سنگ لایمستون


سنگ لایمستون
سنگ لایمستون

سنگ لایمستون سفید یک نوع سنگ آهکی و رسوبی است که عمدتاً از ماده معدنی کلسیت تشکیل شده است. این سنگ دارای وزن کمتری نسبت به سنگ‌های مرمریت و مرمر می‌باشد و بنابراین سبک‌تر از این دو سنگ ساختمانی است. عمده کاربرد و مصرف سنگ لایم استون سفید در نماها و دکوراسیون داخلی است. به نوعی می‌توان  گفت که این سنگ را به عنوان یک سنگ ساختمانی مختص دکوراسیون داخلی می‌شناسند. در این مقاله به بررسی این سنگ ساختمانی زیبا و ویژگی‌ها و کاربردهای آن می‌پردازیم.

سنگ لایم استون سفید که با نام سنگ ترامیت نیز شناخته می‌شود، در صنعت ساخت و ساز از اهمیت بالایی برخوردار است، دارای سطحی بکدست و روشن می‌باشد. اگر بخواهیم برای شناخت بیشتر این سنگ از ویژگی‌های ساختاری آن گاه شویم،  می‌توان به جذب آب بالای آن اشاره کرد. این نوع لایمستون را می‌توان به دلیل رنگ روشنی که دارد در قسمت‌های مختلف ساختمان استفاده کرد و فضای دلنشینی در ساختمان ایجاد نمود. در چند سال اخیر با پیشرفت علم و به روز شدن فناوری نانو، سنگ‌های لایمستون را نانو می‌کنند و به این طریق در مقابل جذب آب، بسیار مقاوم می‌شوند. در صورتی که لایمستون سفید با نانو پوشش داده شود، با توجه به قیمت مناسبی که دارد می‌تواند با سنگ‌های تراورتن سفیدی که در نمای ساختمان به کار برده می‌شود، رقابت کند.

تمامی سنگ‌های ساختمانی از مزایا و ویژگی‌های خاص ‌خود برخوردار هستند. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این سنگ، یکدست و یکنواخت بودن آن می‌باشد. وقتی سطح سنگ، یکدست و یکنواخت باشد، زمانی که در نمای ساختمان به کار برده می‌شود، می ‌تواند یک سطح نمای صاف و بی نقص از خود ارائه دهد. این موضوع برای سازندگان نکته حائز اهمیتی خواهد بود. مزیت بعدی سنگ لایمستون سفید، قیمت مناسب و کم آن است. این سنگ می‌تواند از لحاظ اقتصادی برای سازندگان و مصرف کنندگانی که ساختمان و پروژه‌های بزرگی دارند بسیار مقرون به صرفه باشد و هزینه‌های کلی ساختمان را کاهش دهد.

علاوه بر مزیت‌هایی که این سنگ لایم استون دارد، چند اشکال هم با خود به همراه خواهد داشت. از جمله این معایب می‌توان به مواردی اشاره کرد که در قسمت زیر نام می‌بریم.

این نمونه سنگ به دلیل ویژگی‌ و مزیت‌هایی که دارد در کف سازی و راه پله‌ها کاربرد فراوانی دارد. از سایر کاربردهای سنگ لایمستون سفید می‌توان به استفاده در کف پارکینگ و دیواره‌های آن اشاره کرد. به طور کلی می‌توان ار این سنگ در بخش‌های داخلی ساختمان مانند دیوارهای راه پله، قاب دور آسانسور و اطراف پنجره‌ها استفاده کرد. با این حال این سنگ جزء سنگ‌های مناسب برای نمای خارجی ساختمان نیست و بهتر است از آن در فضای باز استفاده نشود.سنگ لایمستون

 انواع ترامیت یا لایمستون با توجه به رنگ و ویژگی‌هایی که دارند کاربردهای مختلفی هم دارند. از انواع سنگ‌های لایم استون ایرانی می‌توان به لایمستون مرودشت، لایمستون مهاباد، سنگ لایمستون گوهره، سنگ لایمستون بوکان و سنگ لایم استون کرمانشاه اشاره کرد.

سنگ مرمر از رسوبات مواد معدنی آهکی و به صورت طولانی مدت با ضخامت‌های مشخصی به دست می‌آید. اما زمان تشکیل و ساخت لایمستون کمتر بوده و ضخامت دقیقی در زمان ساخت ندارد. تنوع در سنگ‌های مرمریت از لایمستون بیشتر است. قیمت نصب، حمل و نقل و سایر هزینه‌ها در سنگ‌های مرمریت و مرمر بسیار بیشتر از سنگ‌های لایمستون است.

از سنگ مرمر می‌توان در نماهای خارجی و از سنگ لایم استون می‌توان به راحتی در نماهای داخلی استفاده کرد. مقاومت مرمر و مرمریت در برابر گرما، سرما و باران بیشتر است. سنگ مرمر، سنگی آهکی است که به رنگ‌های گوناگون در طبیعت یافت می‌شود. سنگ‌های مرمر سفید از زمان‌های گذشته تا به امروز در ساختمان‌سازی کاربرد داشته‌اند. لایمستون عمدتاً در رنگهای سفید و کرم یافت می‌شود و در بخش‌هایی که به رنگ روشن نیاز است بیشتر به کار برده می‌شود.

لایمستون سفید نیز مانند سایر سنگ‌های ساختمانی دارای قیمت‌های متفاوتی است. این تفاوت در قیمت‌ها را چندین عامل، تعیین می‌کنند. اولین عامل، کیفیت و مرغوبیت سنگ است. هرچه  کیفیت سنگ لایم استون بیشتر باشد، مسلماً قیمت بیشتری هم خواهد داشت. رنگ و طرح سنگ نیز بر قیمت آن تاثیر گذار است. اگر طرح سنگ روشن‌تر و یکدست تر باشد قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

مورد و عامل بعدی که می‌تواند قیمت را تغییر دهد، میزان تخلخل سنگ است. هرچه یک سنگ متراکم‌تر باشد و حفره‌های داخلی آن کمتر باشد، قطعاً سنگ، قیمت بیشتری هم نسبت به طرح‌های متخلخل دیگر دارد. ابعاد سنگ نیز می‌تواند قیمت سنگ را افزایش یا کاهش دهد. هر اندازه که ابعاد یک سنگ بیشتر باشد هزینه تولید آن نیز بیشتر است. پس  قطعاً این عامل باعث می‌شود قیمت سنگ‌های بزرگتر نسبت به سنگ‌های کوچکتر بیشتر باشد. نوع آماده‌سازی سنگ و فرآوری آن نیز باعث می‌شود تا قیمت یک سنگ متغیر گردد. میزان پولیششی که به سنگ داده می‌شود، نوع بسته بندی، روش حمل و نقل، همگی بر قیمت سنگ تاثیرگذار خواهند بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.


برای دنبال کردن کلیک کنید

۰۹۱۳-۳۱۹-۵۸۸۸

۰۹۱۳-۳۱۹-۵۸۸۸

اولین سنگ های ساختمانی که توسط انسان ها مورد استفاده قرار گرفتند، سنگ های قلوه ای رودخانه بودند. رفته رفته با افزایش دانش و آگاهی انسان ها، آنها پی بردند که سنگهای طبیعی دیگری هم در سطح زمین وجود دارد. از آنجایی که سنگ ساختمانی در طبیعت تشکیل می شود و یک عنصر طبیعی به حساب می آید، از تنوع جنس زیادی برخوردار می باشد.

مهمترین دسته بندی سنگ های طبیعی شامل سنگ های آذرین، سنگهای رسوبی، سنگهای آهکی و سنگ های دگرگون می باشد. سنگ لایم استون جز سنگ های طبیعی آهکی و رسوبی است. یعنی در کنار سنگهای مرمر و مرمریت قرار می گیرد. اما چرا مانند سنگهای مرمریت و مرمر پر استفاده نمی باشد؟

سنگ ساختمانی لایم استون از رسوبات مواد معدنی به نام کلسیت تشکیل می شود. کلسیت هم ماده معدنی ای می باشد از جنس آهک. به همین دلیل سنگ لایم استون جز هر دو دسته سنگهای رسوبی و آهکی قرار می گیرد. همچنین به عنوان جوان ترین سنگهای رسوبی هم شناخته می شود.سنگ لایمستون

چرا لقب  جوانترین سنگ رسوبی را به این سنگ می دهند؟ زیرا مدت زمان تشکیل شدن سنگ در مقایسه با دیگر سنگهای رسوبی کمتر است.

در بالا گفتیم سنگ لایم استون عمر کوتاه تری را در زمین می گذراند. استخراج زودتر سنگ لایم استون باعث می شود، این سنگ از مقاومت فرسایشی کمتری برخوردار شود. این بدین معناست که در برابر ضربه، سایش، برخورد با لوازم تیز، … به راحتی خرد شود.

علاوه بر این چون درصد بیشتری از ساختار سنگ لایم استون از مواد آهکی می باشد، جذب آب بسیار بالایی دارد. اما رنگ زمینه یکنواخت، روشن و بسیار زیبایی دارد.

از ویژگی های خوب دیگر این سنگ می توان به قیمت کمتر آن در مقایسه با دیگر سنگهای ساختمانی اشاره کرد.

سنگ لایم استون را به دلیل جذب آب بالا و مقاومت فرسایشی کم، نمی توان در هر مکانی به کار برد. این سنگ را باید در قسمت هایی از ساختمان استفاده کرد که آبریز کمتری دارد، تردد کمتری انجام می شود و در برابر ضربه هم قرار نمی گیرد.

مانند استفاده در دیوار های داخلی ساختمان و یا دیوار های راه پله. البته با پیشرفت علم، سنگ لایم استون را در کارخانه با ماده ای پوشش می دهند، که این ماده مقاومت سنگ را افزایش می دهد. به حدی که می توان این سنگ را در نمای خارجی استفاده کرد.

مهمترین معادن سنگ لایم استون هم در شهرهای اسلام آباد کرمانشاه و سمیرم اصفهان قرار دارد.

مجموعه ملت سنگ واقع در شهرک صنعتی محمود آباد اصفهان باکیفیت ترین سنگهای لایم استون را در اختیار خریداران قرار می دهد.

در یک قسمت ساختمان خیر اما میتونید سنگ لایم استون را برای پوشش دیوار استفاده کنید و سنگ مرمریت را در دیگر قسمت ها.

سنگ مرمر

بله کاملا درسته

بله، سنگ لایم استون سیلور بوژان (LimeStone)

ملت سنگ، شرکت و کارخانه معتبر تولید انواع سنگ اسلب و تایل برای کاربردهای صادراتی و ساختمانی (نما بیرونی، راه پله و کف ساختمان) بوده و با بیش از یک دهه فعالیت در بازار سنگ ایران، مورد اعتماد صدها صادر کننده و شرکت های ساختمانی و عمرانی می باشد.

اصفهان – شهرک صنعتی محمود آباد – بین چهارراه ۲۴ و ۲۶ – جنب هیئت امناء – ساختمان بنام پدر – واحد ۱۰۶

لایمستون

فهرست مطالب

از نخستین سنگ های ساختمانی که انسان از آن استفاده کرد، سنگ های قلوه قلوه ای کف رودخانه ها بود! کم کم با بیشتر شدن دانش و مهارت بشری، انسان ها دریافتند که  سنگ های دیگری را میتوان یافت که در طبیعت باشد. سنگ، یک ماده ی طبیعی است که طی زمان، انواع گوناگون این سنگ ها، در طبیعت، بوجود آمده اند. سنگ لایمستون، از اولین سنگ های مورد استفاده بشر بود.

از بارزترین  دسته بندی سنگ های طبیعی در بر گیرنده سنگ های آذرین، سنگهای رسوبی، سنگهای آهکی و سنگ های دگرگون است. سنگ لایمستون از دسته سنگ های طبیعی آهکی و رسوبی می باشد. از رسوبات مواد معدنی بانام کلسیت درست می شود. کلسیت نیز ماده معدنی ای هست که از جنس آهک می باشد.به این معنا که در کنار سنگهای مرمر و مرمریت دسته بندی می شود.  ولی چرا مثل سنگهای مرمریت و مرمر پر کاربرد نیست؟

به این خاطر که مدت زمان تشکیل شدن سنگ در مقایسه با بقیه سنگهای رسوبی کمتر می باشد.سنگ لایمستون

سنگ لایمستون موجود در مهراد استون

قبل تر بیان کردیم که سنگ لایم استون عمر کوتاه تری را در زمین دارند. استخراج سریعتر این سنگ علتی می شود که این سنگ از مقاومت فرسایشی پایین تری باشد. یعنی در برابر ضربه، سایش، اصابت با لوازم تیز، … به آسانی تکه تکه میشود.

همچنین، چون درصد بیشتری از ساختار سنگ لایم استون از مواد آهکی است، جذب آب خیلی زیادی دارد. ولی رنگ زمینه یکدست، روشن و بسیار چشم نوازی را داراست.

از دیگر ویژگی های خوب دیگر این سنگ باید به قیمت کمتر آن در مقایسه با بقیه سنگهای ساختمانی اشاره نمود.

سنگ لایمستون مشکلی که دارد آنست که به خاطر جذب آب بالا و مقاومت فرسایشی کم، نمیشود در هر مکان و جغرافیایی از آن استفاده کرد. این سنگ را میبایست در محل هایی از ساختمان استفاده نمود که آبریزی کمتری دارد، تردد کمتری صورت میگیرد و در مقابل ضربه هم قرار نخواهد گرفت.

مثل بهره گیری در دیوار های داخلی سازه و یا دیواره های راه پله. لازم به ذکر ات که با پیشرفت تکنولوژی، سنگ لایم استون در پروسه فرآوری آن درکارخانه، آنرا با ماده ای پوشش می دهند که به سبب آن، این ماده مقاومت سنگ را تا حد افزایش خواهد داد. به مقداری که میشود این سنگ را در نمای خارجی استفاده نمود.

پراهمیت ترین معادن سنگ لایم استون در شهراسلام آباد، شهر کرمانشاه،  و شهر سمیرم واقع در اصفهان قرار دارند.

مهراد سنگ، واقع در محمودآباد اصفهان، یکی از بزرگترین صادر کنندگان و فروشندگان سنگ در اصفهان است. سنگ لایمستون ( لایم استون) موجود در مهراد استون، کیفیت بالایی داشته و برای مصارف بهینه، بسیار توصیه می شود. قیمت این سنگ، کاملاً متناسب با سنگ بوده و نمونه سنگ های موجود، در ادامه‌ی این مطلب ضمیمه شده است.

به شما پیشنهاد میکنیم برای دریافت روزانه قیمت انواع سنگ های ساختمانی، پیج اینستاگرام مارا فالو کنید

سالهاست که انسان‌ها از سنگ‌ها جهت ساخت خانه‌های خود استفاده می‌کنند. در ابتدا قلوه سنگ‌های نزدیک رودخانه‌ها مورد استفاده می‌گرفت، و با گذشت زمان سنگ‌های طبیعی و جذاب دیگر جای این قلوه‌سنگ‌ها را گرفتند. سنگ لایم استون نیز یکی از سنگ‌های طبیعی محبوب و شناخته شده در زمینه ی سنگ های ساختمانی است.

لایم استون جای خود را در میان ساختمان‌سازان و معماران به خوبی باز کرده است. اما این سنگ طبیعی دارای چه ویژگی‌هایی است؟ موارد استفاده از آن چیست؟

با مطالعه ی این مطلب پاسخ همه ی سوالات خود در رابطه با سنگ لایم استون را خواهید یافت.

اولین قدم برای شناخت سنگ‌های لایم استون آگاهی از نحوه تشکیل این سنگ می باشد. می توانیم با پاسخ به سوال” سنگ لایم استون از چه تشکیل شده است ؟ ” شروع کنیم :

سنگ‌های لایم استون را گونه‌ای از سنگ‌های کربناته، کانی‌های کربناته و ماتریکس‌ها تشکیل می‌دهند. کانی عمده در لایم استون کلسیت است، اما کانی‌های دیگری نیز در تشکیل این سنگ دخالت دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

اما نکته قابل توجه در مورد این سنگ وجود قطعاتی از اسکلت در برخی از آن‌ها می باشد؛ در حقیقت می توان گفت همان اسکلت‌های فسیل شده هستند که سنگ شما را خاص کرده‌اند.

سنگ‌های لایم استون در طول فرآیندی بیولوژیکی یا بیوشیمیایی تولید گردیده‌اند. بیش از 90 درصد از لایم استون‌های جوانی که در سطح پوسته زمین مشاهده می‌کنید، در محیط‌های دریایی و به خصوص دریاهای کم عمق تشکیل شده اند.

البته باید حضور موجودات زنده در فرآیند تشکیل این سنگ‌ها را نیز در نظر گرفت؛ چراکه تمامی این فرآیندها به حضور این موجودات وابسته است. بنابراین می‌توان گفت که دما، اقلیم، غلظت و شوری آب دریا نیز در تشکیل این سنگ تاثیرگذار است.

سنگ‌های شکل گرفته در طبیعت در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار می‌گیرند. مهمترین دسته‌بندی سنگ‌های طبیعی را سنگ‌های آذرین، رسوبی، آهکی و دگرگون تشکیل می‌دهند. سوالی که پیش می‌آید این است که ” لایم استون در کدام یک از این دسته‌بندی‌ها قرار می‌گیرد؟ ”

لایم استون در خانواده سنگ‌های رسوبی و آهکی دسته‌بندی می‌شود. دلیل قرار گرفتن این سنگ در این دسته بندی ، وجود رسوبات مواد معدنی به نام کلسیت در موارد تشکیل دهنده ی آن می باشد. لایم استون نه تنها نوعی سنگ رسوبی، بلکه آهکی نیز به شمار می‌آید.

اما کلسیت چیست؟ کلسیت ماده‌ای معدنی از جنس آهک است.

جالب است بدانید که این سنگ را جوان‌ترین سنگ رسوبی در طبیعت می‌دانند. دلیل این امر نیز مدت زمان کوتاه تشکیل لایم استون است. تشکیل این سنگ در مقایسه با سایر سنگ‌های رسوبی زمان کمتری طول می‌کشد.

با مشاهده ی لایم استون‌ها از نزدیک می بینید که این سنگ‌ها ظاهری یکنواخت در کنار رنگ‌های روشن و متمایل به سفید دارند. یکی از برترین ویژگی‌های ظاهری این سنگ‌ها که توجه بسیاری از معماران و ساختمان سازان را نیز به خود جلب می‌کند، ظاهر لایم استون است. این سنگ قابلیت استفاده در بسیاری از مکان‌ها را دارد.

این سنگ در انواع مختلفی تولید و فرآوری می‌شود. از جمله لایم استون‌هایی که در بازار ایران نیز به فروش می‌رسد، به موارد زیر اشاره می‌کنیم:

هر سنگی با توجه به فرآیند تولید و ساختار آن دارای ویژگی‌های منحصر به فردی می باشد. لایم استون نیز ویژگی‌های خاصی دارد که تعیین می‌کند این سنگ مناسب استفاده در چه مکان‌هایی می باشد و همچنین بهتر است در چه مکان هایی استفاده نشود. در این قسمت ویژگی‌های این سنگ ساختمانی زیبا را با یکدیگر بررسی می کنیم.

درصد زیادی از ساختار سنگ لایم استون را مواد آهکی تشکیل داده است. همین امر سبب شده است که این سنگ جذب آب بالایی داشته باشد. شاید این ویژگی کاربردهای لایم استون را محدود کند، اما جذابیت ظاهری لایم استون این محدودیت‌ها را پوشش می دهد. بر همین اساس می‌توان گفت که جنبه ی زیبایی ظاهری لایم استون کاربردهای بسیاری برای این سنگ ایجاد می کند.

از مهمترین ویژگی های هر سنگ می توان به میزان مقاومت آن اشاره نمود. لایم استون از آن دسته سنگ‌هایی است که در برابر فرسایش از مقاومت کمی برخوردار است. همین موضوع سبب می‌شود که این سنگ تنها برای مکان‌هایی به دور از رطوبت و فرسایش کاربرد داشته باشد.

اما علت مقاومت کم این سنگ زیبا چیست؟ پاسخ این سوال به نحوه تشکیل این سنگ برمی گردد؛ همانطور که گفتیم لایم استون‌ها عمر کوتاهی را در زمین می‌گذرانند. همین امر باعث کاهش مقاومت فرسایشی این سنگ در مقایسه با سایر سنگ‌ها می گردد.

از این رو لایم استون در برابر ضربه، سایش و حتی برخورد با لوازم تیز نیز به راحتی آسیب می‌بیند.

سنگ‌های طبیعی در رنگ‌های روشن و تیره در بازار موجود هستند. اما معمولاً این سنگ‌های روشن هستند که در بازار رقابتی سهم بیشتری از نگاه خریداران را به خود جذب می‌کنند. رنگ روشن سنگ لایم استون نیز جذابیت آن را دوچندان کرده است.

رنگ روشن و سطح یکدست این سنگ‌ها در بسیاری از پروژه‌های ساختمان‌سازی و معماری مورد استقبال زیادی قرار می‌گیرد. البته لایم استون به رنگ تیره نیز در بازار وجود دارد که به نام لایم استون سیلور بوژان به فروش می‌رسد، اما رنگ‌های روشن این سنگ دارای محبوبیت بیشتری هستند.

قیمت سنگ یکی از مهمترین نکات حائز اهمیت در نظر ساختمان سازان می باشد. لایم استون در مقایسه با سایر سنگ‌ها با قیمت مناسب‌تری به فروش می‌رسد. این یکی از مهمترین ویژگی‌های لایم استون است که این سنگ را به یکی از گزینه‌های ایده‌آل برای ساختمان‌سازی تبدیل کرده است.

ممکن است در ابتدا به جهت زیبایی ظاهری لایم استون این ویژگی برای شما اهمیت چندانی نداشته باشد، اما باید توجه داشته باشید که همین لک پذیری بالا کاربردهای این سنگ را محدود کرده است. قطعاً استفاده از این سنگ در مکان‌های پر رفت و آمد انتخاب مناسبی نیست؛ زیرا لک پذیری بالا از جذابیت ظاهری این سنگ می‌کاهد.

پس از آشنایی با ویژگی های لایم استون نکته ی قابل توجه این است که از این سنگ ساختمانی و جذاب در چه مواردی استفاده می‌شود؟

در حقیقت کسب آگاهی در مورد کاربردهای این سنگ به شما در استفاده درست از لایم استون کمک می‌کند. توجه نکردن به کاربردهای درست لایم استون و استفاده از این سنگ در مکانی اشتباه ممکن است سبب مشکلاتی مانند خرابی در ساختمان گردد. در این صورت خود را در چالش بزرگی انداخته‌اید؛ زیرا به مرور زمان باید برای درست کردن خرابی‌های ساختمان اقدام نمایید.سنگ لایمستون

توجه به ویژگی های منحصر به فرد هر سنگ در استفاده از آنها بسیار مهم است. ویژگی‌های منحصر به فرد لایم استون این سنگ را به بهترین انتخاب برای مناطق خشک بدل کرده است. همچنین این سنگ گزینه ایده‌آلی برای استفاده در فضای داخلی خانه‌ها به شمار آید. یعنی مکانی به دور از باران و فرسایش.

این سنگ را به جهت ظاهر زیبا و جذاب آن در دیوارهای داخلی خانه‌ها استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، دیوارهای راه پله‌ها معمولاً با این سنگ‌ها بسیار زیبا خواهد شد. همچنین استفاده از لایم استون در نمای داخلی ساختمان‌ها نیز بسیار جذاب خواهد بود.

از کاربردهای دیگر این سنگ به موارد زیر اشاره می‌کنیم:

همانطور که گفته شد این سنگ به علت جذب آب بالا و مقاومت فرسایشی کم در هر مکانی کاربرد ندارد. حالا که از ویژگی‌های لایم استون آگاه هستید، احتمالاً تا حدودی می‌دانید که استفاده از این سنگ در چه مکان‌هایی درست یا غلط است.

باید این نکته را در نظر بگیرید که لایم استون را با توجه به خصوصیات آن باید در نقاطی از ساختمان به کار برد که آبریز کمی دارد و تردد کمتری نیز در آن نقاط انجام می‌شود. همچنین باید مطمئن شوید که این سنگ در برابر ضربه نیز قرار نمی‌گیرد.

با توجه به این موضوع از لایم استون در مناطق مرطوب مانند شمال کشورمان نباید استفاده کرد. البته این روزها با پیشرفت علم نانوتکنولوژی به فکر راهی برای استفاده از زیبایی‌ها و جذابیت لایم استون در ظاهر ساختمان نیز افتاده‌اند.

امروزه برای افزایش مقاومت لایم استون سطح آن را با نانو پوشش می‌دهند. با این کار دیگر هیچ مانعی جهت استفاده از این سنگ در نمای خارجی وجود ندارد.

لایم استون و مرمریت را معمولاً با یکدیگر مقایسه می‌ کنند. برای آگاهی از تفاوت میان این دو سنگ بهتر است که ابتدا با نحوه تشکیل آن آشنا شوید.

سنگ‌های مرمریت از رسوب‌گذاری مواد معدنی آهکی ایجاد می گردند. در واقع این سنگ‌ها همان لایه‌های رسوبی هستند که پس از گذشت زمان با ضخامت معینی تولید می‌شوند. سنگ‌های مرمریت در دسته سنگ‌های آهکی و دگرگونی قرار می‌گیرند. این سنگ‌ها از بلور کلسیت، دولومیت یا هر دوی آن‌ها تشکیل می‌شوند. از این رو سنگ‌های مرمریت دارای بافت دانه شکری یکپارچه یا موزائیکی ریزدانه هستند.

مرمریت‌ها سنگ‌هایی هستند که به راحتی صیقل داده می‌شوند و با جلای مناسب زیبایی خود را بیش از پیش به نمایش می‌گذارند. این سنگ‌ها در رنگ‌های متنوعی فرآوری و تولید می‌شوند.

با توجه به ویژگی های ذکر شده ی سنگ مرمریت، تفاوت‌های این سنگ با لایم استون برای شما آشکار خواهد بود.

مرمریت‌ها از مقاومت فشاری بالایی در مقایسه با لایم استون برخوردارند. با توجه به مقاومت پایین و جذب آب بالای لایم استون ها در بسیاری از مکان‌ها کاربرد ندارد. اما ویژگی مثبت لایم استون‌ها در مقابل مرمریت‌ها وزن آن‌ها است. سنگ لایم استون وزن کمتری در مقایسه با مرمریت و مرمر دارد.

به صورت همزمان در یک قسمت از ساختمان نمی‌توان از این دو سنگ استفاده کرد. اما این بدان معنا نیست که در کل ساختمان نمی‌توانید از زیبایی‌های هر دو این سنگ‌ها بهره ببرید. شما لایم استون را برای پوشش دیوار در یکی از قسمت‌های ساختمان استفاده کنید و مرمریت را در قسمت‌های دیگر به کار ببرید.

بدون شک آگاهی از معایب و مزایای سنگ‌ها هستند که شما را در قطعی کردن انتخابتان راهنمایی می‌کنند. در ادامه قصد داریم با یکدیگر مزایا و معایب این سنگ را بررسی کنیم.

پیش از این به مزایای لایم استون اشاره کردیم. استفاده از این سنگ به جهت قیمت مناسب آن در ساختمان‌سازی بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. نکته قابل توجه در مورد لایم استون این است که این سنگ حتی با پوشش نانو در کارخانه نیز مقرون به صرفه خواهد بود. از دیگر مزایای این سنگ رنگ روشن و یکدست آن می باشد.

همانطور که می دانید این سنگ در کنار زیبایی ظاهری دارای ویژگی‌های منفی نیز می باشد که کاربردهای آن را محدود کرده است. جذب رطوبت بالا و مقاومت پایین از جمله معایب آن است. اما این تنها عیب این سنگ نیست؛ لایم استون‌ها رنگ‌های محدودی دارند. اگرچه این سنگ‌ها به واسطه رنگ‌های روشن آن‌ها مورد توجه بسیاری از خریداران قرار گرفته است، اما از طرفی دیگر وجود طیف رنگی محدود در لایم استون از معایب این سنگ به شمار می‌آید.

برای استخراج این سنگ معادن مختلفی در سطح کشور وجود دارد. اما مهمترین معادن این سنگ شامل موارد زیر می‌شود:

اگر شما هم از علاقه مندان این نوع سنگ هستید، می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش با کارشناسان ما در مجموعه ی مهراد استون تماس حاصل فرمایید.

info@mahradstone.com

آدرس کارخانه :
شهرک صنعتی دولت آباد، خ 46

آدرس نمایشگاه:
خیابان امام خمینی، خ بابوکان، جنب ورزشگاه بابوکان

لایمستون

فهرست مطالب

از نخستین سنگ های ساختمانی که انسان از آن استفاده کرد، سنگ های قلوه قلوه ای کف رودخانه ها بود! کم کم با بیشتر شدن دانش و مهارت بشری، انسان ها دریافتند که  سنگ های دیگری را میتوان یافت که در طبیعت باشد. سنگ، یک ماده ی طبیعی است که طی زمان، انواع گوناگون این سنگ ها، در طبیعت، بوجود آمده اند. سنگ لایمستون، از اولین سنگ های مورد استفاده بشر بود.

از بارزترین  دسته بندی سنگ های طبیعی در بر گیرنده سنگ های آذرین، سنگهای رسوبی، سنگهای آهکی و سنگ های دگرگون است. سنگ لایمستون از دسته سنگ های طبیعی آهکی و رسوبی می باشد. از رسوبات مواد معدنی بانام کلسیت درست می شود. کلسیت نیز ماده معدنی ای هست که از جنس آهک می باشد.به این معنا که در کنار سنگهای مرمر و مرمریت دسته بندی می شود.  ولی چرا مثل سنگهای مرمریت و مرمر پر کاربرد نیست؟

به این خاطر که مدت زمان تشکیل شدن سنگ در مقایسه با بقیه سنگهای رسوبی کمتر می باشد.سنگ لایمستون

سنگ لایمستون موجود در مهراد استون

قبل تر بیان کردیم که سنگ لایم استون عمر کوتاه تری را در زمین دارند. استخراج سریعتر این سنگ علتی می شود که این سنگ از مقاومت فرسایشی پایین تری باشد. یعنی در برابر ضربه، سایش، اصابت با لوازم تیز، … به آسانی تکه تکه میشود.

همچنین، چون درصد بیشتری از ساختار سنگ لایم استون از مواد آهکی است، جذب آب خیلی زیادی دارد. ولی رنگ زمینه یکدست، روشن و بسیار چشم نوازی را داراست.

از دیگر ویژگی های خوب دیگر این سنگ باید به قیمت کمتر آن در مقایسه با بقیه سنگهای ساختمانی اشاره نمود.

سنگ لایمستون مشکلی که دارد آنست که به خاطر جذب آب بالا و مقاومت فرسایشی کم، نمیشود در هر مکان و جغرافیایی از آن استفاده کرد. این سنگ را میبایست در محل هایی از ساختمان استفاده نمود که آبریزی کمتری دارد، تردد کمتری صورت میگیرد و در مقابل ضربه هم قرار نخواهد گرفت.

مثل بهره گیری در دیوار های داخلی سازه و یا دیواره های راه پله. لازم به ذکر ات که با پیشرفت تکنولوژی، سنگ لایم استون در پروسه فرآوری آن درکارخانه، آنرا با ماده ای پوشش می دهند که به سبب آن، این ماده مقاومت سنگ را تا حد افزایش خواهد داد. به مقداری که میشود این سنگ را در نمای خارجی استفاده نمود.

پراهمیت ترین معادن سنگ لایم استون در شهراسلام آباد، شهر کرمانشاه،  و شهر سمیرم واقع در اصفهان قرار دارند.

مهراد سنگ، واقع در محمودآباد اصفهان، یکی از بزرگترین صادر کنندگان و فروشندگان سنگ در اصفهان است. سنگ لایمستون ( لایم استون) موجود در مهراد استون، کیفیت بالایی داشته و برای مصارف بهینه، بسیار توصیه می شود. قیمت این سنگ، کاملاً متناسب با سنگ بوده و نمونه سنگ های موجود، در ادامه‌ی این مطلب ضمیمه شده است.

به شما پیشنهاد میکنیم برای دریافت روزانه قیمت انواع سنگ های ساختمانی، پیج اینستاگرام مارا فالو کنید

سالهاست که انسان‌ها از سنگ‌ها جهت ساخت خانه‌های خود استفاده می‌کنند. در ابتدا قلوه سنگ‌های نزدیک رودخانه‌ها مورد استفاده می‌گرفت، و با گذشت زمان سنگ‌های طبیعی و جذاب دیگر جای این قلوه‌سنگ‌ها را گرفتند. سنگ لایم استون نیز یکی از سنگ‌های طبیعی محبوب و شناخته شده در زمینه ی سنگ های ساختمانی است.

لایم استون جای خود را در میان ساختمان‌سازان و معماران به خوبی باز کرده است. اما این سنگ طبیعی دارای چه ویژگی‌هایی است؟ موارد استفاده از آن چیست؟

با مطالعه ی این مطلب پاسخ همه ی سوالات خود در رابطه با سنگ لایم استون را خواهید یافت.

اولین قدم برای شناخت سنگ‌های لایم استون آگاهی از نحوه تشکیل این سنگ می باشد. می توانیم با پاسخ به سوال” سنگ لایم استون از چه تشکیل شده است ؟ ” شروع کنیم :

سنگ‌های لایم استون را گونه‌ای از سنگ‌های کربناته، کانی‌های کربناته و ماتریکس‌ها تشکیل می‌دهند. کانی عمده در لایم استون کلسیت است، اما کانی‌های دیگری نیز در تشکیل این سنگ دخالت دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

اما نکته قابل توجه در مورد این سنگ وجود قطعاتی از اسکلت در برخی از آن‌ها می باشد؛ در حقیقت می توان گفت همان اسکلت‌های فسیل شده هستند که سنگ شما را خاص کرده‌اند.

سنگ‌های لایم استون در طول فرآیندی بیولوژیکی یا بیوشیمیایی تولید گردیده‌اند. بیش از 90 درصد از لایم استون‌های جوانی که در سطح پوسته زمین مشاهده می‌کنید، در محیط‌های دریایی و به خصوص دریاهای کم عمق تشکیل شده اند.

البته باید حضور موجودات زنده در فرآیند تشکیل این سنگ‌ها را نیز در نظر گرفت؛ چراکه تمامی این فرآیندها به حضور این موجودات وابسته است. بنابراین می‌توان گفت که دما، اقلیم، غلظت و شوری آب دریا نیز در تشکیل این سنگ تاثیرگذار است.

سنگ‌های شکل گرفته در طبیعت در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار می‌گیرند. مهمترین دسته‌بندی سنگ‌های طبیعی را سنگ‌های آذرین، رسوبی، آهکی و دگرگون تشکیل می‌دهند. سوالی که پیش می‌آید این است که ” لایم استون در کدام یک از این دسته‌بندی‌ها قرار می‌گیرد؟ ”

لایم استون در خانواده سنگ‌های رسوبی و آهکی دسته‌بندی می‌شود. دلیل قرار گرفتن این سنگ در این دسته بندی ، وجود رسوبات مواد معدنی به نام کلسیت در موارد تشکیل دهنده ی آن می باشد. لایم استون نه تنها نوعی سنگ رسوبی، بلکه آهکی نیز به شمار می‌آید.

اما کلسیت چیست؟ کلسیت ماده‌ای معدنی از جنس آهک است.

جالب است بدانید که این سنگ را جوان‌ترین سنگ رسوبی در طبیعت می‌دانند. دلیل این امر نیز مدت زمان کوتاه تشکیل لایم استون است. تشکیل این سنگ در مقایسه با سایر سنگ‌های رسوبی زمان کمتری طول می‌کشد.

با مشاهده ی لایم استون‌ها از نزدیک می بینید که این سنگ‌ها ظاهری یکنواخت در کنار رنگ‌های روشن و متمایل به سفید دارند. یکی از برترین ویژگی‌های ظاهری این سنگ‌ها که توجه بسیاری از معماران و ساختمان سازان را نیز به خود جلب می‌کند، ظاهر لایم استون است. این سنگ قابلیت استفاده در بسیاری از مکان‌ها را دارد.

این سنگ در انواع مختلفی تولید و فرآوری می‌شود. از جمله لایم استون‌هایی که در بازار ایران نیز به فروش می‌رسد، به موارد زیر اشاره می‌کنیم:

هر سنگی با توجه به فرآیند تولید و ساختار آن دارای ویژگی‌های منحصر به فردی می باشد. لایم استون نیز ویژگی‌های خاصی دارد که تعیین می‌کند این سنگ مناسب استفاده در چه مکان‌هایی می باشد و همچنین بهتر است در چه مکان هایی استفاده نشود. در این قسمت ویژگی‌های این سنگ ساختمانی زیبا را با یکدیگر بررسی می کنیم.

درصد زیادی از ساختار سنگ لایم استون را مواد آهکی تشکیل داده است. همین امر سبب شده است که این سنگ جذب آب بالایی داشته باشد. شاید این ویژگی کاربردهای لایم استون را محدود کند، اما جذابیت ظاهری لایم استون این محدودیت‌ها را پوشش می دهد. بر همین اساس می‌توان گفت که جنبه ی زیبایی ظاهری لایم استون کاربردهای بسیاری برای این سنگ ایجاد می کند.

از مهمترین ویژگی های هر سنگ می توان به میزان مقاومت آن اشاره نمود. لایم استون از آن دسته سنگ‌هایی است که در برابر فرسایش از مقاومت کمی برخوردار است. همین موضوع سبب می‌شود که این سنگ تنها برای مکان‌هایی به دور از رطوبت و فرسایش کاربرد داشته باشد.

اما علت مقاومت کم این سنگ زیبا چیست؟ پاسخ این سوال به نحوه تشکیل این سنگ برمی گردد؛ همانطور که گفتیم لایم استون‌ها عمر کوتاهی را در زمین می‌گذرانند. همین امر باعث کاهش مقاومت فرسایشی این سنگ در مقایسه با سایر سنگ‌ها می گردد.

از این رو لایم استون در برابر ضربه، سایش و حتی برخورد با لوازم تیز نیز به راحتی آسیب می‌بیند.

سنگ‌های طبیعی در رنگ‌های روشن و تیره در بازار موجود هستند. اما معمولاً این سنگ‌های روشن هستند که در بازار رقابتی سهم بیشتری از نگاه خریداران را به خود جذب می‌کنند. رنگ روشن سنگ لایم استون نیز جذابیت آن را دوچندان کرده است.

رنگ روشن و سطح یکدست این سنگ‌ها در بسیاری از پروژه‌های ساختمان‌سازی و معماری مورد استقبال زیادی قرار می‌گیرد. البته لایم استون به رنگ تیره نیز در بازار وجود دارد که به نام لایم استون سیلور بوژان به فروش می‌رسد، اما رنگ‌های روشن این سنگ دارای محبوبیت بیشتری هستند.

قیمت سنگ یکی از مهمترین نکات حائز اهمیت در نظر ساختمان سازان می باشد. لایم استون در مقایسه با سایر سنگ‌ها با قیمت مناسب‌تری به فروش می‌رسد. این یکی از مهمترین ویژگی‌های لایم استون است که این سنگ را به یکی از گزینه‌های ایده‌آل برای ساختمان‌سازی تبدیل کرده است.

ممکن است در ابتدا به جهت زیبایی ظاهری لایم استون این ویژگی برای شما اهمیت چندانی نداشته باشد، اما باید توجه داشته باشید که همین لک پذیری بالا کاربردهای این سنگ را محدود کرده است. قطعاً استفاده از این سنگ در مکان‌های پر رفت و آمد انتخاب مناسبی نیست؛ زیرا لک پذیری بالا از جذابیت ظاهری این سنگ می‌کاهد.

پس از آشنایی با ویژگی های لایم استون نکته ی قابل توجه این است که از این سنگ ساختمانی و جذاب در چه مواردی استفاده می‌شود؟

در حقیقت کسب آگاهی در مورد کاربردهای این سنگ به شما در استفاده درست از لایم استون کمک می‌کند. توجه نکردن به کاربردهای درست لایم استون و استفاده از این سنگ در مکانی اشتباه ممکن است سبب مشکلاتی مانند خرابی در ساختمان گردد. در این صورت خود را در چالش بزرگی انداخته‌اید؛ زیرا به مرور زمان باید برای درست کردن خرابی‌های ساختمان اقدام نمایید.سنگ لایمستون

توجه به ویژگی های منحصر به فرد هر سنگ در استفاده از آنها بسیار مهم است. ویژگی‌های منحصر به فرد لایم استون این سنگ را به بهترین انتخاب برای مناطق خشک بدل کرده است. همچنین این سنگ گزینه ایده‌آلی برای استفاده در فضای داخلی خانه‌ها به شمار آید. یعنی مکانی به دور از باران و فرسایش.

این سنگ را به جهت ظاهر زیبا و جذاب آن در دیوارهای داخلی خانه‌ها استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، دیوارهای راه پله‌ها معمولاً با این سنگ‌ها بسیار زیبا خواهد شد. همچنین استفاده از لایم استون در نمای داخلی ساختمان‌ها نیز بسیار جذاب خواهد بود.

از کاربردهای دیگر این سنگ به موارد زیر اشاره می‌کنیم:

همانطور که گفته شد این سنگ به علت جذب آب بالا و مقاومت فرسایشی کم در هر مکانی کاربرد ندارد. حالا که از ویژگی‌های لایم استون آگاه هستید، احتمالاً تا حدودی می‌دانید که استفاده از این سنگ در چه مکان‌هایی درست یا غلط است.

باید این نکته را در نظر بگیرید که لایم استون را با توجه به خصوصیات آن باید در نقاطی از ساختمان به کار برد که آبریز کمی دارد و تردد کمتری نیز در آن نقاط انجام می‌شود. همچنین باید مطمئن شوید که این سنگ در برابر ضربه نیز قرار نمی‌گیرد.

با توجه به این موضوع از لایم استون در مناطق مرطوب مانند شمال کشورمان نباید استفاده کرد. البته این روزها با پیشرفت علم نانوتکنولوژی به فکر راهی برای استفاده از زیبایی‌ها و جذابیت لایم استون در ظاهر ساختمان نیز افتاده‌اند.

امروزه برای افزایش مقاومت لایم استون سطح آن را با نانو پوشش می‌دهند. با این کار دیگر هیچ مانعی جهت استفاده از این سنگ در نمای خارجی وجود ندارد.

لایم استون و مرمریت را معمولاً با یکدیگر مقایسه می‌ کنند. برای آگاهی از تفاوت میان این دو سنگ بهتر است که ابتدا با نحوه تشکیل آن آشنا شوید.

سنگ‌های مرمریت از رسوب‌گذاری مواد معدنی آهکی ایجاد می گردند. در واقع این سنگ‌ها همان لایه‌های رسوبی هستند که پس از گذشت زمان با ضخامت معینی تولید می‌شوند. سنگ‌های مرمریت در دسته سنگ‌های آهکی و دگرگونی قرار می‌گیرند. این سنگ‌ها از بلور کلسیت، دولومیت یا هر دوی آن‌ها تشکیل می‌شوند. از این رو سنگ‌های مرمریت دارای بافت دانه شکری یکپارچه یا موزائیکی ریزدانه هستند.

مرمریت‌ها سنگ‌هایی هستند که به راحتی صیقل داده می‌شوند و با جلای مناسب زیبایی خود را بیش از پیش به نمایش می‌گذارند. این سنگ‌ها در رنگ‌های متنوعی فرآوری و تولید می‌شوند.

با توجه به ویژگی های ذکر شده ی سنگ مرمریت، تفاوت‌های این سنگ با لایم استون برای شما آشکار خواهد بود.

مرمریت‌ها از مقاومت فشاری بالایی در مقایسه با لایم استون برخوردارند. با توجه به مقاومت پایین و جذب آب بالای لایم استون ها در بسیاری از مکان‌ها کاربرد ندارد. اما ویژگی مثبت لایم استون‌ها در مقابل مرمریت‌ها وزن آن‌ها است. سنگ لایم استون وزن کمتری در مقایسه با مرمریت و مرمر دارد.

به صورت همزمان در یک قسمت از ساختمان نمی‌توان از این دو سنگ استفاده کرد. اما این بدان معنا نیست که در کل ساختمان نمی‌توانید از زیبایی‌های هر دو این سنگ‌ها بهره ببرید. شما لایم استون را برای پوشش دیوار در یکی از قسمت‌های ساختمان استفاده کنید و مرمریت را در قسمت‌های دیگر به کار ببرید.

بدون شک آگاهی از معایب و مزایای سنگ‌ها هستند که شما را در قطعی کردن انتخابتان راهنمایی می‌کنند. در ادامه قصد داریم با یکدیگر مزایا و معایب این سنگ را بررسی کنیم.

پیش از این به مزایای لایم استون اشاره کردیم. استفاده از این سنگ به جهت قیمت مناسب آن در ساختمان‌سازی بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. نکته قابل توجه در مورد لایم استون این است که این سنگ حتی با پوشش نانو در کارخانه نیز مقرون به صرفه خواهد بود. از دیگر مزایای این سنگ رنگ روشن و یکدست آن می باشد.

همانطور که می دانید این سنگ در کنار زیبایی ظاهری دارای ویژگی‌های منفی نیز می باشد که کاربردهای آن را محدود کرده است. جذب رطوبت بالا و مقاومت پایین از جمله معایب آن است. اما این تنها عیب این سنگ نیست؛ لایم استون‌ها رنگ‌های محدودی دارند. اگرچه این سنگ‌ها به واسطه رنگ‌های روشن آن‌ها مورد توجه بسیاری از خریداران قرار گرفته است، اما از طرفی دیگر وجود طیف رنگی محدود در لایم استون از معایب این سنگ به شمار می‌آید.

برای استخراج این سنگ معادن مختلفی در سطح کشور وجود دارد. اما مهمترین معادن این سنگ شامل موارد زیر می‌شود:

اگر شما هم از علاقه مندان این نوع سنگ هستید، می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش با کارشناسان ما در مجموعه ی مهراد استون تماس حاصل فرمایید.

info@mahradstone.com

آدرس کارخانه :
شهرک صنعتی دولت آباد، خ 46

آدرس نمایشگاه:
خیابان امام خمینی، خ بابوکان، جنب ورزشگاه بابوکان

لایمستون

فهرست مطالب

از نخستین سنگ های ساختمانی که انسان از آن استفاده کرد، سنگ های قلوه قلوه ای کف رودخانه ها بود! کم کم با بیشتر شدن دانش و مهارت بشری، انسان ها دریافتند که  سنگ های دیگری را میتوان یافت که در طبیعت باشد. سنگ، یک ماده ی طبیعی است که طی زمان، انواع گوناگون این سنگ ها، در طبیعت، بوجود آمده اند. سنگ لایمستون، از اولین سنگ های مورد استفاده بشر بود.

از بارزترین  دسته بندی سنگ های طبیعی در بر گیرنده سنگ های آذرین، سنگهای رسوبی، سنگهای آهکی و سنگ های دگرگون است. سنگ لایمستون از دسته سنگ های طبیعی آهکی و رسوبی می باشد. از رسوبات مواد معدنی بانام کلسیت درست می شود. کلسیت نیز ماده معدنی ای هست که از جنس آهک می باشد.به این معنا که در کنار سنگهای مرمر و مرمریت دسته بندی می شود.  ولی چرا مثل سنگهای مرمریت و مرمر پر کاربرد نیست؟

به این خاطر که مدت زمان تشکیل شدن سنگ در مقایسه با بقیه سنگهای رسوبی کمتر می باشد.سنگ لایمستون

سنگ لایمستون موجود در مهراد استون

قبل تر بیان کردیم که سنگ لایم استون عمر کوتاه تری را در زمین دارند. استخراج سریعتر این سنگ علتی می شود که این سنگ از مقاومت فرسایشی پایین تری باشد. یعنی در برابر ضربه، سایش، اصابت با لوازم تیز، … به آسانی تکه تکه میشود.

همچنین، چون درصد بیشتری از ساختار سنگ لایم استون از مواد آهکی است، جذب آب خیلی زیادی دارد. ولی رنگ زمینه یکدست، روشن و بسیار چشم نوازی را داراست.

از دیگر ویژگی های خوب دیگر این سنگ باید به قیمت کمتر آن در مقایسه با بقیه سنگهای ساختمانی اشاره نمود.

سنگ لایمستون مشکلی که دارد آنست که به خاطر جذب آب بالا و مقاومت فرسایشی کم، نمیشود در هر مکان و جغرافیایی از آن استفاده کرد. این سنگ را میبایست در محل هایی از ساختمان استفاده نمود که آبریزی کمتری دارد، تردد کمتری صورت میگیرد و در مقابل ضربه هم قرار نخواهد گرفت.

مثل بهره گیری در دیوار های داخلی سازه و یا دیواره های راه پله. لازم به ذکر ات که با پیشرفت تکنولوژی، سنگ لایم استون در پروسه فرآوری آن درکارخانه، آنرا با ماده ای پوشش می دهند که به سبب آن، این ماده مقاومت سنگ را تا حد افزایش خواهد داد. به مقداری که میشود این سنگ را در نمای خارجی استفاده نمود.

پراهمیت ترین معادن سنگ لایم استون در شهراسلام آباد، شهر کرمانشاه،  و شهر سمیرم واقع در اصفهان قرار دارند.

مهراد سنگ، واقع در محمودآباد اصفهان، یکی از بزرگترین صادر کنندگان و فروشندگان سنگ در اصفهان است. سنگ لایمستون ( لایم استون) موجود در مهراد استون، کیفیت بالایی داشته و برای مصارف بهینه، بسیار توصیه می شود. قیمت این سنگ، کاملاً متناسب با سنگ بوده و نمونه سنگ های موجود، در ادامه‌ی این مطلب ضمیمه شده است.

به شما پیشنهاد میکنیم برای دریافت روزانه قیمت انواع سنگ های ساختمانی، پیج اینستاگرام مارا فالو کنید

سالهاست که انسان‌ها از سنگ‌ها جهت ساخت خانه‌های خود استفاده می‌کنند. در ابتدا قلوه سنگ‌های نزدیک رودخانه‌ها مورد استفاده می‌گرفت، و با گذشت زمان سنگ‌های طبیعی و جذاب دیگر جای این قلوه‌سنگ‌ها را گرفتند. سنگ لایم استون نیز یکی از سنگ‌های طبیعی محبوب و شناخته شده در زمینه ی سنگ های ساختمانی است.

لایم استون جای خود را در میان ساختمان‌سازان و معماران به خوبی باز کرده است. اما این سنگ طبیعی دارای چه ویژگی‌هایی است؟ موارد استفاده از آن چیست؟

با مطالعه ی این مطلب پاسخ همه ی سوالات خود در رابطه با سنگ لایم استون را خواهید یافت.

اولین قدم برای شناخت سنگ‌های لایم استون آگاهی از نحوه تشکیل این سنگ می باشد. می توانیم با پاسخ به سوال” سنگ لایم استون از چه تشکیل شده است ؟ ” شروع کنیم :

سنگ‌های لایم استون را گونه‌ای از سنگ‌های کربناته، کانی‌های کربناته و ماتریکس‌ها تشکیل می‌دهند. کانی عمده در لایم استون کلسیت است، اما کانی‌های دیگری نیز در تشکیل این سنگ دخالت دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

اما نکته قابل توجه در مورد این سنگ وجود قطعاتی از اسکلت در برخی از آن‌ها می باشد؛ در حقیقت می توان گفت همان اسکلت‌های فسیل شده هستند که سنگ شما را خاص کرده‌اند.

سنگ‌های لایم استون در طول فرآیندی بیولوژیکی یا بیوشیمیایی تولید گردیده‌اند. بیش از 90 درصد از لایم استون‌های جوانی که در سطح پوسته زمین مشاهده می‌کنید، در محیط‌های دریایی و به خصوص دریاهای کم عمق تشکیل شده اند.

البته باید حضور موجودات زنده در فرآیند تشکیل این سنگ‌ها را نیز در نظر گرفت؛ چراکه تمامی این فرآیندها به حضور این موجودات وابسته است. بنابراین می‌توان گفت که دما، اقلیم، غلظت و شوری آب دریا نیز در تشکیل این سنگ تاثیرگذار است.

سنگ‌های شکل گرفته در طبیعت در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار می‌گیرند. مهمترین دسته‌بندی سنگ‌های طبیعی را سنگ‌های آذرین، رسوبی، آهکی و دگرگون تشکیل می‌دهند. سوالی که پیش می‌آید این است که ” لایم استون در کدام یک از این دسته‌بندی‌ها قرار می‌گیرد؟ ”

لایم استون در خانواده سنگ‌های رسوبی و آهکی دسته‌بندی می‌شود. دلیل قرار گرفتن این سنگ در این دسته بندی ، وجود رسوبات مواد معدنی به نام کلسیت در موارد تشکیل دهنده ی آن می باشد. لایم استون نه تنها نوعی سنگ رسوبی، بلکه آهکی نیز به شمار می‌آید.

اما کلسیت چیست؟ کلسیت ماده‌ای معدنی از جنس آهک است.

جالب است بدانید که این سنگ را جوان‌ترین سنگ رسوبی در طبیعت می‌دانند. دلیل این امر نیز مدت زمان کوتاه تشکیل لایم استون است. تشکیل این سنگ در مقایسه با سایر سنگ‌های رسوبی زمان کمتری طول می‌کشد.

با مشاهده ی لایم استون‌ها از نزدیک می بینید که این سنگ‌ها ظاهری یکنواخت در کنار رنگ‌های روشن و متمایل به سفید دارند. یکی از برترین ویژگی‌های ظاهری این سنگ‌ها که توجه بسیاری از معماران و ساختمان سازان را نیز به خود جلب می‌کند، ظاهر لایم استون است. این سنگ قابلیت استفاده در بسیاری از مکان‌ها را دارد.

این سنگ در انواع مختلفی تولید و فرآوری می‌شود. از جمله لایم استون‌هایی که در بازار ایران نیز به فروش می‌رسد، به موارد زیر اشاره می‌کنیم:

هر سنگی با توجه به فرآیند تولید و ساختار آن دارای ویژگی‌های منحصر به فردی می باشد. لایم استون نیز ویژگی‌های خاصی دارد که تعیین می‌کند این سنگ مناسب استفاده در چه مکان‌هایی می باشد و همچنین بهتر است در چه مکان هایی استفاده نشود. در این قسمت ویژگی‌های این سنگ ساختمانی زیبا را با یکدیگر بررسی می کنیم.

درصد زیادی از ساختار سنگ لایم استون را مواد آهکی تشکیل داده است. همین امر سبب شده است که این سنگ جذب آب بالایی داشته باشد. شاید این ویژگی کاربردهای لایم استون را محدود کند، اما جذابیت ظاهری لایم استون این محدودیت‌ها را پوشش می دهد. بر همین اساس می‌توان گفت که جنبه ی زیبایی ظاهری لایم استون کاربردهای بسیاری برای این سنگ ایجاد می کند.

از مهمترین ویژگی های هر سنگ می توان به میزان مقاومت آن اشاره نمود. لایم استون از آن دسته سنگ‌هایی است که در برابر فرسایش از مقاومت کمی برخوردار است. همین موضوع سبب می‌شود که این سنگ تنها برای مکان‌هایی به دور از رطوبت و فرسایش کاربرد داشته باشد.

اما علت مقاومت کم این سنگ زیبا چیست؟ پاسخ این سوال به نحوه تشکیل این سنگ برمی گردد؛ همانطور که گفتیم لایم استون‌ها عمر کوتاهی را در زمین می‌گذرانند. همین امر باعث کاهش مقاومت فرسایشی این سنگ در مقایسه با سایر سنگ‌ها می گردد.

از این رو لایم استون در برابر ضربه، سایش و حتی برخورد با لوازم تیز نیز به راحتی آسیب می‌بیند.

سنگ‌های طبیعی در رنگ‌های روشن و تیره در بازار موجود هستند. اما معمولاً این سنگ‌های روشن هستند که در بازار رقابتی سهم بیشتری از نگاه خریداران را به خود جذب می‌کنند. رنگ روشن سنگ لایم استون نیز جذابیت آن را دوچندان کرده است.

رنگ روشن و سطح یکدست این سنگ‌ها در بسیاری از پروژه‌های ساختمان‌سازی و معماری مورد استقبال زیادی قرار می‌گیرد. البته لایم استون به رنگ تیره نیز در بازار وجود دارد که به نام لایم استون سیلور بوژان به فروش می‌رسد، اما رنگ‌های روشن این سنگ دارای محبوبیت بیشتری هستند.

قیمت سنگ یکی از مهمترین نکات حائز اهمیت در نظر ساختمان سازان می باشد. لایم استون در مقایسه با سایر سنگ‌ها با قیمت مناسب‌تری به فروش می‌رسد. این یکی از مهمترین ویژگی‌های لایم استون است که این سنگ را به یکی از گزینه‌های ایده‌آل برای ساختمان‌سازی تبدیل کرده است.

ممکن است در ابتدا به جهت زیبایی ظاهری لایم استون این ویژگی برای شما اهمیت چندانی نداشته باشد، اما باید توجه داشته باشید که همین لک پذیری بالا کاربردهای این سنگ را محدود کرده است. قطعاً استفاده از این سنگ در مکان‌های پر رفت و آمد انتخاب مناسبی نیست؛ زیرا لک پذیری بالا از جذابیت ظاهری این سنگ می‌کاهد.

پس از آشنایی با ویژگی های لایم استون نکته ی قابل توجه این است که از این سنگ ساختمانی و جذاب در چه مواردی استفاده می‌شود؟

در حقیقت کسب آگاهی در مورد کاربردهای این سنگ به شما در استفاده درست از لایم استون کمک می‌کند. توجه نکردن به کاربردهای درست لایم استون و استفاده از این سنگ در مکانی اشتباه ممکن است سبب مشکلاتی مانند خرابی در ساختمان گردد. در این صورت خود را در چالش بزرگی انداخته‌اید؛ زیرا به مرور زمان باید برای درست کردن خرابی‌های ساختمان اقدام نمایید.سنگ لایمستون

توجه به ویژگی های منحصر به فرد هر سنگ در استفاده از آنها بسیار مهم است. ویژگی‌های منحصر به فرد لایم استون این سنگ را به بهترین انتخاب برای مناطق خشک بدل کرده است. همچنین این سنگ گزینه ایده‌آلی برای استفاده در فضای داخلی خانه‌ها به شمار آید. یعنی مکانی به دور از باران و فرسایش.

این سنگ را به جهت ظاهر زیبا و جذاب آن در دیوارهای داخلی خانه‌ها استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، دیوارهای راه پله‌ها معمولاً با این سنگ‌ها بسیار زیبا خواهد شد. همچنین استفاده از لایم استون در نمای داخلی ساختمان‌ها نیز بسیار جذاب خواهد بود.

از کاربردهای دیگر این سنگ به موارد زیر اشاره می‌کنیم:

همانطور که گفته شد این سنگ به علت جذب آب بالا و مقاومت فرسایشی کم در هر مکانی کاربرد ندارد. حالا که از ویژگی‌های لایم استون آگاه هستید، احتمالاً تا حدودی می‌دانید که استفاده از این سنگ در چه مکان‌هایی درست یا غلط است.

باید این نکته را در نظر بگیرید که لایم استون را با توجه به خصوصیات آن باید در نقاطی از ساختمان به کار برد که آبریز کمی دارد و تردد کمتری نیز در آن نقاط انجام می‌شود. همچنین باید مطمئن شوید که این سنگ در برابر ضربه نیز قرار نمی‌گیرد.

با توجه به این موضوع از لایم استون در مناطق مرطوب مانند شمال کشورمان نباید استفاده کرد. البته این روزها با پیشرفت علم نانوتکنولوژی به فکر راهی برای استفاده از زیبایی‌ها و جذابیت لایم استون در ظاهر ساختمان نیز افتاده‌اند.

امروزه برای افزایش مقاومت لایم استون سطح آن را با نانو پوشش می‌دهند. با این کار دیگر هیچ مانعی جهت استفاده از این سنگ در نمای خارجی وجود ندارد.

لایم استون و مرمریت را معمولاً با یکدیگر مقایسه می‌ کنند. برای آگاهی از تفاوت میان این دو سنگ بهتر است که ابتدا با نحوه تشکیل آن آشنا شوید.

سنگ‌های مرمریت از رسوب‌گذاری مواد معدنی آهکی ایجاد می گردند. در واقع این سنگ‌ها همان لایه‌های رسوبی هستند که پس از گذشت زمان با ضخامت معینی تولید می‌شوند. سنگ‌های مرمریت در دسته سنگ‌های آهکی و دگرگونی قرار می‌گیرند. این سنگ‌ها از بلور کلسیت، دولومیت یا هر دوی آن‌ها تشکیل می‌شوند. از این رو سنگ‌های مرمریت دارای بافت دانه شکری یکپارچه یا موزائیکی ریزدانه هستند.

مرمریت‌ها سنگ‌هایی هستند که به راحتی صیقل داده می‌شوند و با جلای مناسب زیبایی خود را بیش از پیش به نمایش می‌گذارند. این سنگ‌ها در رنگ‌های متنوعی فرآوری و تولید می‌شوند.

با توجه به ویژگی های ذکر شده ی سنگ مرمریت، تفاوت‌های این سنگ با لایم استون برای شما آشکار خواهد بود.

مرمریت‌ها از مقاومت فشاری بالایی در مقایسه با لایم استون برخوردارند. با توجه به مقاومت پایین و جذب آب بالای لایم استون ها در بسیاری از مکان‌ها کاربرد ندارد. اما ویژگی مثبت لایم استون‌ها در مقابل مرمریت‌ها وزن آن‌ها است. سنگ لایم استون وزن کمتری در مقایسه با مرمریت و مرمر دارد.

به صورت همزمان در یک قسمت از ساختمان نمی‌توان از این دو سنگ استفاده کرد. اما این بدان معنا نیست که در کل ساختمان نمی‌توانید از زیبایی‌های هر دو این سنگ‌ها بهره ببرید. شما لایم استون را برای پوشش دیوار در یکی از قسمت‌های ساختمان استفاده کنید و مرمریت را در قسمت‌های دیگر به کار ببرید.

بدون شک آگاهی از معایب و مزایای سنگ‌ها هستند که شما را در قطعی کردن انتخابتان راهنمایی می‌کنند. در ادامه قصد داریم با یکدیگر مزایا و معایب این سنگ را بررسی کنیم.

پیش از این به مزایای لایم استون اشاره کردیم. استفاده از این سنگ به جهت قیمت مناسب آن در ساختمان‌سازی بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. نکته قابل توجه در مورد لایم استون این است که این سنگ حتی با پوشش نانو در کارخانه نیز مقرون به صرفه خواهد بود. از دیگر مزایای این سنگ رنگ روشن و یکدست آن می باشد.

همانطور که می دانید این سنگ در کنار زیبایی ظاهری دارای ویژگی‌های منفی نیز می باشد که کاربردهای آن را محدود کرده است. جذب رطوبت بالا و مقاومت پایین از جمله معایب آن است. اما این تنها عیب این سنگ نیست؛ لایم استون‌ها رنگ‌های محدودی دارند. اگرچه این سنگ‌ها به واسطه رنگ‌های روشن آن‌ها مورد توجه بسیاری از خریداران قرار گرفته است، اما از طرفی دیگر وجود طیف رنگی محدود در لایم استون از معایب این سنگ به شمار می‌آید.

برای استخراج این سنگ معادن مختلفی در سطح کشور وجود دارد. اما مهمترین معادن این سنگ شامل موارد زیر می‌شود:

اگر شما هم از علاقه مندان این نوع سنگ هستید، می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش با کارشناسان ما در مجموعه ی مهراد استون تماس حاصل فرمایید.

info@mahradstone.com

آدرس کارخانه :
شهرک صنعتی دولت آباد، خ 46

آدرس نمایشگاه:
خیابان امام خمینی، خ بابوکان، جنب ورزشگاه بابوکان

لایمستون

فهرست مطالب

از نخستین سنگ های ساختمانی که انسان از آن استفاده کرد، سنگ های قلوه قلوه ای کف رودخانه ها بود! کم کم با بیشتر شدن دانش و مهارت بشری، انسان ها دریافتند که  سنگ های دیگری را میتوان یافت که در طبیعت باشد. سنگ، یک ماده ی طبیعی است که طی زمان، انواع گوناگون این سنگ ها، در طبیعت، بوجود آمده اند. سنگ لایمستون، از اولین سنگ های مورد استفاده بشر بود.

از بارزترین  دسته بندی سنگ های طبیعی در بر گیرنده سنگ های آذرین، سنگهای رسوبی، سنگهای آهکی و سنگ های دگرگون است. سنگ لایمستون از دسته سنگ های طبیعی آهکی و رسوبی می باشد. از رسوبات مواد معدنی بانام کلسیت درست می شود. کلسیت نیز ماده معدنی ای هست که از جنس آهک می باشد.به این معنا که در کنار سنگهای مرمر و مرمریت دسته بندی می شود.  ولی چرا مثل سنگهای مرمریت و مرمر پر کاربرد نیست؟

به این خاطر که مدت زمان تشکیل شدن سنگ در مقایسه با بقیه سنگهای رسوبی کمتر می باشد.سنگ لایمستون

سنگ لایمستون موجود در مهراد استون

قبل تر بیان کردیم که سنگ لایم استون عمر کوتاه تری را در زمین دارند. استخراج سریعتر این سنگ علتی می شود که این سنگ از مقاومت فرسایشی پایین تری باشد. یعنی در برابر ضربه، سایش، اصابت با لوازم تیز، … به آسانی تکه تکه میشود.

همچنین، چون درصد بیشتری از ساختار سنگ لایم استون از مواد آهکی است، جذب آب خیلی زیادی دارد. ولی رنگ زمینه یکدست، روشن و بسیار چشم نوازی را داراست.

از دیگر ویژگی های خوب دیگر این سنگ باید به قیمت کمتر آن در مقایسه با بقیه سنگهای ساختمانی اشاره نمود.

سنگ لایمستون مشکلی که دارد آنست که به خاطر جذب آب بالا و مقاومت فرسایشی کم، نمیشود در هر مکان و جغرافیایی از آن استفاده کرد. این سنگ را میبایست در محل هایی از ساختمان استفاده نمود که آبریزی کمتری دارد، تردد کمتری صورت میگیرد و در مقابل ضربه هم قرار نخواهد گرفت.

مثل بهره گیری در دیوار های داخلی سازه و یا دیواره های راه پله. لازم به ذکر ات که با پیشرفت تکنولوژی، سنگ لایم استون در پروسه فرآوری آن درکارخانه، آنرا با ماده ای پوشش می دهند که به سبب آن، این ماده مقاومت سنگ را تا حد افزایش خواهد داد. به مقداری که میشود این سنگ را در نمای خارجی استفاده نمود.

پراهمیت ترین معادن سنگ لایم استون در شهراسلام آباد، شهر کرمانشاه،  و شهر سمیرم واقع در اصفهان قرار دارند.

مهراد سنگ، واقع در محمودآباد اصفهان، یکی از بزرگترین صادر کنندگان و فروشندگان سنگ در اصفهان است. سنگ لایمستون ( لایم استون) موجود در مهراد استون، کیفیت بالایی داشته و برای مصارف بهینه، بسیار توصیه می شود. قیمت این سنگ، کاملاً متناسب با سنگ بوده و نمونه سنگ های موجود، در ادامه‌ی این مطلب ضمیمه شده است.

به شما پیشنهاد میکنیم برای دریافت روزانه قیمت انواع سنگ های ساختمانی، پیج اینستاگرام مارا فالو کنید

سالهاست که انسان‌ها از سنگ‌ها جهت ساخت خانه‌های خود استفاده می‌کنند. در ابتدا قلوه سنگ‌های نزدیک رودخانه‌ها مورد استفاده می‌گرفت، و با گذشت زمان سنگ‌های طبیعی و جذاب دیگر جای این قلوه‌سنگ‌ها را گرفتند. سنگ لایم استون نیز یکی از سنگ‌های طبیعی محبوب و شناخته شده در زمینه ی سنگ های ساختمانی است.

لایم استون جای خود را در میان ساختمان‌سازان و معماران به خوبی باز کرده است. اما این سنگ طبیعی دارای چه ویژگی‌هایی است؟ موارد استفاده از آن چیست؟

با مطالعه ی این مطلب پاسخ همه ی سوالات خود در رابطه با سنگ لایم استون را خواهید یافت.

اولین قدم برای شناخت سنگ‌های لایم استون آگاهی از نحوه تشکیل این سنگ می باشد. می توانیم با پاسخ به سوال” سنگ لایم استون از چه تشکیل شده است ؟ ” شروع کنیم :

سنگ‌های لایم استون را گونه‌ای از سنگ‌های کربناته، کانی‌های کربناته و ماتریکس‌ها تشکیل می‌دهند. کانی عمده در لایم استون کلسیت است، اما کانی‌های دیگری نیز در تشکیل این سنگ دخالت دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

اما نکته قابل توجه در مورد این سنگ وجود قطعاتی از اسکلت در برخی از آن‌ها می باشد؛ در حقیقت می توان گفت همان اسکلت‌های فسیل شده هستند که سنگ شما را خاص کرده‌اند.

سنگ‌های لایم استون در طول فرآیندی بیولوژیکی یا بیوشیمیایی تولید گردیده‌اند. بیش از 90 درصد از لایم استون‌های جوانی که در سطح پوسته زمین مشاهده می‌کنید، در محیط‌های دریایی و به خصوص دریاهای کم عمق تشکیل شده اند.

البته باید حضور موجودات زنده در فرآیند تشکیل این سنگ‌ها را نیز در نظر گرفت؛ چراکه تمامی این فرآیندها به حضور این موجودات وابسته است. بنابراین می‌توان گفت که دما، اقلیم، غلظت و شوری آب دریا نیز در تشکیل این سنگ تاثیرگذار است.

سنگ‌های شکل گرفته در طبیعت در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار می‌گیرند. مهمترین دسته‌بندی سنگ‌های طبیعی را سنگ‌های آذرین، رسوبی، آهکی و دگرگون تشکیل می‌دهند. سوالی که پیش می‌آید این است که ” لایم استون در کدام یک از این دسته‌بندی‌ها قرار می‌گیرد؟ ”

لایم استون در خانواده سنگ‌های رسوبی و آهکی دسته‌بندی می‌شود. دلیل قرار گرفتن این سنگ در این دسته بندی ، وجود رسوبات مواد معدنی به نام کلسیت در موارد تشکیل دهنده ی آن می باشد. لایم استون نه تنها نوعی سنگ رسوبی، بلکه آهکی نیز به شمار می‌آید.

اما کلسیت چیست؟ کلسیت ماده‌ای معدنی از جنس آهک است.

جالب است بدانید که این سنگ را جوان‌ترین سنگ رسوبی در طبیعت می‌دانند. دلیل این امر نیز مدت زمان کوتاه تشکیل لایم استون است. تشکیل این سنگ در مقایسه با سایر سنگ‌های رسوبی زمان کمتری طول می‌کشد.

با مشاهده ی لایم استون‌ها از نزدیک می بینید که این سنگ‌ها ظاهری یکنواخت در کنار رنگ‌های روشن و متمایل به سفید دارند. یکی از برترین ویژگی‌های ظاهری این سنگ‌ها که توجه بسیاری از معماران و ساختمان سازان را نیز به خود جلب می‌کند، ظاهر لایم استون است. این سنگ قابلیت استفاده در بسیاری از مکان‌ها را دارد.

این سنگ در انواع مختلفی تولید و فرآوری می‌شود. از جمله لایم استون‌هایی که در بازار ایران نیز به فروش می‌رسد، به موارد زیر اشاره می‌کنیم:

هر سنگی با توجه به فرآیند تولید و ساختار آن دارای ویژگی‌های منحصر به فردی می باشد. لایم استون نیز ویژگی‌های خاصی دارد که تعیین می‌کند این سنگ مناسب استفاده در چه مکان‌هایی می باشد و همچنین بهتر است در چه مکان هایی استفاده نشود. در این قسمت ویژگی‌های این سنگ ساختمانی زیبا را با یکدیگر بررسی می کنیم.

درصد زیادی از ساختار سنگ لایم استون را مواد آهکی تشکیل داده است. همین امر سبب شده است که این سنگ جذب آب بالایی داشته باشد. شاید این ویژگی کاربردهای لایم استون را محدود کند، اما جذابیت ظاهری لایم استون این محدودیت‌ها را پوشش می دهد. بر همین اساس می‌توان گفت که جنبه ی زیبایی ظاهری لایم استون کاربردهای بسیاری برای این سنگ ایجاد می کند.

از مهمترین ویژگی های هر سنگ می توان به میزان مقاومت آن اشاره نمود. لایم استون از آن دسته سنگ‌هایی است که در برابر فرسایش از مقاومت کمی برخوردار است. همین موضوع سبب می‌شود که این سنگ تنها برای مکان‌هایی به دور از رطوبت و فرسایش کاربرد داشته باشد.

اما علت مقاومت کم این سنگ زیبا چیست؟ پاسخ این سوال به نحوه تشکیل این سنگ برمی گردد؛ همانطور که گفتیم لایم استون‌ها عمر کوتاهی را در زمین می‌گذرانند. همین امر باعث کاهش مقاومت فرسایشی این سنگ در مقایسه با سایر سنگ‌ها می گردد.

از این رو لایم استون در برابر ضربه، سایش و حتی برخورد با لوازم تیز نیز به راحتی آسیب می‌بیند.

سنگ‌های طبیعی در رنگ‌های روشن و تیره در بازار موجود هستند. اما معمولاً این سنگ‌های روشن هستند که در بازار رقابتی سهم بیشتری از نگاه خریداران را به خود جذب می‌کنند. رنگ روشن سنگ لایم استون نیز جذابیت آن را دوچندان کرده است.

رنگ روشن و سطح یکدست این سنگ‌ها در بسیاری از پروژه‌های ساختمان‌سازی و معماری مورد استقبال زیادی قرار می‌گیرد. البته لایم استون به رنگ تیره نیز در بازار وجود دارد که به نام لایم استون سیلور بوژان به فروش می‌رسد، اما رنگ‌های روشن این سنگ دارای محبوبیت بیشتری هستند.

قیمت سنگ یکی از مهمترین نکات حائز اهمیت در نظر ساختمان سازان می باشد. لایم استون در مقایسه با سایر سنگ‌ها با قیمت مناسب‌تری به فروش می‌رسد. این یکی از مهمترین ویژگی‌های لایم استون است که این سنگ را به یکی از گزینه‌های ایده‌آل برای ساختمان‌سازی تبدیل کرده است.

ممکن است در ابتدا به جهت زیبایی ظاهری لایم استون این ویژگی برای شما اهمیت چندانی نداشته باشد، اما باید توجه داشته باشید که همین لک پذیری بالا کاربردهای این سنگ را محدود کرده است. قطعاً استفاده از این سنگ در مکان‌های پر رفت و آمد انتخاب مناسبی نیست؛ زیرا لک پذیری بالا از جذابیت ظاهری این سنگ می‌کاهد.

پس از آشنایی با ویژگی های لایم استون نکته ی قابل توجه این است که از این سنگ ساختمانی و جذاب در چه مواردی استفاده می‌شود؟

در حقیقت کسب آگاهی در مورد کاربردهای این سنگ به شما در استفاده درست از لایم استون کمک می‌کند. توجه نکردن به کاربردهای درست لایم استون و استفاده از این سنگ در مکانی اشتباه ممکن است سبب مشکلاتی مانند خرابی در ساختمان گردد. در این صورت خود را در چالش بزرگی انداخته‌اید؛ زیرا به مرور زمان باید برای درست کردن خرابی‌های ساختمان اقدام نمایید.سنگ لایمستون

توجه به ویژگی های منحصر به فرد هر سنگ در استفاده از آنها بسیار مهم است. ویژگی‌های منحصر به فرد لایم استون این سنگ را به بهترین انتخاب برای مناطق خشک بدل کرده است. همچنین این سنگ گزینه ایده‌آلی برای استفاده در فضای داخلی خانه‌ها به شمار آید. یعنی مکانی به دور از باران و فرسایش.

این سنگ را به جهت ظاهر زیبا و جذاب آن در دیوارهای داخلی خانه‌ها استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، دیوارهای راه پله‌ها معمولاً با این سنگ‌ها بسیار زیبا خواهد شد. همچنین استفاده از لایم استون در نمای داخلی ساختمان‌ها نیز بسیار جذاب خواهد بود.

از کاربردهای دیگر این سنگ به موارد زیر اشاره می‌کنیم:

همانطور که گفته شد این سنگ به علت جذب آب بالا و مقاومت فرسایشی کم در هر مکانی کاربرد ندارد. حالا که از ویژگی‌های لایم استون آگاه هستید، احتمالاً تا حدودی می‌دانید که استفاده از این سنگ در چه مکان‌هایی درست یا غلط است.

باید این نکته را در نظر بگیرید که لایم استون را با توجه به خصوصیات آن باید در نقاطی از ساختمان به کار برد که آبریز کمی دارد و تردد کمتری نیز در آن نقاط انجام می‌شود. همچنین باید مطمئن شوید که این سنگ در برابر ضربه نیز قرار نمی‌گیرد.

با توجه به این موضوع از لایم استون در مناطق مرطوب مانند شمال کشورمان نباید استفاده کرد. البته این روزها با پیشرفت علم نانوتکنولوژی به فکر راهی برای استفاده از زیبایی‌ها و جذابیت لایم استون در ظاهر ساختمان نیز افتاده‌اند.

امروزه برای افزایش مقاومت لایم استون سطح آن را با نانو پوشش می‌دهند. با این کار دیگر هیچ مانعی جهت استفاده از این سنگ در نمای خارجی وجود ندارد.

لایم استون و مرمریت را معمولاً با یکدیگر مقایسه می‌ کنند. برای آگاهی از تفاوت میان این دو سنگ بهتر است که ابتدا با نحوه تشکیل آن آشنا شوید.

سنگ‌های مرمریت از رسوب‌گذاری مواد معدنی آهکی ایجاد می گردند. در واقع این سنگ‌ها همان لایه‌های رسوبی هستند که پس از گذشت زمان با ضخامت معینی تولید می‌شوند. سنگ‌های مرمریت در دسته سنگ‌های آهکی و دگرگونی قرار می‌گیرند. این سنگ‌ها از بلور کلسیت، دولومیت یا هر دوی آن‌ها تشکیل می‌شوند. از این رو سنگ‌های مرمریت دارای بافت دانه شکری یکپارچه یا موزائیکی ریزدانه هستند.

مرمریت‌ها سنگ‌هایی هستند که به راحتی صیقل داده می‌شوند و با جلای مناسب زیبایی خود را بیش از پیش به نمایش می‌گذارند. این سنگ‌ها در رنگ‌های متنوعی فرآوری و تولید می‌شوند.

با توجه به ویژگی های ذکر شده ی سنگ مرمریت، تفاوت‌های این سنگ با لایم استون برای شما آشکار خواهد بود.

مرمریت‌ها از مقاومت فشاری بالایی در مقایسه با لایم استون برخوردارند. با توجه به مقاومت پایین و جذب آب بالای لایم استون ها در بسیاری از مکان‌ها کاربرد ندارد. اما ویژگی مثبت لایم استون‌ها در مقابل مرمریت‌ها وزن آن‌ها است. سنگ لایم استون وزن کمتری در مقایسه با مرمریت و مرمر دارد.

به صورت همزمان در یک قسمت از ساختمان نمی‌توان از این دو سنگ استفاده کرد. اما این بدان معنا نیست که در کل ساختمان نمی‌توانید از زیبایی‌های هر دو این سنگ‌ها بهره ببرید. شما لایم استون را برای پوشش دیوار در یکی از قسمت‌های ساختمان استفاده کنید و مرمریت را در قسمت‌های دیگر به کار ببرید.

بدون شک آگاهی از معایب و مزایای سنگ‌ها هستند که شما را در قطعی کردن انتخابتان راهنمایی می‌کنند. در ادامه قصد داریم با یکدیگر مزایا و معایب این سنگ را بررسی کنیم.

پیش از این به مزایای لایم استون اشاره کردیم. استفاده از این سنگ به جهت قیمت مناسب آن در ساختمان‌سازی بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. نکته قابل توجه در مورد لایم استون این است که این سنگ حتی با پوشش نانو در کارخانه نیز مقرون به صرفه خواهد بود. از دیگر مزایای این سنگ رنگ روشن و یکدست آن می باشد.

همانطور که می دانید این سنگ در کنار زیبایی ظاهری دارای ویژگی‌های منفی نیز می باشد که کاربردهای آن را محدود کرده است. جذب رطوبت بالا و مقاومت پایین از جمله معایب آن است. اما این تنها عیب این سنگ نیست؛ لایم استون‌ها رنگ‌های محدودی دارند. اگرچه این سنگ‌ها به واسطه رنگ‌های روشن آن‌ها مورد توجه بسیاری از خریداران قرار گرفته است، اما از طرفی دیگر وجود طیف رنگی محدود در لایم استون از معایب این سنگ به شمار می‌آید.

برای استخراج این سنگ معادن مختلفی در سطح کشور وجود دارد. اما مهمترین معادن این سنگ شامل موارد زیر می‌شود:

اگر شما هم از علاقه مندان این نوع سنگ هستید، می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش با کارشناسان ما در مجموعه ی مهراد استون تماس حاصل فرمایید.

info@mahradstone.com

آدرس کارخانه :
شهرک صنعتی دولت آباد، خ 46

آدرس نمایشگاه:
خیابان امام خمینی، خ بابوکان، جنب ورزشگاه بابوکان

سنگ لایمستون به دسته ای از سنگ ها گفته می شود که از جنس آهک بوده و دارای معادن مختلفی در ایران است.این سنگ معمولا به رنگ های سفید یا کرم روشن دیده می شود.

سنگ لایم استون  دسته ای از سنگ ها هستندکه جنس انها از آهک بوده و دارای معادن مختلفی در ایران است.این سنگ معمولا به رنگ های سفید یا کرم روشن موجود هستند.

مزایای سنگ :

معایب سنگ :

سنگ لایمستون

سنگ های لایمستون به دلیل خاصیت آهکی به عنوان سنگ نما بکار گرفته نمیشوند. این سنگ ها همچنین در مکان هایی مانند کفپوش خانه یا سالن ها ،سرویس بهداشتی و حمام و حتی پله زیاد بکار نمیروند.

کاربرد اصلی این سنگ ها در تزیین دکوراسیون داخلی منزل ،سنگ دیواره های راه پله و استفاده به عنوان سنگ های انتیک می باشند که البته با توجه به قیمت بسیار پایین انها و همچنین رنگ بسیار روشن ،سفید و یکدست گزینه ی بسیار مناسبی برای این نقاط محسوب میشوند.

 

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه شما *

نام *

ایمیل *

Δ

سنگ 98 با بیش از 15 سال سابقه درخشان در زمینه تولید و توزیع انواع سنگ های ساختمانی با بالاترین کیفیت و نازلترین قیمت ها بزرگترین قطب صنعتی سنگ ایران بعنوان یکی از با سابقه ترین کارخانه های ایران مشغول فعالیت میباشد.

© 2021 خرید سنگ ساختمانی – سنگ 98. همه حقوق محفوظ است


نام کاربری یا ایمیل *


رمز عبور *


ورود


0912-4293430


مازندران، بابل – امیرکلا


شنبه – پنجشنبه: 20.00 – 8.00


8 محصول

انتخاب گزینه‌ها

سنگ لایمستون

انتخاب گزینه‌ها

انتخاب گزینه‌ها

انتخاب گزینه‌ها

انتخاب گزینه‌ها

انتخاب گزینه‌ها

انتخاب گزینه‌ها

انتخاب گزینه‌ها

سالهاست که انسان‌ها از سنگ‌ها جهت ساخت خانه‌های خود استفاده می‌کنند؛ آن‌ها در ابتدا از قلوه سنگ‌های نزدیک رودخانه‌ها استفاده می‌کردند، اما به مرور زمان سنگ‌های طبیعی و جذاب دیگری جای این قلوه‌سنگ‌ها سنگ‌ها را گرفتند. سنگ لایم استون نیز یکی از این سنگ‌های طبیعی است که این روزها نام آن را بسیار می‌شنویم.

لایم استون جای خود را در میان ساختمان‌سازان و معماران به خوبی باز کرده است. اما این سنگ طبیعی چه ویژگی‌هایی دارد؟ از آن در چه مواردی استفاده می‌شود؟

اگر این سوالات ذهن شما را نیز به خود مشغول کرده است، با ما در این متن همراه باشید. اطلاعات جامع و کاملی از این سنگ در اختیار شما خواهیم گذاشت.

برای شناخت سنگ‌های لایم استون پیش از هر چیزی باید از نحوه تشکیل این سنگ آگاه شوید. احتمالاً اولین سوالی که در ذهن شما به وجود می‌آید این باشد که این سنگ‌ها از چه تشکیل شده‌اند؟

در جواب باید بگوییم که گونه‌ای از سنگ‌های کربناته، کانی‌های کربناته و ماتریکس‌ها سنگ‌های لایم استون را تشکیل می‌دهند. کانی عمده در لایم استون کلسیت است، اما کانی‌های دیگری نیز در تشکیل این سنگ دخالت دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

اما نکته قابل توجه در مورد این سنگ این است که در برخی از آن‌ها قطعاتی از اسکلت نیز دیده می‌شود؛ بله این همان اسکلت‌های فسیل شده هستند که سنگ شما را خاص کرده‌اند.

سنگ‌های لایم استون در طول فرآیندی بیولوژیکی یا بیوشیمیایی تولید شده‌اند. بیش از 90 درصد از لایم استون‌های جوانی که در سطح پوسته زمین مشاهده می‌کنید، در محیط‌های دریایی تشکیل شده است؛ مسئله اصلی این است که اکثر این لایم استون‌ها در محیط‌های دریایی و به خصوص دریاهای کم عمق تشکیل می‌شوند.

البته نباید حضور موجودات زنده در فرآیند تشکیل این سنگ‌ها را نادیده گرفت؛ تمامی این فرآیندها به حضور این موجودات وابسته است. بنابراین می‌توان گفت که دما، اقلیم، غلظت و شوری آب دریا نیز در تشکیل این سنگ بی تاثیر نیست.

سنگ‌هایی که در طبیعت شکل گرفته‌اند در دسته‌بندی‌های مختلف قرار می‌گیرند. مهمترین دسته‌بندی سنگ‌های طبیعی را سنگ‌های آذرین، رسوبی، آهکی و دگرگون تشکیل می‌دهند. حالا این سوال پیش می‌آید که لایم استون در کدام یک از این دسته‌بندی‌ها قرار می‌گیرد.

با توجه به توضیحاتی که در مورد این سنگ دادیم، لایم استون در خانواده سنگ‌های رسوبی و آهکی دسته‌بندی می‌شود.

بگذارید واضح‌تر به شما بگوییم؛ رسوبات مواد معدنی به نام کلسیت لایم استون را تشکیل می‌دهد. اما کلسیت چیست؟

کلسیت ماده‌ای معدنی از جنس آهک است. از این رو لایم استون نه تنها نوعی سنگ رسوبی، بلکه آهکی نیز به شمار می‌آید.

جالب است بدانید که این سنگ را جوان‌ترین سنگ رسوبی در طبیعت می‌دانند. تنها دلیل این امر نیز مدت زمان تشکیل لایم استون است. تشکیل این سنگ در مقایسه با سایر سنگ‌های رسوبی زمان کمتری طول می‌کشد.

اگر لایم استون‌ها را از نزدیک مشاهده کنید، با سنگ‌هایی روشن مواجه می‌شوید. یکی از ممتازترین ویژگی‌های ظاهری این سنگ‌ها که توجه بسیاری از معماران و ساختمان‌سازان را نیز به خود جلب می‌کند، ظاهر لایم استون است.

این سنگ‌ها ظاهری یکنواخت دارند که در کنار رنگ‌های روشن و متمایل به سفید در بسیاری از مکان‌ها قابل استفاده هستند.

این سنگ در انواع مختلفی تولید و فرآوری می‌شود. از جمله لایم استون‌هایی که در بازار ایران نیز به فروش می‌رسد، به موارد زیر اشاره می‌کنیم:

هر سنگی با توجه به فرآیند تولید و ساختار آن ویژگی‌هایی دارد که برای آن نوع سنگ منحصر به فرد است. لایم استون نیز ویژگی‌های خاصی دارد که تعیین می‌کند این سنگ در چه مکان‌هایی باید استفاده شود و مناسب چه مکان‌هایی نیست. بیایید ویژگی‌های این سنگ ساختمانی زیبا را با یکدیگر بررسی کنیم.

درصد زیادی از ساختار سنگ لایم استون از مواد آهکی تشکیل می‌شود. همین امر سبب شده است که این سنگ جذب آب بالایی داشته باشد. شاید این ویژگی کاربردهای لایم استون را محدود کند، اما در نقطه مقابل ظاهر زیبای لایم استون این محدودیت‌ها را جبران می‌کند. بنابراین می‌توان گفت که جذابیت ظاهری لایم استون کاربردهای بسیاری برای این سنگ رقم می‌زند.

مهمترین ویژگی هر سنگی میزان مقاومت آن است. لایم استون از آن دسته سنگ‌هایی است که مقاومت کمی در برابر فرسایش دارد. همین موضوع سبب می‌شود که این سنگ تنها برای مکان‌هایی به دور از رطوبت و فرسایش کاربرد داشته باشد.

اما چرا این سنگ زیبا مقاومت کمی دارد؟ برای اینکه این موضوع را متوجه شوید، باید به نحوه تشکیل این سنگ برگردیم؛ همانطور که گفتیم لایم استون‌ها عمر کوتاهی را در زمین می‌گذرانند. همین امر سبب می‌شود که مقاومت فرسایشی این سنگ در مقایسه با سنگ‌های دیگر کمتر باشد.

از این رو لایم استون در برابر ضربه، سایش و حتی برخورد با لوازم تیز نیز به راحتی آسیب می‌بیند.

سنگ‌های طبیعی در رنگ‌های روشن و تیره در بازار وجود دارند. اما معمولاً این سنگ‌های روشن هستند که در بازار رقابتی سهم بیشتری از نگاه خریداران را به خود جذب می‌کنند. سنگ لایم استون نیز با رنگ روشن جذابیت زیادی دارد.

رنگ روشن و سطح یکدست این سنگ‌ها در بسیاری از پروژه‌های ساختمان‌سازی و معماری مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته لایم استون به رنگ تیره نیز در بازار موجود است که به نام لایم استون سیلور بوژان به فروش می‌رسد، اما رنگ‌های روشن این سنگ محبوبیت بیشتری دارند.

چه چیزی در نظر ساختمان‌سازان مهمتر از قیمت سنگ است؟ لایم استون در مقایسه با سایر سنگ‌ها با قیمت مناسب‌تری به فروش می‌رسد. یکی از مهمترین ویژگی‌های لایم استون که این سنگ را به یکی از گزینه‌های ایده‌آل برای ساختمان‌سازی تبدیل کرده، همین مورد است.

شاید در ابتدا این ویژگی از لایم استون برای شما اهمیت چندانی نداشته باشد، اما باید بدانید که همین لک‌پذیری بالا کاربردهای این سنگ را محدود کرده است. قطعاً استفاده از این سنگ در مکان‌های پر رفت و آمد انتخاب مناسبی نیست؛ زیرا لک‌پذیری بالا از جذابیت ظاهری این سنگ می‌کاهد.

تا اینجا از تمام ویژگی‌های لایم استون آگاه شدید؛ اما مسئله اصلی این است که از این سنگ ساختمانی و جذاب در چه مواردی استفاده می‌شود؟ بیایید کاربردهای لایم استون را بررسی کنیم.

اما پیش از هر چیزی باید توجه داشته باشید که آگاهی از کاربردهای این سنگ به شما در استفاده درست از لایم استون کمک می‌کند. این در حالیست که بدون توجه به کاربردهای درست لایم استون، ممکن است از این سنگ در مکانی اشتباه استفاده کنید. در این صورت خود را در چالش بزرگی انداخته‌اید؛ زیرا به مرور زمان باید برای درست کردن خرابی‌های ساختمان آستین بالا بزنید.

هر سنگی ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارد. توجه به این ویژگی‌ها در استفاده از سنگ‌ها بسیار مهم است. لایم استون نیز با ویژگی‌های منحصر به فرد خود بهترین انتخاب برای مناطق خشک محسوب می‌شود.سنگ لایمستون

ویژگی‌های لایم استون سبب شده است که این سنگ گزینه ایده‌آلی برای استفاده در فضای داخلی خانه‌ها به شمار آید؛ یعنی مکانی به دور از باران و فرسایش.

از این سنگ با توجه به ظاهر زیبا و جذاب آن در دیوارهای داخلی خانه‌ها استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، دیوارهای راه پله‌ها معمولاً با این سنگ‌ها بسیار زیبا خواهد شد. همچنین استفاده از لایم استون در نمای داخلی ساختمان‌ها نیز بسیار جذاب خواهد بود.

از کاربردهای دیگر این سنگ به موارد زیر اشاره می‌کنیم:

این سنگ با وجود جذب آب بالا و مقاومت فرسایشی کم در هر مکانی کاربرد ندارد. حالا که از ویژگی‌های لایم استون آگاه هستید، احتمالاً تا حدودی می‌دانید که استفاده از این سنگ در چه مکان‌هایی درست یا غلط است.

بگذارید نکته‌ای مهم را به شما بگوییم؛ لایم استون را با توجه به خصوصیات آن باید در نقاطی از ساختمان استفاده کرد که آبریز کمی دارد و تردد کمتری نیز در آن نقاط انجام می‌شود. همچنین باید مطمئن شوید که این سنگ در برابر ضربه نیز قرار نمی‌گیرد.

با توجه به این موضوع از لایم استون در مناطق مرطوب مانند شمال کشورمان نباید استفاده کرد. البته این روزها با پیشرفت علم نانوتکنولوژی به فکر راهی برای استفاده از زیبایی‌ها و جذابیت لایم استون در ظاهر ساختمان نیز افتاده‌اند.

امروزه سطح لایم استون را با نانو پوشش می‌دهند که مقاومت این سنگ را افزایش دهد؛ به گونه‌ای که دیگر هیچ مانعی جهت استفاده از این سنگ در نمای خارجی وجود ندارد.

لایم استون و مرمریت دو سنگی هستند که معمولاً با یکدیگر مقایسه می‌شوند. برای اینکه تفاوت میان این دو سنگ را به خوبی متوجه شوید، بهتر است که ابتدا با نحوه تشکیل آن آشنا شوید.

سنگ‌های مرمریت از رسوب‌گذاری مواد معدنی آهکی به وجود می‌آیند. در واقع این سنگ‌ها همان لایه‌های رسوبی هستند که پس از گذشت زمان با ضخامت معینی تولید می‌شوند. سنگ‌های مرمریت در دسته سنگ‌های آهکی و دگرگونی قرار می‌گیرند. این سنگ‌ها از بلور کلسیت، دولومیت یا هر دوی آن‌ها تشکیل می‌شوند. از این رو سنگ‌های مرمریت بافت دانه شکری یکپارچه یا موزائیکی ریزدانه دارند.

مرمریت‌ها سنگ‌هایی هستند که به راحتی صیقل داده می‌شوند و با جلای مناسب زیبایی خود را بیش از پیش به نمایش می‌گذارند. این سنگ‌ها در رنگ‌های متنوع فرآوری و تولید می‌شوند.

حالا که از ویژگی‌های سنگ مرمریت نیز آگاه هستید، تفاوت‌های این سنگ با لایم استون برای شما آشکار خواهد بود.

مرمریت‌ها مقاومت فشاری بالایی در مقایسه با لایم استون دارند. این در حالیست که لایم استون‌ها با مقاومت پایین و جذب آب بالا در بسیاری از مکان‌ها استفاده نمی‌شوند. اما ویژگی مثبت لایم استون‌ها در مقابل مرمریت‌ها وزن آن‌ها است. سنگ لایم استون وزن کمتری در مقایسه با مرمریت و مرمر دارد.

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در یک قسمت از ساختمان نمی‌توان به صورت همزمان از این دو سنگ استفاده کرد. اما این بدان معنا نیست که در کل ساختمان نمی‌توانید از زیبایی‌های هر دو این سنگ‌ها بهره ببرید. شما لایم استون را برای پوشش دیوار در یکی از قسمت‌های ساختمان استفاده کنید و مرمریت را در قسمت‌های دیگر به کار ببرید.

بدون شک این معایب و مزایای سنگ‌ها هستند که شما را از انتخاب نهاییتان مطمئن می‌کنند. لایم استون‌ها نیز معایب و مزایایی دارند که آگاهی از آن‌ها در خرید شما تاثیر به سزایی خواهد داشت. در ادامه با یکدیگر مزایا و معایب این سنگ را بررسی می‌کنیم.

اگرچه چه با خواندن ویژگی‌های لایم استون حتماً می‌توانید حدس بزنید که مزایای این دسته از سنگ‌ها چیست، اما خواندن دوباره این مزایا خالی از لطف نخواهد بود.

لایم استون از سنگ‌های ساختمانی با قیمت مناسب است که استفاده از آن در ساختمان‌سازی بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. نکته قابل توجه در مورد لایم استون این است که این سنگ حتی با پوشش نانو در کارخانه نیز مقرون به صرفه خواهد بود. از دیگر مزایای این سنگ به رنگ روشن و یکدست آن اشاره می‌کنیم.

تا به اینجا حتماً متوجه معایب این سنگ زیبا شده‌اید؛ ویژگی‌های منفی در این سنگ سبب می‌شود که کاربردهای آن محدود باشد، نظیر جذب رطوبت بالا و مقاومت پایین. اما این تنها عیب این سنگ نیست؛ لایم استون‌ها رنگ‌های محدودی دارند. اگرچه این سنگ‌ها به واسطه رنگ‌های روشن آن‌ها توجه بسیاری از خریداران را به خود جلب می‌کنند، اما از طرفی دیگر وجود طیف رنگی محدود در لایم استون از معایب این سنگ به شمار می‌آید.

حتماً برای شما نیز این سوال پیش آمده است که این سنگ از کجا استخراج می‌شود. باید بدانید که معادن مختلفی از لایم استون در سطح کشور وجود دارد، اما مهمترین معادن این سنگ شامل موارد زیر می‌شود:

اگر شما به این سنگ و مشاهده معدن آن از نزدیک علاقه دارید، توصیه می‌کنیم که حتماً سری به شهرک صنعتی محمود آباد اصفهان بزنید. مجموعه ملت سنگ در این شهرک صنعتی با کیفیت‌ترین سنگ‌های لایم استون را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

سنگ لایم استون سنگی زیبا و جذاب است که محبوبیت زیادی در میان ساختمان‌سازان و معماران دارد. جالب است که حتی ویژگی‌های منفی آن نیز در محبوبیت این سنگ تاثیری نگذاشته است. این سنگ ساختمانی با ظاهر جذاب خود و قیمت مناسب آن توجه بسیاری از خریداران را به خود جلب کرده است. امیدواریم اطلاعاتی که در اختیار شما قرار دادیم، شما را در خرید این سنگ راهنمایی کرده باشد.

بیشتر  

کارشناسان ما در هر لحظه آماده ارائه مشاوره در زمینه خرید و انتخاب سنگ ساختمان با درنظر گرفتن بودجه شما هستند.

مجموعه ما بعنوان بزرگترین عرضه کننده و صادرکننده سنگ‌های ساختمانی در کشور از سال 1381 تا به حال با بیش از 100 نفر نیرو بصورت مستقیم و غیرمستقیم به فعالیت خود ادامه داده است.


0912-4293430


info@abarsang.com


خیابان فرعی چهاردهم


میدان بسیج، مقریکلا


کیلومتر 4 هزارسنگر به محمود آباد


نبش پل محمد حسن خان

© تمام حقوق وب سایت محفوظ می‌باشد.


سنگ مرمریت  ، صنایع سنگ اورانوس ارائه دهنده انواع سن

در این مقاله برآنیم تا شما را با نوعی از سنگ به نام لایم استون آشنا کنیم .سنگ لایم استون نوعی سنگ آهکی و رسوبی محسوب میشوند که عمدتأ از ماده معدنی کلسیت تشکیل شده اند. این سنگ وزن کمتری نسبت به سنگ مرمریت و سنگ های مرمر دارد. این سنگ دارای جذب آب بالایی می باشند و از مقاومت فشاری بالایی برخوردار نیستند. این نوع سنگ ها به علت جذب آب بالا و مقاوت فشاری پایین مناسب برای نمای بیرونی و سنگفرش کاربرد ندارند.در ایران اکثرا دارای رنگ های روشن هستند و تنها سنگ ساختمانی لایم استون سیلور بوژان رنگی تیره دارند.

در این چند سال اخیر با پیشرفت علم نانو تکنولوژی توسط نانو در مقابل جذب آب مقاوم شده اند و چنانچه این سنگ با نانو پوشش داده شود با توجه به قیمت مناسب این سنگ نسبت به سنگ های تراورتن سفید میتوان در نمای ساختمان هم از این سنگ استفاده نمود. در غیر اینصورت سنگ های مناسب برای دیواره های داخلی ساختمان می باشد.این نوع سنگ اکثرا رنگ روشن و مایل به سفید دارند و بسیار یکنواخت هستند .بهترین مکان برای استفاده از این سنگ در مناطق خشک و در نمای داخلی و دیوار های داخلی می باشد .از ویژگی های سنگ لایم استون میتوان به یکنواختی، رنگ روشن، قیمت مناسب، جذب آب بالا و لک پذیری اشاره کرد

این نوع سنگ به دلیل جذب رطوبت و آب توصیه نمی شود در نمای ساختمان استفاده شود.همچنین این سنگ مناسب در کفسازی و جداره های راه پله ها و کف پارکینگ قابل استفاده می باشد.انواع سنگ های استون ایرانی که در بازار وجود دارد عبارتند از :۱-سنگ مرودشت۲- سنگ کرمانشاه۳-سنگ مهاباد۴-سنگ بوژان۵-سنگ گوهره۶-سنگ لایم استون بوکانسنگ لایمستون

برچسبها : مرمریت ، سنگ مرمریت ، فروش مرمریت ، فروش سنگ مرمریت 

سنگ چینی در دسته سنگ های آهکی دگرگون قرار می گیرد و از بلورهای درشت و قابل رویت تشکیل شده است. وقتی توده ای از سنگ های آهکی تحت فشار و حرارت قرار می گیرند، متبلور شده و دگرگون می شوند. نوع ترکیب شیمیایی و مقدار دگرگونی این سنگ با توجه به معدنی که از آن استخراج می گردد متفاوت است.

سنگ چینی از کانی هایی نظیر هماتیت، کوارتز، سیمونیت، گرافیت و … تشکیل شده و اصلی ترین کانی تشکیل دهنده آن کلسیت و ولاستونیت است. اگر مقدار کانی کوارتز در این سنگ زیاد باشد، سنگ از سختی بالایی برخوردار خواهد بود.

سنگ چینی از جمله سنگ های کاربردی در ساخت و ساز است که هم برای نمای ساختمان و هم دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. اکثر افراد گمان می نمایند این سنگ محصول کشور چین است در صورتی که این سنگ از معادن کشور استخراج و بهره برداری می گردد. از جمله معروف ترین معادنی که می توان این سنگ را از آنها استخراج نمود معادن سنگ چینی الیگودرز، یزد، نی ریز، سیرجان و ازنا می باشند.

سنگ چینی نوعی سنگ مرمریت است که بافت آن به صورت بلورین می باشد. این سنگ با ضخامت های کم برای مصارف گوناگون فراوری می گردد. مقاومت این سنگ بسیار بالاست و حتی اگر ضخامت آن کم باشد از مقاومت فشاری بالایی برخوردار خواهد بود.سنگ های چینی که به بازار عرضه می شوند اغلب سفید رنگ و بدون رگه هستند و نوع کریستالی آنها دارای بلورهای ریز می باشد.

از سنگ هایی که بافت آنها کریستالی است برای ساخت تزئینات ساختمانی و مجسمه های سنگی لستفاده می گردد. این سنگ ها جلای خیره نماینده و بی نظیری دارند و همیشه مورد توجه معماران و طراحان ساختمانی قرار می گیرند.

این سنگ به سنگ کریستال نیز معروف است و به دلیل استحکام و دوام فوق العاده در اکثر بخش های ساختمان از مکان های مرطوب گرفته تا خشک کاربرد دارد. بیشترین کاربرد سنگ چینی مربوط به نمای ساختمان است . این سنگ مقاومت بالایی در برابر نفوذ آب دارد، از این رو از آن در مراکز و سرویس های بهداشتی که احتیاج به نظافت و پاکیزگی دارند استفاده می گردد. علاوه بر آن می توان آن را برای ساخت بلوک جدول های خیابان به کار برد.

رنگ سنگ چینی خالص، سفید و بلورین است اما در رنگ های دیگر مانند خاکستری روشن تا تیره، سبز، صورتی، قرمز، زرد و کرمی نیز در زمین یافت می گردد. دلیل اصلی این رنگ بندی وجود کانی های مختلف در سنگ است. وجود کربن در این سنگ ها رنگ آنها را خاکستری تیره و روشن می نماید و کلریت و انواع سیلیکات ها منجر به ایجاد طیف های سبز در آنها می شوند. علاوه بر آن لیمونیت رنگی زرد و متمایل به کرمی و کربنات منگنز یا هماتیت نیز رنگی قرمز یا صورتی به سنگ می بخشند. اصولاً در مناطق گرم از سنگ چینی روشن برای نماکاری ساختمان استفاده می گردد، زیرا این سنگ مانع از جذب گرما شده و ساختمان را خنک نگه می دارد.

سنگ چینی از مقاومت بالایی در برابر هوازدگی های سطحی و عمیق برخوردار است، از این رو با خیالی آسوده می توان از آن در نمای ساختمان استفاده کرد.این سنگ به دلیل رنگ روشن خود به مقدار ناچیز گرما را جذب می نماید، از این رو سنگی خنک به شمار می آید.سنگ کریستال همانطور که از نامش پیداست ذراتی بلورین دارد و نور را از خود عبور می دهد.این نوع سنگ به دلیل تخلخل بسیار پایین در برابر نفوذ آب مقاوم است و حتی اگر به مدت طولانی در معرض آب قرار گیرد آسیب نمی بیند. مقاومت فشاری، استحکام و طول عمر این  سنگ  بالاست و در برابر ضربه ترک نمی خورد.طیف های رنگی متنوع و زیبای این محصول طراحی پروژه های ساختمانی را تکمیل می نماید.این سنگ قابلیت حکاکی دارد و می توان نقش و نگارهای متنوع روی آن اجرا نمود.

سنگ چینی و مرمریت با هم تفاوت هایی دارند که شاید برای کسانی که به این صنعت آشنایی کامل ندارند تفکیک این دو سخت باشد .ما در این مقاله برآنیم تا شما را با تفاوتهای این دو سنگ آشنا کنیم .

سنگ مرمریت نوعی سنگ آهک رسوبی است در حالی که سنگ مرمر نوعی سنگ آهک حاصل از دگرگونی می باشد. از نظر تجاری چینی به سنگ های سفید کله قندی گفته می شوند که دارای سختی بسیار بالا می باشد اما از نظر علمی چینی یا سنگ کریستال به یک سنگ آهکی که در اثر افزایش شار حرارتی ناشی از تزریق ماگمای داغ یا فشار بالا دچار تبلور دوباره .شده اند اطلاق می شود 

 

بنابر این مرمر الزاماً همان آراگونیت نیست . از لحاظ زمین شناسی سنگ مرمر به سنگ آهک دگرگونه و به نام Marble و Onyx  اطلاق می شود ولیکن از لحاظ تجاری به نام سنگ مرمر و سنگ مرمریت و با ترکیب سنگ آهک دگرگونه یا نادگرگون و دولومیت می باشد.

سنگ مرمریت درشت بلور، سفید یا خاکستری روشن تا کرم را اصطلاحاً چینی می نامند .به صورت عمده سنگ‌های مرمریت را با استفاده در بخش‌های چون نمای داخلی ساختمان می‌شناسند و از مشخصات بارز آن‌ها نیز می‌توان به تنوع رنگ آن‌ها اشاره کرد. البته در این بین سنگ‌های چینی و کریستال را داریم که در بعضی از مواقع این دو را به ایک عنوان نام می‌برند و برای نمونه با نام سنگ چینی کریستال نیز از آن‌ها نام برده می‌شود.

سنگ مرمریت در محیط‌های سرپوشیده دوام و ماندگاری بالاتری نسبت به فضا‌های باز دارند ولی چینی برای نما و فضای خارجی کاملاً فنی و صحیح است. مقاومت چینی در مقابل هوازدگی سطحی و عمقی به طور متوسط خوب و قابل اعتناست.

 

رنگ سنگ کریستال عموما خاکستری تیره تا روشن با رگه‌های طوسی و سیاه و زرد می‌باشد. و سنگ مرمریت در انواع رنگ‌ها در کشور ایران تولید و فرآوری می‌شود. از سنگ مرمریت در بدنه راه پله ها، بدنه پارکینگ ها، کف واحد ساختمان‌ها به کار می‌رود و از  چینی در نمای ساختمان ها- راه پله ها- سنگ فرش ها- پیاده رو سازی ها- جداول سنگی  مصنوعات سنگی و… به کار می‌رود.

 

سنگ گرانیت از کلمه ی  “گرانوم” ریشه گرفته و معمولا از کواتز، میکا، فلدسپات تشکیل شده است. بافت این سنگ به صورت دانه دانه ای است که این دانه ها ممکن است گاهی به صورت میکرواسکوپی باشند و گاهی ابعاد آنها به حتی به چند سانتی متر و چند متر هم برسد. این سنگ معمولا در پوسته ی کره زمین و در اثر سرد شدن مواد مذاب بوجود می آید، ولی روند سرد شدن این سنگ ها آرام بوده و به همین دلیل ما در بافت دانه دانه ی آنها یک دستی خاصی می بینیم و مانند سایر سنگ های آتشفشانی آنها را به صورت اسفنجی نمی بینیم.

در کل  گرانیت در سه دسته مشاهده و دسته بندی می شوند.سنگ های گرانیت که حدود دو ملیون سال پیش تشکیل شده اند که به آن زمان، دوران قبل از زمین شناسی می گویند تشکیل شده اند. این سنگ ها چون در زمان کوهزایی کره زمین تشکیل شده اند قابل استفاده به عنوان سنگ تزئینی نیستند.

در اصل گرانیت هایی که برای کار ساختمان به کار می روند و از نظر زیبایی دارای ارزش هستند مربوط به دوران مزوزوئیک و سنوزوئیک در زمین شناسی هستند.از آنجایی که سنگ های گرانیت بسته به زمان و شرایط و مکان تشکیل آنها ظاهرشان با هم فرق دارد، رنگ اصلی که برای ان در نظر می گیرند رنگ خمیره آن یا به عبارت دیگر رنگ اکثریت عناصر آن است.

ترکیب شیمیایی گرانیت ها بیشتر شامل سیلیسیوم و آلومنیوم است که این دو عنصر تقریبا ۸۵ درصد ترکیبات گرانیت ها را میسازند و ۱۵ درصد بقیه را عناصری مانند:تیتان، آهن، کلسیم، منیزیم، سدیم و پتاسیم تشکیل می دهند.

گرانیت از کانی های اصلی تشکیل می شود که عبارتند از: کوارتز،پلاژیوکلاز، فلدسپات پتاسیک و بقیه کانی های تیره رنگ. میزان این کانی ها در گرانیت نام سنگ های گرانیت را مشخص می کند. همچنین گاهی در سنگ های گرانیت کانی های دیگری مانند: پیریت، هماتیت، مانیتیت و ایلمنیت مشاهده می شود.در ادامه گرانیت هایی که به دلیل وجود درصد بیشتر یا کمتری از کانی ها با نام های دیگری مشخص شده اند را برای شما توضیح خواهیم داد:

سنگ های گرانیت گرانوفیر: این نوع سنگ گرانیتی دارای دانه های ریزی از بلورهایی که از جنس کواتز و فلداسپات هستند که این دانه های ریز درون هم رشد کرده اند و این نوع گرانیت را تشکیل داده اند.

سنگ های گرانیت آپلیت: این نوع گرانیت صرفاً از کواتز و فلدسپات تشکیل شده است و احتمال دارد که مقدار خیلی کمی از کانی های مافیک باشد، بافت این سنگ گرانیتی را آپیلیتی می گویند.

سنگ های گرانیت پگماتیتی: این نوع گرانیت دارای بافت دانه درشت است.

البته لازم است بگوییم که بعضی از گرانیت ها ممکن است از کانی های فلزی مثل: جیوه، منگنز، مگنتیت، مس، طلا و نقره است.

بافت گرانیت ها به صورت دانه ای است و این دانه ها از متوسط تا درشت در سطح سنگ های گرانیت پخش شده اند و معمولا به صورت نیمه شکل دار به چشم می آیند. (یعنی به صورت یک حاله از وجود داشتن و محو بودند به نظر می رسند). در گرانیت هایی که آنها را دارای بافت پورفیریک می نامند دانه های درشت از بلور های فلدسپات پتاسیم دیده می شود.

همچنین در بعضی ازگرانیت ها، کانی های بسیار ریز مانند آپاتیت و اسفن در اندازه های بسیار ریزی دیده می شوند.البته برای بافت گرانیت ها دسته بندی دیگری هم وجود دارد که آنها را بلوکی، توده ای و قلوه ای می نامند همچنین یکی از بافت های بسیار رایج در گرانیت ها بافت گرانولار که این نوع بافت را به صورت دانه های ریز تا دانه های درشت می توان در سرامیک ها دید.

سنگ مرمریت از نوع سنگهای دگرگون شده برپایه کربنات کلسیم بوده که از کلسیت، دولومیت و کریستالها تشکیل شده است که از دیرباز در ساخت بناها در رم و یونان و دیگر نقاط جهان استفاده میشده است . ظاهر منحصر به فرد آن که شامل موجهایی با طرحهای مختلف و بعضا به رنگهای متنوع و زیبا میباشد آنرا برای بسیاری از استفاده ها به گزینه ای مناسب تبدیل کرده و با توجه به طیف گسترده انواع آن سلیقه های مختلفی را برآورده مینماید.

در حال حاضر کاربرد عمده مرمریت با توجه به خصوصیات آن بیشتر مختص داخل ساختمان و جهت استفاده در کف میباشد که از محبوبیت فراوانی در بازار ایران برخوردار است، مرمریت خوی از جمله این انتخابهاست که برای کف سازی به کار گرفته میشود.از نظر مقاومت از سنگ گرانیت ضعیفتر بوده و از تراورتن سخت تر است.

امکان به وجود آمدن خراش در سطح سنگ های مرمریت وجود دارد و باید این نکته در تعیین محل استفاده مورد توجه قرار گیرد. همچنین این سنگ در مقابل اسید نیز آسیب پذیر است، علیرغم پایایی در مقابل رطوبت در صورت در معرض بودن طولانی مدت این سنگ دچار تغییرات و فرسایش میگردد.

با توجه به این موارد بکاربردن آن در محوطه و فضاهایی که بصورت دائمی در معرض رطوبت و عوامل جوی هستند توصیه نمیشود مگر با رعایت ملاحظات خاص نگهداری و شرایط فیزیکی مطلوب سنگ مورد استفاده. یکی از نکات مهم محافظت پشت سنگ در مقابل رطوبت و نیز پاک کردن آلودگی ها از روی سطح سنگ های مرمریت میباشد که باید به آن توجه شود.

 مرمریت هرسین :نوعی سنگ دگرگون شده می باشد که با تبلور مجدد سنگ آهک به وجود می آید،مرمریت هرسین به خاطر زیبایی، استحکام و مقاومت در برابر آتش و فرسایش، یکی از سنگ های  با ارزش میان سنگ های ساختمانی به شمار می رود.سنگ لایمستون

 مرمریت کاشمر: معدن سنگ مرمریت کاشمر در شهرستان کاشمر خراسان رضوی واقع می باشد .مرمریت کاشمر در ابعاد مختلف فراوری می گردد . این سنگ  جزو مرمریت های سفید می باشد و به دلیل رنگ خاص و روشن خود مورد توجه سازندگان قرار داشته است.مرمریت کاشمر دارای دو طرح پر خط و کم خط است خط های کریستالی و شاخ گوزنی موجود در سنگ مرمریت کاشمر متغیر است.

 مرمریت آباده: معادن سنگ مرمریت آباده در منطقه ابرکوه از توابع استان یزد واقع شده است.مرمریت آباده جزو دسته سنگ های مرمریت روشن با قیمت مناسب می باشد. جهت اجرا در بدنه ی راه پله و کف پاگرد پله و کف فضای مسکونی مناسب می باشد.

مرمریت مهکام : دارای رنگ قهوه ای تیره تا قهوه ای روشن و گاها نوک مدادی است که رگه های عنکبوتی آن را احاطه کرده است و موجب جذابیت این سنگ شده است. سنگ مهکام جذب آب پایین و مقاومت سایشی بالایی برخوردار است . مرمریت مهکام در ابعاد تایل و اسلب فرآوری میگردد. ساب پذیری ، شفافیت ، طرح و نقش زیبای سنگ مرمریت مهکام همواره مورد توجه معماران و طراحان آرشیتکت بوده است. سنگ مهکام به نام سنگ دیاموند نیز در بازار شناخته میشود.

 مرمریت دهبید : یکی از مرمریت هایی است که مصرف های گوناگونی در ساختمان دارد زیرا سنگ دهبید از رنگ گرم و ملایم و هم کیفیت خوبی برخوردار است و این سنگ جزء بهترین سنگ های مرمریت کرم و استخوانی در جهان شناخته شده است و شهرت جهانی دارد .سنگ دهبید انواع مختلفی دارد که دارای رنگ های کرم روشن تا بژ می باشند و از طرفداران زیادی در میان طراحان دکوراسیون داخلی و کارفرمایان به دلیل زیبایی خیره کننده و کیفیت بالا برخوردار است.

مرمریت گلدن بلک: معادن  مرمریت گلدن بلک در نقاط مختلف کشور از جمله در شهرهای محلات،کاشان و یزد می باشد.مرمریت گلدن بلک دارای زمینه مشکی یا نوک مدادی با خطوط طلایی و گاها سفید بر روی آن جلوه ای خاص و زیبا به این سنگ  بخشیده است.مرمریت گلدن بلک جزو سنگ های پرمصرف ساختمانی می باشد اما در فضای بیرونی پروژه های ساختمانی مورد استفاده قرار نمی گیرد چرا که در معرض سرما و باران به مرور رگه های آهکی خود را از دست می دهد.

 کاپوچینو کرمانشاه : مرمریتی است با زمینه‌ی کرم بژ که گل های زرد و صورتی در آن پراکنده است. طرح این سنگ شبیه یک فنجان کاپوچینو است با همان ترکیب رنگی سفید و قهوه ای ملایم. این سنگ بدلیل ترکیب بندی رنگ و گرمی خاصش بسیار مورد استقبال مشتریان داخلی و خارجی قرار گرفته است. سنگ مرمریت کاپوچینو از مقاومت سایشی خوبی برخوردار است و درصد جذب آب پایینی دارد.در فرآیند تولید این سنگ جهت افزایش براقیت سنگ از رزین و اپوکسی استفاده میگردد. چنانچه از پولیشرهای مرغوب هنگام ساب سنگ استفاده کنند سنگ مرمریت کاپوچینو جلاپذیری خوبی خواهد داشت.

سنگ مرمریت پر طاووسی:  به دلیل قیمت مناسب و رنگ عامه پسند از استقبال زیادی برخوردار است. به همین دلیل بسیاری از سازندگان ساختمان های متوسط از مرمریت پر طاووسی استقابل می نمایند.مرمریت پر طاووسی دارای رنگ های کرم و زیتونی گل دار می باشد.

سنگ مرمریت سبزوار : دارای رنگ روشن مایل به سفید است و چندین سورت از این سنگ از قبیل بژ، کرم و طوسی استحصال میگردد. سنگ مرمریت سبزوار در ابعاد اسلب و تایل فرآوری میگردد. این سنگ ساب پذیری خوبی دارد و بخاطر مقاوم سازی این سنگ از اپوکسی و رزین استفاده میشود.  مرمریت سفید سبزوار بسته به رنگ و نوع فرآوری قیمت گزاری میگردد.

سنگ مرمریت بسطام : دارای زمینه کرم روشن تا کرم تیره که درجات سوپر و ممتاز رنگی روشن و کاراملی دارد ولیکن درجات پایین تر هاله های قهوه ای و لکه های سیاه در آن دیده میشود. کاربرد مرمریت بسطام به صورت کلی در سنگ فرش و نمای داخلی ساختمان میباشد. این سنگ شکوه و گرمی خاصی را به ساختمان شما می بخشد و در تمامی بخش های داخلی ساختمان می توان ازمرمریت بسطام استفاده نمود. یکی از مهم ترین کاربردهای  مرمریت بسطام استفاده به عنوان سنگ کف است.

سنگ مرمریت سمیرم : از سنگ های ساختمانی قدیمی است که در صنعت ساخت و ساز از آن در ساختمان استفاده میگردیده است . سنگ سمیرم بصورت سمیرم سابیده ، سمیرم تیشه ای و سنگ سمیرم چرمی فرآوری میگردد. سنگ سمیرم به دلیل جذب آب بالا و مقاومت فشاری و سایشی کم بیشتر در دیواره های داخلی و خارجی ساختمان استفاده میشود و در سنگ فرش کمتر از آن مصرف میگردد .

در سالهای اخیر بدلیل قیمت بالای سنگ تراورتن مخصوصا سنگ های تراورتن روشن و سفید، سنگ سمیرم گزینه مناسبی برای سازندگان و معماران گردیده است . سنگ سمیرم چرمی بافتی شبیه سنگ تراورتن چرمی دارد و مخصوصا در دیواره و نماهای داخلی ساختمان کاربرد دارد.

و انواعی دیگری از این سنگ ….

© تمام حقوق سایت برای صنایع سنگ اورانوس محفوظ است.طراحی سایت و سئو : طراحی سایت پوشش


در این بخش قصد داریم به بررسی تفاوت سنگ لایمستون با سنگ مرمریت بپردازیم اما قبل از شروع بحث لازم است که آشنایی کلی با هر دو نوع سنگ داشته باشیم. در بخش‌های قبلی به صورت جداگانه به شرح سنگ‌های مرمریت و لایمستون پرداختیم . سنگ لایمستون همانطور که قبلا نیز گفتیم از شاخه سنگ‌های رسوبی به شمار می‌آید که به علت دارا بودن آهک زیاد به همین روال از درصد جذب آب بالایی نیز برخوردار می‌باشد و به موازات آن نیز از مقاومت فرسایشی کمتری نسبت به سنگ‌های ساختمانی برخوردار می‌باشد . سنگ‌های لایمستون اصولا داری زمینه‌های روشن بوده و باید از آن‌ها در مکان هایی استفاده گردد که به دور از رطوبت و آب قرار دارد. از این نوع سنگ‌ها اصولا در بخش هایی چون دیواره‌های داخلی نمای ساختمان استفاده می‌شود.

از نظر تنوع معادن می‌توان به نام‌های تجاری متنوعی اشاره کرد که در این بین می‌توان لایم استون سفید مرودشت را نام برد و این نوع سنگ در ابعاد پلاک و تایل در این مجموعه مورد فرآوری و تولید قرار می‌گیرد. برای سنگ‌های لایمستون می‌توان مزایایی را نام برد که از مهمترین آن‌ها یکدستی از نظر رنگ و قیمت مناسب نسبت به سایر سنگ‌های ساختمانی می‌توان اشاره کرد. 

سنگ مرمریت نیز مشابه لایمستون تا حدودی آهکی بوده و به همین دلیل درصد جذب آب در آن وجود داردولی بر خلاف لایمستون از مقاومت سایشی بالاتری برخوردار می‌باشد. مرمریت نیز باید در نمای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار گیرد اما بر خلاف لایمستون که تنها کاربری برای بدنه داخلی ساختمان را دارا بود از مرمریت می‌توان علاوه بر آن در کف ساختمان ، راه پله و پارکینگ نیز استفاده کرد. از مشخصه بارز سنگ‌های مرمریت می‌توان ب تنوع رنگ و همچنین تنوع معادن ان اشاره کرد و همین تنوع رنگ موجب شده تا هر نوع سلیقه ای را تحت پوشش خود قرار دهد و مرمریت در رده پر تقاضاترین متریال‌های ساختمانی در صنعت ساخت و ساز قرار گیرد.

مشاوره رایگان : 
09132324168

سنگ لایمستون

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ می باشد. |   طراحی سایت با نوین تدبیر.نی نی سایت

سنگ لایمستون
سنگ لایمستون


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغات در سایت ما و اینترنت بیشتر دیده شوید.