label”:”بارسلونا,اسپانیا”,”code”:”BCNALL”,”cityTitle”:”بارسلونا”,”isInternational”:true,”isFeatured”:true,”airports”:[{“label”:”فرودگاه ال پرات بارسلونا(bcn)”,”code”:”BCN”,”cityTitle”:”بارسلونا”}],”isRtl”:true},{“label”:”پاریس,فرانسه”,”code”:”PARALL”,”cityTitle”:”پاریس”,”isInternational”:true,”isFeatured”:true,”airports”:[{“label”:”فرودگاه باووایس-تیلی(bva)”,”code”:”BVA”,”cityTitle”:”پاریس”},{“label”:”فرودگاه شارل دوگل پاریس(cdg)”,”code”:”CDG”,”cityTitle”:”پاریس”},{“label”:”فرودگاه اورلی پاریس(ory)”,”code”:”ORY”,”cityTitle”:”پاریس”},{“label”:”فرودگاه شالون واتری (xcr)”,”code”:”XCR”,”cityTitle”:”پاریس”}],”isRtl”:true},{“label”:”پوکت,تایلند”,”code”:”HKTALL”,”cityTitle”:”پوکت”,”isInternational”:true,”isFeatured”:true,”airports”:[{“label”:”بین‌المللی پوکت(hkt)”,”code”:”HKT”,”cityTitle”:”پوکت”}],”isRtl”:true},{“label”:”تفلیس,گرجستان”,”code”:”TBSALL”,”cityTitle”:”تفلیس”,”isInternational”:true,”isFeatured”:true,”airports”:[{“label”:”فرودگاه بین‌المللی تفلیس(tbs)”,”code”:”TBS”,”cityTitle”:”تفلیس”}],”isRtl”:true},{“label”:”ونکوور,کانادا”,”code”:”YVRALL”,”cityTitle”:”ونکوور”,”isInternational”:true,”isFeatured”:true,”airports”:[{“label”:”کول هاربور سیپلین بیس(cxh)”,”code”:”CXH”,”cityTitle”:”ونکوور”},{“label”:”ابتسفرد(yxx)”,”code”:”YXX”,”cityTitle”:”ونکوور”},{“label”:”فرودگاه ونکوور(yvr)”,”code”:”YVR”,”cityTitle”:”ونکوور”}],”isRtl”:true}];destinationInternalCityList=[{“label”:”اصفهان”,”code”:”ifn”,”cityTitle”:”اصفهان”,”isInternational”:false,”isFeatured”:true,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”بندر عباس”,”code”:”bnd”,”cityTitle”:”بندر عباس”,”isInternational”:false,”isFeatured”:true,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”تهران”,”code”:”thr”,”cityTitle”:”تهران”,”isInternational”:false,”isFeatured”:true,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”جزیره کیش”,”code”:”kih”,”cityTitle”:”جزیره کیش”,”isInternational”:false,”isFeatured”:true,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”شیراز”,”code”:”syz”,”cityTitle”:”شیراز”,”isInternational”:false,”isFeatured”:true,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”مشهد”,”code”:”mhd”,”cityTitle”:”مشهد”,”isInternational”:false,”isFeatured”:true,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”اهواز”,”code”:”awz”,”cityTitle”:”اهواز”,”isInternational”:false,”isFeatured”:true,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”قشم”,”code”:”gsm”,”cityTitle”:”قشم”,”isInternational”:false,”isFeatured”:true,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”تبریز”,”code”:”tbz”,”cityTitle”:”تبریز”,”isInternational”:false,”isFeatured”:true,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”چابهار”,”code”:”zbr”,”cityTitle”:”چابهار”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”زنجان”,”code”:”jwn”,”cityTitle”:”زنجان”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”زابل”,”code”:”acz”,”cityTitle”:”زابل”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”گچساران”,”code”:”gch”,”cityTitle”:”گچساران”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”اراک”,”code”:”ajk”,”cityTitle”:”اراک”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”کرمانشاه”,”code”:”ksh”,”cityTitle”:”کرمانشاه”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”کاشان”,”code”:”kks”,”cityTitle”:”کاشان”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”سیرجان”,”code”:”syj”,”cityTitle”:”سیرجان”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”ارومیه”,”code”:”omh”,”cityTitle”:”ارومیه”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”دزفول”,”code”:”def”,”cityTitle”:”دزفول”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”عسلویه”,”code”:”pgu”,”cityTitle”:”عسلویه”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”طبس”,”code”:”tcx”,”cityTitle”:”طبس”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”ماکو”,”code”:”mku”,”cityTitle”:”ماکو”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”ایرانشهر”,”code”:”ihr”,”cityTitle”:”ایرانشهر”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”جهرم”,”code”:”jar”,”cityTitle”:”جهرم”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”خارک”,”code”:”khk”,”cityTitle”:”خارک”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”خوی”,”code”:”khy”,”cityTitle”:”خوی”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”شاهرود”,”code”:”rud”,”cityTitle”:”شاهرود”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”کرج”,”code”:”pyk”,”cityTitle”:”کرج”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”کلاله”,”code”:”klm”,”cityTitle”:”کلاله”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”لامرد”,”code”:”lfm”,”cityTitle”:”لامرد”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”ابوموسی”,”code”:”aeu”,”cityTitle”:”ابوموسی”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”آغاجاری”,”code”:”akw”,”cityTitle”:”آغاجاری”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”فسا”,”code”:”faz”,”cityTitle”:”فسا”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”آبادان”,”code”:”abd”,”cityTitle”:”آبادان”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”اردبیل”,”code”:”adu”,”cityTitle”:”اردبیل”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”ایلام”,”code”:”iil”,”cityTitle”:”ایلام”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”بجنورد”,”code”:”bjb”,”cityTitle”:”بجنورد”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”بم”,”code”:”bxr”,”cityTitle”:”بم”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”بندر لنگه”,”code”:”bdh”,”cityTitle”:”بندر لنگه”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”بندر ماهشهر”,”code”:”mrx”,”cityTitle”:”بندر ماهشهر”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”بوشهر”,”code”:”buz”,”cityTitle”:”بوشهر”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”بیرجند”,”code”:”xbj”,”cityTitle”:”بیرجند”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”پارس آباد”,”code”:”pfq”,”cityTitle”:”پارس آباد”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”خرم آباد”,”code”:”khd”,”cityTitle”:”خرم آباد”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”رامسر”,”code”:”rzr”,”cityTitle”:”رامسر”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”رشت”,”code”:”ras”,”cityTitle”:”رشت”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”رفسنجان”,”code”:”rjn”,”cityTitle”:”رفسنجان”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”زاهدان”,”code”:”zah”,”cityTitle”:”زاهدان”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”سبزوار”,”code”:”afz”,”cityTitle”:”سبزوار”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”سنندج”,”code”:”sdg”,”cityTitle”:”سنندج”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”شهرکرد”,”code”:”cqd”,”cityTitle”:”شهرکرد”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”گرگان”,”code”:”gbt”,”cityTitle”:”گرگان”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”لار”,”code”:”lrr”,”cityTitle”:”لار”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”مراغه”,”code”:”acp”,”cityTitle”:”مراغه”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”نوشهر”,”code”:”nsh”,”cityTitle”:”نوشهر”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”همدان”,”code”:”hdm”,”cityTitle”:”همدان”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”کرمان”,”code”:”ker”,”cityTitle”:”کرمان”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”یزد”,”code”:”azd”,”cityTitle”:”یزد”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”ساری”,”code”:”sry”,”cityTitle”:”ساری”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”یاسوج”,”code”:”yes”,”cityTitle”:”یاسوج”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true},{“label”:”جیرفت”,”code”:”jyr”,”cityTitle”:”جیرفت”,”isInternational”:false,”isFeatured”:false,”airports”:null,”isRtl”:true}];destinationExternalCityList=[{“label”:”استانبول,ترکیه”,”code”:”ISTALL”,”cityTitle”:”استانبول”,”isInternational”:true,”isFeatured”:true,”airports”:[{“label”:”فرودگاه جدید استانبول(ist)”,”code”:”IST”,”cityTitle”:”استانبول”},{“label”:”فرودگاه صبیحه گوکچن استانبول(saw)”,”code”:”SAW”,”cityTitle”:”استانبول”}],”isRtl”:true},{“label”:”دبی,امارات متحده عربی”,”code”:”DXBALL”,”cityTitle”:”دبی”,”isInternational”:true,”isFeatured”:true,”airports”:[{“label”:”فرودگاه بین‌المللی دبی(dxb)”,”code”:”DXB”,”cityTitle”:”دبی”},{“label”:”فرودگاه بین‌المللی آل مکتوم(dwc)”,”code”:”DWC”,”cityTitle”:”دبی”}],”isRtl”:true},{“label”:”بانکوک,تایلند”,”code”:”BKKALL”,”cityTitle”:”بانکوک”,”isInternational”:true,”isFeatured”:true,”airports”:[{“label”:”فرودگاه دن موئنگ بانکوک(dmk)”,”code”:”DMK”,”cityTitle”:”بانکوک”},{“label”:”فرودگاه سووارنابومی بانکوک(bkk)”,”code”:”BKK”,”cityTitle”:”بانکوک”}],”isRtl”:true},{“label”:”بارسلونا,اسپانیا”,”code”:”BCNALL”,”cityTitle”:”بارسلونا”,”isInternational”:true,”isFeatured”:true,”airports”:[{“label”:”فرودگاه ال پرات بارسلونا(bcn)”,”code”:”BCN”,”cityTitle”:”بارسلونا”}],”isRtl”:true},{“label”:”پاریس,فرانسه”,”code”:”PARALL”,”cityTitle”:”پاریس”,”isInternational”:true,”isFeatured”:true,”airports”:[{“label”:”فرودگاه باووایس-تیلی(bva)”,”code”:”BVA”,”cityTitle”:”پاریس”},{“label”:”فرودگاه شارل دوگل پاریس(cdg)”,”code”:”CDG”,”cityTitle”:”پاریس”},{“label”:”فرودگاه اورلی پاریس(ory)”,”code”:”ORY”,”cityTitle”:”پاریس”},{“label”:”فرودگاه شالون واتری (xcr)”,”code”:”XCR”,”cityTitle”:”پاریس”}],”isRtl”:true},{“label”:”پوکت,تایلند”,”code”:”HKTALL”,”cityTitle”:”پوکت”,”isInternational”:true,”isFeatured”:true,”airports”:[{“label”:”بین‌المللی پوکت(hkt)”,”code”:”HKT”,”cityTitle”:”پوکت”}],”isRtl”:true},{“label”:”تفلیس,گرجستان”,”code”:”TBSALL”,”cityTitle”:”تفلیس”,”isInternational”:true,”isFeatured”:true,”airports”:[{“label”:”فرودگاه بین‌المللی تفلیس(tbs)”,”code”:”TBS”,”cityTitle”:”تفلیس”}],”isRtl”:true},{“label”:”تهران,ایران”,”code”:”THRALL”,”cityTitle”:”تهران”,”isInternational”:false,”isFeatured”:true,”airports”:[{“label”:”فرودگاه امام خمینی تهران(ika)”,”code”:”IKA”,”cityTitle”:”تهران”}],”isRtl”:true},{“label”:”ونکوور,کانادا”,”code”:”YVRALL”,”cityTitle”:”ونکوور”,”isInternational”:true,”isFeatured”:true,”airports”:[{“label”:”کول هاربور سیپلین بیس(cxh)”,”code”:”CXH”,”cityTitle”:”ونکوور”},{“label”:”ابتسفرد(yxx)”,”code”:”YXX”,”cityTitle”:”ونکوور”},{“label”:”فرودگاه ونکوور(yvr)”,”code”:”YVR”,”cityTitle”:”ونکوور”}],”isRtl”:true}];

externalHotelList=[{“id”:”120″,”value”:”Istanbul”,”title”:”Istanbul”,”slug”:”istanbul”,”locationType”:1,”destinationType”:1,”countryCode”:”TR”,”countryTitle”:”Turkey”,”countrySlug”:”turkey”,”cityId”:null,”cityTitle”:”Istanbul”,”citySlug”:”istanbul”,”isRtl”:false,”dir”:”ltr”},{“id”:”37182″,”value”:”Dubai”,”title”:”Dubai”,”slug”:”dubai”,”locationType”:1,”destinationType”:1,”countryCode”:”AE”,”countryTitle”:”United Arab Emirates”,”countrySlug”:”United Arab Emirates”,”cityId”:null,”cityTitle”:”Dubai”,”citySlug”:”dubai”,”isRtl”:false,”dir”:”ltr”},{“id”:”124″,”value”:”Antalya”,”title”:”Antalya”,”slug”:”antalya”,”locationType”:1,”destinationType”:1,”countryCode”:”TR”,”countryTitle”:”Turkey”,”countrySlug”:”Turkey”,”cityId”:null,”cityTitle”:”Antalya”,”citySlug”:”antalya”,”isRtl”:false,”dir”:”ltr”},{“id”:”16002″,”value”:”Van”,”title”:”Van”,”slug”:”van”,”locationType”:1,”destinationType”:1,”countryCode”:”TR”,”countryTitle”:”Turkey”,”countrySlug”:”Turkey”,”cityId”:null,”cityTitle”:”Van”,”citySlug”:”van”,”isRtl”:false,”dir”:”ltr”},{“id”:”5093″,”value”:”Paris”,”title”:”Paris”,”slug”:”paris”,”locationType”:1,”destinationType”:1,”countryCode”:”FR”,”countryTitle”:”France”,”countrySlug”:”france”,”cityId”:null,”cityTitle”:”Paris”,”citySlug”:”paris”,”isRtl”:false,”dir”:”ltr”},{“id”:”750″,”value”:”Baku”,”title”:”Baku”,”slug”:”baku”,”locationType”:1,”destinationType”:1,”countryCode”:”AZ”,”countryTitle”:”Azerbaijan”,”countrySlug”:”azerbaijan”,”cityId”:null,”cityTitle”:”Baku”,”citySlug”:”baku”,”isRtl”:false,”dir”:”ltr”}];internalHotelList=[{“value”:”تهران”,”hotelTitle”:”تهران”,”hotelSlug”:”tehran”,”cityTitle”:”تهران”,”citySlug”:”tehran”,”countrySlug”:”iran”,”countryTitle”:”Iran”,”locationType”:1,”destinationType”:2,”id”:1538955,”dir”:”rtl”,”label”:”تهران”,”title”:”تهران”,”isRtl”:true},{“value”:”مشهد”,”hotelTitle”:”مشهد”,”hotelSlug”:”mashhad”,”cityTitle”:”مشهد”,”citySlug”:”mashhad”,”countrySlug”:”iran”,”countryTitle”:”Iran”,”locationType”:1,”destinationType”:2,”id”:1538900,”dir”:”rtl”,”label”:”مشهد”,”title”:”مشهد”,”isRtl”:true},{“value”:”اصفهان”,”hotelTitle”:”اصفهان”,”hotelSlug”:”isfahan”,”cityTitle”:”اصفهان”,”citySlug”:”isfahan”,”countrySlug”:”iran”,”countryTitle”:”Iran”,”locationType”:1,”destinationType”:2,”id”:1538960,”dir”:”rtl”,”label”:”اصفهان”,”title”:”اصفهان”,”isRtl”:true},{“value”:”شیراز”,”hotelTitle”:”شیراز”,”hotelSlug”:”shiraz”,”cityTitle”:”شیراز”,”citySlug”:”shiraz”,”countrySlug”:”iran”,”countryTitle”:”Iran”,”locationType”:1,”destinationType”:2,”id”:1539015,”dir”:”rtl”,”label”:”شیراز”,”title”:”شیراز”,”isRtl”:true},{“value”:”کیش”,”hotelTitle”:”کیش”,”hotelSlug”:”kish”,”cityTitle”:”کیش”,”citySlug”:”kish”,”countrySlug”:”iran”,”countryTitle”:”Iran”,”locationType”:1,”destinationType”:2,”id”:1538983,”dir”:”rtl”,”label”:”کیش”,”title”:”کیش”,”isRtl”:true},{“value”:”یزد”,”hotelTitle”:”یزد”,”hotelSlug”:”yazd”,”cityTitle”:”یزد”,”citySlug”:”yazd”,”countrySlug”:”iran”,”countryTitle”:”Iran”,”locationType”:1,”destinationType”:2,”id”:1539020,”dir”:”rtl”,”label”:”یزد”,”title”:”یزد”,”isRtl”:true},{“value”:”قشم”,”hotelTitle”:”قشم”,”hotelSlug”:”gheshm”,”cityTitle”:”قشم”,”citySlug”:”gheshm”,”countrySlug”:”iran”,”countryTitle”:”Iran”,”locationType”:1,”destinationType”:2,”id”:1539001,”dir”:”rtl”,”label”:”قشم”,”title”:”قشم”,”isRtl”:true}]; تماس با مادرباره ماقوانین و مقرراتمجله گردشگری ایوارتور اروپابلیط هواپیماهتلخدمات انفرادی سفر2019 © کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب ایوار تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است. طراحی و توسعه | شرکت آویژه ایوار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

2019 © کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب ایوار تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است. طراحی و توسعه | شرکت آویژه

externalRailStationsList=[{“id”:”LYDyLnsBP1dprUSaeYzo”,”type”:”city”,”code”:”FR#PA”,”clientCode”:”FRPA”,”persianLabel”:”پاریس”,”label”:”Paris”,”localLabel”:”Paris (Toutes gares)”,”country”:{“code”:”FR”,”label”:”France”,”localLabel”:”France”}},{“id”:”mHvyLnsBAC1hVVojeaq8″,”type”:”city”,”code”:”DE:cologne”,”clientCode”:”DEcologne”,”persianLabel”:”کلن”,”label”:”Cologne”,”localLabel”:”Köln / Cologne”,”country”:{“code”:”DE”,”label”:”Germany”,”localLabel”:”Germany”}},{“id”:”3HvyLnsBAC1hVVojeam8″,”type”:”city”,”code”:”GB:london”,”clientCode”:”GBlondon”,”persianLabel”:”لندن”,”label”:”London”,”localLabel”:”London”,”country”:{“code”:”GB”,”label”:”UK”,”localLabel”:”UK”}},{“id”:”BHvyLnsBAC1hVVojeaq8″,”type”:”city”,”code”:”NL@AM”,”clientCode”:”NL@AM”,”persianLabel”:”آمستردام”,”label”:”Amsterdam”,”localLabel”:”Amsterdam”,”country”:{“code”:”NL”,”label”:”Netherlands”,”localLabel”:”Netherlands”}},{“id”:”N3vyLnsBAC1hVVojeaq8″,”type”:”city”,”code”:”ES:barcelona”,”clientCode”:”ESbarcelona”,”persianLabel”:”بارسلون”,”label”:”Barcelona”,”localLabel”:”Barcelona (Todas)”,”country”:{“code”:”ES”,”label”:”Spain”,”localLabel”:”España”}},{“id”:”knvyLnsBAC1hVVojeam8″,”type”:”city”,”code”:”DE:hamburg”,”clientCode”:”DEhamburg”,”persianLabel”:”هامبورگ”,”label”:”Hamburg”,”localLabel”:”Hamburg”,”country”:{“code”:”DE”,”label”:”Germany”,”localLabel”:”Germany”}},{“id”:”tnvyLnsBAC1hVVojeam8″,”type”:”city”,”code”:”BE#BR”,”clientCode”:”BEBR”,”persianLabel”:”بروکسل”,”label”:”Brussels”,”localLabel”:”Bruxelles”,”country”:{“code”:”BE”,”label”:”Belgium”,”localLabel”:”Belgium”}},{“id”:”24DyLnsBP1dprUSaeYzo”,”type”:”city”,”code”:”IT:rome”,”clientCode”:”ITrome”,”persianLabel”:”رم”,”label”:”Rome”,”localLabel”:”Roma”,”country”:{“code”:”IT”,”label”:”Italy”,”localLabel”:”Italy”}},{“id”:”GnvyLnsBAC1hVVojeam7″,”type”:”city”,”code”:”DE:jena_city”,”clientCode”:”DEjena_city”,”persianLabel”:”ینا”,”label”:”Jena”,”localLabel”:”Jena”,”country”:{“code”:”DE”,”label”:”Germany”,”localLabel”:”Germany”}},{“id”:”kHvyLnsBAC1hVVojeaq8″,”type”:”city”,”code”:”GB:manchester”,”clientCode”:”GBmanchester”,”persianLabel”:”منچستر”,”label”:”Manchester”,”localLabel”:”Manchester”,”country”:{“code”:”GB”,”label”:”UK”,”localLabel”:”UK”}},{“id”:”voDyLnsBP1dprUSaeYzo”,”type”:”city”,”code”:”IT:venice”,”clientCode”:”ITvenice”,”persianLabel”:”ونیز”,”label”:”Venice”,”localLabel”:”Venezia”,”country”:{“code”:”IT”,”label”:”Italy”,”localLabel”:”Italy”}},{“id”:”EHvyLnsBAC1hVVojeam7″,”type”:”city”,”code”:”FRXVD”,”clientCode”:”FRXVD”,”persianLabel”:”وندوم”,”label”:”Vendome”,”localLabel”:”Vendôme”,”country”:{“code”:”FR”,”label”:”France”,”localLabel”:”France”}},{“id”:”6nvyLnsBAC1hVVojeam8″,”type”:”city”,”code”:”GB:liverpool”,”clientCode”:”GBliverpool”,”persianLabel”:”لیورپول”,”label”:”Liverpool”,”localLabel”:”Liverpool”,”country”:{“code”:”GB”,”label”:”UK”,”localLabel”:”UK”}},{“id”:”43vyLnsBAC1hVVojeam8″,”type”:”city”,”code”:”FRVAV”,”clientCode”:”FRVAV”,”persianLabel”:”ولنس”,”label”:”Valence”,”localLabel”:”Valence”,”country”:{“code”:”FR”,”label”:”France”,”localLabel”:”France”}},{“id”:”uYDyLnsBP1dprUSaeYzo”,”type”:”city”,”code”:”IT:verona”,”clientCode”:”ITverona”,”persianLabel”:”ورونا”,”label”:”Verona”,”localLabel”:”Verona”,”country”:{“code”:”IT”,”label”:”Italy”,”localLabel”:”Italy”}},{“id”:”0nvyLnsBAC1hVVojeam8″,”type”:”city”,”code”:”FRAHB”,”clientCode”:”FRAHB”,”persianLabel”:”ورسای”,”label”:”Versailles”,”localLabel”:”Versailles”,”country”:{“code”:”FR”,”label”:”France”,”localLabel”:”France”}},{“id”:”1IDyLnsBP1dprUSaeYvo”,”type”:”city”,”code”:”ES#VA”,”clientCode”:”ESVA”,”persianLabel”:”والنسیا”,”label”:”Valencia”,”localLabel”:”Valencia (Todas)”,”country”:{“code”:”ES”,”label”:”Spain”,”localLabel”:”España”}},{“id”:”GnvyLnsBAC1hVVojRn52″,”type”:”station”,”code”:”ESVCG”,”clientCode”:”ESVCG”,”persianLabel”:””,”label”:”Valladolid-Campo Grande”,”localLabel”:”Valladolid-Campo Grande”,”country”:{“code”:”ES”,”label”:”Spain”,”localLabel”:”España”}},{“id”:”vHvyLnsBAC1hVVojeam8″,”type”:”city”,”code”:”DE:heidelberg”,”clientCode”:”DEheidelberg”,”persianLabel”:”هیدلبرگ”,”label”:”Heidelberg”,”localLabel”:”Heidelberg”,”country”:{“code”:”DE”,”label”:”Germany”,”localLabel”:”Germany”}},{“id”:”WHvyLnsBAC1hVVojeam8″,”type”:”city”,”code”:”FRBOD”,”clientCode”:”FRBOD”,”persianLabel”:”بوردو”,”label”:”Bordeaux”,”localLabel”:”Bordeaux”,”country”:{“code”:”FR”,”label”:”France”,”localLabel”:”France”}}];


دانلود فرم مشخصات فردیDownloads-icon

اگر به دنبال جدیدترین اطلاعات مدارک لازم برای پاسپورت در سال 1400، تعویض پاسپورت، هزینه پاسپورت و موارد این چنینی هستید با ما همراه شوید. از گذشته تاکنون، داشتن پاسپورت دارای اعتبار جزو موارد الزامی برای انجام هرگونه سفر خارجی بوده و بدون آن امکان خروج قانونی و بی دغدغه از مرز کشور وجود ندارد. مدرک مهمی که تنها برای امور سفر و یا مهاجرت موقتی و یا دائمی به کار می آید و مثل سایر مدارک هویتی نظیر کارت ملی و شناسنامه، باید توسط هر فرد اخذ شود.

البته مثل افرادی که مایل به رانندگی نیستند و هیچ وقت به سراغ اخذ گواهینامه نمی روند، ممکن است شما هم تمایلی به خروج از کشور نداشته و نخواهید برای مدرک پاسپورت اقدام کنید، اما اگر بنا به دلایلی تصمیم تان عوض شده و در حال تحقیق در مورد این هستید که چطور ویزا بگیرید، باید پیش از هر کاری به فکر آماده سازی مدارک لازم برای پاسپورت در سال 1400 باشید.

گذرنامه و یا به اصطلاح انگلیسی passport، یک مدرک هویتی بین المللی است که اخذ آن توسط هر فرد، تصمیمی اختیاری بوده و داشتن آن مثل شناسنامه و کارت ملی الزامی نیست. پاسپورت برخلاف مدارک هویتی دیگری مثل شناسنامه و کارت ملی دارای اعتبار معینی است که در مورد پاسپورت ایرانی معادل 5 سال از زمان صدور است.

به طور کلی، هر ایرانی می تواند بنابر تابعیت و ملیت خود برای یک مدرک گذرنامه و یا پاسپورت ایرانی از طریق وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اقدام نماید. این مدرک مهم دارای 32 صفحه بوده و در دو صفحه اصلی و اولیه اش حاوی اطلاعات و جزئیات مهم هویتی زیر به دو زبان فارسی و انگلیسی است:شرایط تمدید پاسپورت

بنابر قوانین بین المللی، هر فردی که خواستار سفر یا مهاجرت به کشوری خارج از مرز زمینی و یا هوایی کشور محل زادگاه خود باشد، باید اول از همه برای مدرک پاسپورت اقدام کرده و بعد از آن نسبت به دریافت مجوزهای مختلف و مورد نیاز از جمله ویزا و یا جاب آفر اقدام کند.

برای مثال اگر شما قصد مهاجرت به کانادا و یا اخذ ویزای شینگن را داشته باشید، باید پس از دریافت پاسپورت مستقل و دارای اعتبار از وزارت امور خارجه ایران، نسبت به دریافت یکی از انواع ویزا مثل ویزای تحصیلی، ویزای خانوادگی و یا ویزای کار از محل کنسولگری و یا سفارت کشور مورد نظر خود اقدام کنید.

یعنی، پاسپورت و گذرنامه شما، مدرکی بین المللی حاوی تمامی اطلاعات مهم هویتی و مورد نیاز وزارت امور خارجه سایر کشورهای دنیا است و محل الصاق و پیوست برچسب ویزای سایر کشورها و همچنین مهر و تاریخ ورود و خروج به هر کشور در آن ثبت می شود.

لازم به ذکر است که اعتبار پاسپورت ایرانی با اعتبار سایر پاسپورت های کشور مختلف دنیا متفاوت است، برای مثال اعتبار پاسپورت ترکیه و یا کشور کانادا برخلاف گذرنامه ایران 10 ساله است.

موضوع اعتبار پاسپورت از یک جنبه به معنی تاریخ انقضا آن است که از زمان صدور پاسپورت ایرانی حداکثر 5 ساله است و جنبه دیگر آن مربوط به رنکینگ و رتبه بندی جهانی گذرنامه در سراسر دنیا و میزان سابقه سفر دارنده پاسپورت است.

یعنی از نگاه رتبه بندی گذرنامه ها در مقیاس جهانی، پاسپورت ایران در رتبه 99 تا 100 دنیا قرار گرفته که بدون نیاز به ویزا و یا با ویزای فرودگاهی، اجازه سفر به 42 کشور دنیا را به دارنده پاسپورت ایرانی می دهد.

این در حالی است که برای مثال، دارنده پاسپورت کانادایی اجازه سفر به بیش از 180 کشور دنیا را دارد! پس به طور پیش فرض رتبه پاسپورت در میزان آزادی شما برای سفر به کشورهای خارجی تاثیرگذار است.

اما نکته و جنبه پنهان دیگر پاسپورت، نبود سابقه سفر و به اصطلاح سفید بودن آن است. اینکه چگونه پاسپورت ضعیف و سفید خود را به پاسپورتی قوی و معتبر تبدیل کنیم خود مبحثی مهم و قابل تامل است که در این مقال نمی گنجد، اما با ذکر یک مثال مفهوم کلی آن را به شما بازگو می کنیم.

وقتی به تازگی پاسپورت جدیدی می گیرید، به استثنای صفحه اول و دوم که حاوی اطلاعات هویتی شما است، تمامی صفحات آن خالی و به اصطلاح سفید است، شما تنها با رفتن به کشورهای معتبر دنیا مثل کره جنوبی، ژاپن، روسیه، کرواسی و اوکراین، استرالیا و مقاصد این چنینی می توانید به پاسپورت خودتان وزن و اعتبار دهید و خود را برای دریافت ویزای مقاصد مهم تر مثل ویزای شینگن، آمریکا و یا کانادا آماده کنید.

یعنی اگر بدون هیچ سابقه سفر مهمی در پاسپورت، به یکباره قصد سفر به کانادا را داشته باشید، به عنوان یک ایرانی شانس کمی برای اخذ ویزای کانادا برای شما وجود دارد. اکنون که با جزئیات مختلف و مفهوم کلی گذرنامه آشنا شدید، نوبت به معرفی مدارک لازم برای پاسپورت در سال 1400 می رسد.

در حال حاضر، برای دریافت پاسپورت جدید و یا تمدید اعتبار گذرنامه قبلی، شما ملزم هستید تا به یکی از دفاتر پلیس +10  شهر خود مراجعه کرده و مدارک لازم برای پاسپورت را به افسر گذرنامه تحویل دهید. برای پیدا کردن نزدیکترین دفتر پلیس +10 به وب سایت epolice.ir مراجعه کنید.

 مدارک لازم برای گذرنامه شامل موارد زیر می شود:

باید به این نکته توجه داشته باشید که ارائه کارت ملی هوشمند در کنار شناسنامه، جزو موارد الزامی و مدارک لازم برای پاسپورت در سال 1400 است، از این رو رسید کاغذی کارت ملی هوشمند که دارای کد اختصاصی است، از شما در زمان اقدام برای اخذ پاسپورت جدید و یا تمدید گذرنامه قبلی درخواست می شود و در صورت نداشتن آن، باید ابتدا به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرده و آن را دریافت نمایید.

همچنین، بنابر قوانین و الزامات بین المللی، دیگر اسامی و اطلاعات همراه فرزندان زیر 18 سال در گذرنامه والدین قید نمی شود و هر فرد (حتی کودک و نوزاد) باید دارای گذرنامه و پاسپورت مستقل باشد.

به طور معمول زمان صدور گذرنامه جدید از زمان تحویل مدارک لازم برای پاسپورت، بین یک هفته تا 10 روز طول می کشد و در صورتی که نیازمند دریافت سریع تر آن باشید، باید با حضور در اداره کل گذرنامه و ارائه بلیط پرواز، به پیگیری سریع تر امور بپردازید.

عموماً مدارک لازم برای گذرنامه با تعویض آن یکی بوده و تفاوت چندانی با دیگری ندارند. به جز اینکه شما باید گذرنامه قبلی خود را به همراه داشته باشید، مدارک و هزینه تمدید و تعویض پاسپورت مشابه یک گذرنامه جدید خواهد بود.

البته ممکن است به دلیل وجود هر یک از موارد زیر، شرایط دریافت پاسپورت و یا تعویض آن برای شما وجود نداشته باشد:

در صورت مطمئن نبودن از فاکتورهایی که موجب ممنوع الخروج شدن شما از کشور و دریافت گذرنامه جدید شده است، می توانید به اداره گذرنامه واحد غرب تهران مراجعه کنید. همچنین اگر بخواهید گذرنامه دارای اعتبار یک ساله خود را باطل کرده و یک گذرنامه جدید بگیرید، باید مراتب امر را به یکی از شعبات اصلی صدور پاسپورت اطلاع دهید. (مثل اداره گذرنامه خیابان پاتریس لومومبای تهران)

زمان ارائه مدارک لازم برای پاسپورت ، حضور متقاضی اصلی در دفتر پلیس +10 الزامی است و باید نشانه کامل پستی برای تحویل گذرنامه ارائه شود.لازم به ذکر است که برای اخذ ویزای کشورهای اروپایی حوزه شنگن و سایر کشورهای معتبر دنیا، اعتبار کمتر از 6 ماه پاسپورت مورد تائید نبوده و شما ملزم به تعویض گذرنامه با یک نسخه جدید 5 ساله هستید.

در کنار موضوع متداول و پرمخاطب مدارک لازم برای پاسپورت ، هزینه گذرنامه نیز جزو مواردی است که هر چند سال یکبار دستخوش تغییر قرار گرفته و فرد برای تمدید گذرنامه جدید ملزم به پرداخت هزینه بیشتری به دفاتر پلیس +10 خواهد بود.

بر همین اساس، با احتساب هزینه های فرم ثبت نام، شناسه گذرنامه، عوارض شهرداری و نیروی انتظامی، هزینه اداره پست، مالیات، فتوکپی، هزینه عکس بیومتریک و سایر هزینه های جانبی دریافت و یا تمدید گذرنامه، مجموع هزینه پاسپورت در سال 1400 چیزی در حدود 250 هزار تومان و کمتر از 300 هزار تومان خواهد بود که باید در دفاتر پلیس +10 پرداخت نمایید.

در واقع هزینه اولیه دریافت گذرنامه 125 هزار تومان است که با اضافه شدن سایر فاکتورهای الزامی و جانبی مثل عکس دیجیتال بیومتریک، هزینه نهایی به مبلغ 250 هزار تومان می رسد.

همچنین بنابر آخرین تغییرات و به روز رسانی های قوانین دولت جمهوری اسلامی ایران، عوارض خروج از کشور، برای هر نفر در سفر اول 264 هزار تومان، در سفر خارجی دوم و خروج از مرز ایران معادل 396 هزار تومان و برای سفر سوم و یا بیشتر برابر با 528 هزار تومان است؛ این در حالی است که عوارض خروج از کشور زائران عمره و حج در سال جدید شمسی معادل 132 هزار تومان به ازای هر نفر است.

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید.
کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

برای بهره مندی از مشاوره رایگان لطفا عملیات ورود یا ثبت نام را انجام داده، سپس سوال خود را مطرح نمایید.

 

 

در این مطلب، توضیحات زیر را می خوانید:

مدارک لازم برای دریافت پاسپورت. نکات مهم در خصوص دریافت پاسپورت. اقدامات لازم برای تعویض ویا مفقودی پاسپورت. شرایط دریافت پاسپورت و…شرایط تمدید پاسپورت

این صفحه صرفا جهت راهنمایی شما برای انجام مراحل دریافت پاسپورت ارائه شده است. همچنین نکات مهمی که باید در خصوص پاسپورت بدانید،  عنوان شده است.

مراحل دریافت پاسپورت یا سفارش پاسپورت پیچیدگی خاصی نداشته و میتوانید کمتر از 2 ساعت نسبت به دریافت و یا تعویض و یا تمدید پاسپورت اقدام کنید. با ویزا 724 همرا باشید تا همه چیز درباره دریافت پاسپورت رو بدونین.

 

اگر میخواهید اطلاعات کاملی راجع به انواع ویزای کانادا داشته باشید؛ می توانید به صفحه ویزای کانادا مراجعه بفرمایید.

 

اگر هم میخواید بعد از گرفتن پاسپورت ، به صورت‌ رایگان در لاتاری آمریکا شرکت کنید، به صفحه  ثبت نام لاتاری مراجعه کنید.

 

 

در حال حاضر عکسبرداری و کپی مدارک در مراکز پلیس +10 انجام می شود. قبل از هر گونه اقدام توصیه می شود به نزدیک ترین مرکز پلیس +10 مراجعه بفرمایید.

در مرحله اول به یک آتلیه مراجعه کنید برای عکس پاسپورت خودشون میدونن سایز عکس پاسپورت چند هستش اما محض اطمینان یادآوری کنید. نکته اینکه عکس پاسپورتی باید برای آقایون زمینه سفید، ریش و موی سر بدون مدل باشه و پیشونی وگوش ها کاملا مشخص باشه و بدون روتوش سنگین و برای خانم ها باید با حجاب کامل باشه بدون زیوآلات و آرایش سنگین باشه.

درضمن افرادی که جراحی های زیبایی انجام دادن و عکس جدیدشون با عکس کارت ملی و شناسنامه تفاوت اساسی داشته باشه نیاز به گوهی پزشک جراحشون دارن ( مخصوص اونهایی که کوبیدن از اول ساختن )!

داشتن مدارک اولیه مانند کپی و اصل شناسنامه کارت ملی الزامی ست.  برای آقایون اصل و کپی کارت پایان خدمت هوشمند و برای بانوان یکسری مدارک اختصاصی هم لازم است. خانم ها برای گرفتن پاسپورت نیاز به اجازه نامه رسمی همسرشون دارن. خانم ها باید به دفتر خانه های اسناد رسمی بروند و یک اجازه محضری از همسرشون بگیرند، بانوان مقیم خارج هم احتیاجی به اجازه محضری همسر ندارند و همچنین اقامت با گذرنامه ایرانی قابل قبول است. بانوانی که همسرشون فوت کرده، باید اصل گواهی فوت همسر یا اصل شناسنامه باطل شده همسر رو ارائه بدن و بانوان مطلقه باید اصل طلاق نامه را ارائه کنند. لازم به ذکره که این اجازه نامه فقط برای خانم ها نیست بلکه فرزندان زیر 18سال هم نیاز به اجازه محضری از سوی پدر یا قیم قانونی دارن.

برای پیدا کردن نشانی نزدیک ترین دفتر به شما می توانید به سایت اینترنتی epolice.ir بروید. در بخش تماس با ما، امکان جست وجوی نزدیک ترین دفتر به شما وجود دارد. باز هم تاکید می‌شود که  خانم ها برای گرفتن پاسپورت نیاز به اجازه نامه رسمی همسر دارند. آنها باید به دفتر خانه های اسناد رسمی بروند و یک اجازه محضری از همسرشان بگیرند، بانوان مقیم خارج احتیاجی به اجازه محضری همسر ندارند.

با دردست داشتن مدارک کامل و مراجعه به یکی از دفاتر پلیس +10 درخواست دریافت پاسپورت رو ادائه بدین.

هزینه های گرفتن پاسپورت عموما همه ساله تغییر می‌کنه مثل همه چیز! بخشی از هزینه ها مربوط به عوارض نیروی انتظامی و شهرداری و بخشی هم مربوط به خود هزینه دفاتر پلیس +10 و هزینه های پستی و … است. نکته اساسی در این زمینه این است که بخش واریزی به حساب شهرداری و نیروی انتظامی را به هیچ وجه نباید از طریق اینترنت یا عابر بانک پرداخت کنید یا باید مستقیم به بانک ملی بروید و فیش بگیرید و با اینکه از طریق دستگاه های کارتخوان موجود در دفاتر پلیس +10 اقدام کنید.

در انتظار پستی بمانید:

تموم شد! و حالا باید منتظر پست شدن پاسپورتتون به نشانی ای که اعلام کرده اید باشید. حدود 1 هفته زمان میبره تا گذرنامه به شما تحویل داده شود. البته ممکن است این زمان به دلیل مراجعه پستچی و نبودن شما در نشانی ارائه شده بیشتر هم بشود. در ضمن ممکن است که استعلام هایی که اداره گذرنامه برای شما می گیرد هم با مشکل مواجه شود که این مشکلات به شما اطلاع داده خواهد شد. این نکته را هم یادتان باشد که همه افراد بالای 6 سال برای گرفتن گذرنامه باید به دفاتر پلیس +10 بروند و در پایان کار، رسیدی دریافت کنند. این رسید را باید در زمان آمدن پستچی، به او تحویل دهید تا گذرنامه را تحویل بگیرید.

تخصص ما دریافت ویزا و اقدام برای مهاجرت به کانادا و انگلستان است و اگر قصد شما برای دریافت پاسپورت؛ تحصیل در خارج از کشور است، می توانید صفحه ویزای تحصیلی کانادا را مطالعه بفرمایید.

اگر قصد مهاجرت به انگلیس را دارید، یکی از بهترین روش ها، ویزای استارتاپ انگلیس است.

اگر قصد مهاجرت کانادا را دارید می توانید صفحه روشهای مهاجرت کانادا را مطالعه بفرمایید.

اگر میخواهید خودتان درخواست کننده ویزای کانادا باشید(وکیل خودتان باشید)، میتوانید صفحه آموزش رایگان نحوه درخواست ویزای توریستی کانادا را مطالعه نمایید.

 

سوالات در خصوص پاسپورت را می توانید از مراکز پلیس +10 بپرسید.

 

احتمالا در گوگل جستجوهای فراوانی داشته اید و آخر متوجه نشدین برای گرفتن پاسپورت باید چیکار کنید جستجوهایی مثل: نحوه گرفتن پاسپورت، مراحل اقدام برای پاسپورت، مدارک لازم برای گرفتن پاسپورت، مراحل ثبت نام برای پاسپورت، هزینه گرفتن پاسپورت، مدت زمان دریافت پاسپورت، مراحل گرفتن گذرنامه، شرایط دریافت پاسپورت، شرایط تمدید پاسپورت، مدت زمان اعتبار پاسپورت و … در این مطلب سعی کردیم که به تمام سوالات شما در این خصوص پاسخگو باشیم

 

 

 نکات مهم در خصوص دریافت پاسپورت:

– در مورد بازنشستگان نظامی که 5 سال تمام از بازنشستگی آنها نگذشته است ارائه نامه از حفاظت یگان مربوطه الزامی است.

– نظامیان شاغل باید نامه موافقت حفاظت یگان مربوطه را ابتدا به دبیرخانه اداره گذرنامه ارائه و پس از ثبت، به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی ارائه کنند.

 

 

 

شرایط تمدید پاسپورت

اگر خیلی براتون مهمه که یک شرکت مهاجرتی معتبر با مدیریت یک وکیل مهاجرت معتبر، مسیر شما رو برای مهاجرت قانونی هموار کنه، صفحه آموزش انتخاب بهترین وکیل مهاجرت رو مطالعه کنید.

 

 اقدامات لازم برای تعویض و یا مفقودی پاسپورت:

– اگر گذرنامه تون دارای اعتبار ه و با همین اعتبار، مخدوش یا گم شده، باید ابتدا باید به اداره گذرنامه واحد غرب تهران واقع در یافت آباد، بلوار معلم، نرسیده به چهارراه قهوه خانه مراجعه کنید و بعد به پلیس +10 مراجعه کنین.

اگر به هر دلیلی ممنوع الخروج شده اید برای دانستن علت این ماجرا و بررسی این ممنوعیت هم باید به همان اداره گذرنامه واحد غرب تهران مراجعه کنید.

اگر گذرنامه تان اعتبارش پایان یافته و بعد مخدوش یا گم شده است، دیگر نیازی به مراجعه به اداره گذرنامه نیست و مستقیم به دفاتر پلیس +10 بروید.

اگر قصد باطل کردن گذرنامه ای با اعتبار بالای یک سال را دارید باید ابتدا به اداره های گذرنامه بروید. به غیر از واحد غرب که نشانی اش در بالا بیان شد، 2اداره گذرنامه دیگر هم در تهران وجود دارد؛

اداره پاسپورت تهرانپارس: فلکه اول تهرانپارس- بلوار پروین- اداره گذرنامه تهرانپارس- طبقه دوم

اداره پاسپورت شهر ری: بزرگراه فدائیان اسلام- بلوار بسیج- جنب اداره گاز.

اداره پاسپورت شهرری : بزرگراه فدائیان اسلام – بلوار بسیج – جنب اداره گاز

مدارک مورد نیاز دانشجویان علاوه بر موارد ذکر شده، به شرح ذیل مى‌باشد :

1ـ اصل ریز نمرات از شروع تحصیل تاکنون با مهر برجسته دانشگاه

2ـ برگ اشتغال به تحصیل از دفتر مشاور دانشجویان خارجى دانشگاه، (دانشجویان داراى کارت اقامت دائم و یا متولدین آمریکا از دفتر ثبت نام دانشگاه) با ذکر رشته و مقطع تحصیلی(کارشناسى، کارشناسى ارشد و یا دکترا) تاریخ شروع و اتمام تحصیلات، ممهور به مهر برجسته دانشگاه.

3ـ اصل برگI-20  و I-94 معتبر(دانشجویان داراى کارت اقامت دائم تصویر دو طرف کارت اقامت را ارسال دارند.)

4ـ تکمیل فرم شماره 54 (در خواست‌نامه تسهیلات دانشجوئى) به همراه یک قطعه عکس

5ـ تصویر مدرک مشخص بودن وضعیت نظام وظیفه عمومى(معافیت تحصیلى، کارت پایان خدمت، کارت معافیت دائم و غیره) دانشجویان داراى کارت اقامت دائم و یا متولدین آمریکا جهت دریافت معافیت تحصیلى به فرم شماره 61 رجوع نمائید.

دانشجویان واجد شرایط بر طبق ضوابط وزارتخانه‌هاى علوم، تحقیقات و فناورى یا بهداشت و درمان و آموزش پزشکى از پرداخت هزینه گذرنامه معاف مى‌باشند.

قبل از سفر به یک کشور خارجی دقت کنید پاسپورت شما به هنگام خروج از کشور می‌بایست حداقل 7 ماه اعتبار داشته باشد.

حالا چرا 7 ماه؟

قوانین هر کشور در خصوص پذیرش مسافر و مدت اعتبار پاسپورت در هر زمان ممکنه تغییر کنه.

به ‌طور مثال برای سفر به کشور ترکیه تا قبل از سال 2014 شما می‌توانستین بااعتبار حتی 1 ماه هم وارد ترکیه شید اما از سال 2015 به بعد این امکان وجود نداره یعنی پاسپورت شما باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشه و زیر 5 ماه تا 2 ماه شما جریمه می‌شید و زیر 2 ماه هم اجازه ورود به کشور ترکیه رو ندارین.درضمن اینو هم در نظر داشته باشین قطعاً این قانون در هرسال تغییراتی پیدا خواهد کرد.

حضور شخص متقاضی جهت ارائه‌ی مدارک به پلیس +10 جهت اخذ پاسپورت الزامی است.

متقاضی فقط در زمان ارائه‌ی مدارک می‌تواند مدارک همسر و فرزندان خود را ضمیمه نماید تا به‌عنوان همراه در گذرنامه‌ی او درج شوند. حضور همراهان ضروری نیست و پس از چاپ و صدور گذرنامه، امکان اضافه و یا کم کردن همراه امکان پذیر نخواهد بود.

پاسپورت ها بااعتبار 5 ‌سال و غیرقابل تمدید صادر می‌شوند.

هنگام تحویل مدارک برای سفارش پاسپورت، ارائه‌ی نشانی کامل پستی ضروری است.

متقاضیان تعویض پاسپورت، باید اصل و کپی پاسپورت های قبلی خود را ارائه نمایند. کپی باید از صفحه‌ی مشخصات و صفحاتی که مهر ویزا و ورود و خروج دارند، تهیه ‌شده باشد.

 

به‌ هیچ‌ عنوان و تحت هیچ شرایطی مدارک هویتی خود مثل گذرنامه، شناسنامه و…را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهید چراکه در صورت وقوع هرگونه مشکل یا سو استفاده از این مدارک توسط هر شخص دیگر مسئولیت آن بر عهده شما خواهد بود.

چنانچه گذرنامه خود را برای انجام سفر در اختیار شرکت مسافربری قرار داده‌اید حتماً نسبت به اخذ رسید آن با درج زمان تحویل گذرنامه اقدام نمایید.

هنگام ورود به کشورهای دیگر دقت نمایید تا گذرنامه شما ممهور به مهر ورود شده باشد، لازم به ذکر است حتی در صورت سهل‌ انگاری پلیس مرزی، صاحب گذرنامه ازنظر مقامات، متهم به عبور غیرمجاز بوده و عواقب این امر متوجه وی خواهد بود.

در سفرها برای اخذ ویزا مخصوصا ویزای کانادا از سپردن گذرنامه یا هرگونه مدرکی به افراد واسطه خودداری کنید. به اشخاص بدون یونیفورم و کارت شناسایی در فرودگاه‌ها، پایانه‌ها و سایر اماکن که در ظاهر به‌قصد کمک یا کنترل مدرک و در باطن به ‌قصد دیگری به شما نزدیک می‌شوند، اعتماد نکنید و از ارائه وسایل و مدارک همراه خود به‌ خصوص «گذرنامه» پرهیز نمایید.

 

 

من، مهیار حلاج پور (Mahyar Hallajpour)
عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت، به شماره پروانه R520250 هستم.

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

من در طول سالیان فعالیتم، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ام و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital در اختیار متقاضیان و موکلین عزیز است.

ویزا 724 (VISA724.com) و شرکت مهاجرتی کاناداپاس، با مدیرعاملی و نظارت مستقیم اینجانب، اداره می شود.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره مهیار حلاج پور مراجعه نمایید

 

مطالب پیشنهادی:

> ویزای استارتاپ کانادا

> مهاجرت کانادا با خرید بیزینس

> پرداخت هزینه wes

> بیزینس پلن

> مهاجرت به انگلستان

> شرایط شهروندی کانادا

> وکیل کانادا

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 

سوالات متداول

اولین قدم برای مهاجرت داشتن پاسپورت معتبر است که در همین صفحه تمام مراحل را توضیح داده ایم گام بعدی انتخاب درست مسیر مهاجرت است که ميتوانيد به صفحه بهترین روشهای مهاجرت کانادا با توجه به شرایطی که دارید مراجعه کنید.

خیر، باید بررسی شود که آیا شرایط مهاجرت را دارید یا خیر و اینکه شانس شما برای کدام روش مهاجرتی بهتر است؟ بنابراین بهتر است وارد سایت شده و فرم ارزیابی انتخاب بهترین روش مهاجرت را تکمیل نمایید.

مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ

همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)

صدرا :

من زیر 18 هستم و کارت ملی ندارم ولی شناسنامم عکس داره میتونم برای پاسپورت اقدام کنم یا خیر ؟

برای سوالات مربوط به پاسپورت با پلیس +10 در ارتباط باشید

Ali :

درود بر شما ، 41 سالمه ، به همراه دختر 13 ساله و همسرم متقاضی دریافت ویزای توریستی کانادا هستیم ، 22 سال سابقه ممتد بیمه تامین اجتماعی دارم ، میانگین گردش بالای پانصد میلیون ، دو جا شاغل هستم بالای هشتاد میلیون ، سند ملکی بنام خودم و همسرم دارم ، ویزای شینگن قبلا شدم ، ایا میتونم ویزای کانادا بگیرم ؟

به خیلی عوامل دیگر بستگی دارد و اینکه قصد شما از دریافت ویزای توریستی کانادا چیست؟

mohsen mojaveri :

سلام.وقتتون بخیر.چنتا سوال برام پیش اومد اولیش در مورد وکیل و کسایی هستن که مشاوره و کمک میکنن برای رفتن به آمریکا با کانادا.میخواستم بدونم چون من یه پسر مجرد تنهام و شرایط مالی خوبی دارم و به زبان انگلیسی مسلط نیستم زیاد می‌تونه تا خود این دو کشور منو همراهی کنه و شرایط زندگی و برام ایجاد کنه .مثل خونه و ماشین و پول هوایی که با خودم قرار ببرم اونجا.چون واقعا میترسم سرمو کلاه بزارن و همه زندگی و داراییمو از دست بدم چون بلد نیستم اصلا چی میگن و تا حالا سفری نداشتم.دوم این که می‌خوام اقامت دائم داشته باشم و هیچ مشکلی از هیچ جهت برام پیش نیاد.خودم وارد نیستم اگه لطف کنید کسیو معرفی کنید که مثل وکیل خبره و کار بلد باش و سریع تر کارم انجام بشه.ممنون.یه چیز دیگه اگه بخوایم اونجا زمین یا فروشگاهی داشته باشیم اجازه میدن به یه ایرانی این کارو کنه.و مالکیتش برا خودش باش.ممنون توروخدا کامل همینجا جواب بدین . ????

استعلام بگیرید که وکیل یا مشاور مورد نظر در کشور مبدا و مقصد مجوزهای رسمی را داشته باشد

علی توکلی : سلام من 34 سالمه دارای مدرک لیسانس حسابداری هستم (سال 89فارغ التحصیل شدم) مجردم و درخواست ویزای کانادا برای اقامت دایم دارم میشه بفرمایید بهترین راه برای اخذ ویزای کانادا برای من چیه؟

بهترین راه این است که اول فرمهای ارزیابی رایگان را تکمیل بفرمایید

امیرحسین :

بعد از پایان سربازی، حدودا 3 ماه تا گرفتن کارت پایان خدمت زمان می‌بره. اما تا قبل از دریافت کارت، آیا میتوان با گواهی پایان خدمت سربازی که با عکس و مهر پادگان هم هست اقدام به اخذ پاسپورت کرد؟

سوالات مربوط به پاسپورت را از پلیس +10 بپرسید

محمد :

با سلام من 20 سالمه دانشجو دانشگاه فنی حرفه ای هستم برای گرفتن پاسپورت و ویزا با معافیت تحصیلی میتونم اقدام کنم؟ و اینکه میگن سریع ترین و بهترین راه برای رفتن به امریکا از طریق لاتاری هست درسته؟

اگر برنده شوید بله راه خوبی هست

محمد :

سلام ، من یک افغانستانی هستم که داخل ایران زندگی میکنم و 16 سال سن دارم.
برای دریافت پاسپورت که میخوام بیام کانادا یا آمریکا چه مراحلی رو باید انجام بدم. من در حال مطالعه زبان انگلیسی هم هستم. لطفا از طریق جیمیل یا همین صفحه جواب بدید .

اگر تمکن مالی کافی برای پرداخت شهریه های مدارس کانادا دارید می توانید از طریق ویزای دانش آموزی کانادا اقدام کنید

آرش :

سلام و احترام
سوالی از خدمتتون داشتم
من خانومم فارغ التحصیل دکترای از رشتهرهای علوم پزشکیه با رزومه عالی
و خودم دانشجوی دکترای هوافضا
من لیسانس رو در یکی از دانشگاه های ارتش درس خوندم ، ایا برای ویزای تحصیلی و این اامر مشکلی به وجود نمیاره
ممنون میشم راهنمایی کنید

خیر مشکلی نیست

فرشته ایثاری کسمایی :

سلام،بعنوان والدین فرزندان با ویزای سوپرویزا اکنون سه سال است کانادا هستیم،چگونه میتوان از ویزایhumanitarian برای اقامت استفاده کرد و هزینه آن چقدر است،من و همسرم فقط دو فرزند داریم که هردو در کاناداهستند،دخترم با PR و پسرم مقیم و پاسپورت کانادایی.
ممنونم

می توانید از طریق اسپانسرشیپ والدین اقدام کنید

محمد :

با سلام،

چگونه ميتوان در دوره ي فراغت از تحصيل( يك سال فرصت بعد از فارغ التحصيلي) با وجود سربازي از كشور خارج شد؟

با تشكر

به پلیس +10 مراجعه بفرمایید

امیر پهلوان :

با عرض سلام و تبریک سال نو : بنده وبرای ویزیتور مالتی پل هم اکسپایر شده و 1 بار هم رفتم الان برای تمدید ویزا باید چه کنم؟

درخواست مجدد ویزا باید ثبت کنید

عباس بهمنی :

سلام
میخواستم بپرسم شرکت fic مورد اطمینان شما هست تو بخش مهاجرت به کانادا یا خیر و اگر نیست. به طور دقیق علت ان را بفرمایید
ممنون

وکیل یا شرکت مهاجرتی مورد نظر رو استعلام بگیرید ببینید مجوز اداره مهاجرت کانادا را دارند یا خیر

Emad :

سلام وقتتون بخير من دانشجوي دانشگاه يورك هستم و تاريخ پاسپورتم تا ٦ ماه ديگر تمام ميشود و تاريخ ويزاي دانشجويم هم با تاريخ پاسپورتم يكي هست ممنون ميشم راهنمايي كنيد كه چكاركنم

باید پاسپورت رو بفرستید به دفتر حافظ منافع ایران در آمریکا برای تمدید

عباس نادری :

شرایط مهاجرت به کانادا برای افراد مجرد.

در گوگل جستجو کنید ( ویزا 724 مهاجرت به کانادا )

علیرضا :

سلام وقت بخیر، من برای study permit اقدام کردم. پذیرشم برای مقطع دکتری کانادا و به مدت 4 سال هست. از پاسپورتم 2 سال باقی مونده و اپلیکیشن study permit رو پر کردم و فرستادم. میخواستم ببینم چون مدت اعتبار پاسپورتم کمتر از طول برنامم هست آیا به مشکل میخورم؟ اگه بله، باید برم پاسپورت رو تمدید کنم و چجوری قضیه رو به سفارت کانادا اطلاع بدم؟

حسین :

با سلام..
ببخشید موقع گرفتن پاسپورت اثر انگشت الکترونیکی هم میخوان ؟؟

بله

مرضیه :

سلام وقت بخیر.یه زن و شوهر 30 ساله بدون فرزند با مبلغ 250 میلیون آیا شانسی برای مهاجرت قانونی به کانادا دارند؟

زبان بخوانید و تلاش کنید برای بورسیه های تحصیلی یا کاریابی در سایتهای کاریابی رایگان که در پیج اینستاگرام ما معرفی شده اند

ابوالقاسم براتی :

با سلام
لطفا جهت اقامت در کانادا راهنمائی بفرمائید

می‌توانید مشخصات خود را، برای بررسی دقیق شرایط، در فرمهای ارزیابی رایگان وارد نمایید

Mohammad reza :

سلام ببخشین 1) من الان 20 سالمه و طلبه هستم و با اون تا 48 سالگی معافیت تحصیلی می دن و با اون می تونم پاسپورت بگیرم ولی می خوام بعد اینکه پاسپورت گرفتم از طلبگی دربیام بیرون و از دانشگاه های ژاپن بورسیه بگیرم و برم دانشگاه اونجا… حالا اونموقع مشکلی واسه ویزا گرفتنم پیش میاد یا نه به عبارتی دیگه با بیرون اومدنم از حوزه علمیه اون معافیت تحصیلی که داشتم ابطال میشه که در ویزا گرفتنم هم اشکال ایجاد کنه؟
2)یدونه سوال دیگم داشتم برا ویزا باید مدارکی هم ارائه بدیم که نشون بده برمی گردیم ولی من می خوام برا همیشه برم ژاپن به همین دلیل این مدارک چیا هستن و از کجا باس بیارم ؟
3) اعتبار پاسپورت از اولین روزی که گرفتیم چن ساله؟و اگه بخوام بعد رفتنم به ژاپن اقامت دائمشو بگیرم باید چی کار کنم؟

Parsa pri :

سلام یکی از دوستانم دانشجو کارشناسی عمران هستش رفت از دانشگاه گواهی اشتغال به تحصیل رو گرفت اورده میگن 200 تومن هزینه پاسپورت هیچ 5 تومن هم باید پول بلوکه کنی برای پاسپورت واجبه

ما پاسپورت صادر نمی کنیم دوست عزیز!

Hesamxx :

سلام
خسته نباشید
بنده معلم هستم. دانشجو بورسیه آموزش و پرورش بوده ام و به همین دلیل مستقیما مشغول به کار شدم و خدمت نرفته ام و بجای خدمت باید دو برابر مدت تحصیلم که سه سال و نیم بوده کار کنم یعنی هفت سال می‌شود.
الان سال دومم است که مشغول هستم‌. برادرم در کانادا زندگی می‌کند. منم می‌خواهم مهاجرت کنم
باید چه اقداماتی انجام دهم؟
ممنونم

فرمهای ارزیابی رایگان را تکمیل نمایید

porya karimi :

سلام. 28 سالمه- مجرد- کارشناسی ارشد نفت گرایش حفاری با معدل 16 و نیم-7 تا مقاله بین المللی( دانشگاه اسلو نروژ-دانشگاه بانکوک تایلند- دانشگاه دارم اشتات آلمان-کنفرانس های داخلی) که همگی چاپ شده اند.آیا میتونم برای کار روی دکل های نفتی آلبرتای کانادا اقدام کنم؟ با سپاس.

فرمهای ارزیابی رایگان را تکمیل نمایید

ahmad :

سلام وقت بخیر .ایا میشه پاشپورت کانادارو از سفارتش تو ترکیه گرفت .یکی از اعضای خانواده قصد سرمایه گذاری در کاندارو داشت گویا همچین قولی رو دادن.که عجیبه .

خیر

 

امید توسلی :

سلام
ببخشید من 18 سالمه و دانشجو هم نیستم سربازی هم ندارم برای گرفتن پاسپورت باید چیکار کنم


مشاور مهاجرت و ویزا:

تشریف ببرید سربازی

afshin bamdad :

من قصد مهاجرت دارم به میخواستم راهماییم کنید که چقدر پول لازم هست و مراحل و مدارک لازم


مشاور مهاجرت و ویزا:

برای بررسی شرایط مهاجرت، به اطلاعات بیشتری درباره شما نیاز داریم، برای بررسی دقیق شرایط، می‌توانید به صفحه فرمهای ارزیابی رایگان مراجعه فرمایید و یا برای بهره مندی از مشاوره وکیل رسمی مهاجرت به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه فرمایید.

داریوش فرخی :

سلام هفت یاهشت سال پیش از مدارک من سو استفاده شد وبامدارک من گذرنامه گرفته شده من چطوری میتونم گذرنامه خود رابگیرم که کارم به دادگاه وپاسگاه نخوره


مشاور مهاجرت و ویزا:

به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

Ana :

سلام.من در رشته مهندسی شهرسازی در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستم و تا مهر سال آینده درسم تموم میشه.خواستم بدونم در کانادا موقعیت شغلی پس از مهاجرت برای من هست؟از چه طریقی بهتره مهاجرت کنم؟کار یا تحصیل؟ واینکه بهتره اینجا درسم رو تا کارشناسی ارشد ادامه بدم بعد مهاجرت کنم یا با مدرک کارشناسی هم موقعیتش هست؟ممنون میشم راهنماییم کنین


مشاور مهاجرت و ویزا:

برای بررسی شرایط مهاجرت، به اطلاعات بیشتری درباره شما نیاز داریم، برای بررسی دقیق، می‌توانید به صفحه فرمهای ارزیابی رایگان مراجعه فرمایید و یا برای بهره مندی از مشاوره وکیل رسمی مهاجرت به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه فرمایید.

بهزاد :

با سلام
من میخوام لاتاری ثبت نام کنم ولی پاسپورت ندارم
اگه الان (8 آبان) برم دنبال کار گرفتن پاسپورت بنظرتون تا (13 ابان) به دستم میرسه

مشاور مهاجرت و ویزا:فعالیت ما در خصوص ویزا و مهاجرت، توسط وکیل مهاجرت است.لطفا برای طرح سوالات خود در خصوص پاسپورت، به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

سالار فرهنگ :

با سلام و عرض خسته نباشید.
ببخشید سوال من راجب پاسپورت هستش.سوال من اینه که من یک دانشجو هستم و درحال تحصیلم و مشخصا خدمت سربازی نرفتم.ایا امکانش هست که بتونم پاسپورتم رو بگیرم؟؟؟من قصدم از پاسپورت گرفتن مهاجرت هست یا مهاجرت تحصیلی یا مثلا مهاجرت لاتاری….
باتشکر از شما

مشاور مهاجرت و ویزا:فعالیت ما در خصوص ویزا و مهاجرت، توسط وکیل مهاجرت است.لطفا برای طرح سوالات خود در خصوص پاسپورت، به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

Hesam :

ایا برای افراد 17 سال که شناسنامه ی عکس دار دارند و کارت ملی نگرفته اند لازم است اول برای صدور کارت ملی خود اقدام کنند یا نیازی به این کار نیس؟

مشاور مهاجرت و ویزابرای بررسی شرایط، توسط مشاور یا وکیل رسمی مهاجرت به صفحه فرمهای ارزیابی رایگان مراجعه فرمایید.یا برای بهره مندی از مشاوره مهاجرت قانونی، توسط وکیل رسمی مهاجرت، به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه فرمایید.

faranakhoseini :

سلام.‌مایعنی من همسرم ودخترم برای اولین بار قصد زندگی درکشوردیگرراداریم ماگرجستان راانتخاب کردیم شوهرم درایران به شغل حفاری مشغول است تمام نگرانی من کار شوهرم است درگرجستان بایدچکارکند.وکلاچقدر پول برای رفتن ومستقرشدن به پول ایران لازم است تقریبی.ممنونم

مشاور مهاجرت و ویزادر خصوص مهاجرت به گرجستان فعالیتی نداریم.

مهناز سلیمی :

گذرنامه ام گم شده و الان کپی صفحه اول گذرنامه ام رو میخوام از کجا میتونم پیدا کنم اداره گذرنامه رفتم نداشتن

مجید :

من20:23

خانم بنده دانشجو معلم فرهنگیان هست و تعهد خدمت 5 ساله داره اگنون قصد سفر سیاحتی داریم درخواست پاسپورت دادیم و با
آیا ممنوعیت خروج هست؟

مشاور مهاجرت و ویزا:فعالیت ما در خصوص ویزا و مهاجرت، توسط وکیل مهاجرت است.لطفا برای طرح سوالات خود در خصوص پاسپورت، به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

شروین :

با سلام
جهت دریافت گذرنامه تازه اقدام کردم ونیاز به شماره گذرنامه دارم.درصورت امکان درمورد نحوه دریافت شماره گذرنامه راهنمایی بفرمائید.
باتشکر

مشاور مهاجرت و ویزا:فعالیت ما در خصوص ویزا و مهاجرت، توسط وکیل مهاجرت است.لطفا برای طرح سوالات خود در خصوص دریافت پاسپورت، به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

سید حسین غضنفری آهنگرکلائی :

گذرنامه به اداره پست صادر شد برای سفر به کربلا

مشاور مهاجرت و ویزا:فعالیت ما در خصوص ویزا و مهاجرت، توسط وکیل مهاجرت است.لطفا برای طرح سوالات خود در خصوص دریافت پاسپورت، به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

سید حسین غضنفری آهنگرکلائی :

پاسپورت بنده به ادراره پست تحویل داده شد

مشاور مهاجرت و ویزا:فعالیت ما در خصوص ویزا و مهاجرت، توسط وکیل مهاجرت است.لطفا برای طرح سوالات خود در خصوص دریافت پاسپورت، به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

mahi :

با سلام
من اعتبار پاسپورتم تموم شده ولي شناسمه و كارت مليم متاسفانه گم شده و ماه آينده بايد حتما يك سفر به خارج از كشور داشته باشم ميخواستم بپرسم راهي هست كه براي تمديد پاسپورت نياز به شناسنامه و كارت ملي نباشه؟

مشاور مهاجرت و ویزا:فعالیت ما در خصوص ویزا و مهاجرت، توسط وکیل مهاجرت است.لطفا برای طرح سوالات خود در خصوص دریافت پاسپورت، به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

سحر :

سلام و خسته نباشید
گرفتن ویزای چین چند روز زمان میبره؟
فقط آژانس های هواپیمایی این کارو انجام میدن؟
ممنون از پاسخگویی


مشاور مهاجرت و ویزا:

فعلا در خصوص ویزای چین فعالیتی نداریم.

ابراهیم امیدیه :

با سلام
فرهنگی هستم و تعهد خدمتم تموم شده متاسفانه تا به امروز کارت معافیت برای ما ارسال نشده حالا بدای رفتن به اربعین وگرفتن پاسپورت به مسکل برخوردیم از ما کارت پایان خدمت یا نعافیت میخواهند که هر دو را نداریم ما مشمول معاف از خدمت هستیم

مشاور مهاجرت و ویزا:فعالیت ما در خصوص ویزا و مهاجرت، توسط وکیل مهاجرت است.لطفا برای طرح سوالات خود در خصوص دریافت پاسپورت، به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

حمید :

با درود فراوان بنده در حال حاضر نیاز به شماره گذرنامه ام دارم ولی در دسترس نیست از چه طریقی می توانم شماره گذرنامه خود را دریافت نامیم


مشاور ویزا و مهاجرت

به پلیس +10 مراجعه فرمایید

نادیا :

سلام من 21 سالمه
و حضانت من به عهده ی مادرم بود و مادرم الان فوت شده آیا برای گرفتن پاسپورت و خروج ازکشور نیازی ب اجازه پدرم دارم؟؟

مشاور مهاجرت و ویزا

به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

امین عیسوند :

سلام من دانشجوی ترم اولی هستم ک قراره بهمن ب دانشگاه برم یعنی ورودی نیمسال دوم محل سکونتم الیگودرزه ولی دانشگاه گیلان حالا برای اینکه بخوام پاسپورت بگیرم میگن ک باید برگه معافیت تحصیلی از دانشگاه ببرم در حالی ک سه ماه دیه فرصت دارم واسه معافیت تحصیلی دانشگاه حالا میشه پاسپورت گرفت یا ن؟ درضمن کد سخا رو هم دارم

مشاور مهاجرت و ویزا

به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

sahar :

ایا حقیقت دارد اگر تاتو روی دیت قابل رویت باسد گذرنامه صادر نمیشود؟؟؟

مشاور مهاجرت و ویزا

به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

رسول :

سلام من34 سالمه کارتپایان خدمت ندارم میخوام برم اربعین کربلا چجوری باید پاسپورت بگیرم؟

مشاور مهاجرت و ویزا

به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

مهدی :

سلام من میخواهم درخواست پاسپورت بدم .کارت پایان خدمتم رو عوض نکردم ،آیا به مشکلی برخورد نمیکنم.؟
عجله هم دا رم .


مشاور مهاجرت و ویزا

به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

محدثه :

من الان بالاي ١٥ سال سن دارم و شناسنامم رو دادم تا عكس دار كنن و گفتن يك الي دو ماه ديگه مياد ولي من پاسپورت ميخوام بايد چكار كنم ؟؟


مشاور مهاجرت و ویزا

به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

hm7 :

سوال:
می خواستم ببینم تاریخ درخواست گذرنامه در خود پاسپورت ثبت می شود؟؟
به روز و ماه؟/

مشاور مهاجرت و ویزا

به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

fatemeh vahdani :

با سلام برای اخذ پاسپورت باید کارت ملی جدید داشته باشیم یا همون قدیمی کفایت میکنه؟

مشاور مهاجرت و ویزا

به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

مجتبی یاسری :

سلام
پاسپورت بنده گم شده.چه کار کنم که بتونم پاسپورت بگیرم؟؟؟


مشاور مهاجرت و ویزا

به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

مرتضی :

سلام من شناسنامه عکس دار ندارم و متولد 1382/7/5 آیا میتونم پاسپورت درست کنم؟

مشاور مهاجرت و ویزا

به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

علی :

سلام من از دانشگاه اخراج شدم الان میخوام برای اربعین پاسپورت بگیرم باید چ کاری انجام بدم یا چ مدارکی برای پاسپورت لازمه؟

مشاور مهاجرت و ویزا

به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

Milad :

سلام خدمت شما خسته نباشید سوالی داشتم درمورد اینکه من معافیت سربازیم پزشکی هست بخش 5 بند 2 مشکلی پیش نمیاد تو گرفتن پاسپورت


مشاور مهاجرت و ویزا

به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

سیروس :

سلام
من 47ساله و معلم بودم که با 30 سال خدمت پارسال بازنشست شدم ولی کارت پایان خدمت نگرفته ام،چون تعهد خدمتی خود را تمام کرده ام آیا الان میتوانم پاسپورت بگیرم؟

مشاور مهاجرت و ویزا

به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

علی :

سلام
خسته نباشید
می خواستم بپرسم من که سربازی نرفتم و معافیت تحصیلی دارم و دو سال دیگه درسم تموم میشه، میتونم پاسپورت واسه تحصیل 5 ساله در خارج بگیرم یا پاسپورت دانشجویی واسه سفر زیر یک ساله؟


مشاور مهاجرت و ویزا

به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

پردیس طهماسب :

سلام من 1 ماه دیگه 18 سالم میشه برای گرفتن پاسپورت حتما به اجازه ی پدر یا سرپرست احتیاج دارم ؟
چون توی توضیحاتتون گفتید که اجازه ی پدر یا قیم برای افراد زیر 18 ساله یعنی اگه من 18 سالم بشه باز هم نیاز به اجازه پدر یا قیم دارم ؟

مشاور مهاجرت و ویزا

به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

سیدرضا منصوری نژاد :

با سلام ببخشید الان من سربازم تازه 2 ماه از سربازیم گذشته ایا میشه نامه گرفت برای گذرنامه تا بتونیم پاسورد بگیریم ممنون میشم پاسخ بدهید

مشاور مهاجرت و ویزا

به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

نسیم :

ممنوع الخروج نیستم ولی رضایت همسر واسه تکمیل مدارک باید بکار کنم؟


مشاور مهاجرت و ویزا

به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

Par :

من 20 سالمه پدر ندارم ینی ترکم کرده و همراه مادرم زندگی‌میکنم و هیچ جا هم‌ قیم قانونی ای برام ثبت نشده و جد پدریم هم فوت شده،اجازه ها رو چطور بایددریافت کنم؟


مشاور مهاجرت و ویزا

به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

mehdi :

سلام من سال اخر دبیرستان هستم و کارت پایان خدمت ندارم میخواستم بدونم با اشتغال به تحصیل میتونم پاسپورت بگیرم و به ترکیه سفر کنم!؟


مشاور مهاجرت و ویزا

به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

نسیم :

سلام من خانمی هستم که دارم از همسرم جدا میشوم و رای تمکین به نفع من هست … سوال من این است که تا زمان طلاق ممنوع الخروج هستم یا نه؟


مشاور مهاجرت و ویزا:

اگر همسرتان شما را ممنوع الخروج کرده باشد بله، تا رای قطعی نمیتوانید از کشور خارج شوید

احد سيدحميدي :

سلام ،من پايان خدمت ندارم و در حال تحصيل هستم ، ميخواستم پاسپورت بگيرم ، و ميتونم اشتغال ب تحصيل هم از دانشگاه بگيرم


مشاور مهاجرت و ویزا:

به پلیس +10 مراجعه و درخواست پاسپورت نمایید.

سارا :

سلام من 2 ماه است از آمریکا خارج شدم . و گرین کارت و تمام مدارکم،توسط همسرم از من دزدیده، شده ، مشکل اینجاست من در شناسنامه ایرانی اسم همسرم نیست، برای صدور مجدد گرین کارتم باید گزارش پلیس باشد ، آیا تنها با مراجع به پلیس + 10 و اعلام دزدی میتوانم گزارش لازم را تهیه کنم؟ یا باید به کلانتری مراجعه کنم؟ من قصد شکایت ندارم و فقط گزارش را لازم دارم


مشاور مهاجرت و ویزا:

این یک موضوع کاملا حقوقی ست و برای حق آن میتوانید با دپارتمان حقوقی موسسه در تماس باشید.

مهران احساندار :

سلام و درود خسته نباشید
من میخواستم بیتکوین معامله کنم سایت درخواست پاسپورت میکنه
من دانشجوی ترم آخر حسابرسی هستم
چه مراحلی رو باید بگذرونم که بتونم پاسپورت دریافت کنم
امکانش هست راهنمایی بفرمایید؟


مشاور مهاجرت و ویزا:

به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

امید قزاق :

میخواستم گذرنامه بگیرم فقط املای صحیح نام خانوادگی خودمو به انگلیسی نمیدونم مثلا قزاق برای نوشتن به انگلیسی چطور باید نوشته بشه


مشاور مهاجرت و ویزا:

 

به پلیس +10 مراجعه بفرمایید

رضا :

سلام
من کارت پایان خدمت سربازی روگم کردم ولی عکسش رو دارم
پلیس +10 گیر میده .باید چی کار کنم؟؟


مشاور مهاجرت و ویزا:

مجدد اقدام کنید برای دریافت کارت پایان خدمت

فردین روشنی :

باسلام و درود
بنده معلم هستم و داری تعهد کاری
فعلا کارت پایان خدمت نگرفته ام
بنظرشما برای گرفتن پاسپورت چه باید کرد؟


مشاور مهاجرت و ویزا:

به پلیس +10 مراجعه بفرمایید.


مشاور مهاجرت و ویزا:

لطفا به پلیس +10 مراجعه بفرمایید.

مژگان کرانی :

با سلام‌ و وقت بخیر ما درحال حاضر بخاطر شغل همسرم در کشور صربستان در ماموریت به سر میبریم و طبیعتا پاسپورت پسرم پاسپورت خدمت می باشد ایشان دانشجوی دانشگاه بلگراد است الان که نزدیک به اتمام ماموریت ماست برای تعویض پاسپورت پسرم چکار باید بکنیم چون دانشگاه به ایشان مرخصی زیادی نمیدهد آیا میشود بمدت یکهفته به ایران بیاید وکار تعویض پاسپورتش انجام شود و برای ادامه تحصیل و‌جا نماندن از دروسش بموقع برگردد بلگراد.؟
لطفا اگر هر راهی هست راهنمایی بفرمایید
ایا میشود من که مادرشون هستم وکالت ازشون بگیرم‌و بیاییم ایران وپیگیر تعویض پاسپورتش شوم
و ایشان روزهای آخر بیایند و پاسپورت جدید را بگیرند


مشاور مهاجرت و ویزا:

 

به سفارت ایران مراجعه بفرمایید 

خیر بسیار ضعیف است که یک هفته ای پاسپورت تمدید شود.

خلیل ارمغان :

با سلام من پاسپورتم اعتبارش تموم شده ولی الان دستم نیست داده بودم به یه پیمانکار واسه کار برم عراق ولی جور نشد واون پیمانگار پاسپورت منو تحویل نمیده .ولی اعتبارش تموم شده حالا چجوری میتونم تمدیدش کنم؟


مشاور مهاجرت و ویزا:

 

احتمالا از پاسپورت شما سو استفاده شده است، فورا برای اعلام سرقت آن اقدام و برای درخواست مجدد پاسپورت اقدام کنید.

اریسنا :

با سلام من و 2فرزتدم برای ویزای پیوست به شوهرم اقدام کردیم ولی الان که از سفارت گفتند ویزا آماده شده پاسپورت ها رو بیار ویزا تحویل بگیر متوجه شدم که پاس ها زیر 6ماه اعتبار داره و رفتم پاس ها رو تمدید کردم ولی خیلی نگرانم دو روز دیگه باید برم سفارت که ویزا تحویل بگیرم مشکلی پیش نیاد و نگن ویزا با شماره پاس قدیم باید باشه .ممنون که جواب می دین


مشاور مهاجرت و ویزا:

 

خیر مشکلی نخواهید داشت اما پاسپورت های قدیمی را همراه داشته باشید و به سلامت…

سجاد باوی :

سلام من دانشجو هستم و میخوام اقدام کنم برای پاسپورت از کجا باید شروع کنم


مشاور مهاجرت و ویزا:

 

به پلیس +10 مراجعه بفرمایید

 

sasa :

اگر جراحی روی صورت انجام بدیم که باعث تغییر در چهره بشه.ایا باید عکس گذرنامه رو تغییر داد؟این تعویض عکس چند روز اداری طول میکشه؟


مشاور مهاجرت و ویزا:

بله تصویر روی پاسپورت باید به روز بوده و کاملا با فرد متقاضی تطابق داشته باشد. مدت زمان آن هم مشخص نیست.

 

امیرسوری :

سلام خسته نباشید ،خواستم بدونم من که تازه خدمت سربازیم تموم شده و هنوز کارت هوشمند پایان خدمتم نیومده میتونم با استعلام پلیس پاسپورتم رو بگیرم یا حتما باید وایسم تا کارت بیاد؟ با تشکر


مشاور مهاجرت و ویزا:

به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

مصطفی حجازی :

سلام.من میخوام بدم آذربایجان یا ترکیه باید چه پاسپورتی بگیرم؟ آیا ویزا هم لازم است؟ قصد من سفر تفریحی می باشد ‌. تشکر


مشاور مهاجرت و ویزا:

منظورتان را از باید چه پاسپورتی بگیرم متوجه نشدم، کلا پاسپورت یک نوع هست!

رضا :

آیاداشتن پایان خدمت الزامی است؟


مشاور مهاجرت و ویزا:

به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

Maryam naseri :

با سلام لطفا در رابطه با پناهندگی توضیح دهید . با تشکر


مشاور مهاجرت و ویزا:

در خصوص پناهندگی اطلاعاتی عنوان نمی گردد.

alializade :

با سلام و درود بنده ایرانی هستم و دانشجوی دانشگاه پیام نور میخواستم برم گرجستان تفلیس برای تعطیلات چن روزه و برگردم الان ویزا که گفتن نمیخواد ولی پاسپورت میخواد .میخواستم بدونم چقد زمان میبره پاسپورت بگیرم.هزینش چقدری میشه و شرایطش بطور کلی چیه..پایان خدمت میخوادایا؟ و بطور کلی باید چطور اقدام کنم که سریع بگیرم.. متشکرم


مشاور مهاجرت و ویزا:

به پلیس +10 مراجعه بفرمایید.

سعید خلیلی :

سلام خسته نباشید من امروز برای درخواست صدور گذرنامه به پلیس +10 رفتم و متوجه شدم که کارت معافیت رو گم کردم (کارت معافیت هوشمند رو گم کردم ولی کپی کارت قدیمی رو دارم)وبرای خروج از کشور فقط و فقط ده روز وقت دارم تو رو خدا راهنمایی کنید استرس زندگیم رو مختل کرده


مشاور مهاجرت و ویزا:

تقریبا امکان نداره توی این مدت بتونید هم درخواست کارت پایان خدمت المثنی بدید و درخواست پاسپورت داشته باشید. به پلیس +10 مراجعه بفرمایید.

Mina allameh yadegari :

شرایط مهاجرت به کانادا رو برام به طور کامل شرح بدین لطفا
در مورد شغلهایی که در حاضر مورد نیاز کاناداست طور میتونم اطلاعاتی به دست بیارم؟

مشاور مهاجرت و ویزا:

به صفحه راههای مهاجرتی کانادا مراجعه نمایید.

مسیحا توجه :

درخواست پاسپورت دادم اوردن در منطقه اما نبودم که تحویل بگیرم کجا میبرن؟


مشاور مهاجرت و ویزا:

به اداره پست منطقه خود مراجعه نمایید.

علیرضا :

الان 14روزه میگذره پاسپورتم هنوز نیومده پس کی میاد ?

مشاور مهاجرت و ویزا:

به پلیس +10 مراجعه نمایید ما صادر کننده پاسپورت نیستیم!

نگین عبدالملکی :

با سلام
من اعتبار گذرنامه ام تموم شده و قبلا مجرد بودم الان برا تمدیدش باید اجازه همسر رو تو دفترخونه بگیرم بعد برم دنبال کارهای تمدیدش؟

مشاور مهاجرت و ویزا:

لطفا به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

sinaaa :

با عرض سلام و خسته نباشید
ببخشید من کارت پایان خدمتم بیاد 4 ماه طول میکشه میشه تا قبل اومدنش پاسپورت بگیرم ؟؟ راهی هست ؟ و چگونه


مشاور مهاجرت و ویزا:

به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

ستار ندری :

سلام برای گرفتن پاسپورت حتما باید کارت پایان خدمت داشته باشیم؟


مشاور مهاجرت و ویزا:

به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

m rahimi :

آیا میشود در سفارت ایران توی ترکیه به زن اجازه داده شود برای تعویض پاسپورت؟


مشاور مهاجرت و ویزا:

درصورت مفقود شدن پاسپورت در ترکیه این امکان وجود دارد.

خالدآلبوحمدان :

من پسر زیر 18ساله هستم وپدرم فوت کرد برای صدور پاسپورت چه مدارکی لازم


مشاور مهاجرت و ویزا:

لطفا به پلیس +10 مراجعه نمایید.

مصعب رنجبر :

سلام من 19 سالمه برگ معافیت تحصیلی دارم الان میخام پاسپورت بگیرم که 2 هفته واسه تفریح برم ترکیه چطوری باید اقدام کنم ؟


مشاور مهاجرت و ویزا:

به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

Ramin Oskoui :

با سلام و خسته نباشید آیا در صورت ضرب الاجل بودن می توان شخصا به اداره گذرنامه مراجعه و همان روز یا 2 روز بعد پاسپورت را دریافت نمود؟ ممنون از راهنماییتون


مشاور مهاجرت و ویزا:

خیر پاسپورت یک روزه صادر نمی گردد. به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

ایرج مرادی :

سلام میشه برای وثیقه دانشجویی سند خونه رو گذاشت؟


مشاور مهاجرت و ویزا:

به پلیس +10 مراجعه فرمایید. 

احمد :

سلام من معافیت تحصیلی دانش آموزان رودارم تااردیبهشت 99 وقصدخروج ازکشورهم ندارم فقط برای افتتاح حساب دریک سایت خارجی نیازبه پاسپورت دارم آیامن می تونم پاسپورت بگیرم؟


مشاور مهاجرت و ویزا:

به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

باران :

سلام من کارت ملی هوشمند ندارم میتونم با کارت قدیمیم پاسپورت بگیرم؟

مشاور مهاجرت و ویزا:

به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

مهتاب مقدم :

سلام گرفتن پاسپورت چقدر زمان ميبره


مشاوره مهاجرت و ویزا:

به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

سنگاني :

سلام سوال بنده اين هست كه من شناسنامه و پاسبورتم رو گم كردم و در تاريخ ٩٨/٣/٢٦ براي دريافت شناسنامه اقدام كردم ( المثني) و امروز ٩٨/٥/٢ هست و هنوز نيومده و گفتن يك هفته ديگه. حالا من ميخوام بدونم بعد از گرفتن شناسنامه ام براي گرفتن پاسپورت چقد زمان ميبره ؟ و چطور ميتونم سريعتر پاسمو بگيرم و چه كاري انجام بدم و ب كجا مراجعه كنم؟ چون كلاس ثبت نام كردم و ٧ مليون پول دادم بايد ٩٨/٦/٢٠ دبي باشم


مشاوره مهاجرت و ویزا:

به پلیس +10 مراجعه نمایید.

سعید سعید :

گذرنامه خودم وخانمم وبچه هام باهم درست کردیم والان گذرنامه هامون امده ولی گذرنامه خانمم نیومده یراهنمایی بکنید ممنونم


مشاوره مهاجرت و ویزا:

باید به پلیس +10 و یا اداره پست مراجعه فرمایید.

معصومه :

من کارمند باز نشسته دانشگاه هستم ایامی تونم برا رفتن به کانادا اقدام کنم مهاجرت برا کار همراه با همسر که کار غیر رسمی داره وپسرم وباید چه کارهایی انجام بدم

نجیب الله احدزاده :

بعد از گرفتن ویزا پاسپورتم مفقود شد


مشاوره مهاجرت و ویزا:

دوباره باید مراحل درخواست ویزا را طی نمایید.

زهره حقی :

سلام برای گرفتن اجازه همسر باید اول به مرکز ۱۱۰بریم یا قبلش میشه انجام داد


مشاوره مهاجرت و ویزا:

به پلیس +10 مراجعه بفرمایید.

مرتضی :

سلام من دانشجو لیسانس هستم برای دریافت پاسپورت چه مدارکی لازم دارم؟


مشاوره مهاجرت و ویزا:

به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

امیرحسین عموچی :

با سلام و خسته نباشید
من به نزدیک ترین پلیس +10 مراجعه کردم اما اون سایتی که معرفی کرد که برم برای ثبت نام رو فراموش کردم. لطفا آدرس سایتو بگید ممنون

داوود قمری :

سلام ببخشی من الان پنج روزه درخواست دادم واسه گذرنامه ولی هنوز به دستم نرسیده چرا؟؟


مشاوره مهاجرت و ویزا:

صبور باشید به دستتان خواهد رسید. در صورتی که طی یک ماه ارسال نشد، به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

امیر :

سلام خسته نباشین جناب من متولد ۴ اسفند ۱۳۷۹ هستم میخواستم بدونم میتونم از کشور خارج شم کارت ملی هوشمند شناسنامه عکسدار و مدارک دیگم کامله


مشاوره مهاجرت و ویزا:

بدون پاسپورت خیر، اجازه خروج از کشور فقط در صورت داشتن پاسپورت امکانپذیر است.

محمد حسن پاکوهی :

من 18 سالمه ولی معافیت تحصیلی دارم آیا میتونم که پاسپورت بگیرم؟ ؟ نیازبه اجازه والدین ویا کسی دیگه داره


مشاوره مهاجرت و ویزا:

به پلیس +10 مراجعه بفرمایید.

Romania :

با عرض سلام دختر من مقیم انگلستان است .به علت بیماری پدرش ۳۰ تیر ماه بلیط پرواز به ایران را گرفته با فرزندش مدت اعتبار پاس ایرانیش باتمام رسیده برای امدن مشکلی ندارد ولی بیشتر از یک ماه نمی تواند بماند ضمنا شناسنامه اش چند سال است مفقود شده خواستم بدانم حداقل زمانی که بتواند سناسنامه و پاسپورت تهیه کند چند روز است .با تشکر


مشاوره مهاجرت و ویزا:

سوالات مربوط به دریافت پاسپورت را از پلیس +10 سوال بفرمایید

ahmad :

میخواستم بدونم پاسپورت بین الملی شرایطش چطوریه


مشاوره مهاجرت و ویزا:

تمامی پاسپورت ها بین المللی هستن! اگر منظورتان شرایط و مراحل دریافت پاسپورت است، همین صفحه را کامل مطالعه فرمایید.

داود :

سلام. من حدود 10 سال پیش کارت ملی وشناسنامه و پایان خدمت خودم گم کردم. و الان اقدام کردم که پاسپورت بگیرم. متوجه شدم که شخصی با مدارک من و عکس خودش درخواست پاسپورت کرده ولی نتونسته از کشور خارج بشه. من تهران هستم ولی به من گفتن گذرنامه شما تالش صادر شده باید برید اونجا. خواستم بدون اگه برم مشکلی برای من پیش میاد ؟ چون پاسپورت با اسم و عکس کسی دیگه صادر شده


مشاوره مهاجرت و ویزا:

حتما از مراجع ذی صلاح پیگیری نمایید و به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

مهدی :

با سلام پول گرفتن پاسپورت کاملا چقدر میشه


مشاوره مهاجرت و ویزا:

لطفا به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

محمد رضا اوجی آذر :

سلام الان مدرسه تمام شده است آیا اشتغال به تحصیل میدهند و من کارت ملی ندارم زیر ۱۵سال هستم چی کار کنم برای گرفتن پاسپورت


مشاوره مهاجرت و ویزا:

لطفا به پلیس +10 مراجعه فرمایید.

مينا ويسي :

با سلام مبخواستم بدونم اگه آقايي كارت معافيت و پاسپورتشو گم كرده باشه امكان گرفتن پاسپورت جديد بدون كارت معافيت از خدمت وجود داره؟


مشاوره مهاجرت و ویزا:

لطفا به پلیس +10 مراجعه فرمایید

علی :

سلام وقت بخیر میخواستم گذرنامه بگیرم نیاز به راهنمایی داشتم ممکنه؟ باتشکر

مشاوره مهاجرت و ویزابا سلام و احترام

لطفا سوالات مربوط به پاسپورت رو از پلیس +10 سوال بفرمایید این صفحه فقط جهت اطلاع رسانی چگونگی دریافت پاسپورت می باشد. با تشکر

رضا حقی :

برای گرفتن پاسپورت چقدر باید پول بدم؟

مشاوره مهاجرت و ویزابا سلام و احترام

لطفا سوالات مربوط به پاسپورت رو از پلیس +10 سوال بفرمایید این صفحه فقط جهت اطلاع رسانی مراحل دریافت پاسپورت می باشد. با تشکر

سجاد :

درود.گذرنامه ۱۰/۱۱/۸۹صادرو۱۰/۱۱/۹۴انقضاست ایاباید تمدیدیادوباره برای سفرخارجی اقدام به گذرنامه کنم سپاسگزارمیشم اگرراهنمایین کنید


مشاوره مهاجرت و ویزابا سلام و احترام

برای سوالات مربوط به دریافت گذرنامه لطفا به پلیس +10 مراجعه فرمایید. این صفحه فقط جهت اطلاع رسانی مراحل دریافت پاسپورت است.

نیلوفر :

سلام . من میخوام از شهر دیگه ایی اقدام به دریافت پاسپورت جدید بکنم ولی چون سریع نیاز دارم و نا بخواد از تهران ارسال بشه پست جزیره خیلی دیرتر تحویل میده . آدرس تحویل را میخوام تهران بزنم آیا امکان پذیر هست؟؟؟


مشاوره مهاجرت و ویزابا سلام و احترام

طبق قانون پاسپورت تحویل فرد درخواست کننده یا اعضای خانواده ی درجه یک داده خواهد شد

شقایق عبادی :

درود برشما…بنده متولد 78 هستم برای اخذ پاسپورت به اجازه کسی که احتیاج نیست هست؟؟چون من پدر و مادرم جدا شدن

به اجازه سرپرست خود برای دریافت پاسپورت نیاز دارید.

محمد جواد دانشور :

سلام ، وقتتون بخير ، براى اقدام به گرفتن پاسپورت حتما بايد كارت پايان خدمت و معاف از خدمت داشته باشيم؟ اگر دانشجو باشيم نميتونيم پاسپورت بگيريم ؟ سپاس

لطفا سوالات مربوط به پاسپورت رو از پلیس +10 سوال بفرمایید این صفحه فقط جهت اطلاع رسانی می باشد. با تشکر

mahya :

سلام وقت بخير من هنوز موفق به دريافت پاسپورت نشدم و الان در حال حاضر از همسرم دارم جدا ميشم؛ايا ميتونم از دادگاه نامه بگيرم براى اينكه در حال جداشدن هستم يا بايد صبر كنم تا تموم شه مراحل قانونيمون؟يا بايد رضايت همسر باشه؟؟؟


مشاور مهاجرت و ویزابا سلام و احترام

در صورتی که متاهل هستید یک بار به اجازه ایشان احتیاج دارید برای دریافت پاسپورت و در صورتی که به صورت قانونی متارکه کنید دیگر به اجازه ایشان نیازی نخواهید داشت.

میترا :

سلام برای گرفتن پاسپورت می خوام اقدام کنم یه دختره ۱۰ ماهه دارم و یه پسر ۸ ساله پاسپورت فرزندانم چگونه میشود ایا در پاس من قرار میگیرن یا حداگانه ممنونم راهنماییم کنید


مشاور مهاجرت و ویزابا سلام و احترام

برای تمامی اعضای خانواده باید پاسپورت جداگانه درخواست نمایید.

hassan foroutan :

سلام می خواستم بدون پاسپورتی سیاحتی چند روزه که به دانشجویانی که هنوز سربازی نرفته اند چه قدر اعتبار دارد؟در بعضی جاها برای تایید هویت به پاسپورتی احتیاج دارند که حداقل 6 ما اعتبار داشته باشه. آیا از این پاسپورت می توان استفاده کرد ؟ و آیا بعد از بازگشت به ایران باید گذرنامه را تحویل بدهیم؟


با سلام وا حترام 

به پلیس +10 مراجعه نمایید و سوالات خود را مطرح کنید

 

ایمان دارابی :

باسلام.
من یک سوال در رابطه با پاسپورت ازتون داشتم. من و همسرم و فرزندم هنوز پاسپورت نداریم. داریم کارهامون رو میکنیم برای مهاجرت. (در مرحله انجام مصاحبه کاری هستم). آیا از الان برم برای پاستورتم اقدام کنم یا هنوز زود هست. اصلا در چه مرحله ای از مهاجرت برای دریافت پاسپورت خوب هست ؟
باتشکر از شما.


مشاوره مهاجرت و ویزابا سلام و احترام

هر زمان که زمانش را داشتید برای درخواست پاسپورت اقدام نمایید. پاسپورت شما 5 سال معتبر خواهد بود.

fazi :

سلام من کارت ملیم گم شده و تقاضا المثنی دادم با رسید ثبت احوال میتونم پاسپورت بگیرم یا کارت ملی الزامیه؟


مشاوره مهاجرت و ویزابا سلام و احترام

میتوانید به پلیس +10 مراجعه بفرمایید.

Pedram :

سلام
من دانشجو هستم و سربازی هم نرفتم. میخواستم بدونم برای گرفتن پاسپورت، باید وثیقه بذارم؟ و اگه باید بذارم چه مقدار و توی کدوم بانک باید اینکار انجام بشه؟
متشکرم


مشاوره مهاجرت و ویزابا سلام و احترام

لطفا برای طرح سوالتان در خصوص خدمت سربازی و دریافت پاسپورت به پلیس +10 مراجعه نمایید.

ساره هراتی :

سلام خدمت شما
من پاسپورت دارم اما پاسپورت من کمتر از ۶ ماه اعتبار دارد،متاهل هستم و گرجستان زندگی می‌کردم و کارت اقامت گرجستان دارم،اومدم ایران که پاسپورتم تعویض کنم ،
سوال من اینه ،آیا من نیاز به وکالت نامه از طرف همسرم در گرجستان دارم یا چون مقیم گرجستان هستم ،نیاز به وکالت همسر ندارن؟
لطفا منو دقیق راهنمایی بفرمایید


مشاوره مهاجرت و ویزا

با سلام و احترام 

نیازی به وکالت نامه ندارید. به مراکز پلیس +10 مراجعه بفرمایید.

hamed1322 :

سلام. من دانشجو هستم و میخوام مستر کارت بگیرم و برای احراز هویت نیاز به پاسپورت دارم و در حال حاضر قصد خروج از کشور ندارم میخواستم بدونم باز هم باید وثیقه بگذارم یا خیر؟

مشاوره مهاجرت و ویزابا سلام و احترام

باید از پلیس +10 سوال بفرمایید

mohammad :

سلام من قبلا به ترکیه رفتم و الان اسم و فامیلیمو تو شناسنامه تغییردادم.و پاس جدید گرفتم.
خاستم ببینم اگه به ترکیه برم مامورهای گیت متوجه میشن که من قبلا ترکیه رفته بودم؟

مشاور مهاجرت و ویزا:

مشکلی نخواهید داشت شهروندان ایرانی نیازی به دریافت ویزای ترکیه ندارند.

اشکان رییسی :

سلام. من دانشجوی ارشد هستم و تا حالا پاسپورت نداشتم. میخواستم بدونم الان میشه با مراجعه به پلیس +10 پاسپورت بگیرم یا قوانین خاصی داره ؟


مشاوره مهاجرت و ویزابا سلام و احترام

خیر با مراجعه به پلیس +10 میتوانید درخواست پاسپورت داشته باشید.

مهدی شاهی :

سلام.آیا میشه تا قبل از اومدن کارت پایان خدمت اقدام ب گرفتن پاسپورت نمود؟؟مدرک خاصی لازم داره برای گرفتن؟؟


مشاوره مهاجرت و ویزابا سلام و احترام

باید منتظر صدور کارت پایان خدمت بمانید.

محمد رضا کرمی :

با سلام
نیاز به پاسپورت یک روزه دارم لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

با سلام و احترام

منظور شما از پاسپورت 1 روزه چیست؟! شما باید به مراکز پلیس +10 جهت دریافت پاسپورت مراجعه نمایید.

شیرین یحیایی :

سلام روزتون بخیر
من برای کانادا میخوام اقدام کنم. پاسپورت قبلیم که مهرهای شینگن داشت گم شده. از چه طریقی یا ارگانی میتونم به ویزاها و مهرهای پاس قدیمیم دسترسی پیدا کنم

با سلام و احترام 

نیازی به دسترستی به پاسپورت قبلی نخواهید داشت تمامی ویزاهای شینگن شما در سیستم اتحادیه اروپا در دسترس است میتوانیم با یک نامه توجیهی به آفیسر شرایط را توضیح دهیم. 

رضا :

سلام خسته نباشین ببخشین الان هزینه دریافت گذرنامه از ایران چنده دقیق ؟

مشاور مهاجرت و ویزا:

 باید به پلیس +10 مراجعه بفرمایید.

فروزنده لعل محمدی : با سلام و احترام
من ویزای کانادا رو دارم از سال 2016 تا آپریل 2019 که تاریخ پایان پاسپورتم هم همون اپریل 2019 هست از طرفی طبق قوانین من برای خروج از کشور بایستی پاسپورتم حداقل شش ماه اعتبار داشته باشه واسه همین همین هفته اقدام به تعویض پاسپورتم کردم تا اگر در شش ماه آینده خواستم از کشور خارج بشم مشکلی از بابت پاسپورت نداشته باشم حالا ویزای کانادای من که هنوز حدود هشت ماه دیگه تا تاریخ انقضاش مونده روی پاسپورت قبلیمه سوال من اینه :
– چگونه ویزای کانادای من که روی پاسپورت قبلیمه قابل استفاده اس ؟
– آژانسها میگن من بایدبه سفارت کانادا ایمیل بزنم وموافقت کتبی بگیرم تا پیکاپ پاسپورت جدیدم و انتقال ویزا از پاسپورت قدیمی من انجام بشه که من ایمیل زدم ولی پاسخ اتوماتیک دریافت کردم که به سایت مربوطه مراجعه کنم
– آیا باید حتما ویزا به پاسپورت جدیدم منتقل بشه تا من امکان سفر به کانادا رو تا زمان اعتبار پاسپورتم داشته باشم ؟
-آیا دیگه ویزا یمن علیرغم اعتبار تا اپریل 2019 بدلیل تعویض پاسپورتم قابل استفاده نیست ؟
– اگر ویزای فعلی بدلیل تعویض پاسپورت قابل استفاده نیست آیامن برای تقاضای ویزای جدید باید تا تاریخ انقضا ویزام صبر کنم و بعد اقدام کنم ؟/

مشاور مهاجرت و ویزا: 

پاسپورت شما باید به سفارتی که برای انگشت نگاری تشریف بردید فرستاده شده تا انتقال ویزا انجام بپذیرد. خیر ویزای شما تا زمان اعتبار تعیین شده معتبر است.

مهسا ياري : با سلام من پاسپورتم ٤سال اعتبار داشت و گم شده و تاريخ آخرين خروجي يادم نيست، ميخواستم بدونم توي پاسپورت جديد تاريخ آخرين خروجي ثبت ميشه؟

با سلام و احترام 

خیر در پاسپورت جدید ثبت نمیشود اما در سیستم شینگن ورود و خروج شما ثبت شده.

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های موسسه در ارتباط بوده و یا اقدام به رزرو وقت مشاوره نمایید.

Azadeh Razavi : آیا برای تمدید پاس م در سفارت ایران در کشور آلمان نیازی به حضور خودم هست؟ ممنون از پاسخگویی شما

با سلام و احترام 

بله برای تمدید ویزا به حضور شما نیاز است

زینب اصولی : سلام. دختران مجرد بالای 18 سال که پاسپورت مستقل دارند، برای خروج از کشور باید مهر خروجی (اجازه خروج از کشور) دریافت کنند؟ اگر پاسخ مثبت است، مراحل اقدام چگونه می‌باشد؟ با تشکر

با سلام و احترام

کسی که 19 سال داشته باشه برای خروج احتیاجی به اذن سرپرست نخواهد داشت. اما ولسرپرست میتواند از خروج شما جلوگیری کند.

نیلوفر میر : سلام من پاسپورتم گم کردم چقدر طول میکشه برای صدور پاسپورت؟

با سلام و احترام 

باید برای درخواست مجدد پاسپورت به پلیس +10 مراجعه بفرمایید.

Scarlet : سلام من عکس پاسمو‌دوس ندارم و میخوام پاسپورتمو عوض کنم.هنوز اعتبار داره.چی بگم تا بذارن یک پاسپرت جدید با عکس جدید بگیرم؟

با سلام و احترام

میتوانید با مراجعه به مراکز پلیس +10 درخواست تعویض تصویر پاسپورت و تمدید آن را نمایید.

ayooubbalochi : سلام ثبت نام اينترنتي كذرنامه هست

با سلام و احترام

خیر درخواست گذرنامه فقط در مراکز پلیس + 10 امکان پذیر است

فروزان : سلام من تا حالا پاسپورت نگرفتم و برای اولین بار میخوام اقدام کنم و عجله دارم. شنیدم با مراجعه به اداره‌ی واقع در آریاشهر میشه نصف روزه پاسپورت گرفت. درسته؟همونجا امکان عکس گرفتن هست؟

با سلام و احترام

برای دریافت پاسپورت فقط باید به مراکز پلیس +10 مراجعه بفرمایید که  عموما نصف روزه امکان پذیر نخواهد بود!

رایان : میخواستم بدونم من میتونم برای اسم رایان در پاسپورت ایرانی ryan در فرم وارد کنم و پاسپورت را به این اسم بگیرم و یا در اداره گذرنامه خودشون Rayan وارد می کنن در پاسپورت؟

با سلام و احترام

پاسپورت رو به همون اسم rayan درخواست بفرمایید.

بهنام بدرلو : سلام من17سال سن دارم و پاسپورت هم دارم میتونم تکی به کشور خارجی سفر کنم؟

با سلام و احترام

بله با داشتن پاسپورت قانونی میتوانید به خارج از کشور سفر داشته باشید

احسان صابر : سلام من در سفر هستم شماره پاسپورتم را دارم ولی دنبال تاریخ انقضاش هستم چطور میتونم بدون در دست داشتن پاسپورتم بفهمم تاریخ انقضاش تا کی است ؟

با سلام و احترام

پاسپورتهای ایرانی از زمانی که صادر میشوند تا 5 سال دارای اعتبار هستن.

بهزاد سلیمی : با سلام من برای عید می خوام برم ترکیه ولی پاسپورتم ۴ ماه و نیم اعتبار داره آیا می تونم به ترکیه برم؟

با سلام و احترام.

میتونید پاسپورتتون رو تمدید کنید که زیاد زمان بر نیست.

محمد اجلال خلیقی : مدت زمان صدور پاسپورت برای کسانی که برای اولین بار میخوهند پاسپورت بگیرند چه زمانیست

با سلام و احترام.حدود 1 تا 2 هفته با پست ارسال میشه درب منزل

آخرین مقالات

هزینه و شرایط پذیرش دانشگاه…

   شهر لاوال در 30 کیلومتری شمال…

معرفی شرکت وی اف اس گلوبال-vfs global

  برای بسیاری از افراد که قصد…

اطلاعات کامل کافی شاپ های…

  می خواهید درباره تیم هورتونز…

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

– ویزا 724

– شرکت مهاجرتی کاناداپاس

– کاریابی بین المللی مهیار

– شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

– دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

– دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا – تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) – (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران – بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.

تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه
می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است .

سیمرغ ۲۴

مسیرهای پر پرواز

خواندنی ها

دسته‌بندی ها

پربازدید ترین ها

بهترین فروشگاه های اینترنتی ترکیه برای خرید آنلاین

1400/09/27

افزایش چشمگیر عوارض خروج از کشور

شرایط تمدید پاسپورت

1400/09/22

متل چیست و تفاوت هتل و متل در چیست؟

1400/09/16

آیا نوروز بهترین زمان سفر به مسکو است؟

1400/09/13

فاصله وان از شهرهای ترکیه و ایران

1400/09/06

تور های ویژه

مدارک لازم جهت صدور گذرنامه(صدور و تمدید پاسپورت)

امروزه با گسترش و بهبود عملکرد خطوط هوایی، مسافرت رفتن به یکی از تفریحات اجتناب ناپذیر تبدیل شده است. برای سفر به خارج از کشور مسافران نیاز به گذرنامه (پاسپورت) برای احراز هویت در کشور مقصد را دارند اما آیا می دانید که روند صدور و اخذ گذرنامه (پاسپورت) به چه صورت است؟ آیا از مدارک لازم جهت صدور و تمدید پاسپورت و همینطور اخذ یا تعویض پاسپورت اطلاع دارید؟ آیا میدانید در صورت مفقود شدن و یا مخدوش شدن و… چه کاری باید انجام دهید؟ شرایط گرفتن پاسپورت چه چیزهایی هستند؟ هزینه گذرنامه چقدر است؟ الفبای سفر به تمامی سوالات شما در مورد شرایط و مدارک دریافت و اخذ پاسپورت پاسخ خواهد داد. با ما همراه باشید.

با ارائه مدارکی که در پایین تر به آن ها اشاره شده است و همچنین فرم درخواست می توانید برای تمدید و صدور گذرنامه 125000 و خدمات گذرنامه(نیروی انتظامی) 73000 تومان اقدام نماید. هزینه تعویض و یا تمدید پاسپورت در سال ۱۴۰۰،  شامل مبلغ 1000 تومان بابت دریاقت شناسه گذرنامه ، پرداخت 6250 در وجه سازمان شهرداری ، مبلغ 200 هزار تومان بابت تمدید پاسپورت و 428,61 ( با احتساب هزینه پست ) تومان برای گذرنامه های مفقودی می باشد . 

توجه: حضور فرد متقاضی (صاحب پاسپورت) در تمامی گروه های سنی الزامی می باشد

تهیه فرم و شناسه گذرنامه از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) (هزینه اخذ شناسه 1000 تومان می‌باشد)پرداخت مبالغ 50،000 ریال (پنج هزار تومان) و 1000،000 ریال (صد هزار تومان)، از طریق دستگاه کارتخوان (POS) مستقر در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی

توجه : واریز از طریق اینترنت، عابربانک و فیش واریزی بانک به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

توجه : حضور شخص متقاضی الزامی است.

اجازه محضری برای بانوان متأهل از سوی همسرتوجه: بانوان مقیم خارج در صورتی که شوهر خارجی اختیار نموده باشد نیازی به اجازه محضری همسر ندارند، همچنین اقامت با گذرنامه ایرانی قابل قبول است.توجه: بانوانی که همسر آنها فوت نموده، باید اصل گواهی فوت همسر و یا اصل شناسنامه باطل شده همسر و بانوان مطلقه می بایست اصل طلاق نامه را ارائه نمایند.

ارائه اصل و کپی کارت پایان خدمت یا معافیت صرفاً هوشمند (کارت‌های قدیمی اعتبار ندارند) و یا موافقت نامه سازمان وظیفه عمومی برای مشمولینتوجه: کسانی که اقدام به تعویض کارت پایان خدمت یا معافیت قدیمی به هوشمند نموده اند، بعد از گذشت 24 ساعت از درخواست تعویض، می‌توانند با ارائه برگه ثبت درخواست تعویض کارت به افسران گذرنامه مستقر در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی، درخواست صدور و تمدید پاسپورت خود یا تعویض گذرنامه دهند.توجه: آقایان بالای 50 سال احتیاج به ارائه کارت پایان خدمت ندارند.آقایان دانشجو و یا دانش آموز برای خروج از کشور می بایست نامه از محل تحصیل خود دریافت و به سازمان وظیفه عمومی تحویل نمایند. 

البته پاسپورت نیز همانند گواهینامه  مدت اعتبار معینی دارد و در موارد زیر باید دارنده آن برای تعویض آن اقدام کند؛

اطلاعات شخصی

همان طور که می بینید بخش اول فرم گذرنامه درمورد اطلاعات شخصی است. که در ابتدا می بایست نام ، نام خانوادگی و نام پدر خود را هم به زبان فارسی و هم به زبان لاتین بنویسید. هنگام نوشتن نام خود به زبان لاتین دقت لازم را داشته باشید که با بقیه فرم ها و مدارکی که دارید تطابق داشته باشد. همچنین هنگام پر کردن مربع ها سعی کنید ضمن قرار دادن هر حرف از نامتان در یک مربع، آن ها را با حروف بزرگ و کتابی بنویسید و چنانچه یک اسم طولانی دارید حروف باقی مانده را به صورت مرتب و خوانا در ادامه و خارج از مربع ها یادداشت کنید. اگر در نوشتن نام خود به زبان انگلیسی اطلاعاتی ندارید می توانید از مسئول مرتبط در پلیس +10 یا اداره گذرنامه کمک بخواهید. زیرا حجای غلط اسم چه فارسی  چه انگلیسی می تواند باعث دردسر شما شود.در ادامه این بخش می بایست دین و مذهب، شماره شناسنامه، محل و تاریخ صدور شناسنامه، شماره سری شناسنامه خود را یادداشت نمایید.توجه داشته باشید محل تولد باید دقیقا مطابق با شناسنامه باشد. زیرا ممکن است محل تولد شخصی شیراز باشد و در تهران تقاضای صدور و تمدید پاسپورت کند.

علائم ظاهری

بخش بعدی مرتبط با علائم ظاهری می باشد که در اینجا می بایست قد، وزن ، رنگ چهره و چشم خود را وارد نمایید و همینطور اگر علائم سوختگی و بریدگی در چهر خود دارید در قسمت علائم ممیزی بنویسید.

شغل و محل کاردر ادامه فرم درخواست گذرنامه خود با این قسمت مواجه می شوید که می بایست نام شغل را به همراه نام موسسه ، آدرس و شماره تماس محل کارتان درج کنید البته توجه داشته باشید از از ذکر عناوینی چون کاسب، دکتر، مهندس، آزاد و کارگر خودداری کنید. 

محل سکونتدر پایین سطر شغل فرم درخواست پاسپورت، می بایست محلی که به صورت دائم سکونت دارید را بنویسید البته توجه داشته باشید که محل سکونتتان موقت نباشد، زیرا پاسپورت شما توسط پست به آدرسی که یادداشت می کنید به دستتان می رسد.در ادامه هم کشور محل اقامت دائم خود و چنانچه اگر در گذشته سابقه خروج از کشور را داشتید به این معنا که اگر از گذرنامه ی پیشین خود استفاده کرده اید باید تاریخ آخرین خروج خود از ایران را بنویسید.چنانچه اگر در محل مشخصی در خارج از کشور زندگی میکنید آدرس آن جا را در انتهای این بخش درج کنید.

کشور مقصداین قسمت شامل موارد زیر است.

توجه کنید اگر قصد داشتید که فقط پاسپورت را در اختیار داشته باشید و مقصد همچنان برایتان مشخص نیست می توانید نام کشور مقصد را به دلخواه بنویسید.

اطلاعات نزدیکاندر قسمت بعدی از فرم درخواست گذرنامه باید نام 2 شخص معتبر در ایران که به طور کامل شما را می شناسند در فرم بنویسید. توجه کنید که باید آدرس، شماره منزل، محل کار و همراه این افراد نیز در فرم درخواست گذرنامه ذکر شود پس پیش از تکمیل فرم در نظر داشته باشید که می خواهید چه کسانی معرف شما باشند که مشخصات کامل آن ها را همراه خود داشته باشید.

پاسپورت سابقدرصورتی که در گذشته گذرنامه داشتید موارد زیر را حتما ذکر کنیدشرایط تمدید پاسپورت

توجه کنید اگر در گذشته پاسپورتی نداشتید احتیاجی به نوشتن موارد ذکر شده نیست و تنها در مقابل جمله (تا کنون گذرنامه نداشتم) مربع را پر کنید.

موافقت نامه شوهر، قیم و ولیاین قسمت در صورتی می بایست تکمیل شود که اگر بانوی شوهر داری یا فرزند زیر 18 سال تقاضای اخذ گذرنامه داشته باشد.

امضاباتوجه به قوانین و مقرراتی که در پشت فرم گذرنامه نوشته شده است، شخص متقاضی می بایست صحت اطلاعات درج شده را با استفاده از ذکر نام، نام خانوادگی و امضا خود تایید نماید.

چند نکته مهم

***برای متولدین خارج از کشور ارائه مدرک نحوه ورود الزامی است.

***برای ابطال گذرنامه هایی که بالای یک سال اعتبار دارند ارائه نامه از ادارات گذرنامه الزامی است.

***نحوه اقدام درخصوص افرادی که گذرنامه معتبر آنها مخدوش بوده و یا آن را مفقود نموده‌اند:

***شهروندان تهران جهت اعلام فقدان و تعویض گذرنامه مخدوش – بررسی ممنوعیت فقط می بایست به اداره گذرنامه تهران بزرگ واقع در خیابان مطهری، خیابان کوه نور مراجعه نمایند.

توجه: افرادی که اعتبار پاسپورت آنها به اتمام رسیده و مفقود یا مخدوش گردیده است نیازی به اعلام فقدان نداشته و می‌توانند مستقیماً به دفاتر مراجعه نمایند.

***نرخ این خدمت در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی با احتساب هزینه پستی مبلغ 428،612 ریال (چهارصد و بیست و هشت هزار و شیصد و دوازده ریال) می باشد

که از طریق دستگاه‌های کارت خوان موجود در دفاتر دریافت می‌شود.

یکی از سوالات متداول مردم این است که چه مدت طول میشد تا پاسپورت صادر شود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت معمولا پاسپورت بین 5 تا 7 روز صادر می شود.

هر آنچه که قبل از سفر باید بدانید

نحوه استعلام ممنوع الخروجی

اطلاعات سفارتخانه ها

عوارض خروج از کشور

📖 سوالات متداول

مراحل صدور و تمدید پاسپورت در خارج از کشور به چه شکل است؟

افرادی که پاسپورت آن ها در خارج از کشور به اتمام برسد، می توانند به نزیک ترین کنیولگری و یا سفارت خانه ایران مراجعه نمایند.

مدارک لازم برای تمدید گذرنامه در خارج از کشور چیست؟

متقاضیان برای تمدید پاسپورت خود در خارج میبایست مدارک ذکر شده را همراه خود داشته باشند: تکمیل فرم صدور گذرنامه، اصل گذرنامه فعلی، عکس بیومتریک، ارائه اصل شناسنامه

هزینه تمدید گذرنامه در خارج از کشور چقدر است؟

در این مورد نرخ ثابتی وجود ندارد.

مطالب مرتبط

بهترین فروشگاه های اینترنتی ترکیه برای خرید آنلاین

1400/09/27

بهترین فروشگاه های اینترنتی ترکیه برای خرید آنلاین از سایت های ترکیه را در این بخش از الفبای سفر بشناسید پرای آشنایی و خرید سایت برندهای ترکیه با ما همراه باشید

متل چیست و تفاوت هتل و متل در چیست؟

1400/09/15

هتل و متل چیست و چه عواملی سبب ابجاد تفاوت هتل و متل شده اند؟ همراه ما باشید برای آشنایی با این دو اقامتگاه و تفاوت های موجود در آن

آیا نوروز بهترین زمان سفر به مسکو است؟

1400/09/13

سفر به مسکو در نوروز برای خیلی ها این سوال است که آیا از نظر آب و هوایی و شرایط مناسب است یا خیر، اگر قصد سفر با تور روسیه نوروز را دارید همراه ما باشید.

نظرات یا پیشنهادهای خود را در این قسمت به اشتراک بگذارید


سلام و خدا قوت
ممنون بسیار عالی بود

سلام من برای اولین بار میخوام پاسپورت بگیرم و فعلا قصد خروج از کشور رو ندارم میشه بگیرم پاسپورت رو؟


سلام بله

سلام خسته نباشید. ببخشید پاسپورت بنده یک سال و سه ماه اعتبار داره. میتونم برای تمدید اقدام کنم؟


سلام ببخشیدمن تو اداره اجرای احکام یک شکایت دیه دارم نیروکارم درحین کار دچارحادثه شد وشکایت کرد برای دیه که هنوز اجرانشده ایا درخواست پاسپورت بدم بخاطر اون شکایت ردمیشه؟

احتمالش هست پاسپورتتون صادر شه اما برای خروج از کشور دجار مشکل میشید

سلام برای صدور گذرنامه کارت ملی هوشمند میخواد یا قدیمی


ترجیحا کارت ملی هوشمند داشته باشید 

سلام من دختر مجرد ۲۹ ساله هستم اولین بار میخوام گذرنامه بگیرم آیا رضایت پدرم ضروری ست؟
همچنین عکس۴*۶ رو میتونم خودم بگیرم ببرم پلیس+۱۰؟

سلام برای خروج از کشور اجازه والدین مهمه و همچنین در پلیس +10 عکس بگیرید

سلام. اگر 1 سال و 9 ماه از اعتبار پاسپورت باقی مانده باشه میشه برای تمدیدش اقدام کرد؟


سلام خیر

سلام من رفتم پلیس +۱۰ عکس رو به هیچ عنوان نباید خودمون بگیرین قانونش از سال ۹۸ اینجوریه ک خودشون میگیرن

سلام من امسال رفتم زیارت اربعین‌امام حسین ع
و برگشتنی در مرز ایران پاسپورت را نگه داشتن و اکثرا پاسپورت هارو نگه داشتن بدلیل اینکه ۱ ماه مانده تا مهلتش تموم شود
و سوال من این است که برای اقدام پاسپورت جدید چکار کنم ممنون ضروریه


به پلیس +10 مراجعه نمایید

سلام در گذرنامه نام خانوادگی که به انگلیسی نوشته شده غلط املایی داره. من اصلا متوجه نشده بودم و حتی سفر خارج از کشور هم داشتم و برگشتم الان باید چه اقدامی انجام بدم. همچنین پسرم زیر 2 سال سن داره اگه بخوام براش گذرنامه بگیرم عکس نیاز داره؟ و لازم هست خودش هم ببرم پلیس +10

درود می تونید از پلیس +10 بپرسید اما چون سفر داشتید به نظر مشکلی نیست

سلام من موقعی که اقدام کردم واسه گذرنامه گفتم پایان خدمتت هوشمند نیست ، همون موقع تعویض کردم از اداره گذرنامه گفتن چون به موقع اقدام به تعویض پایان خدمتت نکردی یکسال اول بعد گرفتن پاسپورت فقط یکبار حق خروح از کشور رو دارم آیا این موضوع صحت داره؟


پلیس +10 این رو بهتون گفتن؟

سلام میخواستم بدونم که اگه شناسنامه قدیمی باشه برای گرفتن پاسپورت مورد قبول هست ؟؟

اگه کارت ملی همراه داشته باشید بعیده ایرادی از شما گرفته شه

با سلام تا انقضای پاسپورتم دو سال مونده آیا میتونم الان برای تمدید اقدام کنم .ممنون


سلام فعلا یکم زوده

سلام من کارت ملی گم شده ولی کپی رو دارم میتونم با کپی پاسپورت بگیرم اگه نه چیکار باید انجام بدم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

شما شناسنامه ندارید؟  و اینکه با کپی اون کار شما جلو نمیره

سلام .من دقیق یک ماهه برای پاسپورت اقدام کردم از پلیس +۱۰ ولی هنوز پاسپورت به دستم نرسیده ؟؟ نمیدونم چرا؟؟ درصورتی که پاسپورت همسرم و دخترهام اومده ..باهم توی یه روز هم اقدام کرده بودیم ..ایا شما میدونید مشکل چیه ؟؟

درود از پلیس +10 که اقدام کرده بودید حتما پیگیری کنید چون خیلی طول کشیده

با سلام و خسته نباشید . تا انقضای پاسپورتم ۴ ماه مونده . الان می تونم برای تمدیدش اقدام کنم ؟؟ با این شرایط کورنا امکان تمدید بصورت آن لاین هست ؟؟؟


درود به پلیس +10 ترجیحا مراجعه کنید

سلام، چندین سال از انقضای گذرنامه من میگذره. الان میخوام تمدید کنم. قبلا نام لاتین من با دو تا O بوده، در گذرنامه جدید میخوام با OU نوشته بشه. امکانش هست؟


باید به پلیس +10 مراجعه نمایید

سلام من برای تمدید پاسپورت اقدام کردم گفتن ک باید خودمون عکس بگیریم و عکس ۶×۴ ک قبلا تهیه کردم استفاده نمیکنن،این موضوع درسته؟همه استانها ب این صورت شده؟

در قوانین همچین موضوعی صحت ندارد اما میتوانید از پلیس +10 مطلع شوید

سلام لطفا بفرمایید چقدر طول میکشه تا گذرنامه بدستمان برسد وهزینه صدور مجددچقد میشه

سلام و وقت بخیر بین 2 هفته تا یک ماه معمولا زمان میبرد

سلام. آیا برگه ی درخواست کارت ملی برای تمدید گذرنامه کافیست؟ یا حتما باید کارت ملی هوشمند داشته باشیم؟


سلام
من اینترنتی ثبت نام کردم بازهم باید مراجعه کنم


سلام به نزدیک ترین پلیس +10 مراجعه نمایید

سلام. الان امکان درخواست صدور گذرنامه اینترنتی وجود داره؟؟؟


درود حضورا به مرکز پلیس +10 مراجعه نمایید

سلام من ۲۰ سالمه و اعتبار معافیت تحصیلیم تا فروردین ۱۴۰۱هستش برای خروج از کشور موردی نداره؟

تا زمانی که معاف هستید خیر منتها باید سند یا وثیقه با ارزش بالا رو در اختیار سفارت قرار بدین

با سلام
برای تمدید گذرنامه میشه نحوه نوشته شدن انگلیسی نام رو تغییر داد؟
ممنون


سلام با عرض پوزش سوالتون خیلی واضح نیست

سلام ووقت بخیر
پاسپورتم فقط ۵ ماه اعتباردارد ودرحال اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی میباشم ونیاز به پاسپورت با اعتبار زمانی ۲ ساله هست ولیکن با مراجعه به اداره پلیس ۱۰+گفته شد بایستی مبلغ ۵ میلیون بحساب بانک قوامین واریز گردد تا پاسپورتم را تمدید کنند ! واین مبلغ بازگشتی ندارد
لازم بذکراست بنده معافیت تحصیلی هم دارم
لطفا راهنمایی بفرمایید چه کنیم ؟!

پیشنهاد می کنیم تماس بگیرید و با کارشناسان ما موضوع رو پیگیری کنید

سلام خسته نباشید من الان در حال خدمت ام ۴ ماه مونده تموم کنم الان میتونم واس اخذ پاسپورت اقدام کنم یا نه؟

سلام بله کارت پایان خدمتتون رو دریافت کنید به راحتی ویزاتون رو میگیرید

سلام.ببخشید اینکه سند مسکن باید همراه برو برای صدور پاسپورت درسته؟من امروز رفتم اقدام کنم گفتن جدیدو این مورد اضافه شده.


سند خونه ارائه بدین برای دریافت پاسپورت؟

سلام من ۱۶سالمه شناسنامم‌عکس‌داره‌ولی کارت‌ملی‌ندارم‌برایه گذرنامه‌بایدبرای‌کارت‌ملی‌ثبت‌نام‌کنم؟


سلام بله کارت ملی داشته باشید

من مادر و پدرم میخوان طلاق بگیرن و توی کشمکش جدایی هستن…من رابطم با پدرم زیاد خوب نیست و خبری ازش ندارم..21 سالمه…بدون نیاز به رضایتنامه پدر و حضورش به من پاسپورت میدن یا نه؟؟؟ چون ایشون نه رضایت میده و نه ازش خبری دارم

میتونید در پلیس +10 با اثبات این موضوع اقدام به اخذ پاسپورت کنید

سلام. ای بابا یعنی ما که یه تیکه کاغذ دادن برای کارت ملی یعنی نمیتونیم پاسپورت بگیریم؟لطفا قطعی جواب بدید میشه یا اصلا نمیشه

شما ترجیحا به پلیس +10 مراجعه کنید چون هنوز کارت ملی خیلی از هم وطنان صادر نشده این امکان وجود داره به این دلیل شرایط رو براتون جور دیگه رقم بزنن

سلام با ارت ملی هوشمند هم میشه گذرنامه گرفت یا نه؟
دیگه نیازی به نشون دادن کارت پایان خدمت نیست؟ چون الان من یه شهر دیگه هستم

سلام این که شرایط خدمت سربازی برایتان چگونه است را در فرم مرتبط میبایست ثایت نمایید

سلام . پاسپورت من بهمن ۱۴۰۱ منقضی میشه . الان میخام ویزای تحصیلی ۲ ساله بگیرم . آیا ویزای تحصیلی بهم میدن یا باید پاسپورتم رو تمدید کنم . یعنی ویزا ارتباطی به انقضای پاسپورت داره؟

سلام خب پاسپورت شما حداقل 7 ماه اعتبار باید داشته باشه

سلام وقتتون بخير من كارت ملي ندارم فقط برگه براي ثبت كارت ملي هست با همون برگه ميتونم براي گذرنامه اقدام كنم؟؟

سلام و وقت بخیر بعید هستش که با این برگه پلیس +10 قبول کنه که گذرنامه صادر کنه

سلام من شناسنامه ام رو عکس دار نکردم . ایا برای تمدید حتما باید شناسنامه عکسدار باشه ؟


درود بله

سلام من هنوزکارت ملیم صادرنشده بایدچیکارکنم میتونم گذرنامه بگیرم؟


سلام ترجیحا کارت ملی را باید داشته باشید

آیا با گذرنامه منقضی شده ایرانی میشه وارد ایران شد؟‌‌


حداقل 7 ماه پاسپورت باید اعتبار داشته باشد

سلام برای تمدید مجدد گذرنامه حتما اشتغال به تحصیل و یا پایان خدمت لازمه چون قصد سفر ندارم وصرفا فقط میخوام که گذرنامه داشته باشم

سلام. هزینه کلی اخذ پاسپورت چقدر میشه؟
ایا واقعا 700تومن شده

سلام هزینه صدور و تمدید پاسپورت 1400 رو بصورت بروز شده میتونید بخونید

سال سلام برای تمدید گذرنامه بانوان رضایت محضری همسرلازمه،چون برای صدور گذرنامه منقضی رضایت محضری ثبت شده…یعنی هربار تمدید رضایت محضری لازم داره؟


برای تمدید شرایط متفاوت تره

من چهل دوسال دارم ب علت مشکلات سربازی نرفتم راهی ندارن گذرنامه بگیرم


سلام کارت ملی داشتن واجبه یا بدون کارت ملی هم میشه پاسپورت گرفت؟


ترجیحا همراهتون کارت ملی داشته باشید


مدارک لازم برای پاسپورت دختر مجرد چیاس؟

ز آن جایی که شرایط صدور گذرنامه مستقل برای دختران بالای 18 سال رضایت والدین است ، برای خروج از کشور دیگر نیازی به اخذ رضایت والدین نیست.

برای آگاهی از تور های لحظه آخری ما عضو شوید© 2021 alefbatour. All rights reserved.

وکیل تاپ –

دریافت پاسپورت هر چند در نظر اول ضروری به نظر نرسد، اما در واقع امری مهم است که هرکس باید برای گرفتن آن اقدام کند. زیرا گاهی شرایط اضطراری بوجود می آید که لازم است شما از کشور خارج شوید و برای خروج از کشور به پاسپورت نیاز دارید.

از همین رو ممکن است که یک رویداد یا فرصت مهم را بدلیل نداشتن پاسپورت از دست دهید.

پاسپورت یک سند هویتی محسوب می شود که در سفر تفریحی، کاری یا مهاجرت وجودش الزامیست. در واقع فرایند گرفتن پاسپورت یا تمدید آن کمی وقت گیر است.

لذا لازم است همه با این پروسه آشنا باشند. در این بخش درباره ی دریافت و تمدید پاسپورت مطالبی ارائه خواهد شد.شرایط تمدید پاسپورت

دسترسی سریع به عناوین:

جهت اخذ پاسپورت یا تمدید ابتدا باید به پلیس + ۱۰ رجوع کنید. این مرکز در هر منطقه ای وجود دارد لذا دسترسی به آن سریع و آسان است.

پس از مراجعه، فرمی در اختیار شما قرار می گیرد که پس از تکمیل آن و ارائه مدارک لازم آن را به مسئول مربوطه تحویل می دهید.

سپس بعد از حدودا ۱۰ روز در صورت عدم وجود مشکل پاسپورت درب منزل شما تحویل داده خواهد شد.

یکی از مشکلاتی که ممکن در فرایند اخذ پاسپورت مشکل ایجاد کند عکس است.

عکس های مخصوص پاسپورت استاندارد هایی دارد که باید طبق گفته عکاس رعایت شود. همچنین برای دریافت پاسپورت، حضور فرد متقاضی الزامی می باشد.

قبل از اینکه برای تمدید به پلیس + ۱۰ مراجعه کنید لازم است برخی مدارک را آمده نموده و سپس جهت تمدید پاسپورت اقدام نمائید.

مدارک لازم عبارتند از:

نکته: در عکس پاسپورت برای آقایان باید بدون عینک، کلاه، کراوات باشد و عکس پس زمینه با رنگ لباس یکسان نباشد. همچنین بانوان برای عکس پاسپورت نباید هیچ گونه آرایش و زیور آلاتی داشته باشند و داشتن مقنعه الزامیست.

برخی شرایط ممکن است نیاز به تعویض پاسپورت داشته باشند که این شرایط عبارتند از:

اگر پاسپورت خود را به هر دلیلی گم کردید و موعد آن هنوز به پایان نرسیده است، لازم است در سریع ترین زمان ممکن به اداره گذرنامه مراجعه کنید.

اما در صورتی که پاسپورت گم شده ی شما اعتبارش پایان یافته باشد، می توانید مستقیما به پلیس + ۱۰ مراجعه کرده و مراحل اداری مذکور در خصوص تمدید را طی نمایید و سپس پاسپورت جدید شما از طریق پست به منزلتان ارسال خواهد شد.

لازم به ذکر است اگر در ایران زندگی نمی کنید یا پاسپورت شما در طول دوران مسافرت موقت گم شد، باید به سفارت ایران یا دفاتر حافظ منافع ایران در آن کشور مراجعه نمایید و اعلام مفقودی پاسپورت کنید.

همچنین اگر اعتبار پاسپورت شما پایان یافته باشد و شما در کشور دیگری باشید لازم است به سفارت مراجعه نمایید تا اقدامات لازم برای تمدید پاسپورت شما صورت گیرد.

جهت تمدید پاسپورت در صورتی که خارج از کشور هستید، همراه داشتن مدارک ذیل الزامی است:

گاه ممکن است افراد به دلایل مختلفی مجاز به خروج از کشور نباشند. از همین رو، به آن ها اجازه ی تمدید پاسپورت داده نمی شود؛ مگر در صورت رفع مانع.

این افراد عبارتند از:

مدت زمان اعتبار یک پاسپورت ۵ سال از تاریخ صدور می باشد و پس از گذشت این مدت، پاسپورت شما منقضی شده و فاقد اعتبار می باشد.

لذا باید برای تمدید مجدد پاسپورت اقدامات لازم را انجام دهید.

همچنین مناسب است که پیش منقضی شدن پاسپورت برای تمدید آن اقدام نمایید؛ یعنی ۶ ماه قبل از اینکه پاسپورت شما اعتبارش را از دست دهد برای تمدید به پلیس+۱۰ مراجعه کنید.

پاسپورت یک مدرک شبیه به شناسنامه است که جز اسناد هویتی یک استان در سفرهای خارج از کشور محسوب می شود و وجود آن برای خروج از کشور امری ضروری می باشد.

پاسپورت ها دارای اعتبار معینی هستند که پس از اتمام آن لازم است فرد با مراجعه به پلیس+ ۱۰ اقدام به تمدید نماید. 

تمدید پاسپورت پس از طی نمودن مراحل اداری و دریافت رسید، حدود یک هفته تا ۱۰ روز زمان می برد تا پاسپورت به صورت پستی برای شما ارسال شود.

لازم به ذکر است برای دریافت پاسپورت لازم است فرد متقاضی حضور داشته باشد و همچنین برای طی مراحل اداری تمدید با دریافت پاسپورت حضور وی ضروری است.

پس از انجام مراحل اداری حدودا یک هفته تا ۱۰ روز زمان می برد تا پاسپورت برای شما از طریق پست ارسال شود.

در این صورت ارائه اصل طلاق نامه برای زنانی از همسرشان جدا شده اند، الزامی می باشد.

بله، متقاضی باید برای اداره ی مدارک شخصا به پلیس + ۱۰ رجوع نماید و فرایند اداری را طی کند.

{“@context”:”https://schema.org”,”@type”:”FAQPage”,”mainEntity”:[{“@type”:”Question”,”name”:”تمدید پاسپورت چقدر طول می کشد؟”,”acceptedAnswer”:{“@type”:”Answer”,”text”:”پس از انجام مراحل اداری حدودا یک هفته تا ۱۰ روز زمان می برد تا پاسپورت برای شما از طریق پست ارسال شود.”}},{“@type”:”Question”,”name”:”در صورت جدایی از همسر برای دریافت پاسپورت چه باید کرد؟”,”acceptedAnswer”:{“@type”:”Answer”,”text”:”در این صورت ارائه اصل طلاق نامه برای زنانی از همسرشان جدا شده اند، الزامی می باشد.”}},{“@type”:”Question”,”name”:”آیا حضور متقاضی تمدید یا دریافت پاسپورت برای فرایند اداری ضروریست؟”,”acceptedAnswer”:{“@type”:”Answer”,”text”:”بله، متقاضی باید برای اداره ی مدارک شخصا به پلیس + ۱۰ رجوع نماید و فرایند اداری را طی کند.”}}]}

این مطلب توسط دکتر میترا شاهسونی نگاشته شده است. برای مشاوره حقوقی با ایشان دکمه زیر را کلیک کنید.

درخواست مشاوره

امانت نامه چیست + نمونه متن امانت نامه ملک و خودرو

شرایط تمدید پاسپورت

تسلیم به رای چیست | هر آنچه در مورد تسلیم به رای باید بدانیم

وکیل اتفاقی کیست و وکالت اتفاقی چیست؟

مدارک لازم برای انحصار وراثت محدود و نامحدود

هزینه انتقال سند خودرو در سال ۱۴۰۰چقدر است و برعهده کیست؟

مالیات بر درآمد چیست؟ هر آنچه در مورد مالیات بر درآمد مشاغل باید بدانیم

وکلای پایه یک ما اماده پاسخ به سوالات شما هستند

اطلاعات من را ذخیره کن تا در آینده نیازی به ورود اطلاعات نداشته باشم

لطفا پاسخ را به عدد انگلیسی وارد کنید:

این مطلب توسط دکتر میترا شاهسونی نگاشته شده است. برای مشاوره حقوقی با ایشان دکمه زیر را کلیک کنید.

درخواست مشاوره

نی نی سایت

شرایط تمدید پاسپورت
شرایط تمدید پاسپورت

با تبلیغات در سایت ما و اینترنت بیشتر دیده شوید.