امیر تقدسی

امیر تقدسی
امیر تقدسی

اتاق هاي مشترک – کمیته ی مشترک ایران و لبنان

رئیس: امیر تقدسی 

نائب رئیس: فیاضاعضاء: خلیلی، صباغی ده آبادی، ادیب زاده، احتشامی، سالجقه، خسروشاهی،سلیمانی، علیپورشکانی، ضمیرخورسندی، شیبانی

نماینده اتاق: احمد حاتم زاده

تلفن :85732384

امیر تقدسی

 

آدرس: تهران، خيابان خالد اسلامبولي (وزرا)، روبروي خيابان بيست و يکم، پلاک 82، اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي تهران

شماره (ها)ي تماس: 1866

شماره فکس: 88720461

ايميل: info [at sign] tccim [dot] ir

کليه حقوق مادي و معنوي اين پرتال متعلق به اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي تهران مي باشد.


مدارک مورد نیاز کارت عضویتDownloads-icon


مبالغ مورد نياز جهت صدور و تمديد کارت بازرگاني و عضويتDownloads-icon


ضوابط شرکت در کلاسهاي آموزشيDownloads-icon


کتاب قانون مقررات صادرات و واردات 95 (بخش تعرفه های گمرکی)Downloads-icon


آمار صادرات از سال 80 تا 91 با فرمت (کشور – تعرفه)Downloads-icon


آمار واردات از سال 80 تا 91 با فرمت (کشور – تعرفه)Downloads-icon


دريافت فايل فرمت pdfDownloads-icon


دريافت فايل فرمت pdfDownloads-icon


دريافت فايل فرمت pdfDownloads-icon


دريافت فايل فرمت pdfDownloads-icon


دريافت فايل فرمت pdfDownloads-icon


دريافت فايل فرمت pdfDownloads-icon


دريافت فايل فرمت pdfDownloads-icon


دريافت فايل فرمت pdfDownloads-icon


دريافت فايل فرمت pdfDownloads-icon


دريافت فايل فرمت pdfDownloads-icon

صرافی اکسکوینو یا کاوشگران ارتباط نوین یکتا یک رمز ارز با ثبات یا stable coin اکسکوین معرفی کرد. در توضیحات معرفی این کوین جعلی آمده است که این رمز ارز، بر بستر بلاک چین اتریوم بوده و از ارزشی معادل ۱ فرانک سوییس برخوردار است.

در توضیحات سایت اکسکوینو – آرشیو در رابطه با رمز ارز جعلی اکسکوین آمده:

اکسکوین یک توکن ساخته‌شده بر بستر اتریوم بوده که تیم فنی اکسکوینو آن را به عنوان یک پروژه تحقیقاتی فنی ایجاد کرده است و وایت پیپر (white paper) آن نیز موجود است.

در این مطلب قصد داریم به بررسی رمز ارز جعلی اکسکوین که این صرافی از آن به عنوان “اولین ارز دیجیتال بین‌المللی ایران” یاد می کند بپردازیم.

امیر تقدسی

نخبه پروری کشور را می توان از همین افراد فهمید! افرادی که در بالا معرفی کردیم که مسن ترین آن ها متولد ۱۳۶۰ است، در ۱۳ شرکت فعالیت دارند؛ از صادرات خشکبار تا بلیط فروشی و واردات موتور ژنراتور و طبابت کلینیک نیاوران و صرافی بیت کوین!

ضمنا این دوستان صاحب یک هولدینگ به نام ارنیکا ernyka.com هستند.

در این رابطه به توضیحات علیرضا (متخصص حوزه ارز دیجیتال) از کانال Crypto By Alireza می پردازیم.

پیام‌هایی دریافت کردم در رابطه با اینکه چرا صرافی Excoino را به عنوان یک شرکت دانش‌بنیان در لیست Scam خودم قرار دادم و پیرو آن در وبلاگ این صرافی هم یک بیانیه حماسی‌ صادر شده با این مضمون که برخی از به‌ظاهر فعالان این عرصه (منظورشون بنده هستم) در فضای پر هیاهو و غبار آلود کنونی رمز ارزها به دنبال تخریب این صرافی هستند و این موضوع ناشی از غرض‌ورزی آن‌ها نسبت به بیزینس‌های خوش‌نام ایرانی (منظورشون خودشونه) بوده و با قصد ضربه زدن به صنعت (منظورشون از صنعت رو نمی‌دونم چیه) هدایت شده است.

دلیل اینکه صرافی اکسکوینو در لیست Scam من قرار گرفته توکنی با نام اکسکوین است که تعریف آن را عینا و از سایت این مجموعه نقل می‌نمایم:

اکسکوین، اولین ارز دیجیتال بین‌المللی ایرانی ایجاد شده توسط بخش خصوصی است. اکسکوین به عنوان یک ارز دیجیتال با‌ثبات (Stable Coin) قابل تبدیل به تمامی ارز‌های مطرح دنیا و ریال در اکسکوینو است. این ارز دیجیتال، بر بستر بلاک چین اتریوم بوده و از ارزشی معادل ۱ فرانک سوییس برخوردار است.

ویژگی‌های ارز دیجیتال اکسکوین
• امکان خرید و فروش اکسکوین بدون کارمزد
• امکان تبدیل رمز ارز‌های رایج به اکسکوین بدون پرداخت کارمزد
• قابلیت تبدیل به رمز ارز‌های مطرح دنیا
• ارائه پاداش ۲ برابری نسبت به سایر ارز‌ها به طور سالانه و روز‌شمار در کیف پول اکسکوینو
• قابلیت واریز و برداشت رمز ارز با‌ثبات اکسکوین و انتقال به کیف پول‌های اتریوم

اگرچه این صرافی از دیروز بلافاصله بسیاری از مطالب و محتوای وبسایت خود را در رابطه با توکن اکسکوین و جشنواره‌های پانزی و شبهه‌دار آن حذف کرده اما لینک AMP بعضی مطالب هنوز در دسترس است. همچنین با استفاده از سایت وب‌آرشیو می‌توانید تاریخچه مطالب و ادعاهای این صرافی را درباره این توکن مطالعه کنید.

حال چنانچه این صرافی در رابطه با سوالات زیر پاسخ شفافی به کاربران بدهد از لیست Scam من حذف خواهد شد:

۱- شما قبلا اعلام کردید که اکسکوین یک توکن در شبکه اتریوم است. آدرس Smart Contract این توکن در شبکه اتریوم چیست؟

۲- شما قبلا اعلام کردید که امکان واریز و برداشت اکسکوین به کیف پول‌های اتریوم وجود دارد. اما در بیانیه اخیر اعلام کردید که این یک توکن داخلی است! دلیل این تناقض چیست؟

۳- اگر اکسکوین توکنی در شبکه اتریوم است شما چطور ادعا می‌کنید که کارمزد نقل و انتقال این‌ توکن صفر است؟ آیا از کارمزدهای شبکه اتریوم مطلع نیستید؟!

۴- شما مدعی هستید که اکسکوین یک Stablecoin به پشتوانه فرانک سوئیس است. شما به عنوان یک شرکت دانش‌بنیان قطعا مطلع هستید که راه‌اندازی و نگهداری Stablecoin چه پیچیدگی‌هایی دارد و نیازمند چه شفاف‌سازی‌هایی است. مکانیزم شما برای تنظیم عرضه و تقاضا و فیکس نگه‌داشتن قیمت این Stablecoin با فرانک سوئیس چیست؟ پشتوانه آن یعنی فرانک سوئیس چگونه نگهداری می‌شود و مستندات آن چیست؟ قراردادهای هوشمند این Stablecoin را ارسال کنید تا بررسی کنیم. راه‌اندازی Stablecoin به ادعا نیست شما باید ادعای خودتون رو ثابت کنید در غیر صورت هدفی جز فریب مخاطب ندارید.

۵- دلیل حذف کردن مطالب مرتبط با اکسکوین و جشنواره‌های مربوط به آن از روز گذشته چه بوده است؟ برا مثال این مطلب چه دلیلی وجود دارد که مطالب مرتبط با اکسکوین را بلافاصله حذف کنید؟

۶- هدف شما از پروموشن‌های پانزی و شبه‌پانزی و ترغیب کاربران زیرمجموعه‌گیری در جشنواره‌هایی با عنوان «دو سر برد» چیست؟ شما ادعا کردید که در صورت معرفی هر فرد جدید به این صرافی ۲ اکسکوین به معرف و ۱ اکسکوین به فرد معرفی شده پرداخت می‌کنید‌. با توجه به اینکه مدعی هستید اکسکوین یک Stablecoin با پشتوانه فرانک سوئیس است که قابل تبدیل به ریال هم هست آیا امکان نقد شدن این ریوارد به لحاظ قوانین و مقررات بانکی و ارزی کشور شبهه‌دار نیست؟

در پایان، هر مجموعه‌ای حتی دانش‌بنیان که ادعایی بدون پشتوانه و اثبات فنی داشته باشد مصداق Scam است و احتمالا هدفی جز فریب مخاطب و جذب کاربر بیشتر ندارد. نه من و نه دیگر دوستانی که دلسوزانه در این کامیونیتی فعال هستند هدفمان تخریب هیچ مجموعه‌ای نیست. از شما دوستانه دعوت می‌کنم در روش کارتان تجدید نظر کنید، ضعف‌ها و ایرادهای خودتان را بر طرف کنید، به دنبال سرویس‌دهی خوب و با کیفیت به دور از طرح‌های شبه پانزی و ادعاهای بدون پشتوانه باشید و نهایتا در سطح قابل اطمینانی به کاربران سرویس بدهید.

این روزها ابهاماتی در خصوص اکسکوین مطرح شده است که لازم می دانیم به منظور شفاف شدن ابعاد موضوع، توضیحات زیر را برای تنویر افکار عمومی اعلام کنیم.

اکسکوین یک توکن ساخته‌شده بر بستر اتریوم بوده که تیم فنی اکسکوینو آن را به عنوان یک پروژه تحقیقاتی فنی ایجاد کرده است و وایت پیپر (white paper) آن نیز موجود است.

اکسکوین یک توکن است که سامانه اکسکوینو از آن به‌عنوان یک روش امتیازدهی به کاربران وفادار درون سامانه خود استفاده می‌کند. یعنی افرادی که در سامانه اکسکوینو  به ترید رمز ارزها می‌پردازند، به‌عنوان امتیاز وفاداری، جایزه‌ای برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود که به شکل اکسکوین به آن‌ها پرداخت می‌شود. بنابراین اکسکوینو، قرار نیست با فروش اکسکوین سود کند یا کاربری را وادار کند که اکسکوین خریداری کند، بلکه از آن برای پرداخت جایزه به مشتریان خود بهره می‌گیرد.

ادامه بیانیه را اینجا بخوانید …

وقتی در صرافی رمز ارز بی در و پیکر سرمایه خود را نگه داری می کنید، موجودی سرمایه شما به صورت کامل در اختیار صرافی قرار دارد و در رابطه با صرافی اکسکوینو هم باید بدانید که امیر تقدسی با سرمایه شما عناوین شغلی مثل Entrepreneur ، Angle invest و Founder و در نهایت “رئیس کمیته مشترک بازرگانی ایران و لبنان!” را به یدک می کشد.

تصاویر زیر مربوط به توییت هایی هستند که با پول های حاصل از کلاهبرداری اکسکوینو هزینه آن ها پرداخت شده است!

بروزرسانی:

در اتفاقی عجیب مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت بر خلاف مصوبه بانک مرکزی به صرافی آنلاین و کلاهبردار اکسکوینو نشان اینماد داد!
مسئولیت این اشتباه به عهده علی رهبری رئیس این مرکز خواهد بود، اشتباهات این مرکز تمامی ندارد. از اعطای اینماد به درگاه های قمار تا کلاهبردارانی همچون سکه ثامن.

این صرافی کلاهبردار حجم گسترده ای از تبلیغات با محور دریافت اولین اینماد صرافی آنلاین را آغاز کرده است!

اصلا ربطی به اترنیوم نداره. این یه شت کوئینه که پلنش بر حسب یه پاپ و دامپ الکی سواره‌. ببینیم چند تا پرونده از این در میاد بیرون.من خیلی هارو شنیدم که درگیره این شت کوئین جعلی شدند

کلا وقتی بحث شت کویین ها میاد وسط چند تا نکته ثابت دارن. همیشه کسانی که توکن من دراوردی در میارن یه صرافی هم کنارش دارن که میان سریع لیستش میکنن و این توکن ها رو به عنوان اعتباره خودشون توی ریپرتاژ ها اسم میبرن. از انجا که بحث رمز ارز ها داغه پیشنهاد میکنم بیشتر مطلب بزارید راجب اینا

یه سوال. من از طریق صرافی اکسکوینو فقط پول چنج میکنم. دیگه اینکارو نکنم یا مشکلی نداره. نمیذارم پول توی صرافی بمونه سریع انتقال میدم به صرافی خارجی یا بانک خودم. به نظرتون دیگه نمیشه اینکار را هم کرد.؟

یه لایو استریم در مورد این شرکت بزارید لطفا انجور که من شنیدم بیش از ۵۰ میلیارد کلاهبرداری کردن توی تهران

امیر تقدسی

کیف پول اکسکوین کلاهبرداریه پول منو بالا کشید میگن واریز کردیم ولی پولی تو حساب من نیومده. خط تلفن پشتیبانی ام خط خاموش گذاشته نمیشه باهاشون تماس گرفت

سلام من توی ای صرافی ثبت نام کردم اماهنوزاحرازهویت نشدم دم به دقیقه بهم زنگ میزنن که احرازهویت بشم بایک شماره که به من زنگ میزنن یک طرفه است وقتی من به اون شماره زنگ میزنم میگه اشتباهه الان میخوام حسابم راغیرفعال کنم امانمیشه ممنون میشم اگرمنوراهنمایی کنید

*****««««««««««********««**«««««*****««««*
صرافی اکسکوینو کاملا مشکوکه هست مواظب باشین از مدراک وعکسهایی که میفرستین ممکنه سواستفاده بشه چندین بار به بهانه های مختلف مدارکتون رو به شکلهای گوناگون میگیرن وخدا میدونه چه سواستفاده ایی ازشون میکنن

من چند سال عضو این صرافی بودن، اینها بسیار حروم اقمه هستند. کاملا ارزهای داخل کیف پول سما در اکسکوینو جعلی هست، یعنی اصلن ارزی وجود نداره و اکر بخواید ارز خارج کنید باید درخواست بدید و فردای اون روز با ساعتها تاخیر ارز رو براتون بخرن و بفرستن به ادرسی که می خواید. ضمنا در لحظاتی که ارزها ناگهان افزایش دارند و تقاضای فروش زیاده عمدا سرور رو داون می کنن تا متضرر نشن. کلا دزد به تمام معنا هستند

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

Δdocument.getElementById( “ak_js” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

لعنت به بادران. خانم شهره موسوی کلاهبرداره. خانوادگی کلاهبرد…

چطورمیشه عکس کارت ملی رو بیرون کرد پول ندادم بهشون خوبه تحقی…

سلام دوستان کاملآ این مطلب صحت داره من هم یکی از مال‌باختگان…

امیر عطا هاشمی یکی از شیادان و ادمین های سایت کلاهبرداری بود…

عزیز برو از طریق مراجع قانونی شکایت کن اه و نفرین که دست این…

• گزارش سایت های فیشینگ دادستانی• گزارش سایت های قمار دادستانی• گزارش مجرمین سایبری به گرداب• گزارش محتوی کودک آزاری و خشونت در ساپرا• گزارش کلاهبرداری پانزی در پروژه تلسکم• بررسی صفحه فیشینگ پروژه تلسکم• گزارش درگاه پرداخت قمار پروژه تلسکم

صادر کننده برتر ملی گفت: برای رهایی ازاین وضعیت اقتصاد فهم یک چیزکافی است! منابع ملی، درامد ملی برای دولت نیست برای مردمه! دولت‌مانند یک شرکت حقوقی انتخاب شده برای اداره منابع مردم منابع دولت ازمنابع عمومی جداست.

به گزارش خبرنگار ایمنا، امیر تقدسی در صفحه توئیتر خود نوشت:

“‌برای رهایی ازاین وضعیت اقتصاد فهم یک چیزکافی است! منابع ملی، درآمد ملی برای دولت نیست برای مردمه! دولت‌مانند یک شرکت حقوقی انتخاب شده برای اداره منابع مردم منابع دولت از منابع عمومی جداست!
دولت‌ها و بانک‌ها و.. بیت‌المال نیستند و باید پاسخگوی وظایف و تصمیمات و مصرف خود در مقابل مردم باشند. “

تمامی حقوق این سایت برای خبرگزاری ایمنا محفوظ است

 {“@context”:”https://schema.org”,”@graph”:[{“@type”:”WebSite”,”@id”:”https://ecopersian.ir/#website”,”url”:”https://ecopersian.ir/”,”name”:”u0627u06a9u0648u067eu0631u0634u06ccu0646″,”description”:”u0646u0634u0631u06ccu0647 u0627u0644u06a9u062au0631u0648u0646u06ccu06a9u06ccu060c u062eu0628u0631u06cc u062au062du0644u06ccu0644u06cc u0627u0642u062au0635u0627u062fu06cc”,”potentialAction”:[{“@type”:”SearchAction”,”target”:{“@type”:”EntryPoint”,”urlTemplate”:”https://ecopersian.ir/?s={search_term_string}”},”query-input”:”required name=search_term_string”}],”inLanguage”:”fa-IR”},{“@type”:”CollectionPage”,”@id”:”https://ecopersian.ir/tag/%d8%a7%d9%85%db%8c%d8%b1-%d8%aa%d9%82%d8%af%d8%b3%db%8c/#webpage”,”url”:”https://ecopersian.ir/tag/%d8%a7%d9%85%db%8c%d8%b1-%d8%aa%d9%82%d8%af%d8%b3%db%8c/”,”name”:”u0628u0627u06ccu06afu0627u0646u06ccu200cu0647u0627u06cc u0627u0645u06ccu0631 u062au0642u062fu0633u06cc – u0627u06a9u0648u067eu0631u0634u06ccu0646″,”isPartOf”:{“@id”:”https://ecopersian.ir/#website”},”breadcrumb”:{“@id”:”https://ecopersian.ir/tag/%d8%a7%d9%85%db%8c%d8%b1-%d8%aa%d9%82%d8%af%d8%b3%db%8c/#breadcrumb”},”inLanguage”:”fa-IR”,”potentialAction”:[{“@type”:”ReadAction”,”target”:[“https://ecopersian.ir/tag/%d8%a7%d9%85%db%8c%d8%b1-%d8%aa%d9%82%d8%af%d8%b3%db%8c/”]}]},{“@type”:”BreadcrumbList”,”@id”:”https://ecopersian.ir/tag/%d8%a7%d9%85%db%8c%d8%b1-%d8%aa%d9%82%d8%af%d8%b3%db%8c/#breadcrumb”,”itemListElement”:[{“@type”:”ListItem”,”position”:1,”name”:”u0635u0641u062du0647 u0646u062eu0633u062a”,”item”:”https://ecopersian.ir/”},{“@type”:”ListItem”,”position”:2,”name”:”u0627u0645u06ccu0631 u062au0642u062fu0633u06cc”}]}]} window._wpemojiSettings={“baseUrl”:”https://s.w.org/images/core/emoji/13.0.1/72×72/”,”ext”:”.png”,”svgUrl”:”https://s.w.org/images/core/emoji/13.0.1/svg/”,”svgExt”:”.svg”,”source”:{“concatemoji”:”https://ecopersian.ir/wp-includes/js/wp-emoji-release.min.js?ver=5.6.5″}};!function(e,a,t){var n,r,o,i=a.createElement(“canvas”),p=i.getContext&&i.getContext(“2d”);function s(e,t){var a=String.fromCharCode;p.clearRect(0,0,i.width,i.height),p.fillText(a.apply(this,e),0,0);e=i.toDataURL();return p.clearRect(0,0,i.width,i.height),p.fillText(a.apply(this,t),0,0),e===i.toDataURL()}function c(e){var t=a.createElement(“script”);t.src=e,t.defer=t.type=”text/javascript”,a.getElementsByTagName(“head”)[0].appendChild(t)}for(o=Array(“flag”,”emoji”),t.supports={everything:!0,everythingExceptFlag:!0},r=0;r<o.length;r++)t.supports[o[r]]=function(e){if(!p||!p.fillText)return!1;switch(p.textBaseline="top",p.font="600 32px Arial",e){case"flag":return s([127987,65039,8205,9895,65039],[127987,65039,8203,9895,65039])?!1:!s([55356,56826,55356,56819],[55356,56826,8203,55356,56819])&&!s([55356,57332,56128,56423,56128,56418,56128,56421,56128,56430,56128,56423,56128,56447],[55356,57332,8203,56128,56423,8203,56128,56418,8203,56128,56421,8203,56128,56430,8203,56128,56423,8203,56128,56447]);case"emoji":return!s([55357,56424,8205,55356,57212],[55357,56424,8203,55356,57212])}return!1}(o[r]),t.supports.everything=t.supports.everything&&t.supports[o[r]],"flag"!==o[r]&&(t.supports.everythingExceptFlag=t.supports.everythingExceptFlag&&t.supports[o[r]]);t.supports.everythingExceptFlag=t.supports.everythingExceptFlag&&!t.supports.flag,t.DOMReady=!1,t.readyCallback=function(){t.DOMReady=!0},t.supports.everything||(n=function(){t.readyCallback()},a.addEventListener?(a.addEventListener("DOMContentLoaded",n,!1),e.addEventListener("load",n,!1)):(e.attachEvent("onload",n),a.attachEvent("onreadystatechange",function(){"complete"===a.readyState&&t.readyCallback()})),(n=t.source||{}).concatemoji?c(n.concatemoji):n.wpemoji&&n.twemoji&&(c(n.twemoji),c(n.wpemoji)))}(window,document,window._wpemojiSettings); img.wp-smiley,img.emoji{display:inline !important;border:none !important;box-shadow:none !important;height:1em !important;width:1em !important;margin:0
.07em !important;vertical-align:-0.1em !important;background:none !important;padding:0
!important} window.dataLayer=window.dataLayer||[];function gtag(){dataLayer.push(arguments);}
gtag('js',new Date());gtag('config','G-H4YEGG4P7X');

مراسم معرفی صادرکنندگان نمونه استان تهران و تقدیر از آنها با حضور مقامات دولتی و نمایندگان بخش خصوصی توسط اتاق بازرگانی تهران برگزار شد و طی آن ۱۴ صادرکننده نمونه معرفی و از آنها تقدیر شد.

 

⇐ تماس با ما

⇐ درباره ما

امیر تقدسی

⇐ استخدام

⇐ ارسال خبر

#

⇐ خبرگزاری بین المللی تسنیم

⇐ خبرگزاری بین المللی فارس

⇐ خبرگزاری بین المللی مهر

⇐ خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

⇐ پایگاه اطلاع رسانی رجا

⇐ خبرگزاری صدا و سیما

⇐ پایگاه خبری سال نیوز

تمامی حقوق مطالب برای “اکوپرشین”محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.

تفاهمنامه همکاری هلدینگ ارنیکا( اکسکوینو) با دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر در زمینه توسعه فناوری بلاک‌چین به امضا رسید.

این تفاهمنامه به منظور بهره‌گیری از ظرفیت‌های علمی و کسب وکاری در زمینه توسعه صنعت بلاک‌چین و انجام تحقیقات نوین در حوزه‌های فناوری محور امضاء شد.

این مراسم با حضور امیر تقدسی، مدیر‌عامل گروه سرمایه گذاری ارنیکا و علی محدث خراسانی، رییس دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیر کبیر و دکترمهدی مجید پورعضو هیات علمی دانشکده مدیریت دانشگاه امیر کبیر در محل این دانشگاه برگزار شد.

دکتر علی محدث خراسانی، رییس دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این گردهمایی ضمن استقبال از فعالیت‌های انجام شده در هلدینگ ارنیکا، از گسترش زمینه‌های همکاری و بکارگیری نخبگان دانشگاهی ابراز خرسندی کرد و گفت: «این همکاری در گام نخست با برگزاری طراحی محتوا و کارگاه‌های حرفه‌ای و تخصصی، برگزاری مسابقات علمی چالش محور و همچنین سرمایه‌گذاری هلدینگ ارنیکا بر روی ایده های نوآورانه در دانشگاه امیرکبیر عملیاتی می شود.»

وی یادآور شد: «طراحی محتوا و کارگاه‌های حرفه‌ای و تخصصی با همکاری این دو نهاد فرصت خوبی برای هم‌افزایی و ارایه خدمات آموزشی، پژوهشی و نوآوری محور است.»

امیر تقدسی

در این نشست دکتر مهدی مجیدپور از اعضای هیات علمی دانشکده مدیریت، علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مدیر عامل گروه سرمایه‌گذاری ارنیکا را یکی از کارآفرینان خوشنام کشور دانست و گفت: «ایشان زحمات فراوانی به منظور ایجاد و توسعه فناوری‌های نوین در کشور کشیده است و بستر ایجاد اشتغال برای جوانان متخصص ایرانی را فراهم کرده که این امر جای قدردانی دارد.»

وی افزود: «همکاری دانشگاه، صنعت و بنگاه‌های تجاری موجب استفـاده بهینه از ظـرفـیت‌ها و توانمنـدی‌های علـمی، آموزشی، پژوهـشی در راستای توسعه و تقویت حوزه های کسب و کاری در صنعت بلاک چین و شرکت های استارتاپی می شود.»

امیر تقدسی نیز در این مراسم اظهار داشت: «هلدینگ ارنیکا از طراحی محتوا و کارگاه‌های حرفه‌ای و تخصصی که موجب انتفاع کسب و کارها و متخصصان دانشگاهی به منظور خلق ارزش افزوده در کشور می شود، استقبال می‌کند و یکی از رویکردهای این شرکت، سرمایه گذاری بر روی ایده‌های است که توان ایجاد ارزش افزوده بالایی برای هموطنان ایرانی دارد.»

وی ایجاد کارگروه‌های مشترک به منظور طراحی محتوا و کارگاه‌های حرفه‌ای و تخصصی را مفید دانست و گفت: «با طراحی این کارگاه‌ها و همچنین برگزاری مسابقات چالش‌محور با هدف پوشش خلاء‌های موجود در جامعه استارتاپی و حوزه بلاک‌چین، می‌توان گام‌های مثبتی در جهت حمایت از ایده های نوآورانه و جوانان متخصص و خلاق کشور برداشت.»

در ادامه نیز، امیر تقدسی، مدیر عامل هلدینگ ارنیکا و مالک سامانه اکسکوینو در مورد اهمیت و فازهای این تفاهمنامه اظهار کرد: «در این تفاهمنامه، تمرکز همکاری‌ها در حوزه رمز ارزها و بلاک‌چین خواهد بود.»

به گفته وی، فاز اول این همکاری در حوزه آموزش برای دانشجویان در حوزه بلاک‌چین و رمز ارزها است. مبحث دوم هم در زمینه برگزاری مسابقات است تا دانشجویان و کارشناسان این حوزه بتوانند راهکارهایی را برای چالش‌های کسب‌و‌کارها در حوزه بلاک‌چین و رمز ارز ارائه دهند. اکسکوینو در نظر دارد از راهکارهای به دست آمده از طریق این مسابقات، برای حل چالش‌های کسب و کار خود بهره گیرد.

تقدسی ادامه داد: «زمینه سوم همکاری مربوط به حمایت از پایان‌نامه‌های مرتبط و تشویق به تولید پایان‌نامه‌های کاربردی جهت استفاده در کسب و کار رمز ارز و بلاک‌‌چین و نیز بومی‌سازی این دانش فنی و مالی در کشور است.»

مدیر عامل هلدینگ ارنیکا خاطرنشان کرد: «موضوع چهارم این تفاهمنامه‌ مربوط به بورسیه دانشجویان و نیروهای متخصص در شرکت اکسکوینو است تا بتوان از این منابع انسانی در صنعت بلاک‌چین و رمز ارز استفاده کرد. در صورت اجرایی شدن این بخش از همکاری‌ها، علاوه برحل مشکل نیروی انسانی اکسکوینو برای جذب افراد متخصص، دانشجویان هم می‌توانند نسبت به اشتغال در یک محیط کار با آینده پایدار اطمینان یابند و این مهم می تواند  خروج دانشجویان متخصص از کشور را کاهش دهد.»

دکتر علی محدث خراسانی، رییس دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر در مورد اهمیت این تفاهمنامه گفت: «بسیاری از دانشجویان نخبه ما علاقه‌مند به کار در صنعت بلاک‌چین هستند و در این زمینه فعالیت علمی دارند. ضعف ما به‌عنوان مدیران دانشگاه، این است که ارتباطات جدی با حوزه کسب و کارها نداریم.»

وی افزود: «ارتباطاتی مثل تفاهمنامه‌ای که با هلدینگ ارنیکا (مالک شرکت اکسکوینو) داشتیم، به برقراری ارتباط بین دانشجویان و کسب و کارها کمک می‌کند تا دانشجویان بتوانند در کنار  دانش علمی، مهارت‌های عملی لازم را نیز کسب کنند و به راحتی وارد بازار کار شوند.»

محدث خراسانی اظهار کرد: «تفاهمنامه‌ای که به امضا رسید در جهت برگزاری یک دوره مهارتی برای دانشجویان است تا بتوان سودمندی نیروهای متخصص برای صنعت از جمله حوزه بلاک‌چین را افزایش دهیم.»

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به

میباشد و استفاده از آن با ذکر منبع بلامانع است.

نی نی سایت

امیر تقدسی
امیر تقدسی

بیشتر بخوانید!  پیشرو پست تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *